Keresés

Részletes keresés

Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5616
Elolvastam ám!
Nem volt nehéz :))))
Előzmény: PETYUS (5611)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5615
Látod, valahol mindannyian művészek vagyunk, csak mindenki más témában szeret "művészkedni".
Ahogyan írsz erről az adatbányászkodásról, érezni benned az érdeklődést, a vágyat, a téma iránti elkötelezettséget, a szeretetet.
Élvezet olvasni, mégha néhány dolgot nem is értek tisztán... :)
Előzmény: tnsnames.ora (5614)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5614
:o)
A helyzet az, hogy eredetileg szakmai levlistára iródott a dolog, ott viszont mindenképpen illett elnézést kérnem.

>Ugyanis, ha nem neveztél, akkor ez egyértelmű :)))

Ez egy szimpatikus verseny abból szempontból, hogy úgy lehet 1 millió dollárt kaszírozni, hogy lényegében még csak nevezni sem kell rá. :o) (Mindösszesen egy szabad honlap-regisztráció kell, hogy az input-állományokat letölthesse az ember)

A dicsőséglistára úgy lehet(ett) felkerülni, hogy a versenykiíró Netflix Cinematch rendszerének RMSE-jét valami minimális mértékben (legalább 0.0001-gyel), de meg kell javítani. Amikor utoljára néztem a számokat valahol, akkor 33.000-n küldtek a világból file-okat, ebből került ki az az 1.500 db, ami a szükséges mértékben jobb volt. Az persze valószínűsíthető, hogy nem minden regisztráció mögé tartozik hús-vér ember/csoport, azaz az érdeklődők köre azért kisebb volt.

>...önszorgalomból, önigazolásképp merültél bele a dologba....?

Hogy miért vettem részt az egy összetett kérdés, bár foszlányokat azért már említettem érzéseimről.

- Rendkívül szép világos a feladat /egy nagy tippmix-szelvény kitöltése :o)/ és brutálisan nehéz a megoldása. Matematikában a nagy Fermat-tételhez (meg bizonyításához) tudnám hasonlítani. XX.század elején versenyeket írtak ki, hogy bizonyítsák meg serkentsék a bizonyítsi kedvet és voltak mecénások, akik ezt finanszírozták. Hogy végül mennyire nehéz feladvány volt Andrew Wilesnek bizonyítani, arról több magyar könyv is értekezik. Korunk "Fermat-tételének" azaz e Netflix versenynek volt/van egy vitathatatlan előnye a múlt századi versenyekhez képest. A kiértékelés 1-2 perc alatt megvan egy öt soros publikált program alapján. Míg a tételbizonyításokat átnézni és javítani sokkal nagyobb és hibázósabb dolgo volt.

- Nagyon jó pillanatban talált meg a feladat. Nagyon beleszerettem az adatbányászatba, de hivatásszerűen sosem csinálhattam, nem volt releváns tapasztalatom. Ugyanakkor kifejezetten nagy (Oracle-)adatbázisok/adattárházak környékén dolgoztam hosszú-hosszú éveket, amiben mára már nem gondolnám magamat rossznak. Azaz ideális volt a feladat mind tanulás, mind korábbi tapasztalatok felhasználása szempontjából.

- Őrülten kiváncsi voltam, hogy jó minőségű publikált nagy adatállományban mekkora információs erő/potenciál van. Elmondani nem tudom azt az érzést, milyen belegondolni egy 0.338 RMSE-be.

- Megakartam felelni egy csomó elvnek a versenyzés során, tréning célzattal. Ilyen volt, hogy alapvetően fejben gondolkodjak, ne programozzak és lapátoljak össze információmorzsákat, csak egy (legjobbnak gondolt) módszert próbáljak ki stb.

- És a legfontosabb: van egy titkos itthon projektem is, aminek a profiljába belevágott a Netflix-verseny, az itt szerzett tapasztalatokat 'készpénzre' tudom ott váltani.

>mert tuti, hogy ott a helyed ;)

Ez megint sokkal bonyolultabb kérdés. Eleve olyan hendikepet vállaltam (amit részleteztem korábban), hogy kvázi elvágtam minden esélyét a dicsőséglistára kerülésnek. Abszolút nem úgy érdekelt a feladat, mint a világot érdekelte. Illetve, ha jól meggondoljuk a szerény lehetőségeim (tárgyi, elmebeli, erőnléti) sem szálhattak szembe a nyugati egyetemek PhD-s aspiránsaival.

Azaz miközben teljesen jogosan nem vagyok fenn a dicsőséglistán, egyfajta - ugyan ki-nem-írt - kategóriában azért érzem, hogy jól teljesítettem. Plusz fantasztikus tapasztalatot (sőt élményeket) szereztem, minden kifacsartam a feladatból, amit tudhattam, óriási békesség van bennem így a verseny lezárultával. És számomra ez a legfontosabb.
Előzmény: Foeniculum V (5610)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5613
Szerintem csak érzékenyebb az átlagnál... Művészeknél előfordul az ilyen.

Nem is tudom, még ki sértődött meg állandóan mindenen ;))))))))
Előzmény: PETYUS (5612)
PETYUS Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5612
> Nem lehet, hogy arról van szó, hogy művészek és művészek között törvényszerű előbb-utóbb villongás?

Ott nem ez a gond. Valakinek van egy kis cihés zavara, és rendre félreérti mások hozzászólásait, úgy fogja fel, mintha mindenki őt akarná kioktatni, pedig nem (most még). És kár, mert a témát illetően viszont jó hozzászólásai vannak.
Előzmény: tnsnames.ora (5599)
PETYUS Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5611
Topik is van róla:
Régizene Csíkszeredán
Előzmény: Foeniculum V (5598)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5610

>>>Sajnos muszáj írnom még egy postot (pár nappal a legeslegutolsó határidő lejárata elött). Elnézést kérek érte mindenkitől, akinek már fárasztó a téma!

ezt itt most annyira nem értem?!

1. a topikot te hoztad létre, épp az ilyen jellegű irományokért (nem?!)

2. amúgyis ez egy "offtopik", ahol bárkinek, bármit lehet írni

3. bár sokat valóban nem érteni belőle szegény laikusnak, mi itt odafigyelünk egymásra, és érdeklődünk egymás dolgai iránt, mégha nem értjük, akkor is!

Amit nem értek, pedig érthetném, hogy végülis neveztél erre a versenyre, vagy csak önszorgalomból, önigazolásképp merültél bele a dologba....?

csak, mert nem kerültél az 1500 közé.

Ugyanis, ha nem neveztél, akkor ez egyértelmű :)))

ha neveztél, akkor pedig rossz a módszer, ami által be lehet oda kerülni, mert tuti, hogy ott a helyed ;)

Előzmény: tnsnames.ora (5601)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5609

Nem fáradt szemekkel, és kisebb felbontásban sikeresen elolvastam a cikket. :)

(mármint a halászléről)

Én szegedi halászlé-párti vagyok. Azzal a kommenttel értek egyet, aki szerint a halászlébe nem kell más csak "hagyma, hal só, víz paprika"...

Emlékszem gyerekkoromban szüleim számontartották, hogy az országban hol (melyik étteremben) főznek jó halászlét. Képesek voltak néhanapján elkirándulni, csak, hogy, igazán finomat ehessenek :))))

Szegedre emlékszem, valahol a határában volt egy híres nádtetős halászcsárda, ott utána lehetett enni 'fogasfilét Orly-módra' is, ami szintén kevés helyen készül jól.

Kb. 20 éve még létezett az étterem....

Elolvastam a mindmegette.hu receptet-elbeszélést is :)))

Mint egy Krúdy-novella :)

Előzmény: tnsnames.ora (5602)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5608
Jaj, még egy utolsót:
jövőhéten ritkán leszek.
Megyek pancsizni. A fürdőhelyen van net, ráadásul ingyenes, lehet, hogy néha fel tudok nézni :)
(hét elején még vagyok)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5607
Ráadásul kevesebb, mint 400 hozzászólás kellene csak, ami nem is sok...
Persze, ha azzal a sebességgel próbálnád leküzdeni, mint a kezdetek-kezdetén, várhatnánk néhány évet :)))))

De itt vagyok én, és máris írtam majd ugyanannyit mint te!
És, most panaszkodhatok, hogy sehol senki, és egyedül kell írjak hatezerig?! ;)
Előzmény: tnsnames.ora (5603)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5606
szerintem ahogy akarod ;))))))))))
Előzmény: tnsnames.ora (5600)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5605
Hát, ma rendetlen vagyok.
Bár beleolvastam, mivel úgysem értem, nem olvastam el az "informatika" témájú hsz-odat.
Azért a végét elolvestam. :)
Majd ránéztem, de a belinkelt cikket sem olvastam el, a hozzászólásokba is csak belenéztem.
Amit én tudok halászlé témában: én sem kedvelem a tésztát a halászlében [én szeretem kenyérrel tunkolni:)]
SZeretem, ha jó sűrű, amit bizony a passzírozással lehet elérni. A témához a további részleteiben hozzászólni nem tudok.
Szoktál nézni Mindmegette.hu-t :))))
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5604
Jaj, de sajnállak! ;)
Végre egyszer írtál egymás után 5 hozzászólást, és sajnáltatod magad:)))))

Van egy régi gép, aHOL most írok, pici képernyő, nagy felbontás, egyelőre nehéz átállítani, de működik, és ez a lényeg!
Viszont alig látom a betűket. Ráadásul a régi monitor jó hozzá, ami még védő nélküli... mindezt, hogy itt lehessek! ;)
Előzmény: tnsnames.ora (5603)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5603
Most már a 6.000-dik hozzászólásig egyedül maradok?

:o)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5602
http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fkultur%2Fzene%2Ffesztival%2F2009%2F07%2F19%2Fa_kulturalis_genbe_rejtett_halaszle%2F

A cikk hosszú és vitatható, de a kommentek, az nem semmi.

Az a helyzet, hogy sose ettem bográcsos halászlevet, vagy legalábbis most nem emlékszem rá. Bajai halászlét sem ettem, csak szegedi típusút /meg borzalmas menzai híg hallevest, de ez itt offtopik, annyira rossz volt :o)/.

Ráadásul gyerekként nem voltam oda a halászléért, nem úgy, mint most érett fejjel. Emiatt is sok halászlé maradt ki az életemből. Hiába követ el az ember hibákat. :o(

Az egy érdekes komment volt, hogy miért bajai a halászléfőző-verseny. :o)

Ez se semmi recept (szintén kommentben)
http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=14142
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5601
[****INFORMATIKA****]

Sajnos muszáj írnom még egy postot (pár nappal a legeslegutolsó határidő lejárata elött). Elnézést kérek érte mindenkitől, akinek már fárasztó a téma!

Az ok egyszerű: úgy vélem megtaláltam azt a lehetséges negyedik forgatókönyvet, amihez már nem kell semmiféle "összeesküvés-elmélet". Sőt ennél merészebbet is merek feltételezni, sejtésem van arról, hogy hogyan írták ki a Netflixes-versenyt (ami amúgy meglehet, hogy triviálitás, csak nekem magamnak kellett menetközben rájönnöm). Ha már nem adatott meg az az élmény, hogy az 1.500-as "hall of fame" listára felkerüljek egy szimpatikus test-datasetes prediktálással.

1.
Nem bírt velem a kisördög és muszájnak éreztem ellenőrizni a korábbi feltevésemet (ha már egyszer kiszámoltam a 10 mezőmet 67 millió ratingre a megadott 100 millióból).

Eredmény: valami hihetetlenül szép számomra, hogy az áprilisi 18 órányi, windows notebookos, 8 milla rekordos, 10 mezős, logisztikus regressziós tanítás után, vélhetőleg a teljes állományra, de bizonyítottan legalább erre a 67 millás => 2/3-nyi állományra ilyen szépen lehet következtetni/prediktálni. Én ezt nem tudtam, és meglehet jó lett volna tudni már a verseny kiírásának pillanatában, hogy ennyire jó minőségben lehet prediktálni. ;) (Ahogy szerintem az a másik infó is nagyon érdekes, hogy kb.: 3% - legalábbis az egyikféle, amúgy a Netflixet láthatóan érdeklő - zaj)

A végső RMSE: 0.338

A találati mátrixom (viszintesen a prediktált ratingek, függöleges a valódiak). És persze az a finom, ha az átlóban vannak a nagyobb számok. :o)))

|002.558.268|000.049.601|000.418.496|000.004.258|000.029.527|
|000.071.101|006.195.465|000.453.160|000.005.001|000.014.438|
|000.090.002|000.030.232|018.641.668|000.351.180|000.071.842|
|000.033.806|000.007.554|000.555.003|021.881.469|000.019.032|
|000.048.291|000.008.829|000.480.644|000.020.478|014.871.050|

2.
Ami nóvum az elöző témabeli hozzászólásomhoz képest, hogy azt sejtem/állítom, hogy a fenti 10 mezős végtelen egyszerű algoritmusnak a Netflix birtokában van, sőt felhasználta a test-dataset definiálásához. A 100 millás állományban van ugyanis kb. 3%-nyi k-i-s-e-l-e-c-t-á-l-h-a-t-ó, 2.8 millió, spéci, extrém, "szinguláris" :o), "zaj" rating, amit kvázi egy-az-egyben bevágtak a test datasetbe, és meghagytak mutatóba kb.:15.000-et a 100 millás publikált állományban (amiből én 10.000-et találtam meg 67 millás mező-kigenerálásom révén), illetve 300-at az 1.4 millás próbaállományban.

Ha ez igaz, akkor az alábbiak következ(het)nek sok minden egyéb között:

- A 0.338 RMSE, még alsó hangon is, minden finomítás nélkül is, nagyon jó RMSE, aminek tuningolása nem érte volna meg a versenykiírást. 67 millából 64 millát csont nélkül, mondhatni triviálisan könnyedén eltalálni meglehetősen impresszív: ez nem adatbányász-tudás kérdése, hanem a feladat sajátja, az én értelmezésemben.

- Ha a teszt-dataset nem 100%-ban tartalmazna "zaj"-t, akkor 0.338-0.86 RMSE közé kerülhetne valahová a végső RMSE. A verseny szempontjából ez "nemesebb" kiírás lett volna (ha már nem mutat rá a Netflix-versenykiíró erre a "zaj"-feature-re), viszont meglehet érteni a Netflixet: őt a "zaj" prediktálása érdekelte/érdekli. És mivel az 1 milla dollárt ő kockáztatja/állja, nagyon nem is lehet neki ezt felróni. :o)

- Marad akkor tehát a "zaj" megszelidítése, amiben lehetnek még tartalékok, de látnivalóan a 10%-nyi javítási potenciál felszínrehozása is majd három évbe került a világnak.

- Ezáltal az engem leginkább bántó "feature" is, épeszű magyarázatot nyer: mármint hogy 1.4 millás próba-állományra úgy kapok 0.3-as RMSE-t, hogy ugyanez a test-datasetre legjobb esetben is 1.1-es RMSE csak. Ha már egyszer a versenykiírásban azért adták meg a próbaállományt, hogy aki azon jól teljesít, annak már érdemes felküldési file-lal kísérleteznie.

- Önmagában érdekes kérdéseket vet fel, ha a teszt-dataset sajátmagában lényegében teljes egészében zaj (3.000 rekordot leszámítva), az alaphalmaz meg zajtisztítás nélkül is gyönyörűen konzisztens/koherens. ;) *** Milyen érdekes lenne tudni, hogy a versenyzők hány százaléka kezdte zajszűréssel az adatbányászkodását és hányan voltak akik időkímélésből, egyéb megfontolásokból hanyagolták a kérdést (mint én is). *** Azt gondolom, az lehetett a jó zajszűrés, ami olyan "normál" rekordok hatásának csökkentését jelentette, ami a kiváló 0.338-as RMSE irányába vitt volna amúgy, de itt a zaj szempontjából kifejezetten káros: kvázi "inverz" módon.

- Két módon lehet tehát közelíteni a feladathoz, ha mindezen infók befolyásolnak minket a döntéshozatalban:

- 1. Vagy a teljes "normális" állományból következtetni a "zaj"-ra. Ezt csinálták sokan (de például a Netflixes Cinematch rendszer vélhetően nem) => és az SVD, NNMF meg társai úgy vélem sokat segítettek "homogenizálni" a "normal" és "zaj" együttesét, amiben komoly tuningpotenciál lehetett.

- 2. Vagy a kb.:15.000 rekordos meghagyott zajból prediktálni az ugyanolyan típusú 2.8 millás teszt-dataset zajra. Nem kérdés számomra, hogy az utóbbi az izgalmas és értelmes, a kevesebb erölködést és számolást sejttető, ám jóval nagyobb kreativitást igénylő feladat (ami a legszebb az adatbányászatban).

- Csak hát eddig el kell jutni és lássuk be a versenykiírás nem mehetett el ilyen spéci irányba. Másfelöl viszont, ha nincs világverseny, hanem meghívásos tendert ír ki a Netflix néhány cégnek, akkor nekik ezek a "kártyák" kiteríthetők lehettek volna, és jóval célirányosabb is lehett volna a kutatás (noha persze a gyakorlatban megvalósult teljesen általános Netflix verseny-kiírásnak is megvan a maga indokolható értelme).

- A fenti infókat inkább t-u-d-j-a az adatbányász és vesse el tudatosan felhasználásukat, semmint eleve ne tudja, szvsz. Ha ezt a plusz infót tudja a világ, lehet, hogy hamarabb megvan a 10% javítás és/vagy még jobb RMSE-javítás is elérhető.

- Természetesen nem állhattam meg, hogy a nagy nehezen kinyert 10.000 zaj-rekorddal ne játsszak el egy kicsit most a hétvégén, így a végső finisben, ha már egyszer kezemben vannak a valós ratingjei (nem kell 1 napot várni két file-felküldés között). *** Egyrészt csináltam a meglévő 700 mező mellé még 35 vadiújat, gyökeresen teljesen más elv mentén. *** Másrészt keresztbe-kasul minden kipróbáltam, és csak erre a 10.000 rekord 1.45-2.02 között szórtak az RMSE-im, a 67 millás 0.338 RMSE-hez képest -> nemkicsit volt vicces szembesülni vele. ;) *** Ha lenne időm, mint ahogy már nincs (talán hálistennek), lehetne agyalni, hogy érdemes függvénnyel transzformálni és/vagy valahogy randomizálni a prediktált ratingeket, mert talán még avval is jobb eredmények érhetők el. :o))

- Az az érzésem tehát továbbra is érintetlenül megdönthetetlen bennem (eddig), hogy a valós üzleti élet és egy adatbányász-verseny két tökéletesen különböző minőség. Versenyeken olyan dolgokra is kell energiát pazarolni, ami amúgy nem lenne létszükséglet, illetve az adatbányászverseny végeredménye - a specialitások miatt - nemfeltétlen a legjobb outputot adja - d-e-f-i-n-i-t-i-v-e - nagyságrendileg lekörözve a valós üzleti életet. *** Perdöntően marhára nem mindegy, hogy hogy a 100 milla ratingből _véletlenszerűen_ választunk ki 2.8 millát, vagy publicitás nélkül _egy-az-egyben_ kihasítjuk a "zaj"-t: akárhonnan nézzük a versenyzőnek tehát ilyesféle hátsó gondolatokkal is kell küzdenie, míg az üzleti adatbányásznak "elég" a valós élet rejtelmeit kutatnia/megfejtenie. :o))

- Érdekes játék lehetne egy kooperatív adatbányász-verseny is (aminek voltak némi jelei amúgy itt a Netflix-versenynél is: leginkább voting-strategy mentén).

- Azt sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy adatbányászversenyek egyik legnagyobb hátránya, hogy a tesz-datasetek classlabeljei/ratingjei díjátadás után sem lesznek hozzáférhetők. Azt sem tudjuk meg, hogy a Netflix-verseny mennyire merítette ki a világ versenyzőit, mennyi előnyt és hátrányt jelentett a témát illetően. Mint ahogy azt sem fogjuk megtudni, hogy a győztes díjnyertes megoldásból a Netflix mit és hogyan fog tudni hasznosítani az üzemszerű napi életben.
Előzmény: tnsnames.ora (5268)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5600
>Most figyeltem, hogy ilyen óriási gömbjeid is vannak?!
Ez most hogy kell (félre)érteni? ;)
Előzmény: Foeniculum V (5593)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5599
Két programfutás közben vagyok, gyorsan egy-két mondat.

- A ventillátorok ugye azért kellenek, hogy a nagyon könnyen melegedő processzorokat (cpu/gpu) hűtse. Ha nincs ventillátor akkor ezek nagyon tudnak melegedni és egy adott hőmérséklet után, hogy a processzorkárosodást (egész konkréten ~megolvadást) elkerülje, a rendszer önmagától kikapcsol. Na most, ha csapágyhibás a ventillátor, akkor emiatt időszakonként leállhat, ami vezethet túlmelegedéshez. Nem állítom, hogy biztos, hogy ez a hiba, de ez egy esélyes forgatókönyv.
- És az érintkezési hiba is reális forgatókönyv. Nekem erre annó egyszer működött az a megoldás, hogy szétszedtem a gépet, tökéletesen portalanítottam, gyógyszertári alkohollal tisztogattam megfelelő pontokat, újra összeraktam a gépet és megint évekig ment (per a mai napig).
- A hőmérséklet-problémás processzorok mintapéldánya volt a Intel-Prescott. Ahhoz alapból is brutális és drága hűtés kellett. Akkoriban lépett nagyot előre az AMD a processzoraival.
- A nagy tuningolok, akik a nagyobb sebesség érdekében nagyobb frekvenciára kapcsolják a processzorukat elképesztő spéci folyékony nitrogénes hűtéseket is bírnak eszkábálni.

- A Madrapurt mindentől függetlenül is szerintem az utolsó Merle-könyvnek kell hagyni. A történelmi sorozatot most nem számítva, mindegyik jobb azért nála.

- Én komolyan nem értem, hogy egy fazekas-topikban, hogy tud rossz hangulat lenni, akár csak pillanatokra is. Nem lehet, hogy arról van szó, hogy művészek és művészek között törvényszerű előbb-utóbb villongás? A komolyzenetopikban is érdekes módon nagyon kevés a gyakorló művész.

- Az viszont jó érzés, ha ez a sarok egy nyugis, jó sarok. :o))
Előzmény: Foeniculum V (5598)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5598

Valójában azért írok, hogy ne az előző hozzászólásom legyen az utolsó :)))

Eredetileg semmi gondolat nem jutott ám az eszembe, mígnem a Duna tv-n reklámozták a "Csíkszeredai Régizene Fesztivált"

Így azonnal rátok, elsősorban Petyusra gondoltam, és legalább van miről írnom nektek :)))

http://www.hirado.hu/Hirek/2009/07/11/09/Regizenei_Fesztival_Csikszeredan.aspx

és a honlapjuk:

http://www.musica-antiqua-hr.ro/

Ma kezdődött, és 26.-ig tart.

Apropó, elfelejtettem megírni a héten, hogy sikerült megkapnom azt a két könyvet, amiről már beszéltem:

Ecotól a Foucault-inga c. könyvét, és Merle Madrapur c. könyvét.

Állati elmék után utóbbival próbálkozom majd. :)

Azt hiszem Eco könyvét csak nyár végére tartogatom. Nem hiszem, hogy túl könnyű olvasmány lesz :)

Sajnos a holnapi 'kirándulás' Pécsre elmarad :(

A gépem még mindig rossz...néha egy egész órán át működik, néha 5 percet, van, hogy be sem kapcsol.

Lehet, hogy érintkezési hiba, lehet, hogy ventillátor, vagy a legrosszabb, ha videokártya. A ház azóta folyamatosan nyitva, és leskelődöm, meg hallgatózom, de nem lelek rá a hiba valódi okára. Majd a szervíz...

Néha, ha megsimogatom a videokártyát, és a ventllátort, akkor működik egy ideig, azért gondolok érintkezési hibára esetleg...

Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5597
A többieknek, akik nem tudják, miről van szÓ:
fazekas topikban megbántottak, úgy, hogy (szerintem) nem adtam rá okot.
...és társaságunk tagjai kedves gesztussal álltak mellém, és kisegítettek :)))))))
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5596

Szegény fiúk!

Két önbizalomhiányos nőszemély lelkét kell ápolniuk :)))))

Ma én is épp óriási érzelemkitöréssel küszködöm!

Még könnyezem is itt a meghatottságtól, annyira jó érzés ilyen társaságban elfogadott tagnak lenni.

Utóbbi időkben  egyre inkább magamba zárkóztam, és menekültem az emberek elöl, igyekeztem nem tv-t (politikát, híradót...stb.) nézni, mert megcsömörlöttem, és kezdtem mizantróppá válni.

Örülök, hogy sikerült idetalálnom!!!!!

Azóta kezdem visszanyerni a bizalmamat az emberek iránt, és kezd jobb közérzetem lenni.

És úgy veszem észre, aki idetéved - nem egyszeri alkalomra - az mind hasonló, szeretnivaló egyéniség, és nagyon jó érzés ide, ebbe a társaságba, topikba tartozni!

Nna, igyekszem befejezni ezt a csöpögősséget! ;)))))))))))))))))

Előzmény: elisavarga (5595)
elisavarga Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5595

Egyszerre irtunk, csak en kesobb kuldtem el.

Es en még azt hittem, engem senki nem szerethet!

Előzmény: Foeniculum V (5592)
elisavarga Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5594

De jo lenne most néhàny baràtommal talàlkozni, egy nagyot beszélgetni!

Ok, a "csak négy orszàgban laktunk eddig." nagyképunek làtszik. Nem annak szàntam.

Még igy forumokon keresztul is ellenszenvet ébresztek emberekben. (Nem itt, a fazekasforumon.)

Màr 30 éve kulfolni vagyok mindenhol, kulonosen Magyarorszàgon.

Talàn egy honapja mondta egy nagyon kedves baràtom Bp-en, hogy "te ezt nem értheted." Akkor megbeszéltuk, hogy gondokbol nekunk is jut, talàn màsfélék.

A legnehezebb  az egyedullét.

Akkor tehàt itt is elnézést.

Előzmény: elisavarga (5591)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5593
Most figyeltem, hogy ilyen óriási gömbjeid is vannak?!
Csodaszépek, már anno is nagyon tetszettek :)
Eref találó megfogalmazásánál jobb nekem sem jut róla eszembe.
Előzmény: elisavarga (5588)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5592
Lányok, fiúk!
Eliza és Petyus!
Bocsi, már megint, hogy inkább itt válaszolnék neketek a fazekas topik helyett, de benneteket itt szeretlek, és nagyon aranyosak vagytok velem :))))))
Most tudtam géphez jönni, és úgy gondolom, a fazekasokhoz ma már inkább egyáltalán nem írnék, viszont köszönöm nektek a baráti gesztust :))))
elisavarga Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5591

Nem, sajnos. Csak négy orszàgban laktunk eddig..

2003-ban  egy vizsgakiàllitàst kellet csinàlnom Belgiumban. Honapokon àt korongoztam, égettem, de amint elkészult valami boldogan elajàndékoztam. Azt kértem csak, hogy egy képet kuldjenek nekem  onnan, ahovà a "gyongyszem" kerult. A kiàllitàson ezeket a képeket tettem fel egy képernyore,  néhàny eredeti darabbot mellétéve.  Nagyobb sikere lett a dolognak, mint gondoltam volna. Ott Bruxellesben rendszeresen kértek tolem a kulonbozo méretu "gyogyszemek"-bol, utaztattàk oket. Természetesen én is osztogattam lelkesen az ismerosoknek, baràtoknak. Még most is csinàlom néha..

A térképen az Europàban talàlhato gyongyok helyét làtod,de van màr màshol is.

Jo jàték... 

Előzmény: eref (5589)
eref Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5590
Utazó, merkuri típus (golyó =? földgömb).
eref Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5589
Az a térkép a lakhelyeket mutatja? :O)
elisavarga Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5588
Akkor ebbol engem ki lehet talàlni?
Előzmény: Foeniculum V (5587)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.07.17 0 0 5587
A cicák olyanok, mint az alkotója :)))))
Nőiesek, és ábrándozóak :)

Igazi cicásak ;)

Mindamellet, valójában ez nem is vicc. Megfigyeltem, hogy a keramikusok-fazekasok munkái mindig olyanok, mint ők maguk, és/vagy mint a lelkük.
Sokszor egy munka alapján ki lehet találni, milyen lehet az alkotója.
Előzmény: tnsnames.ora (5586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!