Keresés

Részletes keresés

kp78 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 84

Én biztos be-be néznék, mert most már egy Fuji HS10 a fő gépem, de még megvan, és marad is a Canon SX100, mert egy nagyon jó kis gép, sok szépet sikerült vele fényképeznem :)

Előzmény: Attka risi (83)
Attka risi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 83
Mit szólnátok hozzá, ha nyitnánk egy olyan topikot, amiben az összes Canon kompaktos otthon érezhetné magát?
Kazi2 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 82

sx100-amat sós víz, tengervíz érte - kuka...

vkinek esetleg még egy uccccsó mentő ötlete???

 

köszi!

Atti123 Creative Commons License 2009.07.28 -1 0 81

Hello Savataggio!

 

Hello Salvataggio!

Nos, ez házibarkács megoldás. A gépen található gyűrűre van illesztve a tubus.

Bármelyik esztergályos megcsinálja.

 

...sok minden mást is lehet még tuningolni rajta...

 

Pl. Canon S80 :

 

 


 

S80S80S80S80S80S80
Előzmény: Salvataggio (79)
stella978 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 80
...
Megvettem a nagyobb testvérét, úgyhogy megválnék a Canon SX 100 is készülékemtől.
Dobozában, 200 odalas használati útmutatóval, kisméretű fotóstáskával, 2009. szeptemberig még garanciális.

45.000,-
06-20/346-8404
Salvataggio Creative Commons License 2009.07.03 0 0 79
Hol lehet beszerezni ilyen tubust?
Előzmény: Atti123 (58)
stella978 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 78
Sziasztok!

Nekem is ilyen gépem van, összességében szeretem, mert könnyű, kis helyen elfér, és elég sok mindent tud.
Viszont egy hibája van számomra, hogy nem lehet hozzá szűrőt tenni. Vagy ige???
Illetve pont ma keresgéltem a neten, ha lecserélném egy komolyabb gépre, akkor mit vennék. Aztán megakadt a szemem az adaptertubus nevű portékán. Valaki el tudja magyarázni, hogy mi az?? Azzal lehetőség van ehhez a típushoz is szűrőt tenni???
Nagyon szeretek makrót fotózni, és elájulok mások azon képein, amikor egy vízcseppben visszatükröződik a környező világ...

illetve még egy dolog, hogy a 40-edik hozzászólás körül volt egy észrevétel, hogy hogyan lehet bővíteni a gép tudását (Attitól, Wikipédián keresztül).
Sajnos angolul nem igazán beszélek még ilyen szinten, illetve programozásból is vannak hiányosságaim.
Tud valaki segíteni, hogy egy egyszerű magyar nyelvű leírással, hogy mit és hogyan lehet megváltoztatni, hogy többet tudjon a masina?
Előre is köszi!!!

stella978 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 77
sfs
ScenicBoy Creative Commons License 2009.05.15 0 0 76
Ha valakit érdekel nekem van egy eladó SX100-asom!
2008.07 hóban vásároltam (még garanciális), de használva nagyon keveset volt, az állapota pedig tényleg hibátlan! Akár ajándékba is veheted, mert valóban egy karcot nem fogsz találni rajta. Én is csak DSLR-re váltás miatt adom el!

Megkapod hozzá természetesen az összes gyári tartozékát és dobozát, illetve ajándékba adok egy külön vásárolt kis táskát, amiben tarthatsz memkártyát, elemet, stb.

Irányár: 50e

Érdeklődni: scenichu { kukac } gmail.com
sefotos Creative Commons License 2009.02.19 0 0 75
Bocsánat, igazad van.
Előzmény: oldember (74)
oldember Creative Commons License 2009.02.19 0 0 74
Minden CANON kompakt gépen érdemes kipróbálni a CHDK-t, és erről topic is nyílott:

Sajnos nem minden gépen lehet!
A PowerShot A60, A70, A75 stb. gépekhez nincs
























4
Előzmény: sefotos (73)
sefotos Creative Commons License 2009.02.05 0 0 73
Minden CANON kompakt gépen érdemes kipróbálni a CHDK-t, és erről topic is nyílott:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9187520&la=87255911
zsálya78 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 72
kicsit megkésve, de köszönöm a válaszaitokat!:)
Atti123 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 71

 

Atti123 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 70

Ne aggódj, nem vettél rossz gépet!

 

Autó módban, ha ISO - Auto ra vagy állítva, akkor csak 200-ig enged.

Állítsd át ISO - Hi - ba s rögtön javul a helyzet. 

Szinte lehetetlen elmosódott képet készíteni !!!!!

(persze ennek a képzaj lesz az ára)

 

 

Fókuszálás:

ne feledkezz meg róla, hogy a gép max kontrasztot keres a keresőablakon belül "szoftveresen". Tehát akkor tekinti a képet élesnek, amikor megtalálja a  legnagyobb eltérést sötét és világos területek között. 

Ezért nem tud (vagy csak nehezen) homogén: csak fehér, fekete stb felületre vagy pl. felhőre vagy gyorsan mozgó tárgyra fókuszálni (ilyenkor jöhet a manuál fókusz)

 

 

A

 

 

rígel Creative Commons License 2009.01.06 0 0 69
A lényeg. Ismerd meg a gépedet, ismerd ki a határait. Ne csak auto módban fotózz. Ahhoz tényleg elég a régi géped, vagy egy feleannyiba kerülő belépőszintű masina.

Egyébként én is beleestem ilyen "hibába" pár hónapja, és most kezdek ráérezni a fotózás ízére. Nagyon az alapoknál tartok, de már teljesen másképp állok a dologhoz mint egy fél évvel ezelőtt
Előzmény: rádi200 (67)
rígel Creative Commons License 2009.01.06 0 0 68
Hát igen, ebbe a "hibába" sokan belefutnak!
Minél drágább/komolyabb (ár és tudás nem mindig van egyenes arányban egymással) egy gép, nem hozzáértő kézben annál nehezebb vele jó képet csinálni. De ha megtanulod az alapokat, és van egy kis affinitásod a fényképezéshez, akkor megfordul a helyzet, és rájössz, hogy az automata beállítás olyan mint egy konzerv. Meg lehet enni, ha éhes vagy, és még finomnak is tűnik, ha nem vagy a Gundel menüjéhez szokva...
Előzmény: rádi200 (67)
rádi200 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 67

Először is köszi a válaszodat Miki69. Biztosan igazad van most néztem meg a képekről szóló információkat a CD mellékelt program segítségével. Tényleg azok a képek homályosak és elmosódottak amelyek kis záridővel készültek pl: 1/60-nál kisebbel. Ez azonban továbbra sem nyugtatott meg, mivel én nem vagyok egy nagy fényképész zseni és eddig örültem (A400) hogy csak kattogni kell és tök jó képeket csinált. Összehasonlítva az szinte soha, nagyon ritkán csinált 1/400-nál kisebb képeket. Tehát igazából akkor ez a gép mégsem nekem való. Próbáltam felténni néhány képet, hogy látsd miről is beszélek, de túl nagyok a méretei, így nem sikerült.

Miki69 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 66

 

Ez inkább a hatalmas optikai zoom kísértése. Nagyon csábító a 10X -es zoom, de géptől függetlenül a nagy zoom igencsak gyors záridőt kíván meg.

Ha a staikus témákat gond nélkül tudod fotózni állványról vagy letámasztott géppel, az nem utal géphibára. Próbáld meg a zoomot óvatosan használni.  Tv módban állíts be fixen 1/500 -as záridőt, és az ISO-t állítsd 100 -ra. Mindemellett a sötét, borongós idő nagyon megnehezíti a fotózást. Nagy zoom mellett én is nehezen tudok kézből totál éles fotót készíteni.

Előzmény: rádi200 (65)
rádi200 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 65
Sziasztok!

Remélem valaki meg tud nyugtatni, hogy én csinálok valamit rosszul, s nem a gép hibásodott meg. SX100-as gépem (2008 tavaszán vásároltam) eléggé elkeserít, mivel sokszor igen homályos, elmosódott képeket csinál automata üzemmódban a mozgó témákról pl. vidámparkban, és néha állókról is, pedig még nem reszket a kezem. Korábban egy A400-om volt s ott ilyet nem tapasztaltam. Ha ez így van akkor kár volt kicserélnem a jó kis olcsó gépet erre a drágábbra.

rígel Creative Commons License 2009.01.02 0 0 64
"A zoom minden gépben "hangos", ha csak nincs DSLR-ed, de a fókusz az "k" csendes."

Ha már alább az sx10-re hivatkoztál, annak bizony a zoom-motorja is alig hallható, pedig inkább a kompaktokhoz áll közel. (képminőségben biztos, kinézetre nem annyira)
Előzmény: Atti123 (63)
Atti123 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 63

(Hát igen, nekem egy nap is elég volt hogy kiszeressek a Fuji-ból, tisztelet a kivételnek.)

 

Zoom vagy fókusz motor??

 

A zoom minden gépben "hangos", ha csak nincs DSLR-ed, de a fókusz az "k" csendes.

 

:)

 

A motorzajnál ne felejtsük el hogy az SX100-110 az S5IS-nek a "lowcost" os változata. Ár-érték arányban felülmúlja a konkurenseket, ami szintén ritka a Canontól. (Általában 20%-al többe kerülnek a Canon gépek.)

Valószínűleg ez a "hiba" nem jeletkezik az SX10 - SX1  gépeknél.

 

***Motorzajt kizárhatod azzal is, ha pl. manuálfókuszban fix értéket veszel fel pl. 1m-50-40-30cm stb, és ekkora távolságból fotózol.  Így a motor meg sem moccan!

 

Gyerekfotónál jól jöhet a sorozatfelvétel (amit késöbb leválogat az ember), esetleg videó - 30 fps, ezt nehéz űberelni.

 

Hosszú záridőnél pedig jól jöhet egy állvány.

 

 

S80

 

BÚÉK!

 

Miki69 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 62

 

Nem olyan nagy az a zaj, én is fotóztam a gyermekeimet titokban, nem volt gond. Bár nálunk sosincs síri csönd. Az AF csipogása jóvak hangosabb, bár az kikapcsolható. Azt lehet tenni, hogy ha fotózni akarsz, csinálsz egy kis zenét előre, az elfedi a fókuszmotor hangját. Vagy kimész a szobából, valahol máshol ráfókuszálsz valamire ami kb olyan távolságra van mint a gyermekeid, és ha visszamész, és újra fókuszálsz, már nagyon kicsit fog mozdulni az objektív, így hangja sem lesz.

Előzmény: zsálya78 (61)
zsálya78 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 61

sziasztok

 

most vettünk egy sx110-es gépet, és úgy találom, hogy nagyon hangos az objektívet mozgató motor. eddig Fuji s5500-as gépünk volt, ez a canon klasszisokkal szebb képeket csinál, de a fujinak meg alig volt hangja fókuszáláskor. Gyerekeimet fotózom leginkább, emiatt zavar a hangos fókuszálás, mert így nem tudok "titokban" kattintani, rögtön odafigyelnek a zajra és odavész a pillanat...

Vajon hibás lehet a gépünk, vagy szokjam meg, hogy ennél ez így van?

köszi

Jajca Creative Commons License 2008.11.19 0 0 60
Erre csak ráerősítve, a kép egy SX110IS-sel készült, Superfine, Large, 9mp felbontásban, 10X optikai zoom mellett, az eredeti (módosítatlan) képből kivágva ezt a 640x480-as darabot. Igaz, Av módban f8-as rekesszel és ISO100-al.

Persze nem igazi tele, de zsebben elfér. Szerintem nem tudja helyettesíteni az SLR + teleobival készült képet, de annak hiánya esetén legalább megmarad igen jó minőségben a látott élmény.



Előzmény: Miki69 (59)
Miki69 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 59

 

Hát akkor majd jobban megnézem a fotóimat, én semmilyen kontúrproblémát nem találtam teljes nagyításban sem. A CA mint minden kompaktban, ebben is jelen van, az sokszor elég jól láthatóan, tehát ha van valami kontúr elszineződés az a lila CA (szokás szerint). Azt elismerem, hogy a nagyobb zoomátfogás mindig is kompromisszum, de egyuttal plusz lehetőség is. Nagyon szuper fotók készíthetők a 10X-es optikai zoom mellett. Igazi teleobjektív hatás hozható létre, ami egy külön világ a fotózásban.

Most dolgoztattam ki egy jópár képet az SX100 -as és a EOS 20D fotóim közül. Háát mit mondjak, a kis SX100 sok esetben igencsak megközelítette a 20D -t! (10X15)!

Előzmény: vidi313 (57)
Atti123 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 58

Srácok, mindkettő tökjó! :)

 

Az SX100-nak van tekerőgombja, és ez megkönnyíti a kezelést.

 

Lightring

A technika egy dolog, de ne felejtsük el, sok múlik a fotóson!

 

Üdv!

Ati

vidi313 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 57
Nem azt mondtam, hogy az SX100 rossz gép, sőt nagyon is jó, sőt teszik is.
Azt mondtam, hogy a 720 IS-nek egy hajszálnyival jobb a képe, viszont ez viszont igaz is.
Nem csak 1 teszt oldalt kell megnézni, hanem többet, és abból kialakítani egy véleményt.
Ami miatt egy kicsit gyengébbnek ítélem az SX 100 képeit a 720-hoz viszonyítva, az a kontúrokon nagyon gyakran jelen levő zöldes elszíneződés, amelyek "bepiszkítják" a képeit.
Persze hogy jó gép az SX100, de ha már a képminőségről beszélünk, akkor könnyen belátható, hogy egy 10 szeres átfogású objektív kompromisszumosabb, mint egy 6-szoros, csodák tehát nincsenek.
Előzmény: Miki69 (55)
Jajca Creative Commons License 2008.11.16 0 0 56
Az egy SX110 9MP Fine (nem Superfine!!) L jpg-ből kivágott 640X480-as 100%-os crop. Nem olyan rossz ez! Iso 200, f4, 1/60.



Előzmény: vidi313 (52)
Miki69 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 55

 

Ezt honnan veszed? Persze hogy a PS 720 tulajok dícsérik a saját gépeiket. De nézz be pl. a dpreview.com oldalra, ahol mindkét gépet kivállóra értékelték, és az SX100 IS egy hajszálnyival jobb felhasználói értékelést kapott. (Talán nem kell ecsetelni ennek az oldalnak a kompetenciáját) A képminőség nagyon erősen függ a készítés körülményeitől, beállításoktól. Főleg a kompaktoknál. A Canonnál nem szokás a géptípusok sorrendjében a visszalépés. Meg kell védjem az SX100 -ast, nagyon jó kis gép.

Előzmény: vidi313 (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!