Keresés

Részletes keresés

Babótitti_2 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 81

Szia! Erre találtál valami megoldást? Nekünk ugyan ez a problémánk!

Előzmény: kisyugo (79)
Vad Creative Commons License 2018.02.03 0 0 80

Sziasztok, elakadtam. Adott két TV (Toshiba és Panasonic) ésökét laptop (Lenovo és Hp).

HDMI kábellel kipróbáltam az összes variációt, az eredmény:

Mindkét laptop kiküldi a jelet a Toshibára, ellenben a Panasonicra a Hp nem. A jövőben a Panasonic tv-t szeretném sajnos használni.

Szóval úgy tűnik a hdmi kábel jó, jók a kimenetek és a bemenetek is, a Hp-Panasonic konfiguráció mégsem akar működni (a Hp kissé őskori laptop, nincs megnevezhető videokártyája).

Lehetséges, hogy annyira tulok a videokártya a Hp laptopon, hogy azt a Panasonic tv nem tudja értelmezni?

Lehet erre szoftveres megoldást, vagy megfelelő beállítást találni?

Köszönet,

vad

kisyugo Creative Commons License 2018.01.29 0 0 79

Sziasztok! Nekem olyan gondom van,hogy a (Philips 55” 8008 Led tv ) készülékemmel,hogy az összes hdmi csatlakozó nem ad jelet. Van 10 hdmi kábelem is és egyikkel sem tudom használni az Xbox sem a DVD lejátszót sem semmilyen eszközt.! Ha van valaki hozzáértő és tudna is segíteni annak előre is köszönöm!!!!

Máté Simon Creative Commons License 2014.10.22 0 0 78

Sziasztok, a PS3-t hdmi kábellel kötöm a Samsung HD Ready tv-hez, azt írja ki, hogy nem támogatott üzemmód, de mégis játsza a játékot, csak hang nincs. Mi lehet a baj?

lxt Creative Commons License 2014.09.10 0 0 77

VGA hűtő ventilátornak annyi?

Jobban kedvelem a passzív hűtéses rendszereket - mint a műanyag perselyes (tervezett élettartamú) vackokat.:-)

Előzmény: Dávid Csánig (75)
209601 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 76

Ahogy kivettem abból amit írtál talán nem kéne a GÉP-et GÉPHÁZ-at ütögetni ;)

Előzmény: Dávid Csánig (75)
Dávid Csánig Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75

Hello. Az lenne a gondom hogy ela SAMSUNG Led tv-m re rakotottem HDMI kabellel a gepemet. Eddig kivaloan mukodott de egyszer lefagyott a gepem es uja inditottam es megint es meg utottem a Gephaz tetejet es nem erzekeli a tv a gepemet . szett szedtem a gepem ki is takaritottam de akkor se volt jo meg megha bekapcsolom a gepem akkor nehany perc mulva sipolo zorgo zummogo hangot ad ki es kb fel perc mulva elhalgat es nem tudom mi baj lett.

Előzmény: tomibau (52)
Jani Sipos Creative Commons License 2014.04.19 0 0 74

hello. Lenne egy kis problémám. vásároltam egy panasonic gh2-t. Ki szeretném kötni monitorra, és nem akartam nagy költségbe verni magam hogy vegyek egy hdmi in monitort így gondoltam, hogy bekötöm a saját monitoromba aminek van dvi csatija. Ez meg is t történt, de a legnagyobb meglepetésemre csak a lejtászás megy rajta. na mondom semmi gond veszek egy dvi vga átalakitót, megjött sima passzív cucc és azzal sem megy. Közben a menüben állitgatva Palból átváltottam Ntsc-re és láss csodát kiment a jel. simán.  csak egy baj van ntsc ben ez a gép egy szar lefagy. na akkor vissza pal-ba hát az meg nem olyan egyszerü formázom a kártyát, akkor sem irja rá a pal jelet mert még valahonan látja hogy van rajta ntsc file(lejátszában semmi nem volt a kártyán ). 

A fő problémám az lenne hogy mi a fészkes fenéért nem megy ki az előkép Pal kimeneten ?????? hozzáteszem hogy a barátomnak van hdmi in monitorja oda bekötöttem próba képpen, nem volt átalakitás végig hdmi ment a jel és ott tökéletesen ment. 

Ne szarakodjak és vegyek jó drágán egy 7" hdmi monitort (megjegyzem van 4db 7"monitorom, rca bemenettel és nem akkartam venni másikat azért próbálkoztam ezzel)  ???????

minden épkézláb ötletet elfogadok.

 

skarabeus01 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 73

Ismerős a problema. Magam egy  3D-s hdmi kábelt használok a monitoron nincs hang../a tv-n van/ ha a pc-n a hang a tv-n nincs. Gondolom a programozás vagy  kártya hiba.

Előzmény: hondamann (69)
Szilágyi Péter68 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 72

Remélem tud valaki segíteni, legalábbis tanácsot adni. Egy Panasonic TH-42PV80P televízióval rendelkezem, amelynek a 3 HDMI és PC csatlakozója nem jelenít meg képet. A notebook a PC csatlakozó bedugásakor érzékeli, hogy van még egy képernyő. Valószínűleg én tettem tönkre azzal, hogy működés közben dugtam rá a csatlakozókat, és a PC felől valamilyen szikra keletkezhetett a csatlakozónál. Ez a hiba valóban csak az alaplap cseréjével (TV alaplapra gondolok) oldható meg? Egy ismerősöm szerint valamilyen védelemnek kell lennie a készülékben (szétszedtem normál biztosíték nincs benne), és minden csatlakozót húzzak ki egy napra, hátha használ.

hondamann Creative Commons License 2013.01.22 0 0 70

ami lemaradt ha a tv bemenetét valami másik csatlakozóra álítom ami nincs bedugva akkor viszont van hang.

 

hondamann Creative Commons License 2013.01.22 0 0 69

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, a pc-met öszekötöttem lg full hd televízióval dvi--hdmi kábellel  a kép gyönyörű

A hangot 3,5-ös jack kábellel vittem át de nincs han, pedig úgy tettem ahogy a tv könyvében van.  gforce 9800 kártyám van.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.05 0 0 68

Ebből úgy tűnik, hogy a PC-d érzékeli a TV-t, mert ahogy rádugod azt jelöli ki "elsődleges kijelző"-nek. Vagyis átteszi a start menüt és az asztali ikonokat arra, a monitorod pedig "kiterjesztett képernyő" lesz (ezen nincs start menü illetve asztali ikonok sem, csak a háttérképet jeleníti meg alapesetben)

 

A "kiterjesztett képernyő" mindig jobbra van az "elsődleges képernyő"-től, ezért vakon húzd az egeret jobbra (mikor a TV-re átkerül az elsődleges képernyő, akkor a fókusz is az egérkurzorral együtt) és egyszer csak meg fog jelenni a monitorodon.

Azon egy jobb klikk, majd az előugró menüből a "képernyőfelbontás" pontot válaszd, itt már tudod állítgatni (melyik legyen az elsődleges képernyő, mi legyen a felbontás, megjelenítás fajtája..stb)

 

A Samuk egy dedikált PC-s HDMI porttal rendelkeznek, arra tetted a PC csatlakozóját? (HDMI/DVI a jelölése).

Előzmény: joeball (67)
joeball Creative Commons License 2013.01.05 0 0 67

Üdv!
A PC-met szeretném összekötni a tévémmel, egy DVI-HDMI kábelen keresztül, hogy TV-n is játszhassak. Eddig nem sikerült. Egy Samsung Full HD LED TV-ről van szó. A videókártyám típusa NVIDIA Geforce 9600GT. Amikor összekötöm, majd bekapcsolom a két készüléket, akkor csak a Win7 háttérképe jelenik meg a monitoromon (ikonok nélkül), az egér kurzorát sem látni, a TV pedig nem észleli a csatlakoztatott HDMI kábelt. (A monitorom max. Felbontása 1440*900.)

barcopana Creative Commons License 2010.10.31 0 0 66
Sziasztok!
Ha tudtok, segítsetek/ötleteljetek.
Van egyrészt: BARCO monitorom DVI, Svideo, RCA-s video és hang bemenetekkel.
Másrészt: Panasonic DMR-EX795 (friss) "DVD felvevő" HDMI, Svideo, RCA-s video és hang

kimenetekkel. Sajnos a Pana kézikönyvében benne van, hogy: "Az egységtől függően esetleg a

képek nem jelennek meg, ha DVI/HDMI-kábellel csatlakozik."
De az Svideó, és az RCA-s videó csatlakozásokkal sem megy át kép.
A készülékek kukába dobásán kívüli ötleteket előre is köszönöm.
Tommy37 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 65

Hali.

Valaki segítene??

Összekötöttem a házimozimat a full hd tv-vel, de a dvd filmek lejátszása csak 50herzes felbontásban jön, legalábbis a tv infója szerint...

Mi lehet a gond?

Hdmi kábelt használok, a tv és a dvd lejátszó is teljesen új modell...

köszi a helpet...

szvl Creative Commons License 2010.07.28 0 0 64
Persze, hogy nincs, hiszen DVI-on nem megy ki a hang.
Előzmény: petya2010 (63)
petya2010 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 63
Sziasztok

tudnátok nekem segíteni??
vettem egy full hd tv-t és összekötöttem a pc-mel

kép van azzal nincs gond,de hang az nincs

az alaplapom:Gigabyte GA-MA78GM-S2H

integrált a videókártya
Sorip1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 62
hello mindenki
van egy kis problemam van egy hitachi tvm es hdmi kabellel csatlakoztatom a ps3 at vagy az xboxomat akkor nincsen hang.
Valaki tudja hogy miert lehet ez?
elore is koszike
PentaxMan Creative Commons License 2010.01.22 0 0 61
Volt, aki azt írta, hogy a 24 pines viszi át, de tudomásom szerint azokon a tüskéken analóg jel van, így a HDMI-hez már nincs is köze.. Ha feltelepítetted a HDMI audio drivert, akkor a vezérlőpult - hangok - menüben keresgélj, ott lehet kiválasztani a kimeneti eszközként a HDMI hangot.
Előzmény: ujti (60)
ujti Creative Commons License 2010.01.18 0 0 60

Sziasztok.


vany egy lg37lh500 tipusu lcd-m hdmis full hd tv-m
,és van egy sapphire hd 4770 es videokártyám ami dual dvi és svideo kimenetes./ehhez egy ati 18+1 pines dvi - hdmi átalakítót használok/
segítség kellene.
nekem is az a bajom,hogy összekötöttem a tv-t a videokártyával hdmi-kábellel és nincs hang.

Tudom mindenki azt mondja ,hogy dvi-n nincs audio jel.

Mégis akkor Miért irja a dual dvi kimenetes / hdmi nélküli /videokarim specifikációján hogy:
7.1 Audio Channel Support  ???
ja és le lehet hozzá tölteni /Catalyst 9.12 HDMI-audio driver (32-bit) for Windows XP 32-bit Edition/szoftvert is.

Tudja valaki mi a külömbség a 18 +1 és 24 +1 pines/lábas/hdmi átalakító között?

Lehet mégis,hogy a 24+1 pines visz át hangot?

ötleteiteket várom mielőbb.
/ja és a külön audio összekötés számomra nem megoldás,akár optikai akár jack/

PentaxMan Creative Commons License 2010.01.03 0 0 59
Vazze, vagy ezerszer próbáltam catalist drivert, most egy angol van fenn, ebben benne van... most már megy. El tudom képzelni, mit éltél át...
Előzmény: PentaxMan (48)
tomibau Creative Commons License 2010.01.03 0 0 58
Elméletileg simán bedugod és mennie kéne!
A HDMI átviszi a hangot is,de persze nem mindegyiket tudja a TV megszólaltatni.
PL televíziós adások hangja gyönyörűen szól,a filmeknél,mkv-k-nál már más a helyzet.
Van úgy hogy az 5.1-ből csak a két frontot szólaltatja meg,van hogy még azt sem.
Nem árt,ha a kábel 1.3-as. Próbáj más anyagokat lejátszani!
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 57
Köszönöm,ennyivel is beljebb vagyok legalább!:)
Valaki más nem tudja véletlen, hogy hol és mit kell állítani, hogy a hang is a hdmi-n át menjen a tv-re?
br130 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 56

Igen , átmegy a hang , de ez pc/laptop esetében szoftveres beállítás kérdése.

Sajnos többet nem tudok segíteni , mert nem rendelkezek ilyen hardverrel , illetve beállítási tapasztalattal.

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 55
Az előző kommentemhez még annyit hozzátennék, hogy laptopról menne át a kép és hang hd-tvre, windows 7 oprendszer alatt, realtek hd audio rendszeren keresztül hdmi-hdmi kábellel!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 54
Szeretném megkérdezni, hogy a hdmi-hdmi kábel visz-e át hangot a HD tv-re, illetve,hogy ha visz,akkor hogy lehet megoldani??
br130 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 53

Szia !

Sajnos rossz hírem van számodra , a DVI csatlakozók nem közvetítenek hangjelet , még akkor sem , ha az átalakító másik vége HDMI.

Próbáld meg a laptopod fejhalgató kimenetén keresztül kihozni a hangjelet , a tv monitor csatlakozója mellett kellene lennie valamilyen analóg sztereó hangbemenetnek ( jack vagy piros-fehér RCA )

Előzmény: Hang123 (47)
tomibau Creative Commons License 2010.01.03 0 0 52
Az a hejzet,hogy a DVI-HDMI nem visz át hangot!
Sajnos még egy vezetéket kell alkamaznod,hogy RCA dugóval vidd át,de max stereó lesz! Esetleg,ha van digitális hangkimenet az mégjobb lenne!
Sajnos a legjobb tudomásom szerint a DVI még nem tud hangot továbbítani,de állítólag a Radeon már fejleszt ezen a téren!
Nem tudom jól értem-e,de a laptopból jön ki HDMI-n és a TV-be megy DVI-n?
Nincs a TV-n HDMI bemenet?
Előzmény: Hang123 (47)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 51
Vagy egy olyan beállítást a hangnál, hogy SPDIF. Ez a csatlakozó viszi be a videokártyába.
Előzmény: PentaxMan (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!