Keresés

Részletes keresés

3A3a Creative Commons License 2012.11.15 0 0 1156

Húsz éve nem költözött ki ennyi magyar

A mélyválság országaihoz hasonló a Németországba irányuló magyar emigráció. Tovább »

forrás: Index.hu

3A3a Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1155
Előzmény: 3A3a (1154)
3A3a Creative Commons License 2012.11.14 0 0 1154

ha haza nem is var, de probal nem elengedni masokat:

 

3A3a Creative Commons License 2012.10.11 0 0 1153

A közhangulat és a jövőtlenség miatt menekülnek a magyarok

Riasztó emigrálási trend rajzolódik ki. A középkorú, diplomás, itthon sem reménytelen helyzetű honfitársaink költöznek külföldre, majdnem felük a családjával együtt. Felmérést végeztünk. Tovább »

forrás: Index.hu

3A3a Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1152

update - a tema megint felmerult hiszen ket ujabb topik is nyilt:

 

Külföldről hazatelepültek topikja

A nemzeti érzelmű fiatalok maradnak

 

 

Munchausen Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1151

Igen, de ebbol ketfele van, van fix havidijas, meg a fleet broadband, ez utobbi viszont percenkent 8 dolcsi, viszont az amcsi kutatok sokkal jobb helyzetben vannak, mert nekik az alam kifizeti a net koltsegeit, szoval nekik gyakorlatilag ingyen van a net a hajon.

Előzmény: Derek (1150)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1150

Gondolom csak kozvetlen muholdas kapcsolat elerheto

Előzmény: Munchausen (1149)
Munchausen Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1149

Van legkondi a hajon, de delen nincs net, illetve csak a durva draga. :-))

Előzmény: Derek (1148)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1148

Nem rossz, foleg tropusi tengereken ,mert azert fenn vagy lenn  a sarki vizeken nem egy nyaralas

Előzmény: Munchausen (1147)
Munchausen Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1147

Csak Technology. :-)

De gyakorlatilag minden szir-szart nekem kell karbantartani, uzemeltetni, osszerakni, kijavitani, megheggeszteni a kutatohajon, de igazi fo tevekenysegem a fiatal kutatoknak elmagyarazni, hogy mi az oceanography es hogyan kell azt csinalni. :-)) a kovetkezo utra Panama Citybol indulunk a pacific ocean-re Oxigen Minimum Zone-t kutatni viszem magammal a pecabotomat is, sok lesz a CTD.

Előzmény: Derek (1146)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1146

Terrorism Liaison Officer?

Előzmény: Munchausen (1145)
Munchausen Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1145

Nem csak TLO research ship-en.

Előzmény: Derek (1144)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1144

Miert ,te hajoskapitany vagy?

Előzmény: Munchausen (1143)
Munchausen Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1143

Ha lesz oceanunk, tengerunk haza tudok menni. ;-)

Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1142

Pontosan. Itt az USA-ban a legtobb helyen kenyszer az auto mert a legkozelebbi bolt is sok helyen nem setanyi tavolsagra van. Munkabajarasrol nem is beszelve.  MO-on sokan ezzel mernek valami, fogalmam nincs ,hogy mit. Pedig sokkal fontosabb az,hogy legyen egy viszonylag szolid anyagi hatter, hogy ne essen az ember ketsegbe 20-a utan es be tudja fizetni kozuzemi szamlait es fedezni tudja hobbii koltsegeit. ami nekem a peca.Na jo kenyelmes autoval jarni horgaszni,de nekem jo volt erre a babetta is, ha messzebb mentem amugy meg csak lesetalok a haztol a Tiszaig ami kabe 200 meter . Persze nekem is volt autom  MO-on ,amikor a gyerekek meg kicsik voltak, mert igy egyszerubb volt oket iskolaba ,ovodaba vinni a kulso lakoteleprol a belvarosba ,de jartunk busszal is es nem volt tragedia. Haztol hazig vitt szinte.

Előzmény: ne is próbálkozz (1141)
ne is próbálkozz Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1141

Ez az ötvenes évekbõl konzerválódott nézet megy még mindig..

 

Ha egy tolvaj cigány egy lopott  Mercát vezet , az Magyarországon  "valaki", bárha a seggét utoljára 1999.-ben mosta meg, és a szája poshadt szarszagot áraszt.

Sokaknak teljesen fölösleges kocsit tartania, mert a napi munkához esetleg nem kell,  a taxi elviszi bárhova, ahhoz meg hogy fizesse egy garázsolt  kocsi után a hozzácsatolt standard havi/évi számlákat; fölösleges luxus.

 

De Magyarországon ezt még nem dolgozta be a köznépi tudat, mert a birtoklás látható kellékei magizálják az emberrõl alkotott összképet. Mint a 70-es években, vagy korábban is.

 

A II. kerületben volt egykor egy Pálinkás Imre nevü  maszek épitész, aki 33 emberrel dolgoztatott,  nyári idõkben  egyszerre 3-4 munkát vitt,  a fél Rózsadombot az építette 1980-2004 között,...  --milliomos volt már a kádáriánában is,-- de mindig egy  fene sem  tudja hány éves Renault 16-ossal járt, és ha kérdezték a rendszerváltás utáni  "újgazdagi rongyrázás"  alatt, hogy miért ?,... akkor azt mondta hogy "Ez is elvisz mindenhova, megbízható, olcsó, szeretem és  nagyon megszoktam"

Előzmény: Derek (1126)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1140

Nagyon helyes , nem is szabad kiskorut kiszolgalni.

Előzmény: Törölt nick (1139)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1138

Beteg vagy te gyerek

Előzmény: Törölt nick (1135)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1137

"Sokkal jobban bosszant a politizálás."

 

nekem ilyen gondom nem volt mert akikkel talalkoztam azok mind xarnak a politikara .

 

meg szoba se kerult. Egyszeruen nem erdekli oket tobbseguk vagy valami kulfoldi multinal vezeto beosztasu,nem a kormanytol fugg a penzuk a masik reszuk meg joreszt szamlaadas nelul dolgozo " vallakozo" akik szinten xarnak az egeszre az a lenyeg meglegyen a a kuncsaftkoruk.

Előzmény: Törölt nick (1128)
WYW Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1136

Magyarország hazavárg!

 

Ha nem tér észhez a kormány(fő).

Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1134

Hol ? A Tisza arteren levo Sziszi kocsmaban?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1132)
3A3a Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1133

A topiknyitot annyira nem akarjak otthon latni, hogy meg a polidilibol is kinyomtak

Előzmény: marcipannyuszi (1121)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1131

es? Mi a gondod ezzel?

Előzmény: Törölt nick (1127)
Derek Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1126

"Legutóbb egy találkozón voltam ott. Autót béreltem és egy Fiat-ot adtak. A találkozón 3-an tettek megjegyzést, hogy nekem csak egy Fiat-ra telik."

 

Nekem arra tettek megjegyzest ,miert nincs kocsim egyaltalan. Mondom minek ? Nincs ra szuksegem. Nem kell sehova se utaznom.   Ha meg kell nagyon hivok egy taxit. De minden reggel be tudom vagni a kavemhoz a felest es boltba menet jovet menet meg egy kettot.

 Mondtam eleg nekem minden nap vezetnem az USa-ban orulok,hogy nem kell autoba ulnom.

 

Nem fogtak fel.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1125)
marcipannyuszi Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1121

szegény Sudár Anni Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1120

Majd dolgozik. Érdekes módon külföldön tudják magukat csipkedni az emberek:

 

Egy volt magyar Sea Org nyilatkozott erről egy rádiónak

 

A „László” néven bemutatott volt magyar Sea Org tag a tampai (ez egy floridai város) rádió The Edge c. műsorában szerepelt. A teljes adás meghallgatható itt. 

A következőkről számolt be:

16 évesen elveszített az édesanyját, ekkor találta meg az egyház, szcientológus lett, hogy fel tudja ezt dolgozni.

A 1990-es évek elején megtalálta az egyház szerzetesrendjének, a Sea Organization-nek a toborzója, egy bizonyos Berndt László, aki ma is aktív szcientológus. Azt ígérte neki, hogy a clearwateri Sea Org bázison (ez Floridában található, a neve "Flag Szárazföldi Bázis) jó a fizetés, akár egy autóra is elég, szép lakást fog kapni, az orvosi ellátás biztosított, amerikai felesége lehet, a legmagasabb szcientológia szintekre is eljuthat munkatársként ingyen. Minden évben 1 hónapra hazajöhet a családjához is.

Aláírt egy egymillárd éves szerződést, ami úgymond az elkötelezettség szimbóluma. Más angol nyelvű papírokat is aláírt, magyar nyelvű változatot nem kapott egyikből sem.

A valóság, amikor kiért:

A szálláshely egy kis házban volt, 18 ember lakott 2 szobában, 1 fürdőszoba volt. Heti fizetésként 23 dollárt kapott. Naponta 15 órát kellett dolgozni átlagban, alig volt szabadnap, szabadságra pedig az ott töltött 10 év alatt egyszer sem engedték el. Orvosi ellátás: hetekig nem engedték orvoshoz fülgyulladással; egy másik esetben csak akkor kapta meg a gyógyszer egy másik fertőzésénél, akkor már majdnem elájult.

Étel: nem volt rossz, de 10 éven át ugyanazokat a kajákat ette, amit gyorsan meg lehet unni. A reggeli mindig tojás vagy müzli volt, azóta rá sem bír nézni a tojásra. Kevés zöldség vagy gyümölcs volt, helyette nagydózisú vitamintablettákat kaptak.

Ha "alacsony statisztikájú" volt, akkor csak hideg rizses babot kaphatott, volt hogy hónapokig azt ette.

Ha panaszkodott, vagy kifogásai voltak, akkor "etika részecskének" ill. "etikai csaléteknek" minősítették, ilyenkor még rosszabb kaját kapott, elvonták a fizetését, és megszégyenítő munkákat végeztettek vele (kuka és WC mosás).
Alvás: átlag 5,5-6 órát aludt naponta, volt olyan, hogy 70 óráig dolgozott alvás nélkül - ki volt adva, hogy addig senki nem megy haza, amíg meg nem csinálnak valamit.
 
2003-2004 körül további szigorítások voltak a "külső behatások" megszüntetésére - ennek az újságok, a család, a nem-szcientológusok minősültek, akiktől negatív információkat szerezhettek volna a szcientológiáról. A családtól jövő leveleket felbontották, telefonon a szülőket csak az etikatiszt jelenlétében lehetett hívni, nehogy olyat mondhasson a tag, amit nem szabad.

 

http://objektivszcn.blog.hu/2011/02/07/emberkereskedelem_a_szcientologia_egyhazban_mar_nyomoz_az_fbi

Előzmény: Nero Bianco (1117)
Nero Bianco Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1117

"Mondjatok olyan országot ahol értelmiségi munkahelyen nem lógás van.

Na oda mennék én ki."

 

És minek mennél oda?

 

Előzmény: Törölt nick (1116)
kiswakond Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1115

Majd te megmondod a kormánynak ugye, hogy milyen szlogennel jöjjenek elő? Amilyennel akarnak. A többség ugyis itthon marad. Egyébként is eddigi tapasztalataim szerint csak olyanokkal találkoztam kint, akik itthon se vitték semmire.Kivételt képeznek az értelmiségi foglalkoztatottak, akiket kihivtak.

Előzmény: ballib zseb (1113)
AAAaaa Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1114

http://hetivalasz.hu/uzlet/hathatos-intezkedesekre-lenne-szukseg-39714/

 

Egymillióval csökkent Lengyelország népessége az elvándorlás miatt

 

Szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy hathatós intézkedésekre lenne szükség a lengyel fiatalok otthon tartására. Minél többen távoznak ugyanis, annál több idős korú jut egy aktív dolgozóra. Ezért a következő nemzedékekre nagyobb adóteher nehezedik majd a nyugdíjasok növekvő száma miatt. Ez pedig a fiatalokat még inkább emigrációra késztetheti, és az ország fokozódó elnéptelenedéséhez vezet.

ballib zseb Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1113

Majd ha a nem tudom én hány pontban benne lesz a:

 

- Rend

- Megbízhatóság

- Kiszámíthatóság

akkor jöjjenek elő megint ezzel a "Gyere haza" szlogennel.

Előzmény: AAAaaa (1065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!