Keresés

Részletes keresés

kentaura Creative Commons License 2007.10.21 0 0 15
Topic téma: X-Y-osdi!!!! Olvass bele a rémtörténetek topicba is, van ott egy két kitalált mese okulásképp.
lagapado Creative Commons License 2007.10.21 0 0 14
amúgy én nem hiszem, hogy lázításról lenne szó.

D ép lakónak viszont sajnos teljesen igaza van: az a bizonyos adás-vételi szerződés, amely a kezünkben van, csak a Cs.L.F-fel szemben érvényesíthető. A Cs.L.F. viszont vállalta a kötbért fizetését. Amíg ő a kötbért kifizeti, sajnos nincs lehetőség semmilyen módon követelőzni.

Egy lehetőség talán van, bár az is közvetett: a médiának megszellőztetni a témát. Ha ráharap, a nyilvánosság esetleg befolyásol valamit. Csak attól félek, hogy az a néhány gazember pontosan tudja, mit tilt a törvény. Márpedig törvénysértés valószínűleg nem történt, hiszen amit a törvény nem tilt, azt nem bűn elkövetni. az erkölcsi és egyéb szempontok meg le vannak sz....va.
lagapado Creative Commons License 2007.10.21 0 0 13
Sziasztok, megtaláltalak benneteket.

Kentaura: amit itt korábban leírtál, csak megerősíti azt a régi gyanúmat, hogy ez az építkezés nem arról szól közvetlenül, hogy a beruházó a megépített és eladott lakásokon próbál valami árrést találni és haszont szerezni, hanem a tipikus simliskedés és pénzmosás megy.
Mert különben miért is van az, hogy a Cs.L.F néhány prominens embere befolyásos pozícióban ül a MURUS-nál, érdekelt a lebonyolító Kft.-ben, benne van a kerületi önkormányzati cégekben, stb.
Az egész Rákóczi Liget sajnos arról szól, hogy egy 6 milliárd Ft-os projekt árnyékában hogyan lehet az értékesítéssel megfogható 10-15 %-os árrés helyett 30-60 %-ot fogni.
kentaura Creative Commons License 2007.10.21 0 0 12
Jó olvasást!
kentaura Creative Commons License 2007.10.06 0 0 11

Egyébként úgy általánosságban:

A jó szakemberek válogathatnak, hogy milyen fővállalkozóhoz menjenek dolgozni, a rosszak oda mennek, ahová már senki más nem akar, mert olyan helyre ahová a jó szakember is menne hamar kirúgják a kóklereket.

Általános ma az építőiparban a szakemberhiány, ezért sajna sok helyen vannak önképzőkörös szakik. Egy régóta a piacon lévő cégnek kellene hogy kialakult, megbízható alvállalkozói köre legyen. Ha nincs, akkor annak valamilyen oka van.

kentaura Creative Commons License 2007.10.04 0 0 10

Én senkit sem akartam lázítani! Elhangzottak kérdések és próbáltam rá válaszolni, de ha lázításnak tűnt, elnézést kérek.

Előzmény: D ép lakó (9)
D ép lakó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 9
Látod, saját magad adtad meg a választ! Az én szerződésemben benne van, hogy ők építik, én fizetek, kilépni nem igazán tudnék, csak nagy veszteséggel. Innentől kezdve baromira mindegy, hogy más szerződésekben mi van, nemdebár?

Ezért hülyeség ez a "lázítás", mert ÚGYSEM TUDUNK MIT TENNI, ha a fejünk tetejére állunk, akkor sem...

Előzmény: kentaura (7)
kentaura Creative Commons License 2007.10.03 0 0 8
 

Senkit nem akarok befolyásolni, vagy elkeseríteni, csak egy-két szakmai dolgot szeretnék elmondani, amit aztán vagy elhisztek, vagy nem, de gondoljátok át a dolgot:

 

1. a homlokzatszínezéshez állványszintenként 1,5-2 ember szükséges (fizikailag lehetetlen kevesebbel) 10 szintes az állvány, tehát minimum 15-20 ember kell a színezéshez.

 

2. nézzétek meg a 2007 januári állapot fotóit. Egy ilyen homlokzat szigetelése + színezése normál csapattal max 2-3 hónap.

 

3. Ha x olyan szerződést köt y-al, hogy y egy szolgáltatásért fizet 100 ft-ot, de ha x csúszik a teljesítéssel akkor x tartozik y-nak 20 Ft-al, akkor nekem egy kicsit furcsa, hogy y csak úgy kaphatja meg 20 ft-ját ha előtte kifizeti x-nek a 100 ft-ot. Ha x közben csődöt jelent, vagy nem akar fizetni, y mehet bíróságra és futhat a pénze után.

 

4. Egy ilyen nagyságrendű építkezésen a befejező munkálatokon a homlokzatszínezésen tornyonként 20 embernek kellene dolgozni, burkolónak épületenként és szintenként 5-10-nek, festőnek szintúgy, és még nem említettem sok egyéb szakipart. Nem tudom, hogy jelenleg milyen készültségi fokban van az épület, de illene legalább 50-60 embernek sürögni forogni ott.

 

Nagyon remélem, hogy aggodalmaim nem fognak beválni és mindenki a karácsonyfát az új lakásában állíthatja majd fel, de szívleljétek meg amiket írtam és ne hagyjátok magatokat átverni, mert manapság ez a legjövedelmezőbb az építőiparban.

 

Aki meg azt gondolja rólam, hogy lázítani akarok olvasson utána az egyéb topikokban írt hozzászólásaimnak!

kentaura Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7
Az ügyvédet csak az eladóval kötött szerződésed fogja érdekelni és csak azt vizsgálhatja. A beruházó és a fővállalkozó, illetve annak alvállalkozói közötti szerződésekhez jogilag nem sok közöd van és azt nem is fogja vizsgálni az ügyvéded.
Előzmény: D ép lakó (6)
D ép lakó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 6
kedves kentaura

meglepve látom, hogy megfogadtad a tanácsomat, köszönjük

aztán mit mondjak az ügyvédemnek? ezred kézből ezt hallottam (bizonyíték ohne) és mit lehet tenni? na jó, ma megkérdezem, kíváncsi vagyok, mit mond....

Előzmény: kentaura (5)
kentaura Creative Commons License 2007.10.03 0 0 5
 

Senkit nem akarok befolyásolni, vagy elkeseríteni, csak egy-két szakmai dolgot szeretnék elmondani, amit aztán vagy elhisztek, vagy nem, de gondoljátok át a dolgot:

 

1. a homlokzatszínezéshez állványszintenként 1,5-2 ember szükséges (fizikailag lehetetlen kevesebbel) 10 szintes az állvány, tehát minimum 15-20 ember kell a színezéshez.

 

2. http://www.rakocziliget.hu/picviewer.php?gt=Janu%E1ri+k%E9pek&gd=2007-01-23&pc=17&pup=jlimg%2F200701%2Frl_200701_&tup=jlimg%2F200701%2Fth%2Frl_200701_#1 ezen a linken láthatók a 2007 januári állapot fotói. Egy ilyen homlokzat szigetelése + színezése normál csapattal max 2-3 hónap.

 

3. Ha x olyan szerződést köt y-al, hogy y egy szolgáltatásért fizet 100 ft-ot, de ha x csúszik a teljesítéssel akkor x tartozik y-nak 20 Ft-al, akkor nekem egy kicsit furcsa, hogy y csak úgy kaphatja meg 20 ft-ját ha előtte kifizeti x-nek a 100 ft-ot. Ha x közben csődöt jelent, vagy nem akar fizetni, y mehet bíróságra és futhat a pénze után.

 

4. Egy ilyen nagyságrendű építkezésen a befejező munkálatokon a homlokzatszínezésen tornyonként 20 embernek kellene dolgozni, burkolónak épületenként és szintenként 5-10-nek, festőnek szintúgy, és még nem említettem sok egyéb szakipart. Nem tudom, hogy jelenleg milyen készültségi fokban van az épület, de illene legalább 50-60 embernek sürögni forogni ott.

 

Nagyon remélem, hogy aggodalmaim nem fognak beválni és mindenki a karácsonyfát az új lakásában állíthatja majd fel, de szívleljétek meg amiket írtam és ne hagyjátok magatokat átverni, mert manapság ez a legjövedelmezőbb az építőiparban.

 

Aki meg azt gondolja rólam, hogy lázítani akarok olvasson utána az egyéb topikokban írt hozzászólásaimnak!

kentaura Creative Commons License 2007.10.03 0 0 4
 

1.  x szerződik y-al, hogy megépít x valamit 100Ft-ért és ezt majd y eladja z-nek 130 Ft-ért. Tegyük fel, hogy x kifizetett y-nak már 80Ft-ot, de a készültségi fok még csak 70%. Miért fizetne x y-nak további pénzt, amíg y nem éri el a 80%-os készültségi fokot? ezzel veszélyeztetné a project megtérülését, mert lehet, hogy a végén nem 100, hanem 120 ft-ba kerülne x-nek.

 

2. x y-al kötbéres szerződést köt.  y megcsúszik, ezért x nem fogad be további számlát y-tól, amíg el nem éri a 80%-os készültségi fokot és akkor is levonja a számlából a kötbért. Y nem tudja tovább finanszírozni az építkezést és látszatmunkákat végez, közben azon gondolkodik hogyan menekülhetne meg

 

3. x köt egy előfinanszírozási szerződést egy bankkal (projecthitel) a project elcsúszik és nem tudják tartani a szerződésben foglalt ütemeket ezért a bank eláll a szerződéstől 

kentaura Creative Commons License 2007.10.02 0 0 3

csak hogy egy kicsit OFF legyek:

 

 Szőke nő az orvosnál:
 - Doktor úr, ettem egy dobozból, amire rá volt írva "MÉRGEZŐ". Most meg fogok halni?
 - Persze, hiszen attól mindenki meghal!
 - Mindenki?! Úristen, mit tettem?

kentaura Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2

Aki nem akarja tudni, hogy mi lehet egy potom 10-15 milliós lakás vétele kapcsán az építkezés lelassulásának az oka, az nehogy belátogasson ide!

 

Mottó:

Inkább maradok tudatlan, mint hogy a dolgok mögé lássak és esetleg megbeszéljem az abból kivezető utat az ügyvédemmel.

Előzmény: Z757 (1)
Z757 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1
0 ötletem van, h0gy miről szól a t0pik.
Előzmény: kentaura (-)
Mbazsika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 0
0 xy? :-)
kentaura Creative Commons License 2007.10.02 0 0 topiknyitó
OK nyitottam!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!