Keresés

Részletes keresés

cuchullain Creative Commons License 2013.07.08 0 0 27

próba

jazzcool1,2 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 26
zuglo_14 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 25
No igen:-))))

De azt hiszem ez lényegesen kissebb "tévedés/czusztatás":-))) mint az ubit ÚJ linuxnak nevezni:-)))))

off
csak a pontosság kedvéért a nickem zuglo_14 és NEM Zuglo_14:-9
tehát az első is kisbettü:-)
On

Egyébiránt kösz a pontosítást:-)

De akkó mán legyünk pontosabbak:

"A verziók félévente jelennek meg, a kiadási dátum jelzi a verziót (4.10 → 2004.10.20). Az egyes kiadások fejlesztési kódnevei a hagyomány szerint állatnevek, azonban a végleges verzió hivatalos elnevezése a verziószám. Az eddigi és a tervezett verziók kódnevei és körülbelüli magyar fordításuk:
4.10 warty warthog: rücskös varacskosdisznó
5.05 hoary hedgehog: deres sündisznó
5.10 breezy badger: szeles borz
6.06 dapper drake: takaros gácsér
6.10 edgy eft: zizi kisgőte
7.04 feisty fawn: bátor őzborjú
7.10 gutsy gibbon: merész gibbon
8.04 hardy heron: kemény kócsag"

forrás:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(Linux-disztribúció)




Előzmény: N-drew (24)
N-drew Creative Commons License 2007.11.01 0 0 24
Zuglo_14!

Egy dologban tévedsz az Ubival kapcsolatban.

Ezt írtad:
"másrészt ez mán Ubuntuból a 7.1 kiadás, ami szerényen azt jelenti, hogy bezony volt elötte olyan kb hat darab, ha nem számoljuk a kissebb módositásokat (pl: volt, 7, volt 7.04, most 7.1)"

Bár valóban előtte 6 db kiadás volt, de ez a véletlen műve. :)
https://wiki.ubuntu.com/#head-9906e7f587421bb42c7095527b5e91d60890eaaa

A verziószámok úgy jönnek, hogy
2004.10.20
2005.04.08
2005.10.13
stb.
locsemege Creative Commons License 2007.10.30 0 0 23
(nem beszélve a másokkal való kompatibilitásról -> el tudjak küldeni egy formattált levelet olyannak, akinek csak M$ Office van a gépén - OpenOffice emlékeim szerint még HTML-ben is képes "csodákra" ilyen helyzetben)

Az MS Office formátuma nem szabványos, nem nyílt. Nem ahhoz kell igazodni, hanem a nyílt szabványokhoz. Én sem küldözgetek OrCAD design file-t senkinek, és nem várom el tőle, hogy meg tudja nézni, mit is rajzoltam. Vagy úgy gondolod, az OrCAD-et is mindenkinek meg kellene vennie? Tessék PDF-ben küldeni azt a doksit, azért van!

Az OpenOffice nem HTML file-ok megnyitására való. HTML file-okra ott a böngésző, pl. Firefox.
Előzmény: Törölt nick (15)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22
:-)))))))))

Na most szegényt TELJESEN megkeverted:-))))

Nem fogja érteni, hogy kerül ide a UNIX és az micsoda:-)))))))))))
Előzmény: NevemTeve (21)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.30 0 0 21
> Miért? Mert sokan hirdeti(te)k nagy mellénnyel, hogy linuxot a vindóz helyére.

Hát egy túróst! Kés, villa, olló, UNIX gyerek kezébe nem való!
Előzmény: Törölt nick (7)
Qqberci Creative Commons License 2007.10.30 0 0 20
te sem érted amit írt

Így van az, mikor valaki hülyeségeket ír...
Előzmény: Törölt nick (0)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 19
"Egyszerűen képtelenek vagytok felfogni,"

Oly sok minden van földön és égen a mit Te és a tesztelő képtelenk vagytok felfogni:-))))))

Csak nem kéne rá büszkének lenni:-)))))

Esetleg meg lehetne prószálni tanulni:-)))))

Tudatlanságod NEM szégyen:-))))))

Csak legfeljebb égeted magad:-)))))

Azé ha majd egyszer képes voltál elolvasni az egész cikket, ( jó tudom ami három mondatnál több az NEked sooook) de majd egyszer, akkó azé szivesen látunk:-))))))))
Előzmény: Törölt nick (15)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 18
Ugye még mindig ott tartasz, hogy báncsák a vistát?

De könyörgöm, hát ki nem szarja le veled eggyüt a vistát?:-))))))
Előzmény: Törölt nick (16)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 17
Kedves jó topiktársam!
Eddig a jólneveltségem visszafogot:-))))

"Ezt anno a hup-on eljátszottam már néhány elvakult linux-droiddal... :-D"

Kedves seggfej vinfan:-))))

Ha megtennéd, hogy képes lennél elolvasni és megérteni azokat amelyeket pontokban foglaltam (megjegyzés)akkor a szellemi képességed növelése felé máris olyan rendkivüli ugrást tennél, amelyhez csak az emberiség nevében A és A holdra lépéséhez lenne hasonlatos......

Sajnálattal látom azonban, hogy ahelyt hogy egyáltalán elolvasnád
mind a cikket, mind pedig a topiknyit hozzászollást......winfan seggfejhez méltó szellemi trutymóval prószálód eme kis topikot elárasztani......


Kénytelen vagyok megkérdezni....
Tán csak nem ugyanaz a seggfejj fizet téged is akár a TESZTELÖT:-)

ez esetben persze tökéletesen érthetöek azok a baromságok amiket leirsz:-))))))
Előzmény: Törölt nick (15)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 14
Kedves jó topiktársam!

1', Én elolvastam, veled ellentétben az egész cikket.......

2, Te meg nem......

Na majd ha elolvasod mind a egész cikket, mind a topiknyitót akkor lesz miről beszélni......

addig azonban pasz........
szemközti sáv Creative Commons License 2007.10.30 0 0 13

Hát igen... a mindössze 109 kB -s  vista_crack.dok fileról, minden jóhiszemű embernek egy vista crackelésről írt cikk az eszébe... bocs, de szerintem kettőnk közül nem én írogatok itt faszságokat. (persze ez szigorúan magánjellegű vélemény)

 

Előzmény: Törölt nick (10)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 12
Kedves jó topiktársam!

1, lehet nehéz megérteni de.......

A topiknyitóban leirtak azt kritizálják, tételesen 1-10 pontig, hogy a t. TESZTELŐ marhaságokat ir egy linux dstribucióval kapcsolatban.......

érthető?

2, ennek semmi köze ahhoz, hogy NEKED személy szerint milyen programok NEM felenek meg linuxon......

érthető?

3, játék ügyben meg tessék már elolvasni amit leirtam........

Off
azé mert kevered két különálló bekezdés mondatait, nehogy mán én legyek a felelös
on
Előzmény: Törölt nick (7)
szemközti sáv Creative Commons License 2007.10.30 0 0 11

 

 Egyet értünk!

 

Egy újságírónak nagyobb, sokkal nagyobb! objektivitással kellene rendelkeznie... bár az indexen lassan ennek az ellenkezőjét szokhatjuk meg.

(a tech rovat már eddig is a bértolnokokra és a más portálokról "kiollózott" cikkekre épült)

 

Előzmény: zuglo_14 (8)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8
Lehet, hogy a stilusom egyeseknek NEM tetszik, (nem igazán érdekel) de ha mán valaki veszi magának a bátorságot, hogy LE meri irni hogy Ö most TESZTELNi fig, akkó a hozzáértés minimális szintje elvárható lenne.......

lenne.......

talán....

esetleg......

Off
az mán csak habb a tortán, hogy vista ügyben hasonlóan fogalma nincs semmiről, csak böfögi a brossura szöveget........
on.....
Előzmény: szemközti sáv (5)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 6
De ha mán van bör a pofikánkont "tesztelönek nevezni magunkat" (lásd cikkiró)

" Tesztem kísérleti alanya az Ubuntu Linux legújabb verziója, "

Akkor esetleg el lehetett volna mondani:

ilyen apróságokat is például, mert hátha érdekli a nagyérdemú olvasót........

1, Mekkora hely kell, az ubuntunak?
2, Mekkora RAM kell, milyen erös processzor?
3, hova telepitse?
4, esetleg prószálja ki live formátumban.....
5, van e magyar (van), izé hogy is áll a vista magyaritás?

6, mi az amire telepitésnél oda kell/érdemes*célszerő figyelni?
7, Vannak e az "ubuntuban" magyarnyelvü irodai szoftverek? (vannak)
8, Milyen játékok vannak (vannak játékok)

Szóval csúpa olyasmi ami esetleg talán érdekelhette volna a "mezei" usert"

Már persze ha a TESZTELŐ ismeri ezen tényeket......

ha nem, akkó persze nem......

csak akkó nem kéne a nagy arc....amely igy kissé padlót foggot......
szemközti sáv Creative Commons License 2007.10.30 0 0 5

 

 ...valakinek meg a kutató-fejlesztő feladatokra vagy oktatásra kiválóan alkalmas szoftverek a "kedvenc játékai", amik ezer számra érhetők el a linuxos tárolókban.

 

Pár hónapja láttam egy rövid filmet valamelyik német adón, Németországban például az edubuntu lesz az alapértelmezett operációs rendszer az oktatási intézményekben. S nem véletlenül, szerintem.

 

 

Előzmény: zuglo_14 (4)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 4
Drága jó topiktársam...

Miért kellene futnia a "(LightRoom, PS Elements)," stb-nek?

Én eddig azt hittem, hogy adott feladatra válaogatunk szoftvert NEM szotverhez feladatot:-))))))))))

Jah "kedvenc játékaim (pl. Il2 legfrissebb verziója,":-)
Másoknak meg ,ások a kedvenc játékai:-))))))

Szóval ez az érv bocsika de NEM érv:-))))
Előzmény: Törölt nick (1)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 3
Kedves jó topiktársam!

1, nem kellene hülyeséget terjeszteni "újságirónak" akkor NEM nyilna róla több topik....

2, A mezei user winról annyit tud, hogy itt kell bekapcsolni, ezek az ikonok amiket használ, és ha NEM ott találja öket akkor sir a rendszergazda után.....

3, "Nekem legalábbis ez jött le abból amit olvastam. (a cikket nem olvastam végig)"

Nekem meg az jött le amit leirtam és VÉGIG OLVASTAM.......

4, "Ha egy mezei user kezébe kerül egy linux, akkor kb. így fog járni."
Vagy nem.......

Előzmény: Törölt nick (0)
szemközti sáv Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2

Áldja a Vistát egy olyan cikkíró, aki maga is lopott licenszszel használja a Vistát!!!

 

http://index.hu/cikkepek/0710/tech/ubi2007//.gdata/gpb_mappaza.png

 

A cikkben megjelent screenshot szerint, a Tisztelt cikkíró mappájában szerepel egy sokat mondó file: vista_crack.doc

 

Gratulálok!!!

 

 

zuglo_14 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 topiknyitó
"Adminisztrációs hiba
Tóth Balázs
|
2007. október 29., hétfő 19:36

Már megint itt egy új Linux, amely néhány hét bütykölés után néhány hónapig érintetlenül hever majd a merevlemezem erre elkülönített részén, mígnem egyszer csak megunom, és feltöltök a helyére zenéket, fényképeket, családi videókat, vagy bármi mást. Kipróbálni jó, használni kevésbé. Tesztem kísérleti alanya az Ubuntu Linux legújabb verziója, a nemrég megjelent Gutsy Gibbon."

No igen, van az úgy hogy bár a dologról fogalma nincs a munka végző személynek, viszont van egy fönöke, azt a kiadott munkát el köll(lene) végezni... valakinek........

De hogy az egégy indexnél nincs senki akinek legalább hangos kutyaugatás szintjén lenne egy csöp linuxos ismerete?

Azé az gáz....főleg annak tükrében, hogy azé itten csak megfordulnak olyanok is akik nem csak ugatják hanem napi sznten használnak valamilyen linux disztrót és persze villámgyorsan meg lesz a vélemény mint az indexről, mind a szerzöről........

Hogy aztán ema véleményt esetleg valamilyen jelentösebb vastagsággal való papiros pirulás nélkül el bir-e... hát......

egyelöre mint a index, mint a szerző e cikk(?)el ég mint amma épület.....

De menjünk sorba.......

1, "Már megint itt egy új Linux," Hát nem, nem új linux, mit tesz isten......két okból sem:
egyrészt az alap DEBAIN élég régi, ha mán cikket ir valaki esetleg utánnanézhetne......
másrészt ez mán Ubuntuból a 7.1 kiadás, ami szerényen azt jelenti, hogy bezony volt elötte olyan kb hat darab, ha nem számoljuk a kissebb módositásokat (pl: volt, 7, volt 7.04, most 7.1)

Szóval újnak nevezni kb akkora marhaság -és persze hozzá nemértés,- mintha
a WinXPSp2 szervizcsomagra is azt mondta volna "lám egy új win"

2, "amely néhány hét bütykölés után néhány hónapig érintetlenül hever majd a merevlemezem" jah kérem ha valakinek csar arra kell a hely a hdd-n hogy tároljon rajta olyasmit amihez nem ért?

Esetleg persze meglehetne prószálni virtuális gépre telepiteni (akkó nem kéne szórakozni olyasmikkel, mint particionálás, boot, stb...) Már persze ha a szerzö komolyan ki akarlya próbálni, amiről azé vannak kétségeim.......

3, tesztelni valamit meg úgy lehetne -esetleg, hogy minimális ismerettel rendelkezzünk a tesztelés alanyáról.....esetleg, talán........

4, "Az Ubuntuban, mint minden rendes Linuxban, az összes alapszoftver megtalálható, amire szükség lehet egy otthoni számítógépen. Van szövegszerkesztő, képszerkesztő, táblázatkezelő, játékok meg médialejátszó," Bezony rendes linuxon van egy csomó olyan dolog ami viszont azon a bizonyos másik rendszeren(?) alapból nincs, söt tegyük hozzá hogy a rendesen linuxok általban úgy települnek hogy bootolható cd be, elején tisztázzuk a tisztázandókat, mint particók, live, vagy desktop, csomagok, felhasználók, azt el lehet menni meginni egy kávét, de azé egy rendesebb gépen gyors kávét mert utánna semmi újraindul 56 alakalommal, hanem maxi,um egyszer de akkor már munkára jelentkezik.....

5, " Az első mp3 megnyitásakor ugyanis kiderül, hogy hiányoznak a zenelejátszáshoz szükséges kódolók. Az Ubuntu persze okos, rögtön felajánlja, hogy letölti a kódolókat, igaz közben elődob egy üzenetet, hogy bizonyos országok korlátozzák e szoftverek használatát. Az Ubuntu arra kér, hogy a „megerősítés” gombra nyomva jelentsem ki az alábbiak egyikét: vagy azt, hogy lakhelyemen nincs ilyen korlátozás, vagy azt, hogy jogom van használni a szoftvert (megvettem a licencet), vagy azt, hogy az Ubuntut csak kutatási célokra használom. Az utolsó kettő kizárt, az elsőről meg fogalmam sincs. "
Hát igen nyilván szegény ubuntu tehet róla, hogy bezony országonként mások a licencelési szokások:-), de majd a következő kiadásban:-)))))

5, "A Gutsy Gibbon tele van látványelemekkel, és ha a számítógép grafikus kártyája elég erős, ezeket magától elindítja. " hát ugye van ilyen szemben más rendszerekkel(?) ahol azé némi driver vadászat szükségeltetik ha bizonyos látványelemeket be szeretne izzitani a mezei felhasználó........


6, "A kiválóan magyarított Gnome kezelőfelülettel az Ubuntu rendkívül könnyen használható, a menük elrendezése logikus. Sajnos a fájlkezelő rendszer nem sokat fejlődött, ami szerintem nagyon megnehezíti a munkát." Legalább annyit irna oda szegény tesztelő szerző, hogy a véleménye szerint, már csak azért is mert linuxban(gnome felületen) azé akad egy-két vagy több file kezelő, az ki mit szeret, hát ugye kinek a pap, kinek a papné.......

Csak úgy ha mán megjegyeztük, az ubuntuhoz persze NEM csak gnome, van, hanem KDE-KUBUNTU, söt van XUBUNTU, stb......is,

"A mappákban név, méret vagy típus szerint sorba rendezhetők a fájlok, de ez a megoldás mára kissé avítt. (A Windows Vista címkézésen és csoportosításon alapuló fájlkezelőjét érdemes lenne lemásolni.) Marhaság........miért is lenne jobb a vista pocsék file kezelője? (jah, hogy nyalni kell, akkó bocsika....nyaljál nyugodtan...)

"Átlagos felhasználóknak teljesen érdektelen tulajdonságok alapján bezzeg lehet csoportosítani; kétlem, hogy van olyan kezdő linuxos, akinek a fájlok oktális jogosultsága vagy a SELinux környezet jelent valamit. " Tudod "átlagos felhasználó éppen név, tipus, stb szerint fog első nekifutásra keresgálni, de ne törödjél vele........

7, "Az Ubuntu viszont (elméletileg) az átlag felhasználók széles bázisát próbálja célba venni, nem azoknak a Linux-fanatikusoknak készül, akik egy terminállal is lazán elboldogulnak, és az xorg.conf rendszerfájlt fél perc alatt beállítják maguknak, ha a grafikus megjelenítő összeomlik. Persze keresni is lehet fájlokat, de korántsem olyan egyszerűen, mint a Vista alatt, ahol a mappa megnyitásakor rögtön el lehet kezdeni gépelni a kulcsszót. Ubuntun nem, először a szokványos Ctrl-F, utána lehet a billentyűkkel bíbelődni." Újabb marhaság......

Nem mennék bele olyanokba, hogy szegény vista user mi a lótüdöt fog csinálni ha összeomlik a drága jó vistája, mert ugye valamelyik frissen telepitet drive -már ha van -
hazavágta a rendszerét.....

De azé összkeverni egy file keresési eljárást és egy rendszerösszeomlás utáni teendöket.......és ezt tesztelésnek nevezni?:-))))))))))))))

Az mán csak külön öröm, ugye hogy mivel az op rendszer és a napi használatos adatok egy partición egy lemezen vannak alapból, ha hullik az rendszer akkó viszi magával az adatokat is hadd örüljön szegény user........
Mert a vista sok sok csicsája dacára alapból még mindig nem kerül külön lemezre/particióra a rehdszer és az alapok......pedig ez egy kicsit talán fontosabb lenne, mint az hogy milyen szép csicsák vannak.....az aeróba, amihez persze kell külön plusz 1 giga ram, meg minimum két magos processzor, hogy élvezd.......

Jah hogy nagytudásu tesztelönk erröl NEM szól egy kurva szót sem? hát istenem.......erre nem kapott megbizást:-))))))))))

8, "Mint már említettem, az Ubuntu tele van ingyenes szoftverekkel, és a menük átlapozásával az is jól látszik, hogy majdnem ennyi rendszereszköz van. Ezekkel jó sokat lehet konfigurálni meg adminisztrálni."
Igen érdekes módon a linuxok 1 db cd-n is tele vannak a szükséges (általában free) eszközökkel és használható (free) szoftverekkel......a másik rendszer(?) meg egy cd általában csak a rendszer van, azt ha kell valami szofver akkó vedd meg külön......viszont csicsa az van dögivel.........

Ja alapkonfigurálni meg NEM létszükséglet, mert a egyszeri mezei felhasználónak általában úgy első nekifutásra jó ahogy felment........
Jah hogy lehet? az igaz...de miért is baj?

Szemben igye a másik rendszerrel ahol elöször KELL, aztán majd az 56. újrainditás után használhatod is........

9, "Apropó Windows. Az Ubuntu önkényesen úgy döntött, hogy a Windows Vistát fölösleges lesz még egyszer elindítani, ezért nem vette fel az elindítható operációs rendszerek közé. Linux alól láttam a Vista partícióját, elértem az összes személyes fájlomat, de az oprendszert elindítani nem tudtam. Ez ügyben kénytelen voltam a fórumokat bogarászni, de nem jártam sikerrel."
Két megjegyzés:
--esetleg meg kellet volna olyat kérdezni aki már használt linuxot....talán....
--esetleg még mindig jobb mint amikor a másik rendszer simán hazavágja az mbr, mert el sem tudja képzelni, hogynem csak és kizárólag win lehet szigoruna egy partición......

9, "Muszáj volt megbuherálni a kinézetet is, mert Linux alatt a weboldalak egészen máshogy néznek ki, mint Windows alatt, és így elég nehéz online újságot gyártani."
Csak megjegyzem ez NEM attól függ hogy Linux, vagy win, hanem MILYEN A BÖNGÉSZŐ....nagyon okos tesztelő........mert a sok marha weblapiró IE-re irja a weblapot a többi böngészőre meg szarik........
Ezt úgy illene tudni ennyi ésszel.......

Bár minek.......

Hiszen "Még soha nem kellett arról döntenem, hogy a legszebb betűformát, vagy éppen a képponton belüli simítást használjam-e, és azt sem tudom, hogy az enyhe vagy a teljes hinting mit jelent, úgyhogy sacc per kábé belőttem a kinézetet." végül is ha eddig sem tudtad ezután már minek.........végül is ha valaki online ujságot gyárt nem kell annak semmihez értenie.........

10, "Csak mindenre elszántaknak

Az Ubuntu Linux kitűnő választás azoknak, akik élvezik a számítógép bütykölését, de aki már megunta, hogy a szoftvert babusgatni kell, hogy működjön, és aki soha nem szeretett rendszergazdát játszani, inkább a Windowst vagy a Mac OS X-et használjon."
Hogyne kérem......

Hogyne....
rohanni fogok vistát használni.......

majd úgy a sp2 táján.......

Addog megelékszem mondjuk más rendszerekkel.......


Off

NEM állt szándékomban a szerzőbe belekötni, de azt sem éreztem, hogy szó nélkül kéne hagyni, hogy teljes zöldségeket irt, azon a cimen hogy "teszteli"....
Ha legalább annyi szerénység lett volna benne, hogy azt irja.....
ismerkedik.....tanulmányozza,,,, kipróbálja........akkor valszeg én is kevésbé keményen fogalmaztam volna...... igy azonban csak azt monhatom.......
teljes marhaság amit leirt....

on

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!