Keresés

Részletes keresés

tilták3 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 4305

tilták3 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 4304
booerang Creative Commons License 2017.03.01 0 0 4303

Ilyen gidacsapatunk sem volt még!Éjszakára külön raktuk őket,reggel fejtünk,majd összeengedés.Mindenki ment,amerre cicit látott,nem számított,kinek az anyja,volt amikor egy anyán ketten lógtak:-)))))). Persze az anyák nem hagyták magukat,de amint lefogtam egyet,rárontottak.Lefeküdt az anya,de a cici kilógott,hiába löködte a lábával a kicsit,az csak szopott.

krisztina.mexico Creative Commons License 2017.02.26 0 0 4302

Egyik délután beültem a kecsók közé egy kicsit pihenni, figyelgetni, fotózgatni.

Volt aki játszott, volt aki már pihent. Az anyák kihasználva a gidamentes perceket szorgosan táplálkoztak, vagy a kicsik álmát vigyázták...közben maguk is bólintgattak.

 

booerang Creative Commons License 2017.02.24 0 0 4301

Ma voltam feléd,átutazóban,de a Szilvi megtiltotta,hogy bemenjek hozzád,mert akkor tuti hoznák tőled kicsiket:-)))))

Előzmény: khirke (4294)
ez-Ben Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4300

 

 :))                               Bari úrfi és kecske lányka

                                    Egymással, boldogságban

                                    És ha majd dűlőre jutnak

                                    Juhkecs lesz a kis gombolyag

 

                                            ( A Fürge ujjak kiadványból és a topik leírásból ollózva :)

 

      Tanárnő kérem, én készültem... >>>

                                    

Előzmény: krisztina.mexico (4299)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4299

Amíg megérkeznek a gidaképek innen-onnan...

ez-Ben Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4298

 

 :)) ...hát pediglen Doktorka, jól mutatna a Tincses mezején a sok kis "hógolyó" így télvíz idején.

     ( pediglen... hát-al nem kezdünk mondatot tanítják az oskolában :)

 

  Más : Üzenet Tilták1-2-3, becézve "Tirpák" kedves fórumtársunknak. Tegnap ötórai tea keretében felköszöntöttem Arankát, aki tincses mézes linzerrel kedveskedett. Ezáltal is hangsúlyozva, hogy mélyen beloptad magad a szívébe, mint káposzta a kosár mélyébe. A linzer részedet- egy tepsi-vel elhoztam és a brigádnak szétosztottam. ( Üdvözlettel : Aranka és a mézes brigi !:)

 

Előzmény: khirke (4295)
booerang Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4297

Köszi az ajánlatot!:-)

Egy hete még lehet igent mondtam volna,de sajnos nem úgy alakulnak a dolgok,ahogy terveztük.

Elég nagy újratervezés szükséges,abba most nem férnek bele a cumisok.

 

Előzmény: khirke (4294)
sandor0514 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 4296

Ez tényleg furcsa hogy Valaki a sok "ronda fehér gidát" megtartja a szép sárgákat meg elajándékozná.

Előzmény: khirke (4295)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4295

Haha!A sok ronda fehér gidát minek fényképezni, még avatatlan szemek azt hiszik valami szánen keverékek. :)

Még jó hogy néhány páva és sárga azért akad közöttük. :))

Előzmény: sandor0514 (4291)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4294

Ajándékozd el a bakokat, adok napos gödölyéket! :)

Amik most születnek, már tuti nem tartjuk meg. Bojár gyerekek. Vagyis jórészt sárgák (a végén már csak ő volt a nyájban)

Előzmény: booerang (4292)
khirke Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4293

A zöme már megvan :)

Naná, hogy ugyan mikor máskor, természetesen pont akkor voltak a legdurvább fagyok... :/

De az utolsók nagyon váratnak magukra. 180-ból kb 35-en még húzzák az idegeimet... áááá :)

Előzmény: zebra-bara (4290)
booerang Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4292

Vagy csak nincs kedv dicsekedni...

Épp most született a negyedik bak,míg gödölyéből 1 árválkodik csak.

Ráadásul eddig meg voltam győződve,az eddig ellett anyák az ezelőtti években is bakokat ellettek,a többiek gödölyéket,úgyhogy reménykedtem,már csak csajok fognak jönni,hát ez a maival megdőlt.A barna anyámtól lett egy kis-Guszti.Már csak kettő van vissza,úgyhogy idén a bakok nyernek:-(

Előzmény: zebra-bara (4290)
sandor0514 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 4291

Hát igen, Kedves Khirke az elléseid nagy része már megvolt, ha lehetne szeretnénk látni pár fotót a jövö reménységeiröl !

zebra-bara Creative Commons License 2017.02.07 0 0 4290

Halihó, mindenkinek befagytak a tincsei? Vagy elúsztak az olvadással?

Khirke, nálatok már elkezdődött a gidadömping, jól gondolom? Mi majd csak áprilisban várjuk a kicsikéket.

ez-Ben Creative Commons License 2017.01.19 0 0 4289

 

  :)                                 " Repülj, repülj ! és délen valahol

                                        A bujdosókkal ha találkozol :

                                        Mondd meg nekik, hogy pusztulunk, hogy veszünk

                                        Mint oldott kéve, széthull nemzetünk...!"

 

                                                                                    ( B.U.É:K...! :))

Előzmény: khirke (4250)
booerang Creative Commons License 2017.01.01 0 0 4288

  Más óriástv-t vesz karácsonyra,mi neeem!Nekünk kecske kell!!!

Így került hozzánk Euonymus-tól Mogyoró,aki Guszti mellett fogja ellátni a férfiúi teendőket!

 

  Rá egy napra Tilták-tól hoztuk ezt az anyát,akit a gyermekeim egyetértésben Virág névre kereszteltek.Szelíd jószág,hamar megszokott nálunk.

Tegnap összeengedtem a többiekkel,rövid ismerkedés után békén hagyták,mindenki ment a maga útjára.

 

A bakoknál is gyors volt az ismerkedés,Guszti ugyan próbálta elmagyarázni,ő a főnök,de egy rövid csörte után Mogyoró úgy döntött,őt ez nem érdekli,inkább legel egy kicsit.Guszti mérgében,hogy ott hagyták,megkergette még a velük lévő kisbakot,de aztán mindenki megnyugodott.

A behajtás érdekes volt,eddig pórázon volt csak kint,hogy szokja a környezetet,kifelé úgy kellett húzni,befelé már két nap után könnyedén jött.Tegnap először nem akart bejönni,de kicseleztem,beengedtem a csajokat,így ő is beszaladt utánuk.

liliomtanya Creative Commons License 2016.12.28 0 0 4287

Üdv mindenkinek!

4 db tincses anyát vagy gödölyét keresek február-márciusi átvétellel, Csongrád megye előnyben. Akinek van eladó, kérem jelezze.

Köszönöm!

tilták3 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 4286

Ha esetleg valakit érdekel. Van egy eladó 6 éves nagytestű jó tőgyállású vemhes tincses anyakecském. Az idén a napi max tejmennyisége 2,5liter volt. Nagyon szelíd csak továbbtartásra adnám el.

 

   

khirke Creative Commons License 2016.12.16 0 0 4285

Ha netán valaki érez magában elhivatottságot, és kipróbálná a cumis gidanevelést:

januárt második felétől potyognak a gidák, pár naposan vihetők.

 

Bakok ingyen. saccperkábé 150-160 db lesz.

Gödölyék 1000 Ft/db. Kb. 100-110 db lesz.

   Ennek bő fele árutermelő mix anyáktól lesz (némi lógófülü beütés van némelyikben, amúgy mindenfélék)

   Másik fele magyar parlagi törzsanyáktól, mert saját célra max 50 marad, a többit nem neveljük.

 

A fedező bakok magyar parlagiak voltak.

khirke Creative Commons License 2016.12.10 0 0 4284
tilták3 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 4283

 

tilták3 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 4282

Ha valakit esetleg érdekel vannak eladó kecskéim most hoztam őket egyik haveromtól de nekem nem kellenek 30eFt a kettő.

 

tilták3 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 4281

Valaki nem tud eladó pumi vagy mudi kölyköket zala somogy baranya vonzáskörzeteiben? Köszönöm előre is a válaszokat!

khirke Creative Commons License 2016.12.01 0 0 4280

Legnagyobb bánatomra az egyik bakom, aki eddig hófehér volt, mostanra úgy döntött (immáron 1,5 évesen), hogy a Te kisbakodhoz hasonlóan elkezd szürkülni... (apáról féltesók) 

Ettől függetlenül ennek nem örültem különösebben. Az egyszínű fehéreket jobban szeretem...

Előzmény: krisztina.mexico (4279)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.11.28 0 0 4279

 

Nálunk is "érnek" a színek, ahogy korosodnak a gidák. Mint a dalmata kölyköknél :))

 

 

 

Előzmény: booerang (4278)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4278

  Guszti,a főnök!

Az idei ellés február végén,március elején volt,most 9 hónaposak.Az idei termésből,akik még velünk vannak:

Vendel,idei kisbak,ő a fekete-fehér anyánktól van.

 

  Babóca,ő van Baracktól.

 

  Pihe,az ő anyja a legtincsesebb.

 

 Milla,aki születéskor inkább fekete volt,most,mintha ikrek lennének az anyjával.  

 

 

  Ő pedig nem a büszkeségünk,de érdekes volt visszanézni,milyen volt még tavaly nyáron,és mi lett belőle.Egyébként ő Pihe 2 évvel idősebb testvére,de még egy búr baktól volt vemhes az anyja,úgy hoztuk.

Előzmény: booerang (4277)
booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4277

Nálunk kb 25 kg körüliek,igaz az anyáim sem óriások.

Ha sikerül,én is csinálok képeket,már csak a szín öröklések miatt is,megér egy misét:-)))

Nemsokára eldől,fogunk-e bővíteni,ha igen,akkor megpróbálunk néhány nagyobbat beszerezni,persze,ha találunk kedvünkre valót.

booerang Creative Commons License 2016.11.26 0 0 4276

Megvárjuk a következő őszt,nem sietünk.Ivarzás volt náluk tavasszal,hallottuk a hangosabbakat.

Azt hogy milyen befolyással van a tejelésükre,szerintem egyede válogatja,ha amúgy is jobban tejelő a rokonság,akkor valószínűleg így is,úgy is lesz teje,ha meg nem,csinálhatsz,amit akarsz.:-) De ezt Khirke jobban el tudná mondani.:-)))

Előzmény: zebra-bara (4266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!