Keresés

Részletes keresés

sogtihi Creative Commons License 2016.11.08 0 0 3791

Szia Robotdoki!

 

Erről a készülékről bővebbet tudsz esetleg? Ha komoly baja van, pl. egy alaplap javítás, csere, akkor milyen költségre lehet számítani?

 

http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_kisgep/takaritogep_porszivo/porszivo/irobot_roomba_555_robotporszivo_2370046199.html

 

Köszönettel:

Tihamér

Előzmény: Robotdoc (3788)
Kicacica Creative Commons License 2016.10.03 0 0 3790

Sziasztok! 

Most készülök robotporszívót venni, és kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra, véleményetekre, hogy milyet érdemes venni. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.03 0 0 3789

Szia,

 

ez majd komoly logisztikát kíván tőlem, de reményeim szerint hamarosan jelentkezem és egyeztetünk, addig is köszönöm a választ!

Előzmény: Robotdoc (3788)
Robotdoc Creative Commons License 2016.10.03 0 0 3788

Szia kb51!

 

Mivel már 4-éves a robotod, egy belső karbantartást javaslok a készüléknek.

Szervizünk elérhetőségeit a weboldalamon megtalálod.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Törölt nick (3787)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 3787

Sziasztok!

 

Kerdeznek, hatha van ra evidens es egyszeru megoldas:

Nalam egy 650-es jarkal minden nap korbe-korbe, immaron 4. eve. Imadom, szeretem, azota hagyomanyosan nem porszivoztam (kar, hogy a portorlesre meg nincs megoldas). Eddig egy akkucsere volt, (ket honapja), de kenyszerusegbol az is nikkel, ezzel szerintem nincs is baj.

Viszont, mar az akkucsere elott is, neha butan dokkolt, es idonkent most is. Ez azt jelenti, hogy neha gyorsan ratalal ugy mint ujkoraban, neha meg elotte forgolodik 10cm-re, de nem latja es elmegy-visszamegy, es ezt vagy 5-6x kepes megcsinalni mire vegre ramaszik. Esetleg szetturja... Tisztan tartom, kivul belul, evente szetszedem, mindent kipucolok, hetente ecsettel takaritom, lassan a gumikefet cserelni kell, de egyebkent figyelek ra.

 

Valami otlet, arra, hogy idonkent mert benazik a dokkolassal?

 

Koszonom!

gerg0 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 3786

Több helyen láttam 621 és 616 modelleket.  Ezek között mi a különbség? Vagy 6xx et már nem is érdemes venni? Elég zavaros a számozás. 

pimmi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 3785

Köszi, azt hiszem nem érthetően írtam, én a forgókefe hiányát az alsó vizszintes dupla hengerekre értettem, az első forgókefék azok ok. az szinte mindegyiken van, de pl az aldison nincs az alsó dupla henger, erre gondoltam igazán, hogy ez keménypadlónál hátrány -e, mert ahogy nézegettem ez a dupla hengeres kefe vagy gumi inkább a drágábbakon van.

Előzmény: Serin555 (3784)
Serin555 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 3784

Szia pimmi,

 

A kis forgókefe azért kell, hogy a sarokból és fal mellől is kiszedje a koszt. A miénk kifejezetten jól kotorja be a kutyaszőrt a gép alá, ahol fel tudja már szívni. És igen, azon a 10 centin szív csak a gép, de ezt a gép is tudja persze, tehát ezt a felületet tekinti takarítottnak. Szerintem amin nincs kefe, az valószínűleg csak valami gagyi.

A 30-40 ezres kategóriában is lehet jókat találni, pl haveromnak Aldis robotja van és ránézésre kb ugyanazt tudja, mint a Roomba. Nem tudom, mikor vette, de 40 alatt volt, lehet akciós volt épp. Tehát ez is dokkol, forgókefés, körbenavigál, munka végén helyére megy. A szemetes tartálya kisebb és nehezebb üríteni, de ezen kívül nincs jelentős különbség  ránézésre - maximum hatékonyságra lehet más.

 

A dokkoló mindegy, igazából nem számít - ha nem tud a helyére menni, akkor mindegy, hogy kézzel teszed a dokkolóra vagy kézzel dugod a töltőre. Mindenesetre szerintem kényelmesebb a dokkoló és ha épp azon a  területen takarít, akkor magától fel  is megy.

Előzmény: pimmi (3783)
pimmi Creative Commons License 2016.09.17 0 0 3783

sziasztok,

Nézegettem élőben pár gépet, eléggé gagyinak tüntek de nyílván kb 34-40 ezerig, max ennyit szánok rá, csak kemény padlón lenne használva és nincs szőnyeg.

Jól gondolom hogy amelyiknek nincs alul forgókeféje az még a kemény padlón is eléggé hiányosan dolgozik, mert azoknál kb 10 cm hosszú kis rés van, aztán ott szív és annyi, ha pl megy valamerre nagyon valószínű hogy pont kimarad a morzsa, stb...? vagy amelyiken van alul ilyen az sem szív nagyobb felületen? erről írna valaki? Mert nekem a kefe nem kéne, nincs szőnyeg, de félek a túl kicsi szívórésztől.

A másik hogy a lakásban 3 lépcső szintkülönbség van 2helyen is, ide nem lenne jobb dokkoló nélküli gép? köszi

Robotdoc Creative Commons License 2016.09.15 0 0 3782

Szia Vizslatulaj!

 

Személy szerint a 621-es modelltől felfele bármelyik modell alkalmas a leírtak alapján.

A házirobotok oldalon, a "porszívó robotok" kategóriában van termék szűrő a bal oldalt. Kiválaszthatod mely szolgáltatás és tulajdonság fontos a számodra.

További kérdés esetén hívhatsz is.

 

Üdv:Robotdoki

Előzmény: Vizslatulaj (3781)
Vizslatulaj Creative Commons License 2016.09.13 0 0 3781

Sziasztok,

 

most készülök robotporszívót venni, nem vagyok egy műszaki zseni, lsz segítsetek.

Kb. 60 nm takarítása a feladat -konyha-étkező+nappali egyben (a hálókba, fürdőkbe ahogy olvasom majd külön kell betenni, magas a küszöb)- kerámialap, szokásos mennyiségű bútorral.

Alapvetően a vizsla miatt van rá szükség, mindenütt ahol megrázza magát a kis drága, áll a szőr. A robot mellett marad 1 humán :) takarítás /hét.

 

Azért vagyok gondban, mert a különböző típusok között nagyon nagy az eltérés árban, ugyanakkor nem tudom eldönteni, kell-e nekem a sok okosság ami miatt pl. a 980-as 300e fölött van. Vagy elég lenne pl. a 774  130-ért. Nem mindegy.

 

Köszi előre is a válaszokat! 

Robotdoc Creative Commons License 2016.09.06 0 0 3780

Szia m54-b!

 

Mivel ez idősebb gép mint 2-éves, így érdemes egy diagnosztikával együtt egy karbantartásra és akku cserére behozni a szervizünkbe.

 

Címünket a weboldalamon megtalálod!

Már van bizonyos akkura kiterjesztett 2 év garancia. Csak nálunk!

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: m54-b (3779)
m54-b Creative Commons License 2016.09.03 0 0 3779

Sikerült annyira feltölteni, hogy elindul, majd rögtön kéri, hogy rakjam töltőre.

Előzmény: m54-b (3778)
m54-b Creative Commons License 2016.09.01 0 0 3778

Szervusz Doki!

 

Az 564-esem különböző okokból nem volt töltőn hosszú ideig... (Több hónap.) Most természetesen semmi életjelt nem mutat, még töltőre rakva sem. Az akkucseréhez vigyem be a szervizbe, vagy elég, ha megveszem az újat, és ennek alapján kicserélem, nincs szükség semmi "varázslatra" az elektronikában?

 

Robotdoc Creative Commons License 2016.08.26 0 0 3777

Szia DarkSunConspiracy!

 

Kérj egy másolatot a kereskedőtől. Küld el mailben. megnézzük!

Utána hozd a gépet,dokkolót és adaptert is!

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

Előzmény: DarkSunConspiracy (3776)
DarkSunConspiracy Creative Commons License 2016.08.26 0 0 3776

Szia Robotdoki,

 

az eredeti (iRobot) X Life akku garanciális idejéről szeretnék még egyszer érdeklődni. Júniusi válaszod alapján 1 év a garancia, más helyeken 6 hónapot mondanak - például a vásárlás helyén, ahol egy számlamásolatot szerettem volna kérni (az eredetit ugyanis nem találom :) ).

 

Az akkut tavaly szeptember végén vettem, április-május környékén kezdett látványosan gyengülni a teljesítménye. Először újraformázással, szenzortisztítással próbálkoztam, siker nélkül.

A fél éves garancia már áprilisban is lejárt (volna), ha tényleg 1 év van rá, még el tudom vinni szervizbe.

 

Válaszodat előre is köszönöm.

Robotdoc Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3775

Szia Curiburi!

 

Fejlődési hatékonyság a szívóerőről:

700->800 között 50% szívóerő növekedés és 40%-al nagyobb tartály 40%-al nagyobb szűrő!

800->980 között 30% szívóerő növekedés!

 

És ez nem vicc.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Curiburi (3773)
pH03N1xM Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3774

Termeszetesen nem igaz: van benne egy vakuum motor (raadasul az aeroforce technikat hasznalja, szoval roombak kozul elvileg ez a legcombosabb) - mondjuk a merete nem tul nagy-, de az nem igaz, hogy csak serpu lenne.

Előzmény: Curiburi (3773)
Curiburi Creative Commons License 2016.08.19 0 0 3773

Kedves Roomba Használók !

 

Egy 980-as Roobma-t szeretnék venni. Igazából ott elveszítettem a fonalat, hogy az egyik boltban azt mondták ez nem porszívó, hanem seprű... Ez számomra új volt, de ha tényleg így van, erősítsetek meg benne. Nekem nem seprű kellene, hiszen nem szeretném folyamatosan a szálló port nyelni. Seprűnek viszont elég drága móka a 980-as :-(

 

Köszönöm a válaszokat. 

Precíziós Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3772

Így már érthető, köszönöm a válaszodat!

Előzmény: Robotdoc (3771)
Robotdoc Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3771

Szia Precíziós!

 

A braava belső tápegysége nagyon minimális áramfelvétellel rendelkezik. A feltöltött Braava készülék több hónapig sem merül le készenléti, kikapcsolt állapotban.

A Roomba (500) ha nincs a töltőn 3-4-nap múlva teljesen lemerül a készenléti állapottól. Az iRobot Roomba  600-700-800-as robotok már kibírnak 1- hetet is készenléti állapotban.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Precíziós (3763)
Robotdoc Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3770

Szia Greg0!

 

Elvileg mindegyikkel kompatibilis. 

Igen, letakart infrasugár a virtuális falon, ilyenkor csak a felső szem ad jelet és távol tartja a Roomba-t, (40-50cm).

A 900-as modellhez érkezett olyan megoldás hogy 1,2m-es körben nem engedi magához közel a Roombat.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: gerg0 (3766)
Robotdoc Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3769

Szia Micsodacsöre!

 

Szerintem ezt mondhatja:"Please Charge Roomba" vagyis töltsd fel a robotot.

Tedd rá a dokkoló állomásra és a töltés elindul. De ha mégsem akkor tisztítsd meg a dokkoló és a robot érintkezőit puha ronggyal.

Lehet hogy a felülete bekoszolódott az oldalkefétől, ilyenkor nincs rendes csatlakozás és nem tölti fel a robotot a dokkoló állomás.

Ha nem boldogulsz, keress telefonon, megoldjuk.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: micsodacsöre (3767)
Robotdoc Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3768

Szia Serin555!

 

A 600-as sorozatú készülékek közül csak a 650-651-es modell időzíthető.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Serin555 (3765)
micsodacsöre Creative Commons License 2016.08.03 0 0 3767

Irobot  880-asom takaritás közben leállt, pirosan villog a töltés gomb, nem ment el dokkolni. Valamit mond, de nem értem. Hol lehet megnézni, milyen hangüzeneteket adhat a porszivó? Köszi

gerg0 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3766

Az 500-as virtuális fala jó a későbbi sorozatokhoz is?

 

Illetve mire jó ez a virtual wall halo? Ez csak letakarja a virtuális fal fénysugarát?

Serin555 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3765

Hali!
Akinek van Roomba 621-e, érdeklődnék, hogy van-e benne időzítési funkció. Azt olvastam, hogy 620-as szériában nincs, viszont egy boltban a 621-est úgy árulják, hogy van benne időzítés. Ilyet szeretnénk venni, most akciós.

A választ előre is köszi!

kusza80 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 3764

Köszönöm a választ.

Előzmény: Robotdoc (3762)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3763

Szia Robotdoki! Ezt, hogy érted hogy a Roomba érzékeny?

Előzmény: Robotdoc (3762)
Robotdoc Creative Commons License 2016.06.22 0 0 3762

Szia Kusza80!

A Braava is lehet a töltőn. De közel sem olyan érzékeny mint a Roomba.

Egy hét sem probléma feltöltött állapotban tárolva.

 

Üdv:Robotdoki
#robotdoki, #irobot, #roomba

Előzmény: kusza80 (3759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!