Keresés

Részletes keresés

Abauji Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3619

Értem,valahogy sejtetem is ,hogy csak a konyhára lesz felhasználható szolok a srácnak ne reménykedjen nyugodtan szóljanak rá a bakra,hogy ugorjon ki a bőréből őrömében és utána segítsék be a bográcsba.

Előzmény: euonymus (3614)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3618

Immár egész komoly bak-arzenállal rendelkeztek, gratula! Ha így folytatjátok, lassan génbankot is létesíthettek, az érdeklődők pedig könnyűszerrel odatalálnak majd hozzátok (a széljárástól függően) :DD

Előzmény: euonymus (3616)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3617

Kedves booerang!

A képek márciusiak, tehát hamarosan nyírás éretté vált a bunda. A célszerszám egy tompa végű, közepes méretű hagyományos olló. A kézi juhnyíróval (a juhnyíró ollóval nem próbálkoztam még) is szépen halad az ember, csak a finomításoknál (fej, fül, lábvégek, farok alatti kényes részek) mindenképpen kellene a kézi olló. Ált. 2 cm-es tarlót hagyok, ui. ebben a magasságban még nem állnak össze a fürtök, így könnyen halad az ember. Mindig a kényes részekkel kezdem, mert az elején még friss az ember és türelmes. Ez konkrétan a fej és a fülek. A nyírás utáni végeredmény egy boldog és ugra-bugráló, griffon-szerű eb lesz, aki két hónap múlva alakul át komondorrá :)) 

 

Előzmény: booerang (3613)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3616

 

3 éves. Én ennyi rasztát kecskén még nem láttam. Szerintem tavasszal megnyírom. Olyan szaga van mintha egy hajléktalant levizelt volna egy bakkecske.

 

Előzmény: euonymus (3615)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3615

Olyasmi, de nem mertem panorámafotóval készíteni, mert hát ugye mégiscsak mozognak:) Mozgókép? Épp az új szerzeményt csodálták. Hű mekkora, és mi is ilyen büdösek leszünk?

Előzmény: krisztina.mexico (3611)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3614

Ne ess abba a hibába, hogy minden hosszú szőrű jó tincses. (Mi, vagyis a többség először persze beleesett!) Szépek a kecskék, de sajna azon a bakon nagyon látszik az őz-barna hatás. Anyába elmegy, de bakba, ha lehet ne.

Előzmény: Abauji (3610)
booerang Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3613

Hiszek nektek,csak amit én láttam nyírás után,az rémisztő volt,úgy nem tettem volna!

A juhokhoz használt ollóval nyírod?

Igazából csak a hátán volt szükség segítségre,máshol szép zsinóros lett magától is.

Ahol szükséges volt, higiéniai,vagy esztétikai okokból,mi is vágtunk.

A füléről hogy könnyebb,az nem igazán sikerült?

Persze nálunk is inkább házőrző,nem pedig kiállítási darab!:-)

A miénk kerüli a vizet bundától függetlenül.

 

Előzmény: krisztina.mexico (3589)
booerang Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3612

A negyedik képen a hátsó sorban,a vörös mellett a tarka csak nem a mi Barackunk?

Innen nézve úgy tűnik!

Szép csapat!

Előzmény: euonymus (3607)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3611

Mint egy panorámafotó, tán "sorozatlőttél"??? Megszámoltam, úgy tűnik, hogy mind megvan. Még a "Minimanók" is :))

Hiába, a gondos gazda(ák) szeme hizlalja a jószágo(ka)t.

Előzmény: euonymus (3607)
Abauji Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3610

Üdvözölek fecske+.Igen én is a tincses mellé pártolok,úgy érzem ez így helyes,túl nagy tapasztalatom még nincs de a majd lesz.Azt kell itt is tapasztaljam,hogy itt is a 24-órában vagyunk,ma voltam itt a szomszéd faluban Nyiriben. egy fiatal párnál van egy pár hidegvérű lova meg egy pár db kecskéje csináltam pár fotót, sajna csak kevés sikerült elfogadhatóan.A  bak idei tavaszi, túl későn tudtam meg,hogy van nála tincses így a bak apját 4-éves volt eladták és az új vevő már meg is ette.Sátoraljaujhelyben van még 2-db tincses majd ha arra járok azokat is megnézem.Telkibányán van egy szép bak, ezt is ma tudtam meg, délután,ki fog ez majd alakulni szép lassan,itt is mennek a hírek.A tulaj tel.sz.06309369061. Vojtovics Attila aki lát a bakban és a gödőlyében valamit hívja fel ,vagy 1-hét múlva ezeket is megeszik.Üdv,mindnyájatoknak.

Előzmény: fecske+ (3608)
fecske+ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3609

Villanypásztor balesetben nekünk egy kos hozta a csúcsot, mivel a szarva csigája szépen beleakadt a madzagba. A kos rohant, az áram csapott, a kos még inkább rohant, de persze felfűződve a zsinórra esélytelen volt... Szegény alaposan felvillanyozódott...

Előzmény: krisztina.mexico (3605)
fecske+ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3608

Éljen, végre agy tincses-barát a keleti végekről! :) Említettem egyszer-kétszer, hogy kicsiny fórumunk dunántúlsúlyos, s bár sajna közeli épp Te sem vagy, de legalább egy új környék kecskéiről hozol hírt. 

Előzmény: Abauji (3598)
euonymus Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3607

Abauji Creative Commons License 2015.10.26 0 0 3606

Szia Zsolt.Írtam egy freemailt.Legyen további szép napod,Üdv,Béla.

Előzmény: euonymus (3604)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3605

Igen, igen, de gondolnom kell a felnövekvő új nemzedékre is!

Az új jószágok szépen illeszkednek, szó szerint is. Bekecs néha felordít, ha megcsapja a villanypásztor, fut fél kört de azután rájön hogy az egész csapat (juhok, anyák, lekerített gödölyék) őt figyelik. (Derültünk is amikor az első ilyen esetben robogott befelé Slambuc kosunk, hogy felmérje a helyzetet, de miután rájött hogy a gyüttment az, nyugodtan visszatért az övéihez.) Bekecs, hogy méltóságán nagyobb csorba ne essék, ilyenkor gyorsan befékez, körülnéz, hogy: "Mit is figyelünk mi most?" Azután keres magának valami testhezálló feladatot azaz elkezd udvarolni a gödölyéknek, amíg túl közel nem kerül a villanypásztor zsinórjához, amikor is...

Ami, meg Terror Lányát illeti, igen, újfent megmutatta hogy nem hagy ki egy lehetőséget sem az újak (Mici) tesztelésére. Micinek még össze kell hangolódnia a saját adottságaival, azaz hogy van két erős szarva, amit alkalmanként használhatna is. Majd elsuttogom neki. :))

Előzmény: khirke (3603)
euonymus Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3604

Ma elmentünk kecskenézőbe. Találkoztunk egy kedves kecskeimádó hölggyel és a jószágaival.

Az élet súlya alatt már kicsit megroppanva.

 

Na ez az a szín amit nem kedvelek. De más igen mint látszik.

Ipoly a Nógrádi nagykabátos. Ő is ennek a hölgynek a kecskecsapatában született. 

 

khirke Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3603

Naaaa...!!!!! most hoztam el 5 db-ot és vittem helyette 2 db-ot, azaz pont van még 3 szabad hely :))))

Előzmény: krisztina.mexico (3601)
khirke Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3602

Lassan aktuális lesz képeket készíteni Bekecsről :)

Ééés Micikéről is (sikerült beilleszkednie? Terror-Törpe megmutatta ki a főnök? :))

Előzmény: krisztina.mexico (3600)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3601

Tudom...de így is túlléptem a kecskelétszám-limitemet, ezért hát inkább a többieket buzdítom!

Előzmény: khirke (3595)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3600

Kedves ez-Ben! Parádés névválasztás és kényelmesebb is kiejteni, köszönjük. A volt tulajdonos egyébként is "Beke" nevezetű jóember... Egy kis helyesbítés: a "Baglyas"természetesen nem a Béla névre vonatkozik (tévesen így értelmezhető az értekezésemben :))), hanem "bozontos" szavunk másik megfelelője.

Előzmény: ez-Ben (3596)
Abauji Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3599

Üdvözöllek Khirke,írtam freemailt,fontos.Üdv,Béla.

Előzmény: khirke (3582)
Abauji Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3598

A láncon lévő fiatal bak,Tóth Barna barátomé innen a falunkból,Hollóházáról származik,utána fogok járni,hogy kitől is.

Abauji Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3597

Szép jó reggelt,mindnyájatoknak,pontosítanék,a bakot én hirdetem a tulajdonos Molnár Miklós.Legyen további szép napotok.Üdv,Béla.

Előzmény: khirke (3582)
ez-Ben Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3596

 

 :) "Bekecs" is illene rá. ( Ha már Béla is meg kecske is :)

Előzmény: krisztina.mexico (3590)
khirke Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3595

Ehhez is Te vagy legközelebb....... :)

Előzmény: krisztina.mexico (3592)
khirke Creative Commons License 2015.10.25 0 0 3594

És? Mi lesz vele? :)

 

Kár, hogy nem fehér........ :)

Lábai milyenek?

Van olyan tenyészet, ahová nagyon passzolna! :)

Előzmény: euonymus (3593)
euonymus Creative Commons License 2015.10.24 0 0 3593

Ezt mi találtuk. Sehányszáz kilométerre:) Konkrétan 25. Nógrádi nagykabátos, nem fehér:))))

krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.24 0 0 3592
ez-Ben Creative Commons License 2015.10.24 0 0 3591

 

 :)) Sümegi Sándor, Rózsa Sándor, Nagy Sándor, Sándor Mátyás... ( Sa-sa-Sanyikám !:)

Előzmény: khirke (3587)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.10.24 0 0 3590

Ő a somogyi betyár? :D

Nálunk is nevet kell keresni, a Béla nem maradhat. Azt hiszem "Baglyas" -ra váltok, de még meg kell kapjam a használati engedélyt a felsőbb vezetés részéről... :D Ez lényegében u.azt jelenti és illik rá a szarvai miatt is.

Előzmény: khirke (3585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!