Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 2772

Buék.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:))))))

Smackdown Creative Commons License 2011.05.24 0 1 2771

Hemilton éve volt.

B. Megyer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 2770
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2769
ddddddddddd
zolee145 Creative Commons License 2008.11.09 0 1 2768
A címet a versenyzés eredményezte. Ennek része a futamgyőzelem, a pontgyűjtés, a kicsúszás, a baleset, a technikai hiba...minden. Ez egy ilyen sport, ebből áll egy szezon. Pontra játszák.
Előzmény: Lándzsa Erőskar (2765)
zolee145 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 2767
Csak azokat amiket nem gondolok igaznak.
Előzmény: levelesbeka (2764)
aachi Creative Commons License 2008.11.09 0 0 2766
"A bajnokságot az nyeri akinek az utolsó futam után a legtöbb pontja van."
Előzmény: Lándzsa Erőskar (2765)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2008.11.09 0 0 2765
Mikor volt utoljára a második helyezettnek több futamgyőzelme? Szerintem azért jogos felvetés, hogy ki érdemelte volna meg, mert tavaly elég sokat hallottuk a McCsalók szurkolóitól, hogy Kimi micsoda mákker, stb. Ilyen alapon Hamilton is az volt idén (legalább is az utolsó futamon). és Alonso 2005-ős címéhez hasonlóan a legfőbb rivális élrő való technikai hiba miatti kiesései eredményezték a címét.
levelesbeka Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2764
De gondolom te is kikérnéd magadnak, ha elkezdeném sorolni a magyarok tulajdonságait.

Egyébként nekem nem volt fairplay játékos Kínában Kubica.
Előzmény: zolee145 (2762)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.07 0 0 2763
Igazi angol Hamilton különben. Ahogy örült, ezt éreztem le róla. Vagyis brit!
Előzmény: zolee145 (2762)
zolee145 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 2762
Lehet, bár én inkább megfigyelési alapú előítéletesnek tartom magam. Sajna van pár tulajdonság ami megvan mindegyikben, de mindegy is. Ez nem az a topik.:)
Előzmény: aachi (2761)
aachi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 2761
sunyi fehér embert még nem láttál? na látod ezért vagy rasszista.
Előzmény: zolee145 (2759)
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 2760
Igaz! Zolee is megérdemelte volna a vb címet!:)))
A kisebbségi dolgot leszámítva, egyetértek.
Előzmény: zolee145 (2759)
zolee145 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2759
Látom megint megy a szokásos: nem a Ferrari nyert, tehát a világbajnok nem érdemelte meg a győzelmet, szerencséje volt, lefizették az ellenfelet stb...

Aztán a másik dolog, hogy massa milyen jófej. Én is jófej vagyok, kedves rendes srác... az én világbajnoki győzelmemet miért nem követelik kórusban a fórumozók?:DDD
Felejtsük már el, hogy ki érdemelt volna, és mit. A bajnokságot az nyeri akinek az utolsó futam után a legtöbb pontja van.
Nem győzelemre, vagy leggyorsabb körre és legfőképpen nem jófejségre játszák ezt a játékot, hanem pontra.
Nem kedvelem Hamiltont, egy igazi sunyi fasz...kamerába jópofizás, majd másnap a sajtónak rinyálás, stb... olyan igazi kisebbségi. (Okés, lehet rasszistázni, de tényleg úgy viselkedik..szerintem)
Ettől függetlenül neki van a legtöbb pontja idén.

Glock. Persze mindent lehet mondani, de a lényeg, hogy a Toyota meghúzta azt, hogy kint marad száraz gumival, nem jött be. Trulli hasonlóan gyenge kört ment. Ha meg kijönnek vizes gumikért akkor elé sem került volna Hamiltonnak.
Biztos azért engedte el mert barátok. Vettel meg azért előzött minden mindegy alapon, mert Ferrari motor van az autójában? És Kubica miért bohóckodott? Ő is Ferrari szerződésre hajt? Erről miért nem beszélünk?
Vagy minden Ferrarinak kedvező dolog teljesen normális, az összes többi viszont csalás?

Majd jövőre lehet újra próbálkozni...ha minden jól megy egy megerősödött Renault-ban ülő Alonsoval kiegészítve... esetleg Vettel a RedBull-ban. Persze kéne még egy jó BMW is, és akkor látnánk egy jó szezont.
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2758
Visszaolvastam, de én nem mondtam, hogy az eső miatt esett szét. Esőben ügyes. Arról beszéltem, hogy pszichikai nyomás alatt hibázik, vezetői hibákat vét. Ezért tart ott, ahol tart, ha nyomás alatt nem hibázott volna, most kétszeres vb lenne. Tavaly egyszer a boxutca bejáratát hibázta el, végül pedig véletlenül rossz gombot nyomott meg, amitől elindult a rajtprocedúra. Mindkét hibáját ő maga ismerte be utána.

Kimiről sem mondtam, hogy Spában szétesett. Róla azt mondtam, hogy ott a körülményekhez képest olyan tempót autóztak, hogy bármikor bármelyikük alól kiszaladhatott volna az autó. Ezért neveztem orosz rulettnek. Kimi Spa-i teljesítménye tulajdonképpen dícséri őt, nem hiszem, hogy sok pilóta képes lett volna úgy menni ott, ahogy ők ketten mentek.

Vettel ő Vettel.:))) Nem tudom, mi van azzal a kölyökkel, de a víztől reakcióba lép, és Superman lesz belőle.:))) Én pl. jövőre szívesen láttam volna egy BMW-ben, de így is kíváncsian lesem majd.:)
Előzmény: aachi (2757)
aachi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2757
nem hiszem hogy lewis ott tartana ahol van, ha egy kis szaros eső miatt szétesne, ugyanúgy ahogy nem hiszem hogy kimi spaban szétesett volna az esőtől (pedig ő még oda is csapta), egyszerűen ott szarabb volt a ferrari esőben, brazíliában meg vettel folyamatosan gyorsabb volt, csak kellett kubica ahhoz hogy előzni tudjon.
Előzmény: Mancs79 (2755)
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2756
Bocs, kicsit hosszú lett. Aki gyomrának ez túl sok, az ignorálja..
Előzmény: Mancs79 (2755)
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2755
:)) Gondolkodnom kellett rajta, hogy velem van bajod, vagy a véleményemmel.:))) Annyira szubjektívek az álláspontjaim, hogy ha nem írom le, szerintem ki sem derül, hogy kinek szurkoltam az idén.:))

Szerintem kapkodsz, amikor engem olvasol. Vegyél egy mély levegőt. Hogy túlmagyarázok dolgokat, még elfogadom, mert vannak, akik nem szeretnek a részletekkel tökölni, ösztönös rálátásuk van a dolgok egészére, ők TUDJÁK az igazságot. Én fehér lappal indítok, rakás időt eltöltök a részletek megértésével - hál'istennek megtehetem <-- nem, nem vagyok munkanélküli, csak szerencsés:)) -, kialakítom az első feltételezéseimet, amiket szkeptikus és maximalista alkatom révén addig cáfolok magamban, amíg a lelkiismeretem jóvá nem hagyja. Az így megszületett véleményeimbe többnyire belefoglalom a döntő szempontokat, ezért tűnhetnek túlmagyarázottnak. Az eseteket megvizslatom vezetéstechnikai szempontok szerint, a fizikai körülmények tükrében, lélektanilag pilóta és csapatfőnök oldaláról egyaránt stb., stb. Az, hogy ez túlmagyarázott vagy sem, az körülményfüggő, fórumokon annak számít, mert sok betű van benne, és ez nem etikus a többi fórumozóval szemben, akiknek drága az idejük. De, hogy a tőlem telhető legobjektívabb, az is biztos, mert nem a favoritomat akarom vele púderezni, hanem a helyzetből szeretném kinyerni a tanulságokat. Ezért történhet meg, hogy személyes kedvencemnél felszisszentem jópárszor, hogy ez vagy az túl erős volt, esetleg nem kellett volna, máskor meg az ellenfélnél ismerem el, hogy példásan helyt állt. És van bennem annyi alázat, hogy nem röstellem odaírni, hogy SZERINTEM. Ezáltal próbálom érzékeltetni a vitafelemmel, hogy bár eltérő véleményen vagyok, de tisztelem, és nem nézem baromnak.

Továbbá a versenyzőket sem tudom egységesen jónak vagy rossznak tekinteni, hanem elfogadom, hogy vannak erős és gyenge oldalaik is. Erre igyekeztem rávilágítani. Történetesen arra, hogy Lewis szerintem kivételes képességű pilóta, sokra viheti majd, viszont ha nagy a tét, hamar szétesik a koncentrációja, ami miatt már bukott el. Ez tipikus újoncbetegség, ha kinövi, akkor még jobb lesz. Sokszor túl keménynek érzem, amikor másokról beszél, én nem így tenném, de szíve dolga, ettől még kedvelem.

Kimit pedig épp ellenkezőjének látom. Nem esik szét olyan könnyen, amit a rutinja is magyaráz, de tudjuk, hogy ő jégember.:) Megkockáztatom, hogy az egyik legprecízebb a mezőnyből. Sok tisztelettel van kollégái iránt, amitől nagyot nő a szememben. Nem tetszik benne, hogy nagy piás partikat csap, de szintén a szíve dolga. Őt is kedvelem.

Massát valahol a kettő közé teszem magamban. Nagyon furcsán teljesített a szezon elején, úgy tűnt, mintha nem bírna el jól a Ferrarival, ami pedig az egyik legfinomabb jármű a mezőnyből. Aztán meg történt valami, és a végére átesett a másik végletbe. Szerintem ő sem bírja igazán jól a nyomást, de emberként óriásit tett az asztalra a szezon végén, így ismét kedvelem.

És a válasz hsz-edre: szerinted két versenyből vontam le a következtetést, vagy két versenyt hoztam fel példaként?
Előzmény: aachi (2750)
janesz72 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2754
Szóval meggyőztelek...
Előzmény: aachi (2753)
aachi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2753
az hogy ez már beteges.
Előzmény: janesz72 (2752)
janesz72 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2752

Tavaly az utolsó futamon nem mertek Alonso autójába belenyúlni (jelen voltak a felügyelők) a boxból így agyba-főbe alázta Hamiltont és így el is bukták a VB-ét Hamilton is a Mercedes is és Alonso is.Hami' ebben az évben pedig végig 1-es számú pilóta volt Massa pedig csak az utolsó négy versenyen.Erről mi a véleményed?

Előzmény: aachi (2751)
aachi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2751
"Massa a legjobb. Miért? Lehet,hogy volt pár elrontott futam(nem mindig rajta múlott),de emberséges, és tud veszíteni,erre jó példa volt a tegnapi is. Sosem kötekedik senkivel sem(egyszer láttam,talán a 2007-es évadban Alonsoval veszekedni,de nem félt bocsánatot kérni). Hamilton egy nagyképű versenyző,aki megalázta a mezőny kétszeres vb bajnokát, nem tisztel senkit sem. Erről ennyit"

te figyelj, a pontokat nem jómodorra osztják. :D lewis meg azzal alázta alonsót hogy jobb volt nála.
Előzmény: Kandra81 (2730)
aachi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 2750
aha. tehát a egy 2 dbversenyből levonod a következtetést: az egyiken lewis szarul teljesít ezért ott előkerült a gyenge pontja. a másikon kimi szarul teljesít, de 10 ból 8szor jól csinálta volna, ezért az ott neki egy erős pontja volt.

objektivitásból elégtelen.
Előzmény: Mancs79 (2738)
Djapor96 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 2749

Szerintem Vettel, ha le tud szerződni egy erősebb csapathoz 5 éven belül világbajnok lesz!

 

És ez nem az utolsó verseny miatt mondom, hanem az egész éves teljesítménye miatt. Hát nem egy Baumgartner....

Mancs79 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2748
Nem volna rossz.:) Bár ha ennél is izgalmasabb lenne a bajnokavatás, akkor én nem érem meg a futam végét.:)))
Előzmény: Törölt nick (2747)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2747

Kösz, megnéztem. Mondjuk az lett volna a jó, ha ezeket  a rádiós párbeszédeket (Massáét is) beadták volna vasárnap. Durva lehetett!

 

Jól feljavult különben több csapat is a végére. Ferrari, McLaren, Toro Rosso, Renault, Toyota. Bár így maradna jövőre. Az idényzárón még négy embernek legyen esélye a vb címre. Négy különböző csapatból!

Előzmény: Mancs79 (2746)
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2746
Több helyen olvasható, itt is van egy utalás rá a cikk második felében.

http://www.a5.hu/cikkek/2/29461.shtml
Előzmény: Törölt nick (2745)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2745
De most ez csak egy vélemény, vagy valahol olvasható, hogy ezt mondták neki?
Előzmény: csuporka1 (2741)
Mancs79 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2744
És szerintem attól is tartottak, hogy ha nagyon hajtják, még el is kapkodhatja. Dennis 28 éve irányítja a McLarent, túl sokat látott ahhoz, hogy ne szóljon be neki amolyan Briatore-mód, hogy "Push! Push like hell!".:))
Előzmény: csuporka1 (2741)
oldlady Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2743

Aha, csak az első sorbóL :DDD, mint azt láthattuk a Hungaroringen is... (az, hogy végül nem nyert nem az ő hibája volt)

 

Már szánalmas, hogy mennyire utálod ezt a szegégy fiút. Tudod te is, hogy csak a tiltott csapatutasítás miatt nyilatkozott anno úgy, nem azért mert komolyan gondolta.

 

kijelentette, hogy neki nincs szüksége kimi támogatására, mert önerőből is képes bajnok lenni, ellentétben kimivel, aki csakis miatta lehetett bajnok

Ezt meg szeretném, ha megadnád pontosan hol és mikor mondott ilyet, mert én nem találtam.Vagy netán csak kiforgattad a szavait, hogy neked jobban tessen?

Előzmény: csuporka1 (2742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!