D ép lakónak viszont sajnos teljesen igaza van: az a bizonyos adás-vételi szerződés, amely a kezünkben van, csak a Cs.L.F-fel szemben érvényesíthető. A Cs.L.F. viszont vállalta a kötbért fizetését. Amíg ő a kötbért kifizeti, sajnos nincs lehetőség semmilyen módon követelőzni.
Egy lehetőség talán van, bár az is közvetett: a médiának megszellőztetni a témát. Ha ráharap, a nyilvánosság esetleg befolyásol valamit. Csak attól félek, hogy az a néhány gazember pontosan tudja, mit tilt a törvény. Márpedig törvénysértés valószínűleg nem történt, hiszen amit a törvény nem tilt, azt nem bűn elkövetni. az erkölcsi és egyéb szempontok meg le vannak sz....va.
Kentaura: amit itt korábban leírtál, csak megerősíti azt a régi gyanúmat, hogy ez az építkezés nem arról szól közvetlenül, hogy a beruházó a megépített és eladott lakásokon próbál valami árrést találni és haszont szerezni, hanem a tipikus simliskedés és pénzmosás megy. Mert különben miért is van az, hogy a Cs.L.F néhány prominens embere befolyásos pozícióban ül a MURUS-nál, érdekelt a lebonyolító Kft.-ben, benne van a kerületi önkormányzati cégekben, stb. Az egész Rákóczi Liget sajnos arról szól, hogy egy 6 milliárd Ft-os projekt árnyékában hogyan lehet az értékesítéssel megfogható 10-15 %-os árrés helyett 30-60 %-ot fogni.
A jó szakemberek válogathatnak, hogy milyen fővállalkozóhoz menjenek dolgozni, a rosszak oda mennek, ahová már senki más nem akar, mert olyan helyre ahová a jó szakember is menne hamar kirúgják a kóklereket.
Általános ma az építőiparban a szakemberhiány, ezért sajna sok helyen vannak önképzőkörös szakik. Egy régóta a piacon lévő cégnek kellene hogy kialakult, megbízható alvállalkozói köre legyen. Ha nincs, akkor annak valamilyen oka van.
Látod, saját magad adtad meg a választ! Az én szerződésemben benne van, hogy ők építik, én fizetek, kilépni nem igazán tudnék, csak nagy veszteséggel. Innentől kezdve baromira mindegy, hogy más szerződésekben mi van, nemdebár?
Ezért hülyeség ez a "lázítás", mert ÚGYSEM TUDUNK MIT TENNI, ha a fejünk tetejére állunk, akkor sem...
Senkit nem akarok befolyásolni, vagy elkeseríteni, csak egy-két szakmai dolgot szeretnék elmondani, amit aztán vagy elhisztek, vagy nem, de gondoljátok át a dolgot:
1. a homlokzatszínezéshez állványszintenként 1,5-2 ember szükséges (fizikailag lehetetlen kevesebbel) 10 szintes az állvány, tehát minimum 15-20 ember kell a színezéshez.
2. nézzétek meg a 2007 januári állapot fotóit. Egy ilyen homlokzat szigetelése + színezése normál csapattal max 2-3 hónap.
3. Ha x olyan szerződést köt y-al, hogy y egy szolgáltatásért fizet 100 ft-ot, de ha x csúszik a teljesítéssel akkor x tartozik y-nak 20 Ft-al, akkor nekem egy kicsit furcsa, hogy y csak úgy kaphatja meg 20 ft-ját ha előtte kifizeti x-nek a 100 ft-ot. Ha x közben csődöt jelent, vagy nem akar fizetni, y mehet bíróságra és futhat a pénze után.
4. Egy ilyen nagyságrendű építkezésen a befejező munkálatokon a homlokzatszínezésen tornyonként 20 embernek kellene dolgozni, burkolónak épületenként és szintenként 5-10-nek, festőnek szintúgy, és még nem említettem sok egyéb szakipart. Nem tudom, hogy jelenleg milyen készültségi fokban van az épület, de illene legalább 50-60 embernek sürögni forogni ott.
Nagyon remélem, hogy aggodalmaim nem fognak beválni és mindenki a karácsonyfát az új lakásában állíthatja majd fel, de szívleljétek meg amiket írtam és ne hagyjátok magatokat átverni, mert manapság ez a legjövedelmezőbb az építőiparban.
Aki meg azt gondolja rólam, hogy lázítani akarok olvasson utána az egyéb topikokban írt hozzászólásaimnak!
Az ügyvédet csak az eladóval kötött szerződésed fogja érdekelni és csak azt vizsgálhatja. A beruházó és a fővállalkozó, illetve annak alvállalkozói közötti szerződésekhez jogilag nem sok közöd van és azt nem is fogja vizsgálni az ügyvéded.
meglepve látom, hogy megfogadtad a tanácsomat, köszönjük
aztán mit mondjak az ügyvédemnek? ezred kézből ezt hallottam (bizonyíték ohne) és mit lehet tenni? na jó, ma megkérdezem, kíváncsi vagyok, mit mond....
Senkit nem akarok befolyásolni, vagy elkeseríteni, csak egy-két szakmai dolgot szeretnék elmondani, amit aztán vagy elhisztek, vagy nem, de gondoljátok át a dolgot:
1. a homlokzatszínezéshez állványszintenként 1,5-2 ember szükséges (fizikailag lehetetlen kevesebbel) 10 szintes az állvány, tehát minimum 15-20 ember kell a színezéshez.
3. Ha x olyan szerződést köt y-al, hogy y egy szolgáltatásért fizet 100 ft-ot, de ha x csúszik a teljesítéssel akkor x tartozik y-nak 20 Ft-al, akkor nekem egy kicsit furcsa, hogy y csak úgy kaphatja meg 20 ft-ját ha előtte kifizeti x-nek a 100 ft-ot. Ha x közben csődöt jelent, vagy nem akar fizetni, y mehet bíróságra és futhat a pénze után.
4. Egy ilyen nagyságrendű építkezésen a befejező munkálatokon a homlokzatszínezésen tornyonként 20 embernek kellene dolgozni, burkolónak épületenként és szintenként 5-10-nek, festőnek szintúgy, és még nem említettem sok egyéb szakipart. Nem tudom, hogy jelenleg milyen készültségi fokban van az épület, de illene legalább 50-60 embernek sürögni forogni ott.
Nagyon remélem, hogy aggodalmaim nem fognak beválni és mindenki a karácsonyfát az új lakásában állíthatja majd fel, de szívleljétek meg amiket írtam és ne hagyjátok magatokat átverni, mert manapság ez a legjövedelmezőbb az építőiparban.
Aki meg azt gondolja rólam, hogy lázítani akarok olvasson utána az egyéb topikokban írt hozzászólásaimnak!
1. x szerződik y-al, hogy megépít x valamit 100Ft-ért és ezt majd y eladja z-nek 130 Ft-ért. Tegyük fel, hogy x kifizetett y-nak már 80Ft-ot, de a készültségi fok még csak 70%. Miért fizetne x y-nak további pénzt, amíg y nem éri el a 80%-os készültségi fokot? ezzel veszélyeztetné a project megtérülését, mert lehet, hogy a végén nem 100, hanem 120 ft-ba kerülne x-nek.
2. x y-al kötbéres szerződést köt. y megcsúszik, ezért x nem fogad be további számlát y-tól, amíg el nem éri a 80%-os készültségi fokot és akkor is levonja a számlából a kötbért. Y nem tudja tovább finanszírozni az építkezést és látszatmunkákat végez, közben azon gondolkodik hogyan menekülhetne meg
3. x köt egy előfinanszírozási szerződést egy bankkal (projecthitel) a project elcsúszik és nem tudják tartani a szerződésben foglalt ütemeket ezért a bank eláll a szerződéstől
Szőke nő az orvosnál: - Doktor úr, ettem egy dobozból, amire rá volt írva "MÉRGEZŐ". Most meg fogok halni? - Persze, hiszen attól mindenki meghal! - Mindenki?! Úristen, mit tettem?