Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.17 0 0 55

#ÚJ #alternatíva #behajtás #közösköltséghátralék

Ha rendszeresen vannak nemfizető lakók, akkor íme egy gyors és egyszerű behajtási módszer (ügyvédi levél, FMH és VH indítható 3 perc alatt) a manuális, ügyvédi folyamat helyett: https://payee.tech/small-and-midsized-business

Riex Creative Commons License 2008.01.08 0 0 54
Ok! Csak egy telefon és utána megoldjuk.
Előzmény: M61021 (53)
M61021 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 53
Üdv. a fórumon. Itt nem sokan vagyunk. Én majd jövök átkötni a hitelemhez kapcsolódó biztosításomat, hogy olcsóbb legyen lehetőleg, ahogy a lakógyűlésen beszéltük.
Előzmény: Riex (51)
M61021 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 52
A lp. I/8. dobj be! Köszi!
Előzmény: Sajt&Szoda (50)
Riex Creative Commons License 2008.01.05 0 0 51

Üdvözlöm A Társasház Lakóit!

 

December 1.óta cégem kezeli a Társasházuk biztosítását.

Amennyiben a társasház biztosításával kapcsolatosan általános kérdéseik lennének szívesen válaszolom meg itt a topikban.

Ha a kérdés személyes adatokat tartalmaz vagy egyedi magán jellegű témára tér ki akkor az nem nyílvános! Kérem azokat ne itt a fórumon tegyék fel, hanem a tájékoztató lapon található telefonszámon. 

 

Tisztelettel: Riex

Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.04 0 0 50

Kiragasztós cetlit megcsináltam tegnap...haza is vittem...márcsak ragasztgatni köllene...

 

Dobjak be valakinek belőle a postaládába? Ragasztgatni? (lépcsőház-név adatokkal)

 

 

Előzmény: M61021 (49)
M61021 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 49

A mögöttünk levő ház.

 

Burkolat ügyben semmi előrelépés, csak ez a szőnyeg.

Előzmény: Sajt&Szoda (48)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.03 0 0 48

melyik a kiránduló 4? Kipróbálnám én is...iszonyatosan csúszik a járólap szőnyeg nélkül...gondolom a hótakarítás során került oda.

 

szerintem is a legjobb megoldás az ujraburkolás....tart valahol az ügy? Valami döntés született esetleg?

 

megvan a műgyantás embernek a száma, azaz a fiáé...ha sikeredik felhívnom, kicsikarom a faterja telószámát aki tanácsot adott nekem annó.....aztán mehet az illetékes helyre a telószám...ha még aktuális.

 

 

Előzmény: M61021 (45)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.03 0 0 47

ezért tettem közzé először, szerintem is erős lenne...vannak akiket mélyen érintene...felháborodás, meg mifene....szal marad a régi verzió. Félig már elkészült...

 

Meglehet, hogy akár ma is meglesz...

 

Poirot-t bíztad meg a hóembergyilkos kinyomozásával? :)

 

Egyébként én soha nem értettem, hogy lehetnek emberek olyan egyedi felfogásúak, hogy ártsanak a másiknak. Csakazért is keresztbeteszek a másiknak hajlam vajon öröklődik? Szerintem jobb lenne nyugiban együtt élni...kit bántott a hóember??

na de a társasházban mindig van aki olyan...

 

 

Előzmény: M61021 (46)
M61021 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 46

Aranyos. Szerintem kicsit erős.

Maradnék a korábbi szövegnél.

Előzmény: Sajt&Szoda (44)
M61021 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 45

Nektek is jó évet kívánunk!

 

Hál'Istennek az új társasházbiztosítás fedezi a látogatók baleseteit, úgy tudom.

A szőnyeg átmenetileg tényleg nem rossz. Nem tudom ki tette ki. Csak ott csúszik, ahová nem jutott. A vegyszeres érdesítés ilyen hóban nem sokat ér sajnos. Kipróbáltam a kezelt helyen, nem sokkal jobb.

 

Meg kéne nézni a mögöttünk levő Kiránduló u. 4. lépcsőit, hogy muzsikálnak, mert most burkolták őket decemberben!

 

 A hóeltakarítás most egész jó, szerintem ugyanaz a lakó csinálja jó pénzért, mint a lépcsőháztakarítást.

 

Csak azt nem tudom a gyerekeink hóemberét melyik elvetemült rombolta le. Már nyomozás indult ismeretlen tettes ellen...

Előzmény: Sajt&Szoda (42)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.03 0 0 44

 

harmadjára csak bement...

Előzmény: Sajt&Szoda (43)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.03 0 0 43
csaklemaradt....gondolhattam vonlna :)
Előzmény: Sajt&Szoda (42)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2008.01.03 0 0 42

BÚÉK!

 

Szép hóra ébredt a társasház....

 

Takarította is valaki...itt-ott és néha...

 

Van valami fejlemény a hótakarítási személy kibenlétében? Én nem szeretnék azért fizetni,mert valaki kitöri a nyakát a jégen-havon. Inkább adjunk valakinek pénzt, hogy takarítsa a havat rendesen. (én sem szeretnék fejreesni...)

 

Megvan a megoldás csúszásmentesítésre...."B" lépcső....műszőnyeg...:) gyönyörő, de legalább nem csúszik (annyira)

 

Itt egy táblácska...nekem tetszik...legyen ez? Csatolva....

Előzmény: Sajt&Szoda (41)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.12.04 0 0 41

Hi!

 

A tábla nincsen elfelejtve, csak időhiány miatt napoltam. Megszaladt a meló...

A műgyantás ember telóját nem találom...sajnos...tud vki vmi fejleményt?

 

A hóval kapcsolatosan pedig biztosan kell legyen, aki takarítja...legalábbis normális helyen van egy koránkelő takarító...vmi fizetségért.

 

Üdv

Előzmény: M61021 (40)
M61021 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 40
Mi van, ha komolyabb hó esik? Hol vannak a hólapátok? Ki lapátolja el? Nem kéne egy beosztás? vagy ez le van szerezve?
M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 39
Nem udvariatlanságból, csak azért mert, ha túl hosszú, akkor nincs idejük elolvasni a feliratot. Ezért jó az ábra is rá, az vizuálisan viszi át az infót. Egyébként majdnem mindegy, csak legyen! Köszi! 
Előzmény: Sajt&Szoda (38)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 38

Nekem azért megszólítás nélkül furcsa...azt nem szívesen hagynám le...a tömrítés jó.

 

Megcsinálom, kinyomtatom...az esetleges pótolgatást nem tudom folyamatosan felvállalni...:)

 

Lépcső: Nyilván volt oka a burkolásnak...bár a csorbulás javítására jó megoldások vannak, de nem ez a felartdat. Én is gondoltam rá, hogy beajánlom a külsős embert...utánnakeresek.

Előzmény: M61021 (36)
M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 37

A kőfelveréssel az a baj, hogy a korábbi lépcsőburkolat nyílván teljesen csorbult, töredezett, mmint máshol. íezért kellett leburkolni.

 

Eta azt mondta, hogy keresnek egy külsős műgyantást, mert a Béla is meg tudná csinálni, aki a járólapot is lerakta, de ellene ugye kifogás van, mert csúszik a lap. Tehát őt megvédik, hogy ne ő rontsa el.

 

Figyelj, ajánld be azt a szakit, aki téged is lebeszélt a kültéri alkalmazásról! Hátha újra megteszi.

Előzmény: Sajt&Szoda (34)
M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 36

A gyermekek és a nemdohányzó lakók egészségének megőrzése érdekében, kérem szíveskedjen a lépcsőházban való a dohányzástól tartózkodni!

 

Hasonló a javaslatom megszólítás és köszönet nélkül, meg zanzásítva:

 

Mindannyiunk egészsége érdekében kérjük a dohányzás mellőzését!

 

+1 piktogram, tábla, jelzés is kéne.

 

Nagyon köszi, ha megcsinálod! (Kíváncsi vagyok milyen gyakran kell majd pótolni...)

 

Előzmény: Sajt&Szoda (35)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 35

szóval a nemdohányzóslapok...

 

szerintem a bejáratokra köllene kiragacsolni.

 

Tisztelt Lakótárs! Tisztelt Vendég!

 

A gyermekek és a nemdohányzó lakók egészségének megőrzése érdekében, kérem szíveskedjen a lépcsőházban való a dohányzástól tartózkodni!

 

Köszönjük

 

Ennyi lenne a szöveg.

Kiragasztás celluxal, tixoval a bejárati ajtókra és a hirdetőtáblára.

 

Ha elfogadható, akkor jövő7en megcsinálom egy a/5-ös méretben kinyomtatom irógép, vagy fénymásoló papírra.

 

Igenlést, (vagy alternatívát) várok. :)

üdv

Előzmény: M61021 (31)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 34

Persze persze...vannak mégrosszabb heyzetben lévő társasházak.

 

Van amit le is bontottak már.

 

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha egyszer lehetőség van, akkor egy korrekt megoldást válasszunk és ne egy használhatatlant, csak azért, hogy csináljunk vmit.

 

A közös képviselővel nincsen bajom. Mármint olyan értelemben, hogy személyileg.

 

Egy példát szeretnék felhozni. Én nem értek a nadrágok varrásához. Nem kezdek el nadrágot varrni saját fejem után, mert olcsón meg tudom csinálni. Nem kényszerítem bele az embereket, hogy abba a gatyába járjanak, amit én varrok...Ha mégis kénytelen vagyok gatyát varrni, mert jó üzlet és nem akarom elszalasztani, akkor utánnajárok hogyan lehet, miből és mik a kritériumai... vagy méginkább szerencsésebb, kiadom másnak ezt a feladatot...aki persze a lehetőségekhez mérten lecsekkolt, megbízható vállalkozó. Persze mindez nem könnyű feladat.

 

Ha megkérdeznék az embereket és nem a fejük fölött döntenének, akkor kicsit jobb lenne...a társasház is.

 

Szóval én a lehetőségeimhez képest szívesen segítek, de ha nem kérnek meg rá és nem is tudok róla, akkor nehéz...

 

Szeintem, ha már itt tartunk, akkor a legegyszerűbb lenne, ha felvernénk a járólapot és a betonon mászkálnánk. A lehetőségeinkhez képest a legolcsóbb megoldás. Esztétika itt felejthető...de hatékony és olcsó. Nem lesz szebb a műgyanta sem...A járólap felpüföléséhez pedig biztosan találnánk egykét vállalkozó szellemű fiatalt, aki tele van energiával. Néhány sörrel megoldható lenne...:)

 

Szóval, ha a műgyantaprojekt és a korábban lerakott kő kiválasztása közös forrásból ered...akkor hát....nemismondok semmit

 

Vasárnap megpróbálok beszélni a közös képviselővel és kérni a kicsit szélesebb tájékoztatását a lakóknak. Legalább írják ki a faliujságra, ha máshogy nem megy...

Előzmény: M61021 (33)
M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 33

Egyébként ismerek sokkal rosszabban álló társasházat a szomszédban, de azért a közgyűlés időpontjával kapcsolatosan meg egyéb dolgokban lehetne nagyobb rend.

 

Apropó: a megbeszélt környéktakarítás, szemétszedés, meg a nemdohányzós táblák még váratnak magukra.

M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 32

Egyébként a valaki egy másik hölgytulaj a házból, de nem jegyeztem meg a nevét sajnos és így beazonosítani sem tudom.

 

A választási lehetőségekről emg tényleg ki kéne adni valami tájékoztatót és valahogy ebgyűjteni a szavazatokat (megfelelő tájékoztatás után).

Előzmény: M61021 (31)
M61021 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 31

Na ez jól kijött belőled! Jól tetted, hogy leírtad. Véleményed légyszi juttasd el Etához a közösképviselőhöz is! Gondoltam, hogy kinyomtatom és bedobom hozzá, de nem hatalmaztál fel rá, ezért kérlek Te írd le neki. 

Nekem műgyantával nincs tapasztalatom, de ezen a csúszós kövön valóban nem biztos, hogy sokáig tartana. Éspedig éppen a Slipstop tartósságát kritizálták meg, és azért döntöttek a műgyanta mellett.

Én sem szeretnék műgyantát.

Előzmény: Sajt&Szoda (30)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 30

Hohóó!

 

Ki az a valaki? Mert igen nagy szakértelemmel rendelkezhetnek az építőipar területén...Mostmár kíváncsi lennék erre a döntéshozó bizottságra.

 

Történetesen elég sokat járok építkezésekre a munkámmal kapcsolatosan, láttam ezt-azt. Kinyitom a szememet, mert szeretek tisztában lenni dolgokkal.

 

Szóval...én kb 1,5 éve ezt végigjártam...műgyanta...Egy építkezésen kivitelező forgalmazóval beszéltem anno. Mivel kapcsolatban? A probléma egy körfolyosó burkolatának felújítása és a vízzárás megoldása.

2 variáció merült fel. A régi kőre műgyanta vagy régi burkolat le, újbeton és az új betonra műgyanta...

 

A forgalmazó faterja a kisterületes (100-200 m2-ig) kivitelező. Első kézből a termékinfó...10 éves gyakorlat. Árajánlatkérésre az alábbi volt a válasza. Szívesen ad árajánlatot, ha más megoldást nem találunk. Ugyanis...a műgyanta nem kültéri terhelésre lett kifejlesztve. Jó a garázsba, meg a hideget is viseli...de nem oda való, ahol szél, eső, fagy éri. 10 éves tapasztalatával állította, hogy nincsen olyan ember, aki azt ugy megcsinálja, hogy az 2-3 éven belül ne kezdjen el szétmenni...tehát ideiglenes megoldás. Itt kihangsúlyozta, hogy nem azért megy szét, mert kókler a kivitelező. Hanem mert ilyen az anyag természete...Szép, esztétikus, meg modern, de nem kültérre. Saját maga ellen beszélt, azzal, hogy megmondta a frankót...Pedig pénz az pénz...szokták mondani. Nem szívesen vállalja, azaz ha mégis akarjuk, elvállalja, de garanciát nem ad...Engem meggyőzött...Nem vagyok a saját pénzem ellensége.

 

Ennyit a műgyantáról. Szép és jó, de csak beltér jellegű helyekre.

 

Éljen a szakértelem...Ismét lesz egy pénzkidobásunk ha megvalósul...

 

Kicsit bosszantó, hogy vannak emberek, akik más pénzével játszanak...Társasház átka.

 

Kapcsolódó:

 

A pénzkiadás pedig az alábbi módszerekkel valósítható meg. (mert nem is feltételezzük, hogy a döntéshozók maguk között döntenek és nem kérdezik meg a társház tulajdonosait.)

 

1, Közös gyűlés összehívása.

2, Egyéni papíros szavazás. Ez a célszerűbb (legkorrektebb) ebben az esetben. Leírni, hogy miez az egész, mit akarunk. Igennel-nemmel és az aláírásával pedig szavaz a tulaj, hogy hozzájárul, vagy nem. Vizuálisan: Egy szavazólapon aláirogatnak az emberek...

3. Részközgyűlésekkel.

 

Egyébként törvényesen: Rövidített eljárással és egy kis rutinnal (vagy vajjal a fül mögött) egyszerűsítenek a dolgon. Kiírják a közös gyűlés időpontját, ugy, hogy amennyiben szavazatképtelen a gyűlés (tulajdoni hányad 50%ánál kevesebb), 30 perc eltetlével kezdődik egy újabb közgyűlés. Ez akkor annyi emberrel szavazatképes ahányan megjelentek. pl 3 fő megjelenik (mert éppen valaki hazafelé jövet véletlenül belebotlik az eseményekbe és kiegészíti a 2 főt). Első közös gyűlés eredménytelen, azaz határozatképtelen. Mindjárt kezdődik is a következő közösgyűlés. Itt már a 3 fő szavazóképesnek számít. Szavaz a 2 fő a műgyantára. 1 pedig a permetezésre. Tehát a műgyanta lesz. Aki nem volt ott, vessen magára. Meg volt hirdetve, nem élt a lehetőséggel...

 

Ugyi, legritkább esetben van ott mindenki. Társasházi törvény szerint a többség...a többség lehet 2 fő is...mint a fenti esetben...Egyszerűsítve ennyi.Ilyen egyszerű a dolog...

 

Egyébként, ami itt közös gyűlésnek nevezett dolog, az ugye sántít egy kicsit. Pl: hogyan lehet ugy szavazni, hogy nem tudjuk, hogy ki mennyi tulajdoni hányaddal szerepel a szavazáson. Oda megy xy, akinek 5 lakása van, meg odamegy zx, akinek van 1 lakása. 250m2 kontra 50m2! Ugye, itt nem is kétséges, hogy nem számolhatunk darabra a közgyűlésen...(Ezcsak egy példa volt...)

 

A meghívót mindenkinek írásban kell megküldeni a napirendi pontokkal! (Nameg az éves elszámolást és nem csak felolvasni) És egy helyen kifüggeszeni a meghívót. Nem csak kiragasztani a táblára. Május 31 az előző év elszámolásával kapcsolatos, évi legalább 1 közgyűlés határideje. Ellentétben a nálunk megtartott szeptember, vagy októberi gyűléssel...

 

Vizsgával rendelkező személy végezheti a társasházkezelést...

 

Na de megint egy kukacoskodó fráter vagyok, aki csak a hibákat keresi...Csak nehogy történjen vmi komolyabb bíróságon végződő ügy a házzal kapcsolatosan. Pl: Ráesik a tetőről az autóra 50kg hó és beperelik a házat...vagy a lépcső...ugyi...

 

Sok mindent meg kellene oldani ebben a házban, villámgyorsan...de hogyan lehetne hatékonyan csinálni a dolgokat?...ez jó kérdés. Csakis ugy, ha az érintettek összeülnek és együtt, megbeszélve döntenek...jólenne ezt megvalósítani, csak ehez egy dolog minimálisan szükséges lenne....hogy az emberek beszéljenek egymással. De amig nem is ismerik egymást, addig nem is fognak beszélgetni...

 

na, szóval lépjünk az ügyben. Én nem szeretnék műgyantát...

 

 

 

Egykis 2003-as törvényrészlet.

 

36. § (1) A közgyűlés akkor határozatképes, ha azon az összes tulajdoni hányadnak több mint a felével rendelkező tulajdonostársak jelen vannak.

 

37. § (1) Ha a közgyűlés nem határozatképes, vagy az elnöklő személy a közgyűlést a határozatképtelenné válása miatt berekesztette, megismételt közgyűlést kell tartani.

(2) A megismételt közgyűlést a határozatképtelen közgyűlést követő 15 napon belüli időpontban az eredetivel azonos - a határozatképtelenné vált közgyűlés esetén a közgyűlés berekesztését követően fennmaradó - napirenddel kell összehívni. A megismételt közgyűlés az eredeti közgyűlés meghívójában az eredeti közgyűlés határozatképességétől függő feltétellel is kitűzhető.

(3) A megismételt közgyűlés a jelenlevők tulajdoni hányadára tekintet nélkül határozatképes; ezt a körülményt a megismételt közgyűlés meghívójában fel kell tüntetni azzal, hogy ahol e törvény a tulajdonostársak tulajdoni hányada alapján számított meghatározott arányát követeli meg a határozat elfogadásához, ennek hiányában a kérdésben határozat nem hozható."

 

 

bővebben:

http://members.chello.hu/softcolor.bt/jogszabalyok/th2003-CXXXIII.doc

 

 

Előzmény: M61021 (29)
M61021 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 29
Beszéltem drága közösképviselőnkkel. A vergyszeres csúszásmentesítést elvetették (ő és a nemtomki), mert szerintük nem végleges és drága. Most abban gondolkodnak, hogy műgyanta és rá kvarchomok. Kíváncsi vagyok a küllemére és tartósságára. Kicsit gányolásnak hallatszik! Keresnek valakit, aki megcsinálja és nem a házi burkoló.
M61021 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 28

Én is szavazék rá, hogy csinálja meg a Slipstop. Tegnap hívott is az ürge, hogy van-e már döntés.

 

Nem tudom mi a menetrend ilyenkor. Kell-e lakógyűlés? Vagy a közös képviselő eldöntheti? Esetleg a gyűlés elkerülhető tájékoztatással és aláírások összegyűjtésével.

 

Majd beszélek Etával.

Előzmény: Sajt&Szoda (26)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.13 0 0 27

Kukatároló.

 

Mostanában kicsit rendezettebb...nincsen széttúrva. Ebben az esetben akár maradhatna is.

 

Ha ismétlődik a széttúrás problémája, akkor én nem gondolkodnék a záráson.

 

Esetleg a zárással lehetne csökkenteni a kukaszámot, ami szerintem más esetben nem is lenne rossz dolog....de most ezt kihagyjuk.

Előzmény: M61021 (25)
Sajt&Szoda Creative Commons License 2007.11.13 0 0 26

Hi!

 

Szóval a lépcső. Ha az ujraburkolás elvetődött, akkor meg nem is kérdés....fujkászós csúszásmentesítés...

 

A ragacscsíkokat nem érdemes szerintem, egyrészt az esztétika, és szerintem a lerakás is necces lehet...ha megsérül a csík, akkor vége van.

 

Szóval szavazat a permetezésen.

 

Érdemes lenne egy tájékoztató lapot szétszórni a házakban. Nagyjából ezeket összefoglalni és egy rendkívüli lakógyűlést összehívni. Itt a csúszós idő...

 

Hogyan kezdjünk bele? Mit segítsek?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!