Keresés

Részletes keresés

tilták3 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 4022

Üdv! Valaki fürdetett már közületek nikotinos vízbe kecskét vagy birkát?

fecske+ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4021

Megnőnek a gyerekek :)

fecske+ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4020

Vannak sikerélmények: Rozi - Ben kedvelt vörösszőkéje :) - két lánykával örvendeztetett meg minket, ha a színük nem is tökéletes. Kedvenc Pereszkém pedig követte a jó példát, és egyik lányára sikerült szép szürke színét is reá testálni. :) 

fecske+ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4019

Bátor Brigád! :) Sőt, hősies, mert emlékszem az emlegetett kölni csodára. Légyirtóval vetekedő szag. :) Homlokcsók mindenkinek!!

Előzmény: ez-Ben (4016)
fecske+ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4018

Szőrről nagyon óvatosan merek csak nyilatkozni - tévedtem már egyszer-kétszer. 

Különösen tetszik a 2. képen az a szürke tincses. :)))

Előzmény: zebra-bara (4017)
zebra-bara Creative Commons License 2016.04.05 0 0 4017

legelőszezon indul!

 

 

szerintetek van rá esély, hogy Picur lánya is tincses lesz legalább egy kicsit? Hány hónapos korban látszik? Ő az itt az előtérben, a fehérke. A tesója meg a barnácska, az pöcsös. 

 

Ez meg egy növendék harci kecske :D :D 

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.03 0 0 4016

 

 :)                                              Vasárnapi jegyzet !

 

 Még el nem felejtem, képzeljétek...nemrég volt a költészet világnapja és bizonyos helyeken ha valaki elmondott egy verset, ingyen kapta a kávét !

 Nosza...rámozdultunk a brigáddal és a szerénység határán maradva, de elmondhatom a siker nem maradt el.

 Úgy döntöttünk- egyhangú szavazással- hogy a Tincses indulót is sikerre visszük. Lacikát szemeltük ki  tincsesként előadónak, mivel hosszú szőke haja van. Egyszer egy asszonyság megjegyzést is tett rá :

 Nem tudni abban a jóképű társaságban ( mi a brigád :) mit keres az a ronda szőke csaj.

 Előkészületben Lacikát belocsoltuk az illatgazdag " Krasznaja Moskva" kölnivel...

...és mikor elzengte...az "arcszeszem sem épp denim" szólamot, a jelenlévők egyöntetű fejbólintással jelezték, hogy ez tényleg nem az... és már jött is a tele kávés kancsó, elismeréssel övezve.

 Gondoltunk rátok, ha itt lennétek bizonyára büszkék lennétek ránk és reméljük azok is vagytok !

 

 ui : az induló szerzőjének brigádkézcsók. ( ez egy teljesen új tisztelet nyilvánítási forma !:)

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.02 0 0 4015

 

 :) Csak félve szólítlak meg, mert egy új belépőt már elriasztottam. De ha nem vagy ijedős elmondhatom ez egy jó Csapat. Indulóját és hitvallását az 1073-as hsz-en olvashatod.

 Jelszó pedig : Nincsen Tincses rózsa nélkül.          ( Ezt a  4015-ön láthatod !:)

Előzmény: tyúkos lány (4014)
tyúkos lány Creative Commons License 2016.04.01 0 0 4014

Igen Jancsinak is fekete kislányok lettek némi kis fehérséggel

fecske+ Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4013

Vannak már alóla utódok is. Fel lehet ismerni: feketék, fehér zoknikkal,harisnyával és folttal. Ja és nagy fodros szőrrel. :) Borsa alól igen változatos kiskecskék jöttek, mondhatom: feketék, némelyik kis homlokcsilaggal, az anyák színe mélyen nem számított. Hunor bezzeg!!! A fehér apróságok természetesek, de hogy került a genetika katlanába barna??? Van ilyen utódja feketétől, vöröses sárgától és fecskehasútól. Teljesen logikus. Ahogy az is, amit drága sárgatarka Sáfrányom művelt. Jó szokása két megtermett gidát elleni. (a la Bojár-Barack páros)most győzködtem, hogy végre adjon leányzót is, már a színe is mindegy, hupilila is lehet. Hunorral volt, gondoltam beérem a fehérrel is... Ne legyél engedékeny!!! Frissen alpesi színűnek néztem a két kiscsajt és megcsapott a laposguta ott helyben a galádnak érzett anyjuk mellett - felszáradva kiderült, hogy világos fahéjbarnák, sötétebb barna lábakkal, az egyik hátcsíkkal... nem vagyok lenyűgözve, de így azért mindjárt jobb! 

Előzmény: khirke (4012)
khirke Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4012

Mindenesetre sokkal megnyerőbb, hogy nem az a rasztás racka bunda van rajta... lehet ezért van több kedve ugra-bugrálni, mert 20 kg-val könnyebb :)

Előzmény: fecske+ (4011)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4011

Nem épp Ipoly egy ugri-bugri típus, de most mégis... :)

khirke Creative Commons License 2016.03.27 0 0 4010

Itt a tavasz...

...tisztulnak a bakkecskék, már-már kezd kivehető lenni, hogy az ott egy fehér kecske, nem sárgás-barna :)))

1 hónapja még nem mertem volna lefényképezni :)))

booerang Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4009

Szállnak már a Fecskék,(+)

Meghozták a tavaszt,

Nőnek már a virágok,

Legalább egy araszt.

Előzmény: ez-Ben (4008)
ez-Ben Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4008

 

 :)                                        Tincses képeslap 

 

                     K E L L E M E S  H Ú S V É T I  Ü N N E P E K E T  !

 

                                        Tincses fórumon jártunk

                                          Nagy bálákra álltunk

                                           Kotrógépet láttunk

                                        Kincsesbánya felé haladni

                                           Szabad-e locsolni ?

 

                       A locsoló-brigád ( öntözőrózsa alakzatban-ben :)

 

tilták3 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4007

    

khirke Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4006

Elkértem a tavalyi zárt laktációk hivatalos végeredményét.

És majdnem seggre ültem... az összes kecském selejt. Átlag 200-300 literes zárások. Kb minden anyánál fele annak, mint amit én a befejések részeredményei alapján kiszámoltam. Úgyhogy valami nagyon nem stimm adatrögzitésileg... most kénytelen vagyok reklamálni :))

ez-Ben Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4005

 

 :)) Természetesen a Sándor-József napi zsák kéznél volt. Azonban mi arra törekszünk, hogy a melegség a szíveket járja át. ( Néha sikerül, néha nem !:)

 

Előzmény: fecske+ (4001)
tyúkos lány Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4004

Köszönöm fecske az Ipoly utódait én is várom mert az én jóvoltamból került gozzátok😀ott már született egy fehér bak tőle

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4003

Szeder sajnos elvesztette születés közben a kicsijeit.... hiába az üdvözlő mekegés, nem válaszolt senki. Gondoltuk, ha már ott van alatta az a zacskó tej és keblében az apróságoknak szánt szeretet, mért ne tegyünk egy próbát. Kiválasztottuk a vékonypénzű Kömény egyik fekete lánykáját és alányomtuk. Na, a kicsi nem lelkesedett, sírva tiltakozott az idegen tej ellen. A sírás viszont aktiválta Szeder ösztöneit, válaszolgatott neki. Összezártuk őket és fél szemünket rajtuk tartva etettünk. Pozitív kezdet volt, hogy nem verte el maga mellől. Aztán már bökdöste és nyalogatta is. A kicsi eleinte nem volt túl lelkes, az anyja se óhajtott csak úgy lemondani róla, de a picit meggyőzte a szája elé táruló tejcsárda, Köménynek meg ott volt a másik leánya. Mindenki jól járt - ennek a történetnek jó a vége, mint egy rendes mesének. :)

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4002

És igen, IGEN, IGEN!!! Megkezdődött végre nálunk is, jön csőstül az áldás. Elsőre a szürke Fülőke rukkolt ki egy koromfekete és egy hófehér leányzóval - a színük teljesen logikus, nemde?? Aztán belehúztak a fehér csemeték - éltünk mi a gyanúperrel, nemhiába menesztettük oly gyorsan Hunort - de szerencsére vannak egyebek is, köszönhetően az anyák makacsságának és persze a Borsa féle háremnek. Most jön majd a nagy világos (és sárga-sárga - SÁRGAAAA!!!) bumm, aztán várhatjuk Ipoly remélhetőleg tarka utódait. :) 

Lesznek képek is. Előbb-utóbb. :)

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4001

:))) LélekBEN veled vagyunk ... Remélem, a fejetekben azóta elnémult a nagyharang, ami (állítólag) jellemzi a macskajajt... :) 

 

Jut eszembe: a meleg megjelenése felől intézkedett a kedves brigád-tag? Vagy neki pont nem reszortja? :)

 

Előzmény: ez-Ben (3997)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4000

Szia! Lehet ismételten igazítani a körmén, egyenlőre mást nem mondanék. Az idő sok mindenre gyógyír, lehet, itt is csak az kell.

Előzmény: tyúkos lány (3998)
NLTom Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3999

Cili! ;)

 

(debsebbbi) A parlagi jegyek szinte minden porcikájában ottvannak... ppff

tyúkos lány Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3998

Sziasztok egy kérdéssel fordulok hozzátok.Az egyik ismerősöm kecskéjének nagyon elvolt hanyagolva a patája szegénynek még nem volt egyszer sem lekörmölve ezáltal a patája is befelé fordult és elég nehezen járt.Most én lekörmöltem picit mintha javult volna ez pár napja volt de még biztos érzékeny neki.Kérdésem hogy helyrejön e neki teljesen esetleg kell e még csinálni vele valamit.Köszönöm

ez-Ben Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3997

 

 :)) Gyerekek ! képzeljétek ma felfedeztük a "Tincses-cocktailt" !:)

 

...A brigád egyik tagjának névnapi ünneplésekor jött a nagy ötlet. Az összetevőket övezze titok, mint az unicumot, viszont a kiváltott hatás publikus. Az ember könnyed lesz tőle, mint a fecske röpte. Konokul tart hazafelé de közben kileng, mint a kotrógép gémje és úgy érzi messze van az otthona, mint Mexicó. Ezáltal visszafordulásra készti a delikvenst, mint a boomerág, hogy a doktori tanácsnak megfelelően magába vételezzen még egy "Tincsest" a kutyaharapást tincses szőrével témakör-ben.

 

 Ennyit tudtam nagy nehezen elmondani, mint a marathon hírvivő...( Győztünk !:)

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3996

Tudom, nem tincses, de azért többen vagytok itt kutyások is...

http://index.hu/belfold/2016/03/10/a_kormany_ejti_az_angol_bulldogot_a_nemet_juhaszt_es_az_osszes_nemzetidegen_kutyafajtat/ 

 

Elgondolkodtató...

booerang Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3995

Azt hiszem,én is októberben érdeklődtem először..

Mindenképpen jobb időpont lett volna.

Előzmény: 1ics (3994)
1ics Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3994

Ősszel akarták indítani, akkor talán mentem volna. De mostanra a gidák születési számának növekedésével...................

Előzmény: booerang (3984)
khirke Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3993

Persze :)

Előzmény: fecske+ (3990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!