Keresés

Részletes keresés

Kerma Creative Commons License 2 napja 0 0 1032

Világítástachnikában a fényforrások elhelyezése és irányítása kiemelkedő fontosságú a hangulat és atmoszféra megteremtésében. Milyen módszereket használsz a világítás módosítására és hogyan befolyásolja ez a színek és árnyékok játékát a térben? Üdv , Kerma 

V.inspir Creative Commons License 2021.07.30 0 0 1030

Sziasztok! Ebben a témában vezetjük blogunkat, Bárkit érdekel a téma itt többet megtudhat.

https://lumencenter.net/ 

 

zizze-net Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1029

Sziasztok. Egy nálam okosabb villanyászhoz/okhoz tenném fel a következő kérdésem. https://www.digikey.hu/product-detail/hu/samsung-semiconductor-inc/SI-B8V26256CUS/1510-SI-B8V26256CUS-ND/12083535 ilyen led modult néztem ki magamnak műhely világításnak. Sorba kötve szeretném használni őket.

 

Ha jól számoltam (gyári adatok alapján)

 

I=1120mA
V=23,3x4=93,2V
P=102W

 

Ezt meg tudnám hajtani egy ilyen táppal? https://meanwell.hu/termekek/mean_well_elg100c700_led_tapegyseg_1001_w_71143_vdc-p336/ 

700mA-nél sokat topmulna a fénye? 

BCintia Creative Commons License 2021.05.05 0 0 1028

Sziasztok! 

 

Nemrég indítottam el a saját vállalkozásomat, a Neon Art-ot. Ez a vállalkozás, olyan neon világításokkal foglalkozik, ami különböző vállalatok lógóját készíti el LED neonból. Minden LED neon felirat kézzel készült, egyedi alkotás, ami nem csak a kis- és nagyvállalatok rendezvényeire, hanem üzleteikbe, irodáikba, vagy nagy mérföldkövet jelentő alkalmaikra is tökéletes. 

Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni. Szerintetek mennyire lesz népszerű ez a vállalkozás a piacon? Van-e rá igény?

 

gvetv001 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 1027

Sziasztok!

 

 

Karácsonyi világítás (kültéri) LED testjei belül korrodálódnak, vagyis látszik, hogy a nedvesség bejutott, és szép lassan kifejti hatását a LEDekre.

Állítólag IP44-es védettségű a LED sor.

Még működik a sor, de vajon meddig??

lahuba Creative Commons License 2020.11.11 0 0 1026

Üdv!

A lakásomban kicseréltem a világítást LED-esre, és azt tapasztaltam, hogy a lámpa lekapcsolt állapotban is világít halványan.

Azzal már tisztában vagyok, hogy ez annak a következménye, hogy a kapcsolóm jelzőfény visszajelzős, így lekapcsolt állapotban is átengedi a rendszeren a fényvisszajelzéshez szükséges minimális áramot, csak ezt eddig nem lehetett érzékelni, mert ilyen kis áramnál a hagyományos izzó még nem világít.

Igazából nem zavar ez a kicsi fény, éjszaka pont jó is, hogy ne essen hasra az ember a sötétben.

Viszont volt, aki azt mondta, hogy viszont ilyenkor is fogyasztja az áramot, valamint fogyasztja a LED élettartamát, ezért nem célszerű így hagyni.

Érzésem szerint viszont semmivel nem fogyaszt többet, mint a régi felállásban, mert akkor is ugyanúgy folyt az áram, még ha nagyon kicsi is, csak nem látszott.

A kérdés csak az, hogy vajon az új, vagy a régi felállásban nagyobb a lekapcsolt esetben az áramfogyasztás, lehetséges-e, hogy a LED-es felállásban jelentősen nagyobb az átfolyó áram, mint az izzólámpásban?

 

Ezt odáig vezettem vissza, hogy a teljesítmény P=U*I, azaz U*U/R, tehát attól függ, hogy az R mennyiben különbözik a két esetben.

Vajon a kis áramerősségek mellett az izzónak, vagy a LED-nek nagyobb az ellenállása, és mennyivel?

Azt tudom, hogy az izzólámpák ellenállása hidegen nagyon alacsony, akkor nő meg, mikor felizzik.

De vajon a LED ellenállása ekkora terhelésnél lehet-e még alacsonyabb, mert csak ebben az esetben lehet nagyobb a fogyasztás, mint az izzó esetében?

Ismerős valaki a témában?

lgnis Creative Commons License 2019.12.18 0 0 1025

Kicsit pontosabban fogalmazd meg a kérdést.

Ez 6x36W, ami a képen van.

Előzmény: laci19791202 (1023)
laci19791202 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 1023

Sziasztok.

Talán itt a legjobb helye a kérdésemnek,van valakinek tapaaztalata led es armatúrákkal kapcsolatban?
A kis műhelyem világitását szeretném korszerűbbre cserélni,most nagyon kevés a fény,2x40w os armatúra van fent középen egy 5x6m es részen.
Ez mellé vettem még régebben 2db tükrös armatúrát de szinte adtam a szarnak egy pofont mert a szôrási szõge elég keskeny,plusz a belmagasság is relatív kicsi.
Szóval most ezt mindet levenném és ki szeretném váltani 4db ledes armatúrával.
https://ledlampahaz.hu/LED-fenycsoarmatura-30W-900mm-belteri-term

Ha valakinek van tapaaztalata ezzel kapcsolatban kérem irjon hogy mégis hány w-os Led kellen ahhoz hogy a hagyományos armatúra fényerejét kitegye.
Köszönöm.

sipostomi Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1023

Szia én innen vettem https://ledbau.hu mert itt találtam a legolcsóbban, de szerintem bárhonnan veszed kicserélik, nincsenek már szerintem ilyen gondok.

Előzmény: Bálint_H (1020)
halaloszto Creative Commons License 2019.08.09 0 0 1021

Engem több mint egy hónapja hitegetnek, hogy lesz szuper 21W tányér ufólámpába, ami jó is, pár hetente benézek, de mindig csak igéret.

 

Vajk

Előzmény: Bálint_H (1020)
Házas Ember Creative Commons License 2019.08.06 0 0 1019

A VTAC-nál vett LED fényforrásokat elég sokat cseréltem garanciaidő alatt. Szó nélkül cserélték, de a cseredarab is tönkrement 8-12 hónap múlva.

 

Ha olcsó LED-et akarsz, akkor szerintem jobban jársz, ha negyedáron Kínából veszel LED fényforrásokat, 12 hónapig azok is bírják.

 

Ha meg tartós LED fényforrásokat akarsz, akkor meg csak EREDETI! OSRAM/PHILIPS/GE fényforrásokat vegyél, de azoknak az ára 1000 Ft felett kezdődik.

Előzmény: Bálint_H (1018)
Vellanyallat Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1017

A zúgás biztosan nem egészséges. A melegedés 55-60 °C-ig igen.

Előzmény: Imrehajcsi (1006)
Vellanyallat Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1016

Az a lényeg, hogy a halogéneknek való trafókat ki kell cserélni LED tápegységekre. Ennek több oka is van: a LED tápegység túlfeszültség és túláram védett, míg a halogéneké nem. A LED tápegység 0 W-ról indul, míg a halogéneké többnyire nem. A LED tápegység stabilizált egyenáramú, míg a halogéneké stabilizálatlan váltóáramú. A többségre legalábbis ezek igazak, nyilván lehetnek kivételek. Mi is így cseréltünk "pókhálós" lámpában LED-re, a https://www.ledcenter.hu/-tól kapott tanácsok alapján.

Előzmény: cápaFeri (1012)
szonti Creative Commons License 2019.05.31 0 0 1015

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy ez a lámpa:

https://www.navalla.hu/globo-reta-49224-16-krom-1-x-led-max-16w-68-x-280-x-280-mm-37633

ráköthető 230V-os hálózatra? Mert a tulajdonságai között az szerepel, hogy feszültség: 51V.

Eddig amiket vettem mennyezeti lámpákat, mindet csak rá kellett kötni a vezetékekre. Kell ehhez még valamilyen alkatrész amivel használni tudom, v bele van építve a lámpába?

Sajnos a webboltot hiába kérdeztem, nem válaszoltak.

Segítséget előre is köszönöm!

Teaway Creative Commons License 2019.05.31 0 0 1014

A ledes tápegység 1W-os és 70Wos terhelésnél is 12V-ot ad ki; a halogéntrafónál ez nem biztos, hogy így van.

Előzmény: cápaFeri (1012)
Beer Monster Creative Commons License 2019.05.24 0 0 1013

Azonnal kösd le az egészet! Fel fogod gyújtani a házat.

Előzmény: cápaFeri (1012)
cápaFeri Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1012

Sziasztok! Világítással kapcsolatos problémában kérném a segítségeteket. Eredetileg a lakásban trafós halogén izzós (GU5.3) rendszerek voltak (asszony csak pókhálónak hívja:-) ). Elkezdtem korszerűsíteni, az egyik rendszert már le is cseréltem ledesre. Ebben volt két körben két trafón (105 W-osask voltak) 3-3 db 35 wattos halogén. Ezeket cseréltem le egy darab 1-70w-ig terhelhető led-es trafóra és GU4.3 és GU 5.3-as izzókra. Neten olvastam, hogy a halogén trafó nem maradhatott volna, mert még ennyi ledes izzó energiafelvétele sem lett volna elég, villogtak volna.

Most viszont szeretném a másik helysgben is cserélni a halogéneket. Itt egy Comelit trafó van a mennyzeten, Mod.: TLR96115012/E    Pri: 230 V 50 Hz  Sec: 12V 150VA  Van fényerőszabályzós kapcsoló is. Ezek vannak rajta, de itt elakadtam. Ezen a rendszeren volt eredetileg 5 db 25 W-os halogén izzó. Kísérletképpen kicseréltem egyet egy 5 wattos GU 5.3-ra, és tettem még a drótra még egy ilyen égőt. (Fényerő szabályozhatós ledeket vettem.) Eredetileg ott lehetett is halogén égő, de szerintem az előző tulaj levehette, mert nem bírta a trafó a 6 db-ot? 

Szóval így most van a dróton 4 db halogén izzó és 2 db led, összesen ha jól számolom, 130W felvétellel. 

A kérdésem az lenne. Kicserélhetem a maradék 4 halogén izzót is led-re? Mit jelent a trafón a 150VA? Ez egyen értékű a watt-tal? 6 db 5w-os led égővel működne ez a trafó? Ledes trafónál ez ugye egyszerű volt, mert 1-70 wattig lehet tenni rá, de ennél nincs min érték megadva.

Előre is köszönöm a segítséget!

Beer Monster Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1011

Lehet, hogy már volt egy oldallal lejjebb. A termékek az a minőségkategóriájú kínai árú, amin még a kötelező műszaki adatok sincsenek feltüntetve.

Előzmény: Lucus34 (1010)
Lucus34 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 1010

Nem tudom, hogy tud e valaki segíteni. Tudtok valamit erről a webáruházról? A garancia szimpatikussá teszi.

https://ledfenyforrasok.hu/

iimi Creative Commons License 2019.05.04 0 0 1009

Kedves forumtársak!

 

Egy ismerősöm felajánlotta, hogy LED-es termékek vásárlására tud 5% kedvezmény kupont, hát igen 5% nem sok de egy amúgy is elég jó árfekvésű webshopban ez is valami.

 

Mivel nem akarom reklámozni, akit érdekel az írjon Tamás barátomnak  pintamas83  kukac  gmail  pont  com

 

Válaszadás nála 1-2 nap.

 

iimi Creative Commons License 2019.05.04 0 0 1008

Vidd vagy küld vissza kicserélik szerintem.

Előzmény: Imrehajcsi (1006)
iimi Creative Commons License 2019.05.04 0 0 1007

Szia.

Van sok hasonló megoldás ufo lámpákra és szerintem szinte mind megoldható.

Előzmény: Andrew.87 (1005)
Imrehajcsi Creative Commons License 2019.04.11 0 0 1006

Üdv mindenkinek! Vásároltam egy 16W-os(100w-ot tud állítólag) sima E27-es LED Izzót, de már pár perc után tűz forró a hátsó 2/3-a, az első búra csak kissé melegszik. És van egy kis zúgása is, ha közel hajolunk hozzá. Ez az első led izzónk, ezért kérdezem, ez normális dolog? Félünk, hogy vagy a lámpa ég le tőle, vagy a lakás...:((

Andrew.87 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 1005

Sziasztok. Vannak olyan LED-es kerek lámpák amikbe ugye bele van építve a LED és nem lehet cserélni. Ha ez tönkremegy akkor az egészet cserélni kell a lámpatesttel együtt. Ilyen pl. az OBI-ban vagy a Praktikerben kapható olyan 5-7 ezer Ft körüli lámpák (többnyire). Olvastam egy honlapon, hogy vannak ezek a külön megvásárolható LED modulok, amiket akár bármelyik lámpatestbe bele lehet építeni. Mit gondoltok erről? Valóban ilyen könnyen kivitelezhető? Mert akkor simán megéri megvenni ezeket a lámpatesteket, aztán ha tönkremegy nem kell eldobni, hanem kicsit átalakítani. 

 

"A meglévő lámpatestből el kell távolítani a foglalatot, és minden egyéb elektronikát, majd a modulon található mágneses tappancsok segítségével rögzíthető az új fényforrás. A vezetékek bekötése után már használható is a lámpa."

 

ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.10 0 0 1004

Meg tudná valaki mondani, mire használhatták ezt a villanócsövet?

Úgy 50 mm átmérőjű, üveg védőbúrában.

Én jelzőfénynek, vagy esetleg lézer-pumpáló csőnek gondolom.

Beer Monster Creative Commons License 2019.03.01 0 0 1003

Lehet, hogy foghegyről írtam, no de mi a kérdésed, vagy mit akarnál megfejteni?

Előzmény: bátyó (1002)
bátyó Creative Commons License 2019.03.01 0 0 1002

Akkor világosíts már fel légyszi.

Ne kelljen bután meghalnom.

A rébuszaid nem tudom megfejteni.

Előzmény: Beer Monster (1001)
Beer Monster Creative Commons License 2019.03.01 0 0 1001

A jubileumi 1000. hozzászólás apropóján ráeszméltem, miért menekültek el a topicból a szakemberek. Itt már szinte nem esik szó világítástechnikáról, hanem "ledesítésről".

 

Hát persze mért ne "ledesítene" aki csak akar. A szó mire utal, már azt sem lehet érteni, én legalábbis hála a jó égnek nem értem, mitől jó nekik "ledesíteni". De minek vannak leírva a vélemények, tapasztalatok és tanácsok, ha 1 db hozzászólásnyit sem olvasnak vissza. A formája legyen jó. És a fénye?

Andrew.87 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 1000

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, hogy mit érdemes venni... Tervbe van az egész házban való LED-esítés. Viszont nem tudjuk, hogy mi érné meg jobban: vannak ugye azok a mennyezeti lámpák, ahol a lámpatestbe van építve a LED vagy vannak a hagyományos foglalatos lámpatestek, amikbe lehet LED-es izzót rakni. Melyiket éri meg a házban alkalmazni? Érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok, ill. a tanácsotok, amit nagyon megköszönök. Csak belegondolva, hogy mennyire tartós ez a lámpatestbe épített LED, hiszen, ha tönkremegy akkor az egész lámpatestet cserélni kell. Úgy szeretnénk, hogy mindenhol egységes, ugyanaz a lámpatest lenne. Viszont lehet mikor tönkremegy akkor lehet, hogy már nem is lehet kapni azt a fajtát. Mit javasoltok? Maradjon a normál foglalatos LED-es izzóval? 

Beer Monster Creative Commons License 2019.02.22 0 0 999

Tegyük hozzá, hogy a kínai LED-ek elterjedésének kezdetén megugrott a lakástüzek száma.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!