Keresés

Részletes keresés

ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 23
Előfordul párthus és hun is.
No de vissza Hérodotoshoz: a méd-lűd háborúban úgy kötöttek szövetséget , hogy megvágták magukat és felnyalták egymás vérét. Ez jellegzetes nomád szokás, akárcsak vezéreink vérszerződése. Mondjuk nem bizonyít semmit.

jamaica2 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 22
Mások türknek hívnak minket.
Előzmény: ouzo (15)
sierra Creative Commons License 2007.09.28 0 0 21
A 15.-ben van idézve, fejésről. Ezek után valószínű, hogy a szaporodásra rosszul emlékezem.
Előzmény: Kara-Indas (20)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 20
OK :)
Előzmény: sierra (17)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 19
A 4. könyv szól a szkítákról. Lószaporodásról emlékezetem szerint egyáltalán nem ír, a fejésről, tejfelhasználásról annál inkább.
Előzmény: sierra (16)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 18
Szkíták azért vagyunk, mert ez egy antik eredetű toposz a nagyállattartó lovas népekre. A méd elnevezés pedig, véleményem szerint, csak a XI. sz.-ban terjedt ki a Kárpát-medencében élők egészére. Ezekről a dolgokról bővebben a parthus, hatti és a méd topikokban.
Előzmény: ouzo (15)
sierra Creative Commons License 2007.09.28 0 0 17
Na mindjárt megnézem.
Előzmény: Kara-Indas (14)
sierra Creative Commons License 2007.09.28 0 0 16

Hogy őszinte legyek, nem tudom (megnéztem a gugliban, azt írja egyet). Részemről én egyet olvastam, annyi elég is volt.

 

A lényeg, hogy melyik részben, melyik népről és lószaporodásról írta-e.

Előzmény: Kara-Indas (13)
ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 15
Hát ha jól emlékszem, minden krónikánk szkítáknak hív minket, ergo ha mi szkítánk vagyunk a médek meg nem, akkor nem vagyunk médek.
Előzmény: Kara-Indas (11)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 14
Egyébként a hatti (szkíta) topiknak az elején, a 4. hsz.-tól kezdve foglalkoztunk a témával
Előzmény: sierra (12)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 13
Na ne... Hát hány művet írt az öreg? Vagy hány maradt fenn? :))
Előzmény: sierra (12)
sierra Creative Commons License 2007.09.28 0 0 12

Ezek szerint te tudod, hogy melyik művéről és melyik részletéről írtam? Megmondanád, hogy megint elolvashassam, ha újra kölcsönkapom?

Előzmény: Tiptakzi (8)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 11

"A magyar-méd rokonság állítását is lehet cáfolni, hiszen a méd király ifjakat küldött a scíthák közé, hogy a scíthák nyelvét (!) és a nyilazást megtanulják."

 

Ezt végképp nem értem. Hol az összefüggés?

Előzmény: ouzo (5)
ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 10
OFF:Persze hogy sokan hivatkoztak rá... de ilyen topik még nem volt. ÉS ez esetben vagy 3 éve tök feleslegesen nyit bárki topikot, hiszen jobbára csak olyanról tud, amiről eddig már valahogy esett szó a többi topikban.
Előzmény: Joranne_Sutt (6)
Tiptakzi Creative Commons License 2007.09.28 0 0 9
Jav.: Anélkül, hogy fogalmad lenne.....
Előzmény: Tiptakzi (8)
Tiptakzi Creative Commons License 2007.09.28 0 0 8

Ott a tejleadásról van szó, nem a szaporodásról, olvasd már el... Egy hormonális válasz kiváltása, amellyel a csikó nélkül is leadja a tejet a kanca. (Vekerdi és Herczeg is írja.) Anélkül, hogy fogalmad sincs, mit ír a forrás, mi a fenének nyilatkozgatsz róla?

Előzmény: sierra (7)
sierra Creative Commons License 2007.09.28 0 0 7

Jó, azt tessék igazolni nekem, hogy a szkíták, vagy valamelyik kaukázusi nép lovai csak úgy képesek szaporodni, ha a lótulajdonos belefurulyázott, vagy belepikulázott a lóp*csába előzőleg (már elnézést). Anélkül meg nem. :o)

 

Nem csodálom, hogy Thuküdidésznek meg volt a véleménye Hérodotoszról.

Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6
rengetegen megtették ezt már, sok újat nehéz lesz mondani.
Előzmény: ouzo (5)
ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5
Látom, nem voltam világos, bemásolom mégegyszer a leírást:

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy különböző divatos elméletek cáfolatát illetve alátámasztását keressük Hérodotos írásaiban. A magyar-méd rokonság állítását is lehet cáfolni, hiszen a méd király ifjakat küldött a scíthák közé, hogy a scíthák nyelvét (!) és a nyilazást megtanulják.
Viszont a "régen nagyobb emberek éltek mint most" elméletnek van bizonyítása benne.

(Nem vagyok gyakorlottt topiknyitó, majd legközelebb jobban figyelek az első szólásra)
ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 4
Egy: Olvasd el lécci a topik leírását meg címét...
Kettő: Hérodotos szerint a pelazgok nyelvét a görögök nem értik. Ettől lehetnek sémiták vagy kelták is, sőt akár sumírok.
Előzmény: Joranne_Sutt (0)
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 3

Feltehetően a muszka névre gondolsz. Kis-Ázsiában valóban éltek muškuk az asszír források szerint, és egyesek a régi orosz helynevekkel hozzák kapcsolatba őket.

 

Meshech and Tubal are normally mentioned together in Scripture. In his notes in The Scofield Study Bible at Ezek 38:2, C. I. Scofield identified Meshech and Tubal as the Russian cities of Moscow and Tobolsk. Scofield wrote, “That the primary reference is to the northern (European) powers, headed up by Russia, all agree. . . . The reference to Meshech and Tubal (Moscow and Tobolsk) is a clear mark of identification.”

 

Az m–b hangátmenet ismert jelensége miatt a baskír és a baszk kapcsolat is érdekes…
Előzmény: Müller szakaszvezető (2)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2
És amikor a szkíták felé átkelt az óroszon , az oroszok megkapták nevüket a magyaroktól.
Kara-Indas Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1

"részlegesen bizonyítást nyer általa"

 

Nem nyer nála bizonyítást semmi, tönkreb..ta az összes jó témát...

Előzmény: ouzo (-)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.09.28 0 0 0
ha badinyi j0s a téma, akkor a topik helye az alternatív elméletek fórumcsoportban van..
ouzo Creative Commons License 2007.09.28 0 0 topiknyitó
Böngésszünk....
Pl. Badiny Jós Ferenc egyik állítása, miszerint a pelazgok is hun-szkíta-kumaghar népek, részlegesen bizonyítást nyer általa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!