Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.09.03 0 0 113

Hányszor hugyozol reggelig?

Előzmény: Phatvan (112)
Phatvan Creative Commons License 2023.08.22 0 0 112

Sziasztok! Kb 1 éve minden este megiszok egy üveg bort, azaz 7.5dl-t, 1.5 L ásványvízzel. Nincsenek gondjaim, jól keresek, szép ház, gyerekek, szerető feleség, idilli élet. Nem bánatból iszok, csak jól esik, mert letompít, és jót alszok tőle, csuoán élvezetből. Nem vagyok másnapos, kipihenve ébredek. Soha nem iszok felest, csak napi egy üveg bor, azaz fröccs. Nem kívánom napközben, nem sóvárgok, hogy jöjjön az este, semmi ilyen, és tök békés vagyok becsiccsentve, szeretem ezt az érzést.

A kérdésem, hogy alkoholista vagyok, vagy meddig tartható fent ez az állapot, ha nem növelem a mennyiséget, és lehet e káros szervi bajom ettől? 

Köszönöm a választ.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.08.06 0 0 111

ezután meg az következik, hogy minél kevesebbet beszélj róla és minél kevesebbet gondolj rá 

Előzmény: pokemon21 (108)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.08.06 0 0 110

Már annyit olvastam az alkohol és a dohányzás káros hatásairól, hogy elhatároztam, hogy abbahagyom az olvasást .

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.22 0 0 109

A kicsi / öt hat sőr/ nem káros.

Előzmény: pokemon21 (108)
pokemon21 Creative Commons License 2017.07.09 0 1 108

akinek van szeszesitala otthon az borítsa ki a mosdóba az összest és abba kell hagyni az alkohol tartalmú italok vásárlását... nekem ez a tuti módszerem, hogy ne fogyasszak szeszt

a kicsi is káros...

hromajalosad Creative Commons License 2011.09.02 0 0 107

egyebent meg ha utos elmenyekre vagysz

igyal metilt vagy benzint.

az oroszok szoktak fogyasztani.

van aki tuleli.)))))

Előzmény: axxxa (102)
hromajalosad Creative Commons License 2011.09.02 0 0 106

ha befejezed talan felnosz.)))))

de minek arra a kis idore ?

mindnyajunkat a tepsi varja.((((

hat nem mindegy ,hogy hogyan eltuk le ezt a keves idot ?)))))

 

szia

 

p.s.tovabbi jo ivast !

Előzmény: axxxa (102)
hromajalosad Creative Commons License 2011.09.02 0 0 105

az alkoholizmus infaltilizmus !!!!

Előzmény: axxxa (102)
hromajalosad Creative Commons License 2011.09.02 0 0 104

meg egy masikat. alkoholos epilepsziaval. 46 eves volt.betort a koponyaja.majdnem meghalt. tulelte.azota nem iszik. las csodat el. elotte vedelt.

Előzmény: axxxa (102)
hromajalosad Creative Commons License 2011.09.02 0 0 103

szia

 

Nem lesz jo vege. tapasztalat.

en 15 eve befejeztem.

ha nem csinalom ,akkor most mar alulrol szagolnam az ibolyat.

so simpli

csunya halal (doglodes) a majcirozis. lattam egz 45 eves vegstadiumban levot a kutvolgyiben.

Előzmény: axxxa (102)
axxxa Creative Commons License 2011.09.01 0 0 102

Hát.... érdekes dolog ez, én tudom, hogy alkoholista vagyok, de

- szeretek inni,

- ha nincs pénz nincs pia állapot van és az eltart akár 2 hétig is, akkor nincs fizikai tünet.

egyébként meg borozok, alapvetően nem kannást.  Nem tudom, amikor iszok az fasza, leginkább buliban, régebben vezettem is így, arról már leszoktam, de kell a napi lelazuláshotz,ennélkül is tudok létezni, csak szarabb.

síküveg Creative Commons License 2011.07.19 0 0 101

Szia Caran ! Kérlek közöld a szüleimmel is ,hogy nyugodtan ihatok ....

Előzmény: Törölt nick (99)
síküveg Creative Commons License 2011.07.19 0 0 100

Szia Alcyon2! Most úgy néz ki mégsem sikerült..egész nap söröznék legszívesebben ...de a cigivel végeztem:-).Amúgy jól vagyok .Üdv : síküveg.

Előzmény: Alcyon2 (98)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 98

Szia síküveg!

 

Én inkább rendszeres ivónak mondanálak, nem alkoholistának. Egyszer pedig már írtad, hogy végeztél az alkohollal, akkor mégsem sikerült?

 

Előzmény: síküveg (97)
síküveg Creative Commons License 2011.07.18 0 0 97

Sajnos én alkoholista vagyok.S nem utolsó sorban skizofrén .A kettő együtt katasztrófa ...Nem iszom sokat 1-2 sör ,de azt szeretem meginni.Minden alkoholista fázist végigjártam .Volt ,hogy havonta csak egyszer ittam ,volt ,hogy egy hétig ...sajnos ez van.....:-(.

szjozsi79 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 96
Szeretnék tanácsot kérni.
Van egy nőismerősöm, aki politoxikomán, depressziós, skizofrén, 9 öngyilkossági kísérlet után. Tehát már eleve problémás, de amúgy nagyon jó természetű nő. Összejött egy alkoholista cigánnyal, aki folyamatosan elveri a pénzt, játékgép stb. Albérletben laknak, de folyton anyagi problémáik vannak. Vajon mitől? Szeretném ezt a nőismerősömet kirángatni ebből a helyzetből, de észérvekkel nem lehet rá hatni.
Mit tudok tenni?
niké08 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 95
Sziasztok.Nekem a bátyám alkoholista,vagy legalább is nagyon közel áll hozzá.Ha iszik elborul az agya,és akkor álattá válltozik.Félelemben él a családja,de nem tehetünk ellene semmit,mert még "ne olyan súlyos".Mondják ezt a többiek.
gaborisz Creative Commons License 2007.12.04 0 0 94
Tudom ;)
Előzmény: búgocsiga (93)
búgocsiga Creative Commons License 2007.11.27 0 0 93

"sok erőt Neked is a küzdelmeidhez!!!"

 

köszi, bár én szimplán depressziós vagyok, alkoholhoz nincs közöm.

Előzmény: gaborisz (92)
gaborisz Creative Commons License 2007.11.27 0 0 92

Szia Búgócsiga!

 

Köszönöm a védelmet ;)))

 

Egyet sajnálok, hogy kenomajas nem hallat magáról, így sok értelme nem volt az elmúlt több hozzászólásnak. Én sajnálom a csatározást, mert azt gondolom, hogy inkább segítenünk kel egymásnak - ennek szellemében köszönöm még egyszer a kiállást és sok erőt Neked is a küzdelmeidhez!!!

búgocsiga Creative Commons License 2007.11.23 0 0 91

te viszont olvasni nem tudsz!

 

"

Konkrétan szeretném javasolni az Anonim Alkoholisták helyi gyűléseit - bárhol is éltek külföldön, nagy valószínűséggel van a közeletekben is legalább egy gyűlés - az AA honlapján tutira meg fogod találni.

 

Ezen kívül ajánlom figyelmedbe a honlapunkat is, ahol többféle olvasmányt találhatsz konkrétan az AA-ról is, de ha érdekel a két hetes rehab turnusunk (persze csak akkor, ha itthon jártok), szívesen látunk Téged is!"

Előzmény: Törölt nick (88)
búgocsiga Creative Commons License 2007.11.23 0 0 90
ha nem tünt volna föl, segíteni próbál. jobban mint itt bárki, mert konkrét 5leteket, tanácsot adott.
Előzmény: Törölt nick (86)
gaborisz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 89

Kedves Dremak!

 

Csak azért válaszolok konkrétan, mert megszólítottál. Mentegetőzni nem fogok, mert úgy érzem nincs miért, de szeretnék röviden reagálni egy-két gondolatodra.

 

"Amit most írtál, két sorban is elmondhattad volna."

 

Azt hiszem nem tudtam volna rövidebben elmondani - elég hosszan gondolkodtam, hogy mit írjak le, és mit ne. Azt írtam le, amit lelkiismeretem szerint fontosnak gondoltam ahhoz, hogy kenomajas segítséget kapjon. Remélem tudtam legalább egy gondolattal... Ha nem, ezt kenomajasnak kell minősítenie, mivel neki szólt.

 

"De ha valóban érdekelne "kenőmájas" sorsa, akkor illett volna elolvasni az előzményeket, amiből kiderül, hogy külföldön él. "

 

Valóban érdekel, ezért írtam hosszan. Sajnálom, ha ezzel téged felizgattalak.

 

"Remélem, a rokonaidat is meghívtad..."

 

Nagyon örülnék, ha a rokonaim - pl. az alkoholbeteg édesapám - is eljönne egy ilyen turnusunkra, de egyenlőre sajnos nincs remény. A többi alkoholbeteg rokonom közül sincs sok remény arra, hogy ott találkozhassam velük. Apai nagyszüleim (mindeketten alkoholbetegek voltak) halottak. Apai nagybátyám demensre itta magát. Anyai nagyapám (szintén alkoholbeteg volt) öngyilkos lett...

 

Nem probléma, hogy minősítesz, és nem is zavar igazán, csak a korrektség kedvéért gondoltam leírni mindezt.

 

"furcsának tartottam, hogy egy külföldön élő beteg társat Bp-re hív egy adott időpontra."

 

Nem Budapestre. Ezt honnan vetted? ;)

Ott volt a "ha esetleg..." és a honlapot elsősorban olvasásra ajánlottam! Ajánlom Te és mindenki figyelmébe is, mert azt gondolom segíthet. Láthattad, hogy nem csak magunkat ajánlottam, hanem az AA-t is, ami külföldön szinte bárhol elérhető.  A reklámozó inditékaimról... azért teszem, mert fáj, hogy kis országunkban 1,3millió alkoholista él, és szeretnék segíteni, akinek csak lehet. (Egyébként nem keresek rajta hiszen a turnusaink jó, ha nullára kijönnek.) Ha csak reklámozni akartam volna a honlapunkat, akkor (ahogy írtad is) egyszerűen belinkelhettem volna, de tényleg érdekel kenomajas sorsa és vissza is fogok nézni a jövőben is, hogyan alakul az élete.

 

Szóval... kenomajas! HAJRÁ! És ha bármit tehetek érted, írj!

Előzmény: Törölt nick (88)
gaborisz Creative Commons License 2007.11.09 0 0 85

Sziasztok!

 

Bejelentkezem én is. Jómagam nem iszom, de végigéltem a legközelebbi családtagjaim és jó pár egyéb családtag és később kliensek alkoholizmusát. Egyáltalán nem könnyű a küzdelem családtagként sem, és azt is ki kell mondanom, (közhelyszerűnek tűnik, de nekem akkor is fontos felismerés volt) hogy az alkoholizmus az egész család betegsége. Nekem is felnőtt fejjel kellett ezzel szembesülnöm.

 

Kenomajas! :) Sajnos az is igaz véleményem szerint, hogy sajnos nem 3 hónap alatt lesz valakiből függő. Te is elmondtad, hogy mennyi feszültség volt benned, milyen pszichés problémákkal küszködtél magadban, a családodban, és ezek bizony olyan mélyről jövő problémák, fájdalmak, melyek kiáltanak a fájdalomcsillapító után. Neked az alkohol jött be bő három hónappal ezelőtt, és kattantál rá úgy, hogy jó ideig le sem bírtál jönni. Nekem a kényszeresség a kapcsolataimban, a TV, mint kéznél lévő feszültségcsökkentés, a szexualitás, de másnak mondjuk a túlzott munka, a játék, az internet, vagy a kényszeres evés. Igazán nincs nagy különbség, mert a közös a belső űr, a túlnőtt feszültségek feldolgozásának képtelensége.

 

Ha ezek a feszültségek nőnek, és csak a szert próbálom meg "izomból" elhagyni, akkor előbb-utóbb megint kelleni fog a fájdalomcsillapító. Ezért estél vissza legutóbb valószínűleg - jött egy nehézség és nem voltál elég erős, hogy megbirkózz vele. A visszaesésnek egyébként van 15-16 konkrét jele - ha érdekel, szívesen léírom őket.

 

Levendel Lászlónak (a hazai alkohol-ellenes küzdelem élharcosa, már nem él) volt anno egy mondata, amit nagy igazságnak tartok:

 

"Az alkohol az alkoholizmusnak nélkülözhetetlen kelléke, de nem oka."

 

Attól, hogy nincs kellék, de megvan az ok, nem fog változni igazán semmi. Lehet, hogy egy ideig nem iszol, de ha nem változol, megint inni fogsz előbb, vagy utóbb. Vagy függési formát váltasz. (Vigyázni kell a hirtelen túlzott munkavégzéssel is, mert ha kimeríted magad, a feszültség sokkal könnyebben jön újból.)

Ez persze nem az én nagy bölcsességem, hanem az Anonim Alkoholisták egyik szlogenje. Egyszerű, tömör, bölcs: "Ha nem változol, inni fogsz."

 

Nem azért, mert akarsz, hanem azért, mert ha megmarad a belső űr, a feszültségek, a megoldatlan problémák, akkor egyszerűen KELL a fájdalomcsillapítás. A szenvedélybeteg emberek eleve nehezebben hordozzák a feszültségeket, a külső ingereket. Meg kell újból tanulni hordozni őket, szembenézni velük és nem menekülni tőlük, pl. az alkoholba. És ez szerintem nagyon nehéz feladat az első időben.

 

Ezért mondom, hogy NE CSÜGGEDJ, hiszen az alkoholizmust a visszaesésre való hajlam jellemzi, de igenis lehet lelkileg gyógyulni belőle - fizikailag nem!

Az, hogy egyzser visszaestél nem baj, az, ha fekve maradsz igen!

 

Ha már idézted a Bibliát, én is csatlakozom egy konkrét gondolattal:

"Mert ha hétszer elesik is az igaz, ugyan felkel azért; az istentelenek pedig [csak egy] nyavalyával is elvesznek." (Példabeszédek 24,16)

 

Nem az a különbség két embertípus között, hogy az egyik elesik, a másik pedig nem; hanem az, hogy az "igaz" ember nem törődik bele, hanem felkel újból és újból, nem mond le a gyógyulásról, segítséget kér.

 

Az utolsó gondolatom, hogy egyedül nem lehet igazán "józanodni". Nyilván Neked is számított a fórumon felszólaló sok jószándékú, veled együttérző emberke, de az én konkrét tanácsom, hogy ne maradj egyedül, kérj szakmaibb segítséget is. És nagyon vigyázz, mert ha eleve rá vagy állva egy kémiai szerre - a gyógyszerekre, sokkal könnyebben mélyül el egy másik kémiai szertől (jelen esetben az alkoholtól) való függés. 

 

Konkrétan szeretném javasolni az Anonim Alkoholisták helyi gyűléseit - bárhol is éltek külföldön, nagy valószínűséggel van a közeletekben is legalább egy gyűlés - az AA honlapján tutira meg fogod találni.

 

Ezen kívül ajánlom figyelmedbe a honlapunkat is, ahol többféle olvasmányt találhatsz konkrétan az AA-ról is, de ha érdekel a két hetes rehab turnusunk (persze csak akor, ha itthon jártok), szívesen látunk Téged is! A következő turnusunk nov 18-dec 2-ig fog tartani.

Részletesebben: www.alkoholbeteg.hu

 

illetve www.anonimalkoholistak.hu

 

 

kenomajas Creative Commons License 2007.11.06 0 0 83
Most tartok ott, hogy mar nem tudom, miota nem iszom egyaltalan semmit...
kenomajas Creative Commons License 2007.10.22 0 0 82
Megint nem iszom, ugy 8-9 napja, talan most sikerul. A helyzet az, hogy nagyon sok volt az otthoni munkam, es nem volt idom a forumra jonni, sot kicsit el is felejtettem. Most inkabb munkaba folytottam az ital hianyat.
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.19 0 0 81
hát ezért kár volt topikot nyitnom, pedig h sürgettél. :(
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.15 0 0 80
kenomajas mizu?
Ritus0101 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 79
Én meg úgy látom hogy az emberek nagyon nem egyformák.Vannak gyengébb lelkületű emberek akik esetleg gyermekkorukban vagy később is sérültek esetleg a problémamegoldó képességeikkel is baj van,az nem indul ugyanolyan esélyekkel mint egy erősebb szívósabb lelkületű még ha ugyanolyan elszánt is!!!
Előzmény: búgocsiga (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!