melyik bank adja most a tényleges nettó legjobb kamatoto? értem nettó azt hogy ha beadok 100% összeget, akkor a kp felvételkor lejáratkor minden firfang levonás után hány % marad a 100ból ténylegesen kamattal együtt, illetve mennivel nő?
Sajnos az eddigi 8%-os akció (2 ill. később 3 havi lekötésre, tőkésítéskor is kaciós kamattal!) helyett 7% 4hó 10M-tól van (ill. 6.25%, 6.75% kisebb összegekre).
Hol van most olyan, minimális költségű befektetés, ami nem csak az első lekötésre akciós, 1M-tól és max. 3havi lekötésre érvényes, és eléri a 7%-ot (garantált kamat, nem befektetéssel kombinált esetleges)?
Hát akkor nyitni kell, vagy ha van másmilyen az uninál, akkor átminősíteni. Nekem is non-stop volt előtte, asszem 550Ft/hó, de aztán szóltak, hogy van ez a bónusz, ami valamivel több lenne, de ha havi 150-et utalok rá, akkor ingyenes, vagy ha 75-öt, akkor féláron van.
Nekem megért egy bemenetelt, meg havi 2 utalást (oda-vissza) mi szintén ingyenes.
Csak ilyenek miatt tartom fenn, mint most ez a 8%-os betét. Volt már az idén mégegy alkalom, amikor jobb volt (hetedhét betét 7,7%), mint az Axa.
Még jó hogy szólt McAlone (köszi), mert nem vettem volna észre, a főoldalon még most sincs kitéve.
amiért betétem van, - többek közt - az az egyszerűsége és egyértelmüsége. na hehogy már bevigyem a pénzt olyan helyre, ahol ilyen mutatványokat kell nekik produkálni, hogy adjanak rá 1 százalékot.
"Én a Gránit Banknál jól elvagyok 6,5% EBKM-mel, 6 hónapra. Minden hónap elején fel tudom bontani veszteség nélkül, és nem csak új pénzre jár. A lekötetlen pénzre meg kapok 4%-ot, napi kamatozással."
Olyan számlát kell választani, ami ingyenes, és akkor nem kell megszüntetni. Elvan az magában. :) Fizetéskor körbejáratom a pénzt a számlák között (CIB/K&H/Uni), hogy meglegyen a forgalom, és ne legyen számlavezetési díj.
Na jó a CIB-nél így is 110 Ft, azon gondolkodom, hogy azt dobom, mert egy időben voltak jó akciók, de az utóbbi 2 évben semmi.
Jut eszembe az üresjáratról. Mintha olyasmiről lett volna szó, hogy olyan változás lesz, hogy napon belül (pár órán belül) át kell mennie a pénznek. Erről nincs valami infó, hogy mikortól lesz így?
+ az idő, amíg bemész és számlát nyitsz az Unicreditnél. De aztán ha nem érkezik rá pénz, akkor van számlavezetési díja, tehát meg kell szüntetni, újra be kell menni.
Azaz: nem éri meg.
Én a Gránit Banknál jól elvagyok 6,5% EBKM-mel, 6 hónapra. Minden hónap elején fel tudom bontani veszteség nélkül, és nem csak új pénzre jár. A lekötetlen pénzre meg kapok 4%-ot, napi kamatozással.
Tételezzük fel, hogy aki át szeretné utalni annak az AXA-nál van 5 milliója 7.2-n és ide utalja 8.25 EBKM-re. A külömbség 1,05 százalék, de ebből le kell vonni a számlavezetést és az utalást, mert a 2 hónap lejártával vissza kell utalni, plusz amíga pénz uton v an 2-4 napig
Kérem a jelenlévőket, a feni példát vezesse le nekem
Számlavezetés 3x109 forint, ezt száloljuk 3 hónapra
1,05% nyeresége 8750 forint
internetes utalás 4250 forint, spektranet számlacsomagon
Tiszta haszon: 4170 forint a két hónap alatt, ha semmi se változik
Most kiemelkedően magas, évi 8,00%-os akciós betéti kamatot (EBKM 8,27%; nem akciós EBKM 3,60-3,90%) kínálunk. Mindezt a megtakarításához való hozzáférés szabadságával! Ha bármikor szüksége lenne pénzére a lekötött betét futamideje alatt, Ön úgy vehet fel részösszeget, hogy 6,00%-os kamat időarányos részét megkapja utána. Ráadásul a bent maradó összeg az akciós kamattal tovább kamatozik.*
Válassza új 2 hónapos akciós forintbetétünket, melynek igénybevételéhez
növelnie kell Bankunknál lévő megtakarításainak összegét**
Miért előnyös Önnek a 2 hónapos akciós forint betét?
Kiemelt, a hagyományos lekötésnél magasabb, összegsávtól független, évi 8,00% kamatozású (EBKM 8,27%),
Rugalmas, hiszen a futamidő alatt hozzáférhet pénzéhez, úgy, hogy kamat is jár rá, a bennmaradó rész pedig akciósan kamatozik tovább.
Biztonságos és kiszámítható.
* A legkisebb kivehető összeg 50 000 Ft, miközben a lekötésben maradó összeg legalább 200 000 Ft. **Az akció 2011. április 18-tól visszavonásig érvényes, és a magánszemélyek által, újonnan – bankon kívülről - elhelyezett betétekre vonatkozik, amennyiben az ügyfél növeli a 2011. április 11-én az UniCredit Banknál lévő megtakarításait.
A fenti konstukciókban elhelyezhető legkisebb összeg 200 000 Ft, a legnagyobb összeg együttesen 30 000 000 Ft.
A jelen hirdetés nem teljeskörű, a további részletek megtalálhatók a bank aktuális Látraszóló és határidős betétek, az UniCredit Bank Hungary Zrt. kamatkondíciói magánszemélyek részére c. hirdetményében és a magánszemélyek részére szóló Kondíciós listájában. A betéti szerződés részletes leírását az Általános Üzleti Feltételek tartalmazza.
A legjobb nem diák lakossági számla most a Gránit Banknál van. Mindenkinek kell tartania biztonsági tartalékot, hogyha elapadna a jövedelmed, akkor is meg tudj élni legalább 6 hónapig.
Hogy mennyi pénz kell ehhez, ki kell számolni, minimálisan mennyi a kiadásod havonta. Ezt megszorzod 6-tal, ennyi tartalékot kell félretenni. Nyilván akinek családja van, ott a család szintjén. Ha hiteled van, akkor is.
Ezt a pénzt biztonságos helyen, azonnal hozzáférhető formában kell tartani, ezért csak a bankbetét jöhet szóba.
Ha nincs ilyen tartalékod, és csökken vagy elapad a jövedelmed, mit teszel? Kölcsönkérsz valakitől, hitelt veszel fel, vagy éhenhalsz. Ezért kell a tartalék.
Én megnéztem a nem diák lakossági számlák díjait és kamatait, a Gránit Bank most a legjobb. Mondjuk csak Budapesten vannak.
A legjobb diákszámla meg úgy tűnik, hogy az Erste Szemeszter számlacsomag, még a bankkártya is ingyenes.
"plusz ad két állandó megbizást." ------> adsz két állandó megbízást, hogy havonta kétszer utaljanak 100-100 forintot egy másik számládra.
Aztán kicsengeted érte a díjat. Tudom, hogy sok helyen ez alapból ingyen van, de mikor még OTP-s voltam, ezért is fizetni kellett. A megbízás megadásáért is az elején, aztán teljesítéskor is alkalmanként, ha jól emléxem.
Lehet, hogy már azóta változott.
Na de kár csodálkozni, mint tudjuk, az OTP-nél még a házon belüli utalásnak is díja van(volt?) nem is kevés.
Én mondjuk nem szeretem, ha bárki leemel a számlámról, jobb szeretem én utalni.
De ez egyéni ízlés kérdése.
Az OTP amúgy sem hasít a bef. termékeiben, inkább az tartja őket a piacon, hogy nagyok, sok helyen ott vannak, és sok magyarnak még mindig az OTP "A" Bank.
háát ez a büdös OTP. Mit szóltok ehez a Bónusz forintbetéthez.
Akkor ad 7,7% ot, 3 hóapra, ha új pénzt visz a marha, minimum 1 millát visz oda és a futamidő végén vesz rajta szir szar befektetési jegyet tőlük, plusz ad két állandó megbizást. Ezek tiszta hülyék. Hol élnek ezek?
Az ilyen összehasonlításokból miért pont a magyar többségi tulajdonú bankok maradnak ki? Rejtély számomra.
Nemcsak ezek a bankok léteznek. Van még Gránit Bank, MagNet Magyar Közösségi Bank, Pannon Takarék Bank, Mohácsi Takarék Bank, DRB Dél-Dunántúli Regionális Bank, Kinizsi Bank, és a Takarékpont takarékszövetkezetek.
Ezek általában kimaradnak a listákból, és pont magyar többségi tulajdonúak. Miért csak a külföldi bankokat nyomatják?