Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 100
Pokolgép robbant egy mianmari kisvárosban, halottak
Forrás: 168 óra

- Pokolgép ölt meg nyolc embert Mianmar északkeleti részén egy kisvárosban. A robbantást feltehetően a karen kisebbséghez tartozó lázadók követték el - közölték pénteken mianmari hivatalos források.
A robbanás szerda este történt a Ranguntól 120 kilométerre fekvő Papun településen az újévi ünnepség idején. A detonációban 13 ember megsebesült.

A merényletet nem vállalta egyetlen csoport sem, de a város közel esik ahhoz a területhez, ahol karen lázadók harcolnak a népcsoport függetlenségéért a mianmari (korábban burmai) kormány ellen - írja az MTI.

Az Új Fény nevű mianmari kormánylap pénteki számában a robbantást a Karen Nemzeti Unió (KNU) nevű gerillacsoport számlájára írta, amely 1949 óta folytat fegyveres harcot a kormányerőkkel. Az elmúlt 20 évben a lázadók és a Mianmart uraló katonai junta közötti összecsapások több ezer ember életét követelték.
Előkelő idegen Creative Commons License 2007.10.27 0 0 99
Lényegében senki a környéken nem avatkozik bele, szerintem mindenki azt reméli, hogy kevés ember halt meg és inkább csak fogva tartják azokat az embereket, akiket elvittek rendzavarásért. Próbálnak rájuk hatni egy ázsiai (szingapúri) nagykutya szerint, de nem sok sikerrel. Belügy... most megint két évtizedre megáll minden...
Előzmény: kábelbúvár (98)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.16 0 0 98

A junta a tervezett nemzetközi fellépések ellenére kedden azt közölte, hogy nem lát okot az „irányváltásra”.

HVG

 

Tovább a ....i úton.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 97
a BKV ellenőrök, a parkolóőrök és a díjbeszedő sem népszerű, mégsem korlátoz a szabadásjogunkban
Előzmény: Előkelő idegen (96)
Előkelő idegen Creative Commons License 2007.10.10 0 0 96
Valamiért csak nem túl népszerűek az amcsik ott... ehhez nem kell ottani tudósítónak lenni, hogy tudjuk...
Előzmény: Törölt nick (93)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.10 0 0 95

Az amerikai first lady, Laura Bush egészen szokatlan módon külpolitikai állásfoglalást tett közzé: a "mianmari terror" beszüntetésére szólított fel egy amerikai lapban.

Laura Bush - aki nem szokott külpolitikai nyilatkozatokat tenni, még kevésbé újságcikkeket megjelentetni - azt írta a szerdai The Wall Street Journal hasábjain, hogy a mianmari juntának "félre kell állnia", be kell szüntetnie a nép elleni "terrorkampányokat" a demokratikus Mianmar érdekében.

INDEX

 

kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.10 0 0 94

Belehalt a kínzásba egy őrizetbe vett ellenzéki aktivista Mianmarban - közölte szerdán egy jogvédő szervezet.

A thaiföldi székhelyű Politikai Foglyokat Segítő Szövetség (AAPP) értesülése szerint a szeptember 26-i kormányellenes tüntetésen őrizetbe vett 42 éves férfit - Aung Szan Szú Kji ellenzéki vezető pártjának tagját - kihallgatás közben kínzásnak vetették alá, s a kínvallatás közben vesztette életét.

hirszerzo

 

:(((

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 93

miért? felszabadultak?

nocsak !

Tehát az amcsik elnyomják az iraki népet ?

ezt mire alapozod ?

hogy ott vannak ?

 

:-)

Előzmény: waxxablaze (92)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.03 0 0 92
miért? felszabadultak?

cseberből vederbe urál, ezt úgy hívják...tudod...mi is felszabadultunk egyszer...
az kb. ugyanez volt mint irakban ma a helyzet, csak annyi volt a difi, hogy ITT a nők megerőszakolása az ország lerablása UTÁN viszonylag hamar rend lett

na ott még rend sincs, csak káosz

de persze ennek semmi köze mianmarhoz..te is tudod.
Előzmény: urál (90)
Gennagyij Sztratofontov Creative Commons License 2007.10.03 0 0 91
Én üdvözlöm az iraki nép Szaddám alóli felszabadulását.
urál Creative Commons License 2007.10.03 0 0 90

Talán az iraki nép felszabadítását üdvözölted?

Előzmény: waxxablaze (89)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.03 0 0 89
persze....
(ezért kár volt ideszemetelni)
Előzmény: urál (88)
urál Creative Commons License 2007.10.03 0 0 88
Ha az USA bombázni kezdene vagy tengerészgyalogosokat tenne partra itt sikoltoznál, hogy elég volt az amerikai agresszióból és éljen a szabadságharcát vívó mianmari junta. :)
Előzmény: waxxablaze (87)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.03 0 0 87
az ensz megint hozza a sóhivatal szerepet.

újra és újra véggi kell néznünk a tömeggyilkosságokat, mint srebrenicában.
falang Creative Commons License 2007.10.03 0 0 86
http://ko-htike.blogspot.com/2007/10/blog-post.html
kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.02 0 0 85
  :(((
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 84

hát én ilyen megveszekedett hülyét mint te még nem láttam :-)

 

Ha nagyon ragaszkodsz, hozzá, hogy újra és újra beégjél (a lehető legtöbb topicban) íme - minden további kommentár nélkül a beírásod és egy screenshot.

Önmagáért beszél:

 

 

urál válasz | megnéz | könyvjelző 2006.06.22 11:45:44 © (308)

 

 

....Blackhawkokat nem alkalmaznak mentőhelikopterként.

 

 

vö:

 

Sikorsky

HH-60M BLACK HAWK

 

 

The HH-60M Medevac helicopter provides comprehensive modern medical care from the injury site while enroute to a distant hospital. Onboard systems include: improved litter kit, environmental control system, oxygen generating system, enroute medical care, suction, patient monitors, and an external electrical rescue hoist.

Előzmény: urál (83)
urál Creative Commons License 2007.10.01 0 0 83

urál számomra akkor vált a mellébeszélés ikonjává, amikor egy vita hevében be bírta írni, hogy Blackhawkokat nem alkalmaznak mentőhelikopterként.

 

Ne hazudozz hülyegyerek, mert rajtakapnak, mint most és ezzel az ordas hazugságoddal, így csak azt éred el, hogy debil lesz belőlled! Szerencsétlen hülyeként akkor összekeverted a mentőhelikoptert (CSAR) a sebesültszállító helikopterrel (MEDEVAC), abból a debil gondolatból kiindulva, hogy a mentőhelikopter olyan lehet mint a mentőautó, van rajta nagy vöröskereszt. Hát a lófaszt van, a mentőhelikopterrel például lelőtt pilótákat mentenek ki az ellenséges területről ha szükséges, az ilyen feladatot nevezik CSAR-nak (Combat Search and Rescue). CSAR feladatokra még mindig Pave Hawk helikoptereket alkalmaznak, nem Black Hawkokat. Úgy tűnik ezt az egyszerű különbséget sem sikerült azóta memorizálnod. Sebaj, hülyébb nem lettél, az képtelenség lenne.

 

És, hogy ne legyen félreértés a Hawk család kapcsán:

http://www.army-technology.com/projects/black_hawk/black_hawk6.html

Előzmény: Törölt nick (77)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 82
figy. urálnak mindig igaza van. ő mindent tud, mindenhez ért. vitának itt semmi értelme.

;)
Előzmény: waxxablaze (81)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 81
mert te mondod mi?
:DDD
Előzmény: urál (80)
urál Creative Commons License 2007.10.01 0 0 80
Nos, ezek a hülyék egészen az elmúlt napokig a döntő többséget jelentették a szerzetesek közt.
Előzmény: Linux fan (76)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 79
"Egy szökött hírszerző tiszt szerint a katonaság tömegesen mészárolja le a buddhista szerzeteseket, a holttesteket pedig a dzsungelben rejtik el."
http://index.hu/politika/kulfold/brm1001/
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 78
off
:) nem hinném, hogy beletörődött volna:)

az előző nikkje kavkaz a szkítás topikomban nem tudta azt elfogadni, hogy a képen
a férfi, egy nő ölébe hajtja a fejét...
mert szerinte nem látszik, hogy az nő....
on.
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 77

hát az egyszer biztos :-)

 

off

urál számomra akkor vált a mellébeszélés ikonjává, amikor egy vita hevében be bírta írni, hogy Blackhawkokat nem alkalmaznak mentőhelikopterként.

Mire betettem neki egy vöröskeresztes blackhawk képet, de ő tovább kötötte az ebet a karóhoz.

 

Addig erősködött, mire kiderült, hogy a gyártó Sikorsky egy külön Blackhawk típust tart nyilván mentőhelikopterként :-)))

 

 

Sikorsky Blackhawk helikopters :

 

HH-60L Medevac

 

azt hiszed beletörődött ?

Tippelj !

:-)

on

 

Előzmény: waxxablaze (75)
Linux fan Creative Commons License 2007.10.01 0 0 76
Akkor a sima hírek helyett legyen itt egy szemtanú visszaemlékezése 8888-ra. Tényleg nem tudom, milyen forrás kéne még a szerzetesek részvételéről, mondjuk olyan sokat nem is akarok a meggyőzéseddel foglalkozni, mit érdekel engem, hogy mit hiszel.

"Within an hour, the first columns of marchers had arrived - students in red headbands decorated with their symbol the fighting peacock, monks - who earn their daily crust by begging - carrying their almsbowls upside down in protest, as well as thousands of ordinary townsfolk."

http://news.bbc.co.uk/1/hi/special_report/1998/08/98/burma/147153.stm

Igazad van abban, hogy a myanmari kormány üldözi az iszlám és keresztény híveket, és valószínű, hogy vannak mozgósítható buddhista szerzetesek, amikor rombolgatni kell egy mecsetet. Hülyék mindenhol vannak.
Előzmény: urál (74)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 75
"Nem, nem foglalkozom."
a bizonyításokal sem sokat vacakolsz
wazz:)
Előzmény: urál (73)
urál Creative Commons License 2007.10.01 0 0 74

Oppsz! A másik topikban linkeltem be: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9096197&la=71740392

 

A diákok meg fellázadtak, ez tény, hogy a szerzetesek hol voltak akkor és mivel egyesítették a micsodájukat arról csak sejtéseim lehetnek, mivel a korabeli képeken csak a lázadó diákokat, civileket és katonákat (!) látni, szerzeteseket nem.

Előzmény: Linux fan (72)
urál Creative Commons License 2007.10.01 0 0 73
Nem, egyáltalán ne tekintsd válasznak, mert az félreértésre adna okot. Arra, hogy a Hawk cucc után érdemben foglalkozom a hozzászólásaiddal. Nem, nem foglalkozom.
Előzmény: Törölt nick (69)
Linux fan Creative Commons License 2007.10.01 0 0 72
Egyenlőre az a helyzet, hogy egyedül vagy azzal az állításoddal, hogy a 8888-as felkelésben a szerzetesek komoly szerepet játszottak

Nem mondanám, hogy egyedül vagyok vele. Ugyanezt mondja többek közt a Nobel-békedíjas Aung San Suu Kyi - a 18 éve többnyire házi őrizetben lévő myanmari demokratikus pártvezető -, aztán az ABC News, a Yahoo News, és még egy páran. Sőt képzeld, mikor a kedvedért magyar nyelvű forrást kerestem, még a matula.hu-n is (egy egész jó cikkben) megtaláltam ugyanezt:

"Ne Win azonban elszámította magát, mivel a már korábban is többször fellázadó diákok és szerzetesek egyesítették erejüket mindazokkal, akik idegesek lettek attól, hogy vagyonkájuk egyik napról a másikra teljesen értéktelenné vált. 1988 8. hónapjának 8. napján megkezdődött Burma 1956-ja..."

http://matula.hu/index.php?section=article&rel=52&id=632


Ezzel szemben alább én szép fotosorozattal is mutattam

Nem tudom, milyen fotósorozattal, nálam ebből nem jön be semmi. De remélem, hogy nem a Vallásügyi Minisztérium honlapjára gondolsz, hiszen miután megállapítottad, hogy a miyanmari rezsim a kádári apparátussal állítható párhuzamba, csak nem fogod a minisztériumuk honlapját független és hiteles forrásnak tekinteni.
Előzmény: urál (50)
waxxablaze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 71
szerinted?
:DDDD
Előzmény: Törölt nick (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!