Keresés

Részletes keresés

Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 52
Igazad lehet, nem 6 dollár volt, hanem 4.50. Mindenesetre kezdte megközelíteni a magyarországi árakat és ezen jól kiakadt az itteni lakosság.

Nem tudom, hogy máshol mennyire volt észlelhető az a jelenség, hogy a rosszabb környékeken felütötte a fejét benzinlopás. Leszívták a parkoló kocsikból a benzint. Itt pár hónapig benne voltak ezek az esetek a hírekben. Mikor visszaestek az árak, akkor megszűnt a benzinlopás.
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 51
Az arak azert olyanok amilyenek, mert nem az allam diktalja oket, hanem az olaj cegek.
Ha megnezed az adokat a benzinen itt es MO-n lathatod a kulonbseget.
Erdekes itt a nyugati parton mindig a legmagasabbak az uzemanyag arak, de nem talalkoztam 4.50nel dragabb arakkal soha.
Lehet, hogy rosszul emlekszel?

Előzmény: Túlélőblog (50)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 50
Ami szerintem említésre méltó az az, hogy az itteni benzin és gázolaj feleannyiba kerül. Úgy másfél éve 6 dollárra emelkedett a benzinár, ami a magyar árak megfelelője volt. A lakosság nagyon elégedetlen lett!
Fogalmuk sincs arról, hogy Európában ennyiért adják.

Az is érdekes, hogy az árfolyam nem úgy alakul, mint otthon. Nincs fix ár, amit 5-6 forintokkal emelnek. Itt tényleg úgy alakul a benzin ára, ahogy a világpiaci érték diktálja. A napi 15-20 centes áringadozás egyáltalán nem ritka.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 49
koszi.de hogy tudom az I 95 autopalya mellett megtalalni a legolcsobb kutakat. kb 250 merfoldenkent kell tankolnom es nem akarok messzire menni az I 95 autopalyatol mert 48 ora alatt akarok lejutni miamibe connecticutbol ?
Előzmény: break (48)
break Creative Commons License 2008.10.29 0 0 48
Szerintem ez jobb:

http://www.gasbuddy.com/
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 47
decemberben megyek le wethersfield connecticutbol miami floridaba az I 95 - on levezetve . Mapquest Natinal Gas Prices - t lehet ugy hasznalni hogy egy nappal elotte megkapom a legolcsobb tankolasi helyeket ? anelkul hogy orakig nyomozni kell a site - on ??????????????//
Előzmény: denes (45)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 46
thank you
Előzmény: denes (45)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 44
tegnap azt mondta a cbs new yorki radioja hogy new jerseyben van egy kut ahol a regular 87 oktan mar $ 1.99
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 43
$2.47 ha keszpenzzel fizetsz hartford CT Maple avenue
Előzmény: BadCop (42)
BadCop Creative Commons License 2008.10.28 0 0 42

Itt most NY "Long Island"$2.59 egy gallon.

Előzmény: ordzsu (41)
ordzsu Creative Commons License 2008.10.10 0 0 41
Ket-harom hete Michiganben az 5 dolcsit csapkodta... ma 3.14:) DE michigan amugy is vicces hely mivel az allamokban a 4. legdragabb olaj arral rendelkezik.JA es a kutaknak van 29 centes maximalis ar valtoztasi szabalya...igen mikor az Ike kozeledet 3.99 rol 4.86 ra pattant egy nap alatt...Governorunk nem is akarja szabalyozni..nagy elegedetlenseget valtott ki sokakban akik autozasbol elnek..  gasbuddy.com asszem ez egy jo oldal oil arat csekkolni
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.03 0 0 40
Az olajat nem termelik, hanem kitermelik.
Előzmény: Scudder (38)
Scudder Creative Commons License 2008.10.03 0 0 39
? ? ?
Scudder Creative Commons License 2008.10.03 0 0 38
A régi Szovjetunió területén hol termelik manapság a legtöbb olajat? Tudja valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 37
Homer, irj egy par sort, ha errejarsz, tulelted-e a hurrikant. Felek, nagyobb sokk volt, mint a kulturalis. :(
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.27 0 0 36
hát sajnálom hogy belekerültél a balhés utvonalakba. Több rendszeresen közlekedö barátommal konfirmáljuk, hogy hol nem szabad menni egy bizonyos napszakban. Ahogy olvastam, te bizony pont belecsaptál a "nem" pontokba.
Bár a 405-ös a HOV sávokban még türhetö. De kimaradtál az igazi élvezetböl: a Valley.böl nem probáltál jönni menni. A losangelesi közlekedés réme LAX-töl északra és az 5ös..........

Hát igazán örömmel olvasom, hogy tetszett a már korábban is bizonyára ismert HB naplemente--Sajna a longbeachi és palosverdesi kiszögellés belezavar, igazi inkább a Redondon van, ahol egy ideig az " oceanba " megy le a nap.
A kutyastramd a kedvenc helyünk: dupla élvezet látni az oceant és azt a temérdek boldog kutyát, szabadon vágtathatnak, játszhatnak hancurozhatnak egymással

Egyik meghato naplemente járo hely a nyul sziget, a szerelmesek beache Ft Myers-nél, ott mindig sirva fakadok. Az emberek kijárnak oda, 4 ora felé szinte kocsisorok igyekeznek a parti parkolokba, vörösben tündöklik az arcuk, sokan összeölelkezve sirnak a gyönyörü látványtol.

Akkroiban nem álltam sehogysem anyagilag de gyakran rááldoztam az 5 dollár hidpénzt ezért a látványért.
2000-ben pedig áthajtottam az Evergladesen Ft lauderböl --csak ezért.

ezek után már tudodhatod miért irtad nekem az egészet.
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.26 0 0 34
jol beszélsz, én is most láttam a TV-ben hogy nyomják lefelé.
Már azért is egy klassz dolog lenne, hogy pukkadnak az europaiak.
Most nálunk még ugyan drága, de megyeget lefelé.
Azt mondta tegnap a reporter, hoyg az elsö lépcsö: 3 dollár legen. Hurrá

Persze röhej az egész. Minden megy ugyanugy mint régen, Detroitban most ért véget a gyorsasági repülö futam---a viz fölött kacskaringoznak gépek, és ezrek nézik a TV közvetiti.... -- és tudod mit egy magyar is volot, 4.ik lett a Peter Besenyei ( ha jol emlékszem---)

Most csak arra leszek kiváncsi, hogyha olcsobb lesz az üzemenyag akkor lejjebb megy majd a tej-kenyér is??

Most nálunk öszibarack szezon kezdödött. A hatalmas gyönyörü egyforma (összebeszéltek) öszi és a nektarian 99 -ert adnak 2 pound-ot. Ez akkor 150 forint kiloja. Most jött meg a barátom a szüleit látogatta magyarban, hát hozott számlákat, piac, gyümölcs, étterem ...minden drágább.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 32
akkor Galveston-- 12 evet eltem Houstonban, elsosiorban a para es a meeleg miatt jottunk el. Most itt jo, es ha sajnos olyan nagy a kulonbseg, hogy az ottani sok lehetoseg ellenere sem megyunk vissza. Ott a hazak olcsoak voltak es ugyanannyit keresnek az emberek mint dragabb helyelen,.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 31

itt 88 F es 45%

Csak San Antonioban voltam egyszer egy hetig, nem ismerem Texast, de ertem a kultursokkot! Seattle utan, sigh, nem lehet konnyu...

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 30
Most már kezdek hozzászokni Jan óta, a pára kb 10 fokkal emeli hőmérsékletet, szóval Július óta mindig 100 F fölött volt.
Ma csak 33% a humidity és 97 F volt.
Azonban a culture shock még mindig friss, majdnem olyan mintha egy egész másik országba mentem volna
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 29
Persze a belváros körül van sok tömegközlekedési lehetőség, de körül levő városok nehezek. Különösen az East side, Redmond, Bellevue, Kirkland, renton etc
Előzmény: break (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28

wooow ez jo nagy koltozes volt... humidity hogy izlik? :)

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 27
Aspen
Egy kicsit tovább mint Oregon, 60 mi délre Houstontól.
Oregont egyébként se nagyon kedvelem és most egyelőre elegem van az egész PacNW ből.
Legalább a földrengés helyett most a hurrikánoktól kell menekülni, Dolly közeledik ha ha
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 26
hát ez hogy odamegyünk lakni --közel stb... van egy kis probléma. Az ember egy évet ingázik, aztán közelebb költözik a céghez --és akkor hirtelen lay off.........
Mi biztos itt manapság?? Az ország vezetöi segglyukak, pufogtatnak a levegöbe frázisokat közben elhanyagolták az energia kérdést--egytöl egyig, mind, demokrata vagy republikánus egykutya. A pofátlanság csak az benne, hogy a Gore is alelnök korában gyertyát tartott Clintonnak--akkor miért nem pampogott a globális felmelegésröl. És az elnökválasztáskor sem volt programmja--most hirtelen eszébe jutott ugye. .......
És a brasilok már akkor is régen methanollal jártak--senkinek nem tünt fel????

Amugy meg busszal föleg azok járnak, akiktöl elvették a jogsit vagy ne futja kocsira stb.... esetleg nincsenek papirjai ..........
New York persze egészen más--de kisvárosban igazán szinte ciki busszal járni dolgozni.

De az olajárakrol van szó: miért drága az olaj --miközben az USA is olajtermelö ország?
Egy nagyon is logikus válasz van rá: ha drágábban vesszük, akkor azok is drágábban vesznek tölünk repülöt, technologiát stb.... tehát a nagytöke nyer, az állam nyer.....és a kis hülye hangyák pengetnek itt is --ott is, viláégszerte mindenhol.

Egy röhej, McCain most bejelenti, hogy az elektromos autokat kell gyártani. Nos ehhez egy elnökjelölt kell?? Ez nem villany már évek ota? Bush már a 2. forduloban nyomatta az energia hordozoktol valo függetlenséget (alaszkai olajkitermelés) a demokraták rátámadtak: megakadályozták stb.. Most meg ujjal mutogatnak rá: mindenért ö a hibás........

van egy jó német mondás: zum kotzen-- nagyon ide passzol
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 25

this is my point, hogy most szempont lett, hogyan juthatunk el a munkahelyre. Ez nalunk 5 eve tortent, hogy ugy valasztottunk lakohelyet, hogy az a tomegkozlekedeshez, mi esetunkben VRE kozel legyen. Es szerintem ez lesz most a trend.

Melyik allam most? Oregon? Kedvencem? :)

Ott lakik a fel amerikai csaladom. Legkedvesebb baratok meg Seattle-ben, nagyon arrafele huz a szivem.

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.19 0 0 24
a busz vagy egyéb tömegközlekedés is csak akkor jó, ha idöre jönnek a járatok. És azt betartják. A busznál az USA-ban ez nem megy, mivel a rokkant kocsi felszállitással nagyon sok idöt kell eltölteni. És a buszvezetö nem idegeskedik, nem tartja a menetrendet--na és.

Igazán jó a tömegközlekedés Németországban, mert ott pontosan mennek a buszok, U bahn stb.. Tehát tudom, hogy melyik busszal fogok menni és nem kell fél orákat a megálloban várni.

Ezzel együtt az olajárakrol van szó. Elsösorban arrol, hogyha pld. a legutobbi McCain nyilatkozat alapján függetlenek leszünk a külföldi olajtol, akkor megint olcsobb lenne a benzin??? Miért emelkednek az olaj árak?? Mert kevés van, vagy mert a termelök kihasználják azt hogy nekik van?

Én nem hiszek ebben a független dumában. Olaj olyan sok kell, hogy sosem fogják elérni azt, hogy a termelö megijedjen és olcsobban adja.
YMellesleg nem is a termelö adja dárgán, hanem a tözsde veri fel az árat a nagyobb nyereség érdekében. Az árak emelkedése mindenképpen haszon a tökéseknek és az áééamoknak is-Több pnz forg, akkor több az ado stb.......
break Creative Commons License 2008.07.19 0 0 21
Amikor Seattleban laktam a hazunktol (Beacon Hill) a suliba (U) egy atszallassal, 45 perc alatt ott voltam. Viszont munkaba nem tudtam menni a tavon tulra (Bellevue).Iletve ket es fel oraba es harom atszallasba kerult volna. Ennek ellenere eleg jonak tartottam a tomegkozlekedest ott.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.19 0 0 20
Kedves aspen, mivel Te vagy az egyetlen aki megéri a 3 percet amit a válaszra töltök akkor itt van a válasz.
Nagyon örülök hogy jó tömegközlekedési tapasztalatod volt Seattleban.
Azonban ez a kirándulásnak nevezhető SeaTac Bremerton útazás semmilyen jellegben nem hasonlitható egy Arlingtonból Redmondba való mindennapi munkába útazáshoz. Sajnos nincs lehetőség se repülőre se kompra, se buszra, csak majdnem 2 órányi bumper to bumper I405 on való autózáshoz. És a távolság csak 44 miles.
Egyébként már nem élek Washingtonban, az új munkáltató még a költözést is fizette és most csak 15 miles az út a munkahelyre és dugó sincs.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 18
igen, én is most kaptam egy uj adatot, Kuwaitban 9 cent egy liter.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 15

Es tapasztalatom szerint Seattle-ben igen jo a buszkozlekedes. Tavaly meglatogattuk a repteren berelt autoval az oregoni rokonsagot, aztan leadtuk az autot a repteren es busszal kenyelmesen, gyorsan eljutottunk a kikotoig, onnan komp Bremertonba, el voltam ajulva.

Most jon az az idoszak, ahol a busz-metro-komp-vonat koruli ingatlanok tobbet fognak erni, mint azok, ahol nincs tomegkozlekedes - illetve varhatoak uj buszutvonalak.

Előzmény: Törölt nick (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!