Keresés

Részletes keresés

NLTom Creative Commons License 2008.04.30 0 0 224
Nem a mi gyógyszerünk gurult el!
Előzmény: krezidiesel (222)
NLTom Creative Commons License 2008.04.30 0 0 223

EGYET értek az előttemszólóval! 60 ropit nem mindenki tud megfizetni, pláne egy ollyan állománnyal, amit ösze kell szedni, egészségügyileg rendbe kell tenni, termelésre és egyebekre szelektálni, és így 15-20 év, mire lessz belőle valami! Illetve amit még hozzá kell tegyek, hogy ezt az állományt, fajtát, nem lehet külföldi hosszúszőrű fajtákkal "nemesíteni", mert ez NEM NEMESÍTETT HOSSZÚSZŐRŰ MAGYAR KECSKE kell legyen, mert ha ez következne be, akkor nem lehet ŐSHONOSNAK hívni!!! Így is jut az állományba kevert vérű tincses, de meg kell próbálni kitenyészteni, törekedni arra, hogy az eredetihez legközelebb állót sikerüljön visszahozni, ill. megőrízni!!! Ha valaki hosszúszőrű kecskét akar, hát legyen, de ne merje "őshonos tincsesnek" nevezni!!! A magyarszürkét sem keresztezték szanaszét maremannal, bár elkezdődött, de a mai tenyésztőszervezet mindent megtett azért, hogy ezeknek az utódai kikerüljenek a tenyésztésből. Namost a tincsesnél ezt nem tudjuk megcsinálni, de törekedni kell rá, de a netán véletlenül is észbejutott tincsesnemesítésről még most le szeretnék beszélni mindenkit! Nem tudom mi lessz ennek a vége, de az illetékeseknek ezt mindenképpen ajánlom, vegyék figyelembe! Pesszimizmusomnak az alapját pedig az adja, amit az elmúlt 150 évben véghezvittek a magyar állatfajtákkal! Tragikus, felelőtlen, szűklátókörű és szakmaiatlan volt! 

Várom a fejleményeket!

Üdvözlet minden tincsesmentőnek! :)  

    

Előzmény: bandi48 (221)
krezidiesel Creative Commons License 2008.04.29 0 0 222

Én fizessek azért , mert meg akarok védeni egy ősi hungarikumot a kipusztulástól?

Aha...

Na ezért pusztul el ebben az országban minden ami magyar.

 

Itt vagy elgurult mindenkinek a gyógyszere, vagy én vagyok agyhalott.

 

Az én elképzelésem:

Adott egy őshonos magyar jószág, ami a kipusztulás szélén áll.

Azoknak a hivataloknak akiknek témába vág a hatásköre mindent meg kéne tenni, hogy ez ne történhessen meg.

Önként és dalolva, akár társadalmi munkában is mert magyarok.

Aki vállalja hogy áldozatokat hoz ebben mint tenyésztő azt nem visszatéritésekkel kell támogatni, hanem fizetési könnyitésekkel.

(Meg mire fizessek be 60ezret? Fizetek igy is eleget-semmiért, mindenféle jogcimen....)

 

És erre qrva egyszerű a magyarázat:

Ez másképp nem fog működni.

Sok kis kecsketartó tartana tincsest, párat , sőt (itt a net) könnyen találhat hasonló tincses tartókat, meg lehetne oldani a fedeztetést stb a fajta keveredése nélkül, csak az is már nem kis áldozat. Utaztatni egy bakot pár száz km-t, akkor amikor egy tank üzemanyag árából minimum két kecskét lehet venni... 

Nagy kecsketartók meg nem nagyon fognak ebbe a tincses buliba belebonyolódni, mert a legkisebb gondjuk is nagyobb ennél. Ők egyébként is a leggazdaságosabb fajtákat igyekszenek tartani, a tincses meg nem ez a fajta.

A kisembereket (akik bevállalnák) meg majd agyonvágja a juhszövetségnek befizetendő baksis.

Előzmény: bandi48 (221)
bandi48 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 221
Üdvözlök mindenkit, akit a Védett Őshonos Magyar kecske (tincses) érdekel!

 

A fajta tenyésztésbevétele folyamatban van. Ha készen lesz a tenyésztési program  a juh szövetség bejegyezteti ezt a fajtát  .

Akik tenyészteni akarják, és az állományuk megfelel a tenyésztésprogramnak, bejelenthetik a törzstenyészetet éves tagdíj 60 e. Ft. /év. Egyelöre. 40 egyednél a visszatérített normatív támogatásnál megtérül a tagdíj.

AZ MKSZ.-nek ebben a formájában 9.-én lesz a közgyűlése, ahol döntenek a tenyésztési programról. A juh szövetséggel való kapcsolatról, a fenti tagdíjról és minden kecskével és kecsketartással kapcsolatos dolgokról.

A 9.-én 12óra 30 perckor Bp. Lőportárút 16 sz.  (MÁSZ székház) tartandó közgyűlésen minden érdeklődőt szívesen látunk.

Bigecs Creative Commons License 2008.04.22 0 0 220
Nem kell azért melre szivni !!! legyen meg a teakaratod !!!! Sok sikert a kecskékhez és mégtöbb szerencsét és jóegészséget kivánok .
Előzmény: parlagi (218)
leraa Creative Commons License 2008.04.22 0 0 219

:)) Na ja

 

 

Előzmény: parlagi (218)
parlagi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 218
Úgy tudom, hogy nem valaminek kell az állatokat papírozni, hanem meg kell állapítani, milyenek, aztán aszerint kell eljárni. Tehát a tincsesek tincsesek lesznek, a nem tincsesek pedig nem tincsesek. A papírra egyébként még mindig szarok, de csak olyat tartok amit papíron is tincsesnek KELLENE hívni!
Előzmény: Bigecs (215)
leraa Creative Commons License 2008.04.21 0 0 217
Hát parlagi megítélésébe vetett bizalom :) De mivel elkeltek, így ez az állomány letudva. Ha találni másikat, ahol nem kell az egész állományt megvenni, akkor nem kell beszállni a közös megvételbe. Így az adott témánk már nem is érdekes.
Előzmény: Bigecs (212)
leraa Creative Commons License 2008.04.21 0 0 216
Hát ezek tényleg gyönyörű szépek!! Akár tincses, akár nemegészen.
Előzmény: parlagi (214)
Bigecs Creative Commons License 2008.04.21 0 0 215
Nagyon szépek az állatok az hogy tudod e mindet tincsesnek lepapírozni az továbra is kérdéses számomra na de legyen ez a tegondod . Elnézést hogy megkérdőjeleztem a hozzáértésedet .
Előzmény: parlagi (214)
parlagi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 214




Hát persze, hogy kiválogatom a legszebbeket :) De, mivel úgysem értek hozzá, lehet, hogy benne hagyom a maradékban a legértékesebbeket....
parlagi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 213
Már nincs gond! Elkeltek! Majd teszek fel képeket.
Előzmény: Bigecs (212)
Bigecs Creative Commons License 2008.04.21 0 0 212
Igen valóban bízalom kérdése :-) miben, kiben , ??
Előzmény: leraa (211)
leraa Creative Commons License 2008.04.21 0 0 211
Jelen esetben bizalom kérdées, nem igaz? :)
Előzmény: Bigecs (210)
Bigecs Creative Commons License 2008.04.21 0 0 210
Semmi gond ! Tökéletesen igazad van én is csak az én véleményem mondtam el közel 40 kecskét vásároltam már össze a miből 20 - at tovább adtam mert később derült ki rólla hogy nemillik az én táboromba valami oknál fogva .

A tincsesre meg tudomásom szerint nincs kialakult kritérium hogy mi pontosan a tincses , illetve van kritérium csak az olyan mint a zságbamacska hosszuszőrü legalább 10 cm szőre legyen ettől az a kecske még lehet tincses és lehet bármiféle keresztezett kecse is .

Erre montam hogy látatlanban kecskét venni mégnagyobb lutri !!
Igy aztán látatlanban mégnagyobb az esély hogy rossz kecskét veszel .
Előzmény: leraa (206)
NLTom Creative Commons License 2008.04.20 0 0 209

Heló!

Még nem voltam, pénteken mentem volna, de neki nem volt jó. A jövő héten hétfőn vagy kedden megyek megnézni, ha minden összejön. Vannak tincsesei, sőt még egy másik nyájat is találtam, ahol vannak tincses jószágok, úgyhogy képek és részletes infó a jövő héten!

Előzmény: leraa (208)
leraa Creative Commons License 2008.04.20 0 0 208

Szia

Voltál a piacos emberkénél?

Előzmény: NLTom (201)
leraa Creative Commons License 2008.04.20 0 0 207
Ja és senki nem kényszerített vásárlásra, csak egy felvetés volt, hogy ő szívesen megnézi, akinek kell, szóljon, listára kerül. Már akinek megfelel.
Előzmény: leraa (206)
leraa Creative Commons License 2008.04.20 0 0 206

Szerintem ha látod, akkor se biztos, hogy jót veszel. Csak abból indulhatsz ki, amit a gazda mond. Jelen esetben egy szintén kecsketartó és vásárló emberke megy el, aki valószínű nem hozna el egy kézi tőgyvizit nélküli anyát (már amelyik fejhetetlen megítélést mutat) Ha meg gödölyéről van szó, azt meg senki nem tudja megmondani, hogy milyen lesz. Max valószínűsíteni. Másik meg képeket is csinál parlagi, a külső megjelenést úgy is lehet látni.

Persze ez csak az én véleményem, mindenki úgy vásárol, ahogy akar. Bocsi a közbepofázásért :)

Előzmény: Bigecs (205)
Bigecs Creative Commons License 2008.04.20 0 0 205
Megértettem csak a lebonyolítás mikéntjét nem , na meg látatlanban kecskét venni ???
Előzmény: parlagi (204)
parlagi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 204
:) Na leírom még egyszer:
A nyájat egyben kell elhozni. Már gyűjtjük a jelentkezőket.
Akik (!!!!!!!) vesznek belőle: egyet, kettőt, hármat, tizet, stb. Ha Neked is kell 1-2 anya, és egy bak, akkor a maradékra még keresünk gazdikat.
Előzmény: Bigecs (203)
Bigecs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 203
köszi az infót engem csk 1-2 anya és egy bak érdekelne
Előzmény: parlagi (202)
parlagi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 202
Bigecs!

Tudok vagy 20-at, de tágítanod kell a kört :)
Bács-Kiskunban vannak, több helyen is. A hétvégén és jövő héten megyek őket megnézni. Már gyűjtük a jelentkezőket, mert az egyik nyájat egyben kell elhozni. A tervek szerint én Pestig felhozom majd őket.
NLTom Creative Commons License 2008.04.11 0 0 201

Szia!

Igen, "csak" fedez. Beszéltem velük, más tincsesük nincs. 130Kg-os a picurka! Egy igazi óriás! Elég sokan visznek hozzá lánykákat!

 

Előzmény: leraa (200)
leraa Creative Commons License 2008.04.11 0 0 200

Ha jól olvastam, nem eladó, csak fedeztetésre

Előzmény: NLTom (199)
NLTom Creative Commons License 2008.04.10 0 0 199

Üdvözlet mindenkinek!

Láttátok az expresszen, egy szerintem, már nehezen ítélhető, de szépnek tűnő szarvatlan, fekete-fehér tincses bakot? Holnap felhívom, küldjön egy pár közelit.

leraa Creative Commons License 2008.04.10 0 0 198
Meglátjuk Tom mit látott a piacos embernél. Előre elnézést, ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, nem tudom mennyi kecskéje van, de állítólag van tincsese. Ismerősnek olyan volt a tőle kapott fejős, mint amilyennek mondta. A 4l-es tényleg négyet adott. Ez az össz infóm róla. Én is mehetnék megnézni, de féleg, nem tudom jól megítélni.
Előzmény: parlagi (196)
leraa Creative Commons License 2008.04.10 0 0 197

Mail ment, egy szám hibádzott, bocsi.

Előzmény: NLTom (188)
parlagi Creative Commons License 2008.04.10 0 0 196
Már csak 40-nek kell gazda
parlagi Creative Commons License 2008.04.10 0 0 195
Jegyzetelek :)
Előzmény: krezidiesel (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!