Keresés

Részletes keresés

nyanya84 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 4025

Szia!

Igen, az én voltam, megtaláltalak máshonnan. 

Ezúton is köszönöm a közbenjárást. :)

Előzmény: Robotdoc (4024)
Robotdoc Creative Commons License 2020.07.25 0 0 4024

Kedves Nyanya84!

Bocsánat a késői válaszért, de ritkán járok ezen az oldalon.
Szerintem már megjavítottuk.

Kérek mindenkit hívjanak, vagy írjanak a jótállási jegyben vagy a weben megtalálható elérhetőségeinken.

Sajnos linket nem tehetek ki mert reklámnak minősül.

Üdv:Robotdoki

Előzmény: nyanya84 (4022)
nyanya84 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 4023

Nahát... arra már rájöttem, hogy a jobb kerekével van probléma. Szerinte. Én nem látok semmit... :(

Előzmény: nyanya84 (4022)
nyanya84 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 4022

Kedves Robotdoki!

Van nekem egy vadonatúj Roomba 976-osom. 2 napos. Első nap szuperül ment, szépen kitakarított, én boldog voltam. Aztán ma betettem a hálószobába, hogy csak itt dolgozzon. Ez a szoba egy elég magas küszöbbel különül el a lakás többi részétől, és első nap nagyon küszködve ment át rajta, ezért akartam külön takarítani. A hálót akadálymentesítettem neki, aztán amíg a földön sertepertélt, én az ágyról figyeltem. (Új robot, még érdekes. :))

Aztán egyszer csak megállt, és csak egy hibaüzenetet mond, amit nem értek. Odáig értem, hogy "error", majd mintha azt mondaná, hogy "hel", de ez egyik angol számra se hasonlít, és itt pedig a leírás szerint egy számnak kéne következnie. Majd még egy mondatot mond, ha jól értem, azt, hogy nyissam meg a Home alkalmazást a segítséghez. Az a baj, hogy okostelcsi nincs, pedig az alkalmazásában nyilván szöveges üzenetet is küldene. 

Már kínomban mindenét kitisztítottam, letörölgettem, minden kereke forog. Már újra is indítottam a clean hosszú lenyomásával. Ha újra elindítom, akkor pár másodpercig megy, aztán újra ugyanaz. 

Mi baja lehet? Tudnál nekem segíteni? Van valami ötleted? 

Köszönettel: Orsi

gabor899 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 4021

Sziasztok 

Adva van egy irobot roomba i7

Képtelen vagyok csatlakoztatni a telefonnal.Latja a wifit a készülék de amikor az utolsó fát is jönne a csatlakoztatással a telefonon kiírja hogy nincs wifi. Samu s10. Boltba vissza a madár pikk pakk csatlakoztatta a tabletjehez. Haza....Nem megy...upc. kijön átállítja 2.5 ill. 5 Ghz re hátha bár nem kéne.  Így se megy...Mi lehet a baj. Tipp esetleg ötlet?????

Előre is köszi 

Beni1965 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 4020

Üdvözletem.Irobot 782e alkatrészei eladók.

Feek Creative Commons License 2020.01.02 0 0 4019

IRobot 780 porszívóm egy helyben forog szünet nélkül. Olvastam, hogy ki kell tisztítani a kerekeket a hajszálaktól, stb., amelyet én megtettem, de a bal kerék továbbra is szorul. Mit lehetne még tenni? Esetleg csak a szervíz segít ilyen esetekben?

szigma1 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 4018
draci75 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 4017

Nem tud valaki segíteni ?kb 2hónapos robotporszívónak nincs ereje menni hangja renben van de nincs benne kraft...Mi lehet a baja ?Zalába nincs valaki aki ért hozzá???

Kukipapa (r) Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4016

Sziasztok!

A macskánk ráborított egy vizes virágcserepet egy Roomba 7-re, az elektronika láthatóan ráment, a robot meghülyült, az akkuja megy.

Irányárnak meg tudná mondani valaki milyen nagyságrend egy elektronika csere?

Köszönöm

wfalcon12 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 4015

Azt hiszem az I7 mellett döntök, a 980 amúgy is nagyon kifutónak tűnik már.

A 10kg amúgy 1 macskából jön össze :)

Köszi a tippeket!

Előzmény: Dell5753 (4014)
Dell5753 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 4014

Szia!

Na annyira nem haverok. Nem tudom, hogy mit csinálna egy rakomány macskával. A szőnyegporszívózás meg olyan dolog, hogy ha minden nap megy akkor kevesebb marad a szőnyeg szálai között. Viszont az összes többi helység meg élvezi áldásos tevékenységét. De mondom még egyszer, nincs szőnyegem. A kis lábtörlők olyasmik, azt megcsinálja tisztességgel, de az mégse szőnyeg. Nem tudom, hogy mennyi m2 a teljes takarítandó területből a szőnyeg, de még mindig jobb ha hétvégén csak azt kell kiporszívózni, mint az egész lakást. Az is lehet, hogy ha minden nap megy a kütyü, akkor nincs beletaposva az egy heti szőr a szőnyegbe, simán felszedi.

Ha van rá pénz vedd meg bármelyiket, szerintem nem fogsz csalódni. Legfeljebb egy kis lakás tuning lesz, hogy Robot-baráttá tegyétek a kérót. Minél több helyre tud bemenni, annál kevesebb por/szőr repked a levegőben, gyűlik a padlón, szőnyegen.

Előzmény: wfalcon12 (4013)
wfalcon12 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 4013

Szia!

Szia!

Köszi a választ!

Perpill az I7-et olcsóbban lehetne megvenni, mint a 980-at :)

Kicsit elszomorítottál, mert leginkább a szőnyegek takarítása miatt venném, jelenleg kb hetente van időm porszívózni, de az egyik szőnyeg (abban a helyiségben, ahol sokat tartózkodnak a macskák) teljes kiporszívózása ilyenkor kb 3/4 óráig tart, és csak abból majdnem tele a porzsák, annyi szőrt szed össze. Kb össze lehetne belőle rakni még 1 macskát...

Amúgy ezek teljesen jóba vannak a hagyományos porszívóval is, úgy kell néha odébb noszogatni őket takarítás közben :)

Nem mászik rá takarítás közben a macskád? Hogy bírná, ha ránehezedne a 10 kilójával?

Előzmény: Dell5753 (4012)
Dell5753 Creative Commons License 2019.12.08 0 1 4012

Szia!

980-as van itthon. Azért nem vettem i7-et, mert nekem drága. (ez is az volt) De ha tehettem volna, pont a térképkezelése miatt azt veszem. A macska miatt minden nap megy mindenhová, de néhanapján jó lenne, ha csak az alom környékére el lehetne zavarni pluszban. Rongyszőnyegem nincs, arról nem nyilatkozhatok, de ha vannak rojtok a végén azt felkapja simán, az gond lehet. Ha túl könnyű és nem tud rá felmenni, akkor eltolja, felgyűri és otthagyja. Az előszobámban fekete, gumis aljú lábtörlők vannak, azokat is leragasztottam, mert rendezkedik menet közben. A fekete szín nem gond a 980-nak. A két macskánál érdemes naponta-kétnaponta kiüríteni a tartályt. A pofám leszakadt, mikor első alkalommal megláttam, hogy mit szedett össze, de ezt tapasztalni fogod, pedig az enyém rövid szőrű. Szőnyegem nincs, így nem tudom, hogy igazából a Carpet Boost mennyit ér. A szőnyeg takarítás úgy tudom, hogy mindegyiknek -kivétel nélkül-  gyenge pontja. Ha döntesz, és megveszed valamelyiket, úgy is meglátod, hogy mi okoz problémát a takarítás során, és azt orvosolni kell. Viszont a mai napig áldom a sorsot, hogy összehozott ezzel a takarító jószággal és ha bedöglik, és lesz rá pénzem, azonnal pótolom.

Egyéb kérdés?

P.S: A macska retteg a rendes porszívótól. Ezt le se szarja.

Előzmény: wfalcon12 (4011)
wfalcon12 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 4011

Sziasztok!

Roomba porszívó vásárlásban szeretnék segítséget kérni. Az alábbiak adottak:

- Lakás kb 70nm, 1 szint, leesni nincs hova

- Nem túl vastag szőnyegek (van fekete is), van rongyszőnyeg is

- Küszöbök kb 1 cm-esek

- Van járólap és parketta is

- Ja és van 2 db hosszú szőrű norvég erdei macska, akik rengeteg szőrt vesztenek el, ami mind a szőnyegben landol

Két modell jöhet szóba a 980, vagy az I7.

A kifutó 980-ban van Carpet Boost funkció, tovább bírja az akksi is.

Az I7-ben nincs Carpet Boost, de fejlettebb a mélység érzékelése, talán jobban feltérképezi a lakást.

Viszont talán nem olyan jó szőnyegre. Vagy igen?

S9-re nincs keret sajna.

Melyiket választanátok? 980 vagy I7?

Köszi előre is!

minerel Creative Commons License 2019.12.06 0 0 4010
Sziasztok!
Hozzájutottunk egy iRobot 681-eshez. Családból kaptuk, sose volt még ilyenünk de tök jó. A kérdés, hogy létezhet hozzá infrafal nem újonnan? Jó lenne még egy.
winbook Creative Commons License 2019.11.28 0 0 4009

Sziasztok a 605 és a 676 közt vacillálok, megéri a 30 ezer plusz ? Mindkettőt dicsérik.

Spenót Creative Commons License 2019.11.03 0 0 4008
De, de már vettem egy másikat.
Előzmény: winbook (4007)
winbook Creative Commons License 2019.11.03 0 0 4007

Szia, nem olcsóbb akksit venni?

Előzmény: Spenót (4006)
Spenót Creative Commons License 2019.11.03 0 0 4006
Van egy 620-as Roomba porszívónk, aminek kifeküdt az aksija. Egyébként semmi baja. Érdekel valakit alkatrésznek?
Robotdoc Creative Commons License 2019.10.18 0 0 4005

Szia Viktor34!

Miért nem keresel fel minket?

Előzmény: Viktor34 (4004)
Viktor34 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 4004

Szia! Köszönöm a választ! Közben kiszedtem egy felső ledet egy toronyból, amit előzőleg teszteltem a porszívóval, a tornyot hibátlanul kikerülte. Beforrasztottam a bázisba, világít is rendesen, de a porszívók továbbra is elsőprik. Itt most elakadtam megint. Persze nem adtam még fel.:) 

Előzmény: Robotdoc (4003)
Robotdoc Creative Commons License 2019.10.02 0 0 4003

Szia Viktor34!

Igen a felső szeme gyengült el. Egy kamera képére ne alapozz.

Ki lehet cserélni, de nagyon spec led. Nem hiszem hogy kapsz hozzá.

Jó mókolást!

Előzmény: Viktor34 (3995)
Robotdoc Creative Commons License 2019.10.02 0 0 4002

Szia Szilu14!

A Roomba 960 korábbi modell mint a 966.
Gondolom kifutó készlet.

Előzmény: Szilu14 (3999)
Robotdoc Creative Commons License 2019.10.02 0 0 4001

Szia Halasizs!

Ha jól működik akkor nem szoktuk az SW-t cserélni. De azt hogy elfogadja-e, csak a szervizben tudjuk kideríteni.

Előzmény: halasizs (3999)
Szilu14 Creative Commons License 2019.09.28 0 0 3999

Sziasztok! Azt tudja valaki, hogy a Roomba 960 miért csak az alzában kapható?

halasizs Creative Commons License 2019.09.03 0 0 3999

Szia Robotdoc!

Van nekem egy régi 555-ös roomba .

Firmware-t tudsz benne frissíteni?

Most 1442-es van benne és a 1628-as kellene bele.

Köszi!

Előzmény: Robotdoc (3993)
Nelson71 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 3998

Most 10 órakor elindítottam, és szépen kiporszizott és visszament a dokkolóra. Holnap délelőttig rajtamarad a töltőn, nem indítom el közben, hogy meg legyen a második 15 órás töltés, aztán elindítom MAX módon, meglátom mennyit bír az akksija.

Egy pár napot most tesztelem még. Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy 5 évet pihent a robot a dobozában (akku nélkül persze), mert még picik voltak a gyerkőcök és állandóan rámásztak a robotra.

Már emlékszem hol láttam LI-ion akksit hozzá :)

https://www.robotdoki.hu/robot-akkumulatorok/ap4400-lithium-ion-akkumulator

(Biztos nagyon jó, csak az ára riasztó.)

Amit linkeltél oldalt azt én is láttam. De én ezt választottam:

https://www.alza.hu/patona-irobot-roomba-akkumulator-az-5xx-6xx-7xx-8xx-sorozathoz-d5296044.htm

Előzmény: Varshi (3997)
Varshi Creative Commons License 2019.08.08 0 0 3997

Én mielőbb visszaküldeném.

Mi pár hete vettünk új NiMh akksit (amit itt korábban kérdeztem és linkeltem, onnan), és úgy megy, mint újkorában. Nem mertem Li-Iont bevállalni.

Előzmény: Nelson71 (3996)
Nelson71 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 3996

Sziasztok!

625-ös robotunkba vettem új 3500-as NiMh akksit, első töltésnél kb. fél óra után ERROR 5 hibakódot adott. Kiszedtem az akksit, tiszta alkohollal megtisztítottam a kontaktokat, majd visszaraktam a dokkolóra. Ezután feltöltött. Első porszívózásnál sajnos a második helység takarítása közben egyik pillanatról a másikra megállt (úgy értem még zöld volt a ledje, amikor hangjelzést adott, hogy megállt és pirosan villogott.) Még csak esélye se volt arra, hogy visszamenjen a dokkolóra. Kb. 40-45 percet mehetett. Szerintetek néhány cella behalt és már küldjem is vissza az akksit?

És ehhez a robothoz használhatok Li-ionos akksit?

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!