Keresés

Részletes keresés

M Tom Creative Commons License 2011.03.15 0 0 160

Tényszerűen:

 

Az áru nem érkezett meg, csak hablatyol.

 

Az eladó neve: atg711

Regisztrált: 2003.06.25 Németország

Ne kössetek vele üzletet!

manitounickfree Creative Commons License 2011.03.08 0 0 159

csak azért nem reggelek, de köszi szépen

Előzmény: Barnabas1900 (158)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 158

Regelj egy paypalt, és add meg neki, hogy oda utalhat. Semmi komment a levélben. Ha már viccelődni akarsz vele.

Nemrég én egy angol autó eladóval levezgettem, bámulatos olcsón hirdetnek autókat az expressen, előre kérik a pénzt és küldik az autót. Először írtam, hogy hova hozhatja, kipróbálom és megveszem. Védekezett, hogy nem tud idejönni. Utána írtam, hogy ok, 2 hét múlva amúgy is megyek londonba, legyen ott vele a reptér parkolójában. Azóta nem írt.

Előzmény: manitounickfree (157)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 157

csak megerősítés céljábol, hogy ismét és még mindig nigéria:

 

"Hallgassa meg a fiam Szállítási cím

Name: Sunday chibuzor
Address No. 46, OKE - Ayadi STREET,
City: Ondo
State: Ondo
ZIP code: 23402
Country: Nigeria
Phone Number: +2348075549070"

Előzmény: Barnabas1900 (155)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 156

És akkor finoman fogalmaztál. Aki százezreket meg milliókat utalgat a homokdűnéknek az meg is érdelmli, az egy marha. Csak röhögni tudok rajtuk.

Előzmény: Yogi (154)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 155

Nem olvasom el, mert évekkel ezelőtt is olvastam már ilyen bantu néger banki csalásokról amire céloztok.  Topiktársunk egy szóval nem írta, hogy honnan jött az érdeklődés, lehet, hogy ausztriából.

Én hirdettem ebayen M42-es obikat, mindet eladtam, kizárólag csak külföldiek vették meg. Egyik sem akart átvágni, de nem is tudott volna, ha megpusztul, akkor sem. Itt most nem a bozótszökevény akar eladni és megvezetni valakit, hanem a topiktárs akar eladni, 30mp alatt dob neki egy számlaszámot, ha jön pénz jön, ha nem nem, szelavi.

Előzmény: geher2 (152)
Yogi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 154

Érdemes elgondolkodni azon, hogy ki is az amatőr. Talán aki képes bedőlni a nigériai csalásnak?

Előzmény: Barnabas1900 (151)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 153

inkább azon törjétek a buksit, hogy lehetne megviccelni a nigériai Jennifer martin-t!

geher2 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 152
Előzmény: Barnabas1900 (151)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 151

Te egy külföldi érdeklődőből levontad, hogy csalás? Gratulálok.

Előzmény: Yogi (150)
Yogi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 150

Látom, hogy bonyolult volt a számodra, megpróbálom egyszerűbben: mivel csalásról van szó, egyetlen percet sem érdemes rá vesztegetni, annyit sem, hogy válaszolsz az emailre.

Előzmény: Barnabas1900 (147)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 149

Hát akkor nem kell küldeni a fotóapparátot addig. Majd ha ott lesz a pénz.

Előzmény: Zozzantoz (148)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.03.07 0 0 148

De nincs ott...

Előzmény: Barnabas1900 (147)
Barnabas1900 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 147

Ennyire ne legyetek amatőrök. Ha ott a számlán a pénz akkor nincs félnivaló. Onnan vissza nem veszi, ha megszakad akkor sem.

Előzmény: Yogi (145)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 146

hopsz

tanulságos, nem is tudom, hogy mit vártam.

 

köszi szépen!

 

mostmár csak azon filózom, hogy lehetne ebből egy kis viccet csinálni :) a leendő vásárlóval "Jennifer martin"-al.

Előzmény: Yogi (145)
Yogi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 145

A bank nevében fognak hamis levelet küldeni.

Keress már rá a "nigériai csalás" vagy "nigerian scam" szavakra...

Előzmény: manitounickfree (142)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 144

gondolkodom, hogy belevágjak e.

köszi

Előzmény: peterssen (143)
peterssen Creative Commons License 2011.03.07 0 0 143

Ha ott a pénz a kezedben, akkor már nem igazán tudom elképzelni a lehúzást. 

Előzmény: manitounickfree (142)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 142

lehet hogy OFF. de nincs ebay se paypal reggem.

itthoni expressz, apronet stb. hirdettem meg a terméket.

 

így talán egyszerűbb is a dolog, vagy megjön számlára az összeg, vagy nem.

vagy még így is lehet átverés, lehúzás?

peterssen Creative Commons License 2011.03.07 0 0 141

Kapni fogsz egy (hamis) értesítést a paypaltól hogy megérkezett az összeg, de zárolták addig, míg a vevő vissza nem igazolta a csomag megérkezését. Na ennek nem kell bedőlni: alaposan megnézve az email fejlécét (meg persze a paypal számládat) kiderül a csúsztatás.

Előzmény: manitounickfree (139)
sakac Creative Commons License 2011.03.07 0 0 140

Ha felesleges a cucc akkor ajéndékozd neki. Amúgy ne foglalkozz vele tipikus nigériai trükk

Előzmény: manitounickfree (139)
manitounickfree Creative Commons License 2011.03.07 0 0 139

sziasztok!

 

meghirdettem 1 fényképezőt, itt - ott. van egy külföldi érdeklődő is. fel is ajánlotta a meghirdetett összeget + postát. írt címet, nevet stb.  valaki járt már így? esetleg bele is ment az üzletbe?

nem tudom, tovább menjek e? kérte a sz.számom, hogy utalni tudja az összeget.

 

az érdekesség, nem először kapok ilyen mailt. és mindig az a szöveg, hogy a fiának akarja megvenni.

 

ti mit csinálnátok?

 

előre is köszi.

üdv.

 

Yogi Creative Commons License 2011.03.06 0 0 138

Erről könyveket szoktak írni, de itt az Indexen is két igen hosszú topik foglalkozik a témával. Ezt senki nem fogja elmondani neked néhány percben, már csak azért sem, mert nem lehet. Inkább olvasgass:

PayPal topik

Ebay topik

Előzmény: pjanoss (137)
pjanoss Creative Commons License 2011.03.06 0 0 137

Sziasztok!

 

Kérem aki vásárolt már ebayen keresztül és ismeri a buktatókat, és tudna nekem segíteni pár percben elmagyarázni mit, hogyan kell az kérem írjon egy e-mailt! 

Ebay-en már regisztráltam, paypal-om van. tényleg csak egy kis útbaigazítás kellene!

 

e-mail:  alex.kis1983@gmail.com

skype: kis.alex1983

Köszönöm.

300eoss Creative Commons License 2010.12.14 0 0 136

Mégis elvetem a Hongkongi rendelést. Analóg fényképezőgép ára + szállítási díj, erre 4.2% vám, és minderre 25% ÁFA. Egyharmadnyit dob az árán.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 135

http://myworld.ebay.de/jiakgong/

 

nagyon korrekt, mindig pontosan szállított. (1-2 hét alattt ideért)

ami a termékeket illeti - kínai olcsó izéktől azért ne várjuk a Canon minőséget.

 

Előzmény: Alphatomi (129)
Alphatomi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 134

Ez a NEX-es vagy valami más adapter?

Remélem jó lesz.... úgy örültem, hogy minden van 1 helyen.

Előzmény: sefotos (132)
Yogi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 133

Dehogynem lehet elrontani, lásd lent.

Ha jól sejtem az árát, akkor nem lesz rá vám és áfa (már ha magánemberként veszed, és nem veszel hozzá mást).

Előzmény: Alphatomi (131)
sefotos Creative Commons License 2010.12.12 0 0 132

Garfieldka ajánlotta, de nekem az adaptere nem tetszett, nem volt precíz a méret.

Előzmény: Alphatomi (129)
Alphatomi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 131

Hát NEX--> M42 adaptert vennék , hátsó obi sapkát meg egy napellenzőt.

Ezeket csak nem lehet nagyon elrontani. Az adapternél azt írja , hogy van végtelen. Hát majd kiderül. Reménykedjünk :)

És ingyenes a posta. Lehet, hogy ez már a túl szép, hogy igaz legyen kategória.

 

Egyébként erre lesz vám vagy áfa vagy bármi?

Előzmény: Yogi (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!