Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.03 0 0 4016

 

 :)                                              Vasárnapi jegyzet !

 

 Még el nem felejtem, képzeljétek...nemrég volt a költészet világnapja és bizonyos helyeken ha valaki elmondott egy verset, ingyen kapta a kávét !

 Nosza...rámozdultunk a brigáddal és a szerénység határán maradva, de elmondhatom a siker nem maradt el.

 Úgy döntöttünk- egyhangú szavazással- hogy a Tincses indulót is sikerre visszük. Lacikát szemeltük ki  tincsesként előadónak, mivel hosszú szőke haja van. Egyszer egy asszonyság megjegyzést is tett rá :

 Nem tudni abban a jóképű társaságban ( mi a brigád :) mit keres az a ronda szőke csaj.

 Előkészületben Lacikát belocsoltuk az illatgazdag " Krasznaja Moskva" kölnivel...

...és mikor elzengte...az "arcszeszem sem épp denim" szólamot, a jelenlévők egyöntetű fejbólintással jelezték, hogy ez tényleg nem az... és már jött is a tele kávés kancsó, elismeréssel övezve.

 Gondoltunk rátok, ha itt lennétek bizonyára büszkék lennétek ránk és reméljük azok is vagytok !

 

 ui : az induló szerzőjének brigádkézcsók. ( ez egy teljesen új tisztelet nyilvánítási forma !:)

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.02 0 0 4015

 

 :) Csak félve szólítlak meg, mert egy új belépőt már elriasztottam. De ha nem vagy ijedős elmondhatom ez egy jó Csapat. Indulóját és hitvallását az 1073-as hsz-en olvashatod.

 Jelszó pedig : Nincsen Tincses rózsa nélkül.          ( Ezt a  4015-ön láthatod !:)

Előzmény: tyúkos lány (4014)
tyúkos lány Creative Commons License 2016.04.01 0 0 4014

Igen Jancsinak is fekete kislányok lettek némi kis fehérséggel

fecske+ Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4013

Vannak már alóla utódok is. Fel lehet ismerni: feketék, fehér zoknikkal,harisnyával és folttal. Ja és nagy fodros szőrrel. :) Borsa alól igen változatos kiskecskék jöttek, mondhatom: feketék, némelyik kis homlokcsilaggal, az anyák színe mélyen nem számított. Hunor bezzeg!!! A fehér apróságok természetesek, de hogy került a genetika katlanába barna??? Van ilyen utódja feketétől, vöröses sárgától és fecskehasútól. Teljesen logikus. Ahogy az is, amit drága sárgatarka Sáfrányom művelt. Jó szokása két megtermett gidát elleni. (a la Bojár-Barack páros)most győzködtem, hogy végre adjon leányzót is, már a színe is mindegy, hupilila is lehet. Hunorral volt, gondoltam beérem a fehérrel is... Ne legyél engedékeny!!! Frissen alpesi színűnek néztem a két kiscsajt és megcsapott a laposguta ott helyben a galádnak érzett anyjuk mellett - felszáradva kiderült, hogy világos fahéjbarnák, sötétebb barna lábakkal, az egyik hátcsíkkal... nem vagyok lenyűgözve, de így azért mindjárt jobb! 

Előzmény: khirke (4012)
khirke Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4012

Mindenesetre sokkal megnyerőbb, hogy nem az a rasztás racka bunda van rajta... lehet ezért van több kedve ugra-bugrálni, mert 20 kg-val könnyebb :)

Előzmény: fecske+ (4011)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4011

Nem épp Ipoly egy ugri-bugri típus, de most mégis... :)

khirke Creative Commons License 2016.03.27 0 0 4010

Itt a tavasz...

...tisztulnak a bakkecskék, már-már kezd kivehető lenni, hogy az ott egy fehér kecske, nem sárgás-barna :)))

1 hónapja még nem mertem volna lefényképezni :)))

booerang Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4009

Szállnak már a Fecskék,(+)

Meghozták a tavaszt,

Nőnek már a virágok,

Legalább egy araszt.

Előzmény: ez-Ben (4008)
ez-Ben Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4008

 

 :)                                        Tincses képeslap 

 

                     K E L L E M E S  H Ú S V É T I  Ü N N E P E K E T  !

 

                                        Tincses fórumon jártunk

                                          Nagy bálákra álltunk

                                           Kotrógépet láttunk

                                        Kincsesbánya felé haladni

                                           Szabad-e locsolni ?

 

                       A locsoló-brigád ( öntözőrózsa alakzatban-ben :)

 

tilták3 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4007

    

khirke Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4006

Elkértem a tavalyi zárt laktációk hivatalos végeredményét.

És majdnem seggre ültem... az összes kecském selejt. Átlag 200-300 literes zárások. Kb minden anyánál fele annak, mint amit én a befejések részeredményei alapján kiszámoltam. Úgyhogy valami nagyon nem stimm adatrögzitésileg... most kénytelen vagyok reklamálni :))

ez-Ben Creative Commons License 2016.03.23 0 0 4005

 

 :)) Természetesen a Sándor-József napi zsák kéznél volt. Azonban mi arra törekszünk, hogy a melegség a szíveket járja át. ( Néha sikerül, néha nem !:)

 

Előzmény: fecske+ (4001)
tyúkos lány Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4004

Köszönöm fecske az Ipoly utódait én is várom mert az én jóvoltamból került gozzátok😀ott már született egy fehér bak tőle

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4003

Szeder sajnos elvesztette születés közben a kicsijeit.... hiába az üdvözlő mekegés, nem válaszolt senki. Gondoltuk, ha már ott van alatta az a zacskó tej és keblében az apróságoknak szánt szeretet, mért ne tegyünk egy próbát. Kiválasztottuk a vékonypénzű Kömény egyik fekete lánykáját és alányomtuk. Na, a kicsi nem lelkesedett, sírva tiltakozott az idegen tej ellen. A sírás viszont aktiválta Szeder ösztöneit, válaszolgatott neki. Összezártuk őket és fél szemünket rajtuk tartva etettünk. Pozitív kezdet volt, hogy nem verte el maga mellől. Aztán már bökdöste és nyalogatta is. A kicsi eleinte nem volt túl lelkes, az anyja se óhajtott csak úgy lemondani róla, de a picit meggyőzte a szája elé táruló tejcsárda, Köménynek meg ott volt a másik leánya. Mindenki jól járt - ennek a történetnek jó a vége, mint egy rendes mesének. :)

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4002

És igen, IGEN, IGEN!!! Megkezdődött végre nálunk is, jön csőstül az áldás. Elsőre a szürke Fülőke rukkolt ki egy koromfekete és egy hófehér leányzóval - a színük teljesen logikus, nemde?? Aztán belehúztak a fehér csemeték - éltünk mi a gyanúperrel, nemhiába menesztettük oly gyorsan Hunort - de szerencsére vannak egyebek is, köszönhetően az anyák makacsságának és persze a Borsa féle háremnek. Most jön majd a nagy világos (és sárga-sárga - SÁRGAAAA!!!) bumm, aztán várhatjuk Ipoly remélhetőleg tarka utódait. :) 

Lesznek képek is. Előbb-utóbb. :)

fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4001

:))) LélekBEN veled vagyunk ... Remélem, a fejetekben azóta elnémult a nagyharang, ami (állítólag) jellemzi a macskajajt... :) 

 

Jut eszembe: a meleg megjelenése felől intézkedett a kedves brigád-tag? Vagy neki pont nem reszortja? :)

 

Előzmény: ez-Ben (3997)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.21 0 0 4000

Szia! Lehet ismételten igazítani a körmén, egyenlőre mást nem mondanék. Az idő sok mindenre gyógyír, lehet, itt is csak az kell.

Előzmény: tyúkos lány (3998)
NLTom Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3999

Cili! ;)

 

(debsebbbi) A parlagi jegyek szinte minden porcikájában ottvannak... ppff

tyúkos lány Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3998

Sziasztok egy kérdéssel fordulok hozzátok.Az egyik ismerősöm kecskéjének nagyon elvolt hanyagolva a patája szegénynek még nem volt egyszer sem lekörmölve ezáltal a patája is befelé fordult és elég nehezen járt.Most én lekörmöltem picit mintha javult volna ez pár napja volt de még biztos érzékeny neki.Kérdésem hogy helyrejön e neki teljesen esetleg kell e még csinálni vele valamit.Köszönöm

ez-Ben Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3997

 

 :)) Gyerekek ! képzeljétek ma felfedeztük a "Tincses-cocktailt" !:)

 

...A brigád egyik tagjának névnapi ünneplésekor jött a nagy ötlet. Az összetevőket övezze titok, mint az unicumot, viszont a kiváltott hatás publikus. Az ember könnyed lesz tőle, mint a fecske röpte. Konokul tart hazafelé de közben kileng, mint a kotrógép gémje és úgy érzi messze van az otthona, mint Mexicó. Ezáltal visszafordulásra készti a delikvenst, mint a boomerág, hogy a doktori tanácsnak megfelelően magába vételezzen még egy "Tincsest" a kutyaharapást tincses szőrével témakör-ben.

 

 Ennyit tudtam nagy nehezen elmondani, mint a marathon hírvivő...( Győztünk !:)

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3996

Tudom, nem tincses, de azért többen vagytok itt kutyások is...

http://index.hu/belfold/2016/03/10/a_kormany_ejti_az_angol_bulldogot_a_nemet_juhaszt_es_az_osszes_nemzetidegen_kutyafajtat/ 

 

Elgondolkodtató...

booerang Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3995

Azt hiszem,én is októberben érdeklődtem először..

Mindenképpen jobb időpont lett volna.

Előzmény: 1ics (3994)
1ics Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3994

Ősszel akarták indítani, akkor talán mentem volna. De mostanra a gidák születési számának növekedésével...................

Előzmény: booerang (3984)
khirke Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3993

Persze :)

Előzmény: fecske+ (3990)
booerang Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3992

Khirke, ha jól emlékszem,2008-ban hozta el magának,előtte pár évet volt Elefadánál,hogy őhozzá gödölyeként,vagy már felnőttként került,azt nem tudom.

Tehát igazából nem is tudjuk,hány éves volt,de nem volt fiatal.

Hozzám májusban került,rögtön átvette az irányítást,ő lett a főnök a csajoknál,sőt a Gusztival szemben sem hátrált meg.

szerettünk volna tőle pár tincses gödölyét,sajnos nem sikerült.

De mi örülünk,hogy ennyit is velünk volt!

Előzmény: fecske+ (3989)
ez-Ben Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3991

 

 :)) Aszta mindenit ! Már kunkorodnak máris a felszáradt tincseim, mint a kacsafarka, mármint a tolla természetesen. Lacika megjegyezte ha azt irod- márcsak persze a rím kedvéért- hogy a drág Ben , már gyűrűsök lennének a tincsek. ( De nekünk, így is jó - hétvégén, hét ágra süt a nap !:)

Előzmény: fecske+ (3988)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3990

Nagyon jóóóóóó!!!!!! :))))

Feldobhatom a közösségire?

 

 

 

Előzmény: khirke (3980)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3989

Öregecske kecske volt? 

Előzmény: booerang (3987)
fecske+ Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3988

:) Sej, szellők, tincses szellők, fújjátok fújjááátok - a Ben haját szárazra... :)

 

Előzmény: ez-Ben (3979)
booerang Creative Commons License 2016.03.17 0 0 3987

Ezzel tisztában voltunk,mikor elhoztuk,de egy percét sem bánom annak, amit nálunk töltött.

Előzmény: khirke (3985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!