Keresés

Részletes keresés

marosvecsi Creative Commons License 2010.02.02 0 0 20
Tisztelt Zontyik, és tisztelt Erdélyi Szépmíves Céh kiadványok iránt érdeklődők! Örömmel olvastam a fórumban a hozzászólásokat és néztem a fényképeket a kiadványokról. Van egy weboldalam a www.kemenyinfo.hu, mely weboldal többek között az Erdélyi Szépmíves Céh témakörének is helyet ad (http://kemenyinfo.hu/content.php?s=portalmain&id=57sp727xlgyruhkj&f=art1&activate=4&subactivate=0) Ezennel felajánlom ezt a felületet mindazoknak, akik több információt szeretnének közzé tenni a világhálón, és örvendenének, hogy minnél több információt tudunk erről a témáról összegyűjteni. A weboldalon megtalálható az email címem és egy új fórum témát is elindítok.  Reménykedem, hogy kedvet kapnak erre és nem veszik tolakodásnak ezt a bejegyzésemet. Tisztelettel  Kemény Endre  
Zontyik Creative Commons License 2008.04.05 0 0 19

Ígéret szép szó:

Kádár Béla                   Fekete bárány I-II.

Molter Károly                Metánia Rt.

Áprily Lajos                  Idahegyi pásztorok

Kemény János              Kákoc Kis Mihály

Tompa László               Ne félj

Hunyadi Sándor           Diadalmas katona

Makkai Sándor             Ágnes

Szentimre Jenő            Ki kell mondani

A fenti kötetek, mind félbőr kötésűek és számozottak.

Nyírő József                 Kopjafák

Bárd Oszkár                 Liszt

Ezek pedig félpergamenek és szintén számozottak. 

Előzmény: Zontyik (18)
Zontyik Creative Commons License 2008.04.05 0 0 18
Még ma délután felteszem ide a duplikát példányaimat. Ezek mind félbőr, vagy félpergamen kötéstáblájúak. Ha valamelyik Neked Hiányzik, örömmel átadom / cserélem őket.
Előzmény: serjan (15)
Zontyik Creative Commons License 2008.04.05 0 0 17
Na még kettő :)
Előzmény: Zontyik (16)
Zontyik Creative Commons License 2008.04.05 0 0 16

Üdv Serjan!

Nagyon köszönöm, hogy csatlakoztál a fórumhoz. Szerintem is nagyon szép és érdekes téma az Erdélyi Szépmíves Céh.

Lefotóztam néhányat azon könyvekből, amelyek az első tízben jelentek meg és CSAK papírkötéses verzió létezik belőlük. Ezek nagyon ritkák és értékesebbek is mint akár a félbőr vagy félpergamen változatok.

Íme:

Előzmény: serjan (15)
serjan Creative Commons License 2008.03.26 0 0 15
Nekem kb 70 kötet van meg a sorozatból csak néhány ami papírkötésű.Sajnos egyre ritkábban találok olyat ami nincs meg.Szinte reménytelen hogy a teljes sorozt összejön valaha is.Talán a 80-as években még jobbam előfordultak az antikváriumokban.Örülök hogy mást is érdekel ez a téma.
Előzmény: Zontyik (-)
Zontyik Creative Commons License 2007.12.10 0 0 14

Jelentem megszereztem a Júlia, szépleányt is :)

A mai Honterus árverésen megint szépen mentek az "Erdélyi szépmívesek"

Előzmény: Zontyik (13)
Zontyik Creative Commons License 2007.12.06 0 0 13

Valószínű, hogy annál több, mert nekem 9 darab van meg.

Ezek a következők:

• Sibói bölény
  • Az én népem
  • A Jézusfaragó ember
  • Havasok könyve
  • Isten igájában
  • Mádéfalvi veszedelem
  • Kopjafák
  • Uz Bence
  • Halhatatlan élet

Tudom továbbá, hogy egy még hiányzik, a "Júlia szépleány"

Előzmény: Törölt nick (12)
Zontyik Creative Commons License 2007.12.04 0 0 11

Így van. Ez is mutatja a sorozat népszerűségét.

Véletlenül nem tudja valaki, hogy ez a Nyírő "Révai" halinás sorozat hány darabból áll?

Előzmény: Törölt nick (10)
Zontyik Creative Commons License 2007.12.03 0 0 9

Üdv, a fedélzeten. Nagyon köszönöm a hozzászólást.

Hamarosan jómagam is újabb képekkel jelentkezem.

Érdemes megnézni a gyűjtőknek a következő napok aukcióit. Szinte nincs árverés, ahol ne lenne egy-két kötet.

A Honterus szokásosan nagy kínálattal jelentkezik.

Előzmény: Constanzia Corleone (8)
Constanzia Corleone Creative Commons License 2007.12.02 0 0 8

Sziasztok!

Részemről - egyelőre - két kötettel tudok csatlakozni. Az egyik egy antológia, a szerzők arcképeivel és rövid életrajzzal műveik előtt - egy kis ízelítő:

Zontyik Creative Commons License 2007.11.24 0 0 7
További két vászonkötés, a hőskorból.
Előzmény: Zontyik (6)
Zontyik Creative Commons License 2007.11.24 0 0 6

Beszélgessünk újra az Erdélyi Szépmíves Céhről. Ahogy már írtam, a sorozat első köteteti még nem a nagyon látványos félbőr, illetve félpergamen kötéstáblával jelentek meg, hanem keménypapír. illetve vászon kötésben. Íme két szép példa.

Zontyik Creative Commons License 2007.10.09 0 0 5

Valóban, talán a halina a leglátványosabb. Azonban a halina kötésűek nem tartoznak az "eredeti sorozathoz".

A halina, illetve a barna vászon kötésű könyvek az évfordulókra jelentek meg, mint "ünnepi példányok".

A 164 példányos alapsorozatba csak a papírkötéses, félpergamen, illetve félbőr kötések tartoznak. Ha valakinek ezekkel a kötéstáblákkal sikerül összegyűjteni a teljes sorozatot, akkor nagyon büszke lehet. Csak, hogy milyen árakon kellnek el ezek a könyvek, arra jellemző a mai Mike árverés, ahol messze tízezer forint felett ment el egy félpergamen kötésű könyv.

Előzmény: Törölt nick (4)
Zontyik Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3

Ha már felsoroltuk az összes szerzőt, akkor nézzünk néhány kötéstáblát is :)

Az első legyen a félpergamen, majd utána a félbőr, majd a leggyakoribb vászon:

Előzmény: Zontyik (2)
Zontyik Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2
Valóban, jómagam is ismerem az oldalt. Tényleg pontos leírás. de ha már belevágtunk, álljon itt az összes szerző neve:

P. Gulácsy Irén,  Kádár Imre, Kós Károly, Ligeti Ernő, Makkai Sándor, Áprily Lajos, Nagy Dániel, Bartalis János, Tabéry Géza, Reményik Sándor, Kisbán Miklós, Sipos Domokos ,Karácsony Benő, Székely Jenő, Tamási Áron, Berde Mária, Szántó György, Nyírő József, Tompa László, Molter Károly, Kemény János, Szentimrei Jenő, Hunyady Sándor, Kuncz Aladár, Thury Zsuzsa, Szenteleky Kornél, Olosz Lajos, Grandpierre Emil, Bárd Oszkár, Meschendőrfer Adolf, Dsida Jenő, Szerb Antal, Bánffy Miklós gróf, Szemlér Ferenc, Wass Albert, Maksay Albert, Alersandri, Vasile,  Czinczár Miklós, Kovács Dezső, Balázs Ferenc, Kiss Jenő, Vásárhelyi Z. Emil, Ormos Iván, Tavaszy Sándor, Gagyi László, Pálffy János, Asztalos István, Kacsó Sándor, Kovács László, Nagy Jenő, Jékely Zoltán, Horváth István.

Előzmény: Törölt nick (1)
Zontyik Creative Commons License 2007.10.08 0 0 topiknyitó

Kedves Könyvbarátok!
Nagy öröm böngészni az Index irodalommal kapcsolatos topikjait, amihez jómagam most egy újjal szeretnék kapcsolódni. Már a címe is jelzi, hogy miről lenne szó. Az Erdélyi Szépmíves Céh sorozatról, amely szerintem az egyik legszebb gyűjteménye a könykiadásnak.

Ismereteim szerint ez a sorozat 164 kötetet tartalmaz, olyan kiváló íróktól, mint Áprily Lajos, P. Gulácsy Irén, Kós Károly, Tamási Áron, Makkai Sándor és még sokan mások. A sorozat kötéstáblái is változatosak, félpergamen, papír, félbőr, vászon, halina. Talán ez a fórum hozzásegít minket a teljes sorozat feltárásához, a gyűjtemények további gazdagításához, cserékhez. Várom minden érdeklődő szíves jelentkezését.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!