Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 26
Szaritva? Ma reggelre mar kicsit fonnyadtak...
Előzmény: auretiel (25)
auretiel Creative Commons License 2010.10.13 0 0 25
a zsályát inkább teának. sztem lepotyog, de írd meg mire jutottál.
Előzmény: ZsuR (24)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 24
Tegnap visszavagtam a zsalyamat - es sajnaltam kidobni azt amit levagtam. Harom csokrot kottottem belole, es vazaba tettem viz nelkul. Kivancsi vagyok ra, hogy hogyan fog szaradni... lehet fejjel lefele logatni kellene???

No meg ha kisebbek a csokrok, talan egy kis koszorut is lehetne belole kotni.

Van tapasztalatotok vele? Erdemes?

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 23

Nagyon ügyes vagy!

Én pár éve jártam egy hobby tanfolyamra, de úgy érzem még sokat kellene tanulnom, ha lenne rá időm.

Milyen levélből készíted a rózsát? Mennyire tartós?

Előzmény: hanimun (22)
hanimun Creative Commons License 2008.11.07 0 0 22
Levél rózsából van csak hobbiszinten csinálom nem tanultam
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 21

Jól látom, hogy a rózsákat valamilyen levélből csináltad?

Szép csokrok, saját terméből vannak?

Én vásárolom a terméseket, nem is kötök sokat. Jövőre talán megpróbálok hortenziát szárítani.

Előzmény: hanimun (19)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 20

Örülök, hogy jöttél!

Virágkötő vagy?

hanimun Creative Commons License 2008.11.06 0 0 19
Hoztam képet én is
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 18

Hahó! Jár erre valaki?

Itt van az ideje a szárazvirágok felhasználásának. Szabadidőmben néha-néha kötök vagy ragasztok szárazvirágból és termésekből valamit. Ha sikerül feltennem a képeket akkor megmutatom a halottak napi koszorúimat.

Remélem hamarosan mások is felteszik ide a munkáikat.

ZsuR Creative Commons License 2007.10.03 0 0 17
Ugy nez ki!!!:))
Előzmény: bruncsi (16)
bruncsi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 16

Sziasztok:)

Zsur hihetetlen,hogy mi minden topikban találkozunk,ahova benézek.Nagyon egy húron pendülünk:)

ZsuR Creative Commons License 2007.09.28 0 0 15
. . miutan nyitottem ezt. . . :((
Előzmény: Kiskertész (14)
Kiskertész Creative Commons License 2007.09.27 0 0 14
Igen, láttam megtaláltad:))
Előzmény: ZsuR (13)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.27 0 0 13
Erre gondolsz?

Mielott nyitottam kerestem - nem talaltam. . .nem haragszom erte, ha osszevonodnak - hiszen ezek nem "porgos" temak, es nagyon hasonloak.
Előzmény: Kiskertész (11)
Kiskertész Creative Commons License 2007.09.26 0 0 12

Néhány őszi jellegű szárazvirág öszeállítás

 

Kiskertész Creative Commons License 2007.09.26 0 0 11

Lányok!

Van egy virágkötészet topik! Nézzetek be!

ZsuR Creative Commons License 2007.09.24 0 0 10
Azt olvastam, hogy legalabb harminc centi hosszu szarral szedjuk le a viragot, es a fele legalabb alljon vizben. Kicsi vizet leontok rola ma.
Előzmény: Astilbe (9)
Astilbe Creative Commons License 2007.09.24 0 0 9
Még nem próbáltam, de a virágkötészetben az a módszer, hogy glicerinbe állítják a virágot és attól úgy szárad ki, hogy megtartja a színét.  Nálam a kb 3 ujjnyi vízbe állítás vált be. A több víztől gyökeret kezdtek hajtani. A még színes virágok nálam elhervadtak vízbe állítva is. A képeden úgy látom, hogy már kicsit zöldesek, remélhetőleg szépen megtartják az alakjukat.
Előzmény: ZsuR (8)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.24 0 0 8
Koszi a tapasztalatodat - azt modod, keves vizbe? Akkor az enyem sokban van. . .leontsek rola?

Nem banom ha evenkent kell ujitani!!! Orom nezni a vazaban addig amig szarad!

Milyen a glicerines?

Azt hiszem a szarazon szin fugg attol milyen volt nyersen :)). Latom a rozsaszineken a bordos szint, mig a keken nem. A rozsaszinekkel a menyem-jelolt kiserletezik.
Előzmény: Astilbe (7)
Astilbe Creative Commons License 2007.09.24 0 0 7

Évek óta szárítok hortenziát, de színesen csak egy- kettő maradt. Akkor biztos a szép egyenletes száradás-a tapasztalatom szerint-, amikor kezd piroslani. Kevés vizet teszek vázába, a leszedett levelű virágokat beleállítom és egy-két hét alatt teljesen megszárad. Most van egy virág, ami talán megtartja a kék színét, a többi zöldes-pirosas.Színesen azt hiszem, a glicerines eljárással maradnak a virágzatok. Nagyon törékeny száritva, vonzza a port, ezért érdemes minden évben újat készíteni. A munkahelyemet már évek óta ellátom nagy kaspókba állított száraz hortenziavirágokkal. Nagyon mutatós:-))

Kíváncsian várom a kísérleted eredményét!

Előzmény: ZsuR (2)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 6
Igen, fejjel lefele. Nekem a koszoruk tetszenek, igaz csak modjaval. Van egy helyem a kandallo felett, oda szoktam tenni, es most vettem a napokban eszre, meg mindig egy husveti van fenn :((. Egyszeruen nem volt idom cserelni.

Szeretnek egy babert is, egyszeru, a zoldje diszit, de ritkan latok elfogadhato aron.

Erre most akadtam ra.
Előzmény: caterina3 (5)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 5
Milyen jó topicötlet! :-) Nekem hortenziám sajnos nincs, viszont a rózsákat is lehet szárítani, úgy olvastam régebben, fejjel lefelé felakasztva kell. Jövőre talán már lesz annyi rózsám (virágom), hogy édemes megpróbálni... Az idén még sajnáltam őket levágni  a fiatalka növényekről.
ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 4
Igen - es lehet is kapni oket nem is dragan, azokkal nem jatszom. De a hortenzia. . .draga. Biztos, teszek bele par szinesitot.
Előzmény: vm.aniko (3)
vm.aniko Creative Commons License 2007.09.23 0 0 3
nagyon zép őszi színek.én amugyis imádom a hortenziát!ismered a szalmarózsát és a sóvirágot?azok nagyon jók szárazvirág dísznek.
Előzmény: ZsuR (2)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2
Valami ilyesmit szeretnek:
Előzmény: vm.aniko (0)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1
Fogalmam sincs. . .elso kiserletem. . .
Előzmény: vm.aniko (0)
vm.aniko Creative Commons License 2007.09.23 0 0 0
nagyon szépek zsur!és a szinük is valamennyire megmarad?
Előzmény: ZsuR (-)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 topiknyitó
Vege a nyarnak - es a hortenzia bokrok tele vannak viraggal. Meg soha nem szaritottam hortenziat - de nagyon szeretnek egy szep csokrot, vagy koszorut belole.

Elso kiserlet: az interneten talaltam otletet arra, hogy hogyan szaritsunk hortenziat.
Levagni kb 30 cm hosszu szaron a viragot, es egy vazaba tenni, friss vizbe.
Nem kell utana tolteni, mire a viz elparolog, szaraz lesz a virag (!).

Proba szerencse - 26 szal hortenziaval.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!