Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 414

Mindegy - nekem a szöveg fontos, azért hallgatom a Kossuthot, mert abban beszélnek. De, hogy képesek voltak ezt betenni a Déli Krónika elé?!?

 

A mai részben is ez a Búsuló Böszme főkompász, aki átvitt valakit a Lötyögön - jajj.

Előzmény: kékhagyma (413)
kékhagyma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 413

Jáááájjjjjjj! :-)))  Nem azt mondtam, hogy egy-az-egyben ugyanaz!!!

 

Bocs, nem tudok kibújni a bőrömből, meg a zenei képzettségemből, de a ritumus csak egy összetevője a zenének. A dallamvonalát nézd....

Mintha az említett népdal feldolgozása (és átritmizálása) lenne.

Előzmény: Magdi60 (412)
Magdi60 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 412
Ááá, sokkal gyorsabb.
Előzmény: kékhagyma (411)
kékhagyma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 411

A zenéje nekem nagyon hajaz a "CSínom Palkó, CSínom Jankó.."-ra - nem vetted észre? :-)

 

 

Előzmény: Magdi60 (410)
Magdi60 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 410

Tegnap fél 12-kor lefagyott a számítógépes rendszerük, de folytatták a beszélgetést a középsúlyos értelmi fogyatékosokról, sajnos a Vacka rádió már volt.

Tetszik valakinek? Gyerekek hallgatják vajon? Óvodában? Vagy az esti ismétlést bekapcsolja valaki a gyerekének? Viszont a zenéje jó, már belemászott a fülembe. A tartalma viszont rettenet.

hento Creative Commons License 2008.06.09 0 0 409

Eléggé aljas a hírszerkesztés.

Az AI jelentéséről szólnak a hírek, hogy nagy a korrupció mértéke Magyarországon.

Gyorsan követi a hír: Németországban titkos feljelentést lehet tenni mostantól. Remélik a németek, hogy ettől visszaszorul a korrupció.

ferapont Creative Commons License 2008.05.20 0 0 408
Él és jó egészségben láttam nemrégiben, de a Rádióban nem dolgozik már.
Előzmény: feketekavics (407)
feketekavics Creative Commons License 2008.05.20 0 0 407

Bőzsöny Ferenc megvan még?

 

Előzmény: ferapont (406)
ferapont Creative Commons License 2008.05.10 0 0 406

Bárcsak így lenne.....bár ha jobban belegondolok, pár hónapja erősen kritizáltam, hogy a zászlóshajó Déli Krónikában a képzett műsorvezetők mellett a harmatgyenge beszédképességű hírszerkesztők (Bártfai Kinga, Mátyus Katalin) próbálkoznak a hírek értelmes, és hibamentes elmondásával.

 

Aztán nem sokkal később eltűntek ezek a beszélő hírszerkesztők, átkerültek délelőttre, meg délutánra és a Déli Krónikában meg megjelentek a bemondók.

(Madarázs Zsolt, Kovács M. István).

 

Szívem szerint idesorolnám a Magyar Rádió hajdani főbemondóját Szalóczy Pált is, de őt  már a saját kollégái is sajnálkozó  kézlegyintéssel intézik el, mondván megérett a nyugdíjra....

Én azért a harangozás előtt örömmel hallgatom megszokott baritonját.....

Előzmény: feketekavics (405)
feketekavics Creative Commons License 2008.05.09 0 0 405

Este fél 11-kor a Himnusz visszatért a középhullámra, így a lelki békém egy része is helyre állt. Itt valaki olyan is olvassa ezt a fórumot, aki intézkedni tud...

_FK

ferapont Creative Commons License 2008.05.08 0 0 404

Két okból szüntetik be éjjelente a középhullámot:

 

1. spórolás - az így megspórolt sugárzási díj után nem kell egy különös ÁFA-elszámolási szabály miatt (részletek túl bonyolultak lennének) megfizetni az ÁFÁ-t

 

2. betartás - az Antenna Hungáriának ezáltal kevesebb lesz az árbevétele, nehezebben tartja az üzleti tervét. 

Előzmény: feketekavics (403)
feketekavics Creative Commons License 2008.05.07 0 0 403

Ma reggel ellenőriztem, a Rákóczi-induló még megvan... 

Szóval sértette a fülüket az "éljen a magyar szabadság, éljen a haza", és amikor azt lecserélték, számitottam rá, hogy a Magyar Himnuszt se fogját tisztelni. Most a Himnusz ___előtt___ másfél órával beszüntetik az adást középhullámon. A középhullám az, amit éjjel az egész Kárpát-medencében lehet hallani.

_FK  

Előzmény: feketekavics (400)
ferapont Creative Commons License 2008.04.28 0 0 402

A reggeli műsor korán kezdődik és élőben megy, főleg telefoninterjúkat készítenek benne, és egy rámenős ember vezeti.

Attól, hogy mások hivatkoznak a benne elhangzott információkra még nem azt jelenti hogy a műsor jó, hanem azt, hogy friss.

Én azért bíztatlak, hogy néha hallgass több rádiót és nézz tévét, mert másképp kapod az infokat, legyen összehasonlítási alapod és ha nem tetszik még mindig kutathatsz a neten tovább híreket vadászva.....Nem igaz?

Előzmény: Gabbbo (396)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.25 0 0 401

Nem tudom , mi csípte, de a Kossuth-nótában -és a szünetjelben- "éljen a haza" van..

 

Mindenesetre azt az állatot, aki ezt a pitypitty-kutykutty zagyva állatságot kitalálta ( például műsorok felvezetése alatt is szól, csodálom, hogy még van hallgatója ennek a szemétnek), azt lekötözném, közepes hangerőre állítva 10 percig nyomnám a fejébe óránként ( mint az most a hallgatókkal történik).

Gyanítom, az egész OPNI épületét szétverné, még lekötözve is...

 

Lehet, hogy ugyanaz követte el, mint aki az " Utas és holdvilág" rádiójáték "zenéjét" szerkesztette?

Mert attól is nettó emberölési terveket szövöget egy normális ember...:}}

Előzmény: feketekavics (400)
feketekavics Creative Commons License 2008.04.25 0 0 400

A sok apróság külön-külön nem zavarna senkit, csak így együtt.

>>Legyen olyan mint a kereskedelmi, harsány, pergő, célozza meg a 60-as IQ-t is, ne csak a 100 felettit.<< mondják az illetékesek a színfalak mögött.

Borzasztó csípte ugyanis a szemüket a "magyar szabadság" és a "magyar haza".

Aztán marad majd az MR1, és Kossuthot többé meg sem említik...

_FK

Előzmény: ferapont (391)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.25 0 0 399
Az unalmas persze áll - naponta elég egy hírblokkot meghallgatni. Olykor kétnaponta is.
Előzmény: ex_lx (398)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.25 0 0 398
"Unalmas,kiszámítható struktúra,túl sok szöveg,kevés zene."

Azért egy alapvetően közélettel foglalkozó adón nem kérném számon a zenét.

Annál is inkább nem, mert abból, ami van, még mindig a legjobb progrock, jazzrock átvezetéseket ott hallom - húzom is az orrom, amiért annyiba nem veszik a zenei szerkesztő munkáját, hogy 5 mp- ben elmondják, hogy honnan merítette az elmúlt pár perc anyagát.
Előzmény: Szelerailway (395)
feketekavics Creative Commons License 2008.04.25 0 0 397

De vannak pártok és kormányok akiknek egy szakember útban van, mert akadékoskodik. Aztán lecseréli. Az atommérnököt menedzserre, a hozzáértőt dilettánsra.

_FK

Előzmény: Qqberci (8)
Gabbbo Creative Commons License 2008.04.25 0 0 396

Sziasztok,

 

Új forumozó vagyok. A kossuth műsorához szeretnék hozzászólni. Én nem hallgatom, meg tv-t se nézek, inkább a neten böngészem a híreket. Egyre többször találkozom azzal, hogy a rádióból származó infókat használnak mások, főleg a reggeli műsorról beszélek. Nem tudom, de nekem az az érzésem, hogy nem lehet szar a műsor.

 

Üdv. G.  

Szelerailway Creative Commons License 2008.04.04 0 0 395
Szerintem nagyon rossz lett.Unalmas,kiszámítható struktúra,túl sok szöveg,kevés zene.
A régi,zenés,Reggeli krónika sokkal jobb volt napindítóként.A Napközben is igényesebben volt szerkesztve,érdekesebb volt,jobb tálalásban.Kevesebb témával foglalkozott ugyan,de azt alaposabban.Továbbra sem érthető számomra,hogy az esti műsorsávba -ami szinte kizárólag a nap ismétléséből áll- miért nem lehetett átmenteni néhány régi zenés petőfis magazinműsort,illetőleg több sportot.Ezzel legalább valamilyen szinten kedvezhetett volna a régi Petőfi hallgatótábor felé is az igen tisztelt rádióvezetés.Helyet szoríthattak volna olyan zenei műsornak is,amely nem fér bele a Petőfi zenei koncepciójába.Ez pedig bőven akad,hisz a Petőfi egy médialejátszó lett,műsor nélkül,rengeteg ismétléssel,szinte mindennap ugyanazon zeneszámokkal.Maga az elképzelés nem lett volna rossz a Petőfi esetében,de Suchéknak ezt is sikerült elszúrni.Így jött létre a Petőfiből egyfajta kereskedelmi jellegű bizarr hibrid,amely a zenei világ hihetetlen kis szegmensét tudja csak felmutatni.Ezért kár volt!
Fine Tune Creative Commons License 2008.04.03 0 0 394
Utoljára a kádár rendszerben hallottam, nem szünt meg?
Magdi60 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 393
A Hajnaltáj - szörnyű. Annyira nyakatekerten hangzik, mint az emeregy.
Előzmény: ferapont (391)
Magdi60 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 392

Az mregy - úgy hangzik, hogy ezeregy.

Nem volt bosszantó, inkább érdekes ma reggel 7-kor: - Rita, még 30 másodperc!

A délelőtti beszélgetések között a zene legtöbbször rettenetes, oda nem illő.

Rábai nem szimpatikus, de vajon miért került le reggelre délről? Pláne akkora pénzért, hogy érdemes volt ezért otthagynia a tévét.

Egyébként én szeretem, a reggeli műsor legalábbis egész jó. Egyig. Azután meg délután fél hattól szoktam hallgatni.

Előzmény: ferapont (391)
ferapont Creative Commons License 2008.04.03 0 0 391

Kérem, hogy aki mostanában hallgatja a kOSSUTH Rádiót írja meg egy mondatban, vagy egy szóban, hogy mi, vagy ki bosszantotta fel az adót hallgatva?

Egy riporter stílusa, a bemondó, a témaválasztás, zene-szó arány, a műsorrend stb. szóval nem olyanra gondolok, hogy egyik-vagy másik közszereplő mit hablatyolt, hogy hazudozott.....

 

Kiváncsi vagyok arra, hogy megszerettük és megszoktuk, vagy beletörődtünk a "szavakerejébe".

kakukkboy Creative Commons License 2008.01.28 0 0 390
Nálunk már 9 éve nem szól.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 389
Sziasztok!
Csatlakozom.
Kalap szar az egész.

Vissza a Petőfimet, vissza a Kossuthomat, vissza a szignálomat.
Közszolgálati, én tartom el, én mondom meg nekem hogy tetszik. Én vagyok az AFÓFIZETŐ POLGÁR.
Ha erre még az idióta manager urak nem jöttek rá, rá fognak.
Hamarabb tanulják meg ezt a leckét, mint én az "zemeregyezést".
Addig is bekaphatják, managerkedjenek timbuktuban de ne itt.

Nem tetszik.

Lehetek finom? SZAR.

Nem kérek elnézést, és a stílus is én magam vagyok. Hehe.
drótszamár Creative Commons License 2008.01.18 0 0 388
Nekem van egy távoli, de régi és a szívemnek kedves ismerősöm, oszt ha néha beleolvasok a fórumba, itt-ott felismerni vélem kuncogva.
Előzmény: sórút (387)
sórút Creative Commons License 2008.01.17 0 0 387
A vasárnapi Újságban akarom megint hallani Lovas István jegyzetét, akkor a vicceket a Cseresznyési, illetve kalapács elvtársról. szeretném néha hallani Csurka szuszogó beszélgetését,valamint természetesen Orbán Viktorral készitett beszélgetéseket, a reggeli szent szavakat, pedig Tökés Lászlótól, vagy Itzés Jánostól vagy Bölcskei Gusztávtól hallgatni, no ekkor lesz béke és nyugalom, és akkor már ez a müsor nem olyan lesz mintha...Hanem az igazi Vasárnapi Ujság. Valamint Csátha Magdolnát ,Boros Imrét a gazdasági helyzetelemzésével, de szivesn hallgatom Csaba László professzort, vagy Járai Zsigmond értékelését és akkor ha még rosszat is mondanak a gazdaságról ,de ilyen neves közgazdászok kezében az ország felvirágozik, nem mint Csák Máté azaz veres Jani kezétől ,vagy Kókától.
sórút Creative Commons License 2008.01.17 0 0 386
Nyugi a Fidesz kormányra kerül akkor repül az egész szadeszos nemtudomka a bandájával együtt.Nincs mese kormányváltás után takaritani kell a tévét a rádiót.És utána megint lesz M A G Y A R R Á D I Ó. És ujra lesz Kossuth szignál ,vagyis a szünetjel, visszafog jönni. Visszajön Bőzsöny Ferenc Németh Miklós Attila, Lovas István Kondor Katalin, stb stb ,szóval a nagyok, ezek az utcáról behivott senkiknek meg seprés, a Rákoczi utat lehet takaritani uraim és hölgyeim,agyő !!!!
ferapont Creative Commons License 2008.01.17 0 0 385

A Slukk úr szíve szerint már régen elhagyta volna nagyjaink nevét, de nem számolt azzal, hogy ezzel hány helyen vágja ki a biztosítékot. MINDEN BIZONNYAL pártszintekről is szóvá tették ezt neki az elvtársai.

 

De ami késik, nem múlik.

Előzmény: Novicius (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!