Keresés

Részletes keresés

erdepeti Creative Commons License 2018.01.02 0 0 135

Igen gyári csomagolásút vennék, több fajtát is választottam, de néhány esetében nem a legkisebb kiszerelést szeretném. Nem arról van szó, hogy kiló számra rendelnék magot, de nem biztos, hogy egy sima levélküldeményként indítanák útra. Ez amúgy is a kínaiak hóbortja. Szóval a vámon biztosan fennakadna, márcsak az értéke miatt is. És nem szeretném, ha ott jutna valakinek eszébe, hogy jé, itt kellene lennie valami engedélynek, vagy papírnak vagy akárminek. De nincs, szóval vagy elkobozzuk vagy visszafordítjuk. És minek okán  a rendelés értéke több mint tízezer forint volna, nem lennék túl boldog, ha mindez megtörténne. Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata, vagy ismeri-e az összes részletet. Kell-e valami engedély, vagy simán csak megrendelem és a vámköltségeket (eljárási díj, importáfa, stb.) a szokásos módon rendezem.

 

 

Előzmény: evodia2010 (134)
evodia2010 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 134

Egy levélküldeménybe sok mag belefér.

Az ismert, megbízható források kivételével én csak gyári csomagolásút vennék.

Kínai kamu magok bejárják a világot. Vettem még régen hamis magot USA (viszont)eladótól is ebayen.

Magyarok még mindig árulják a kínai kék eper magot...

Ha sok a mag, több levélben küldetném el, a vámeljárás 1 csomagra vonatkozik.

Persze ha nagykereskedést nyitsz, az más...

Előzmény: erdepeti (133)
erdepeti Creative Commons License 2017.12.27 0 0 133

Sziasztok!

 

Kérdeznék azzal kapcsolatban, hogy rendelt már valaki az Eu-n kívülről paradicsom, paprika és dinnye magokat. Nem ebay, alibaba és hasonló oldalakról, hanem nagynevű amerikai cégektől rendelnék, akikről úgy általában jókat olvastam a neten, de azt nem tudom pontosan, hogy a szabályozás ezeknél a magoknál mit ír elő. Ezek behozhatóak az unióba, illetve Magyarországra bármilyen speciális eljárás és papírmunka nélkül? A mennyiséget illetően mindenképpen túllépném a vámeljárási limitet, így abban, hogy csak úgy átcsúszik, nem bízhatok. Az erre vonatkozó 7/2001. (I. 17.) FVM rendelet a növényegészségügyi feladatok végrehajtásának részletes szabályairól rendeletet is olvastam, de a 4. mellékletet, ami tartalmazná a részleteket, számomra nem teljesen világos. Ezek szerint elvileg lehetséges a magok behozatala, de örülnék, ha valaki konkrét tapasztalattal is rendelkezne, és megerősítené azon érzésemet, hogy a dolog működhet.

hajnal* Creative Commons License 2017.03.09 0 1 132

Köszönöm a választ Csaba

Előzmény: csaba08 (130)
farkast20 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 131

Sziasztok!

Én is szeretnék rendelni kínából virágmagokat.

Hóvirágot.De a hóvirág itthon védett.

És ezt találtam róla a neten,mikor utánanéztem.:

Nem vámkezelhető a hamis termék, a védett növény és állat valamint a kábítószer sem.

Akkor most ez rendelhető,vagy sem?

A vaterán valaki árul indiából származó hóvirágot,de hogy ő hogy intézi,azt nem tudom.

csaba08 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 130

Szia!

Én rendeltem már eBayen, nem is egyszer.
Általában rendben van velük minden. Kevés esett volt, hogy nem kelt ki belőle semmi.

Minden esetben kaptam valami növényvédelmi tanúsítványt a magokhoz.

Szóval csak bátran!

Üdv: Csabi.
......................................................................

Válassza szállásfoglalásaihoz a Booking.com-ot!

Előzmény: hajnal* (129)
hajnal* Creative Commons License 2017.02.22 0 0 129

Remélem valaki még olvassa ezt a topikot. A következô kérdésekre szeretnék választ Kapni. Rendelt már valaki virágmagot Kínából (eBaye-en, AliExpress-en stb keresztül)? Szeretnék néhányat rendelni, de nem tudom, hogy lehet-e ezeket importálni - csak saját felhasználásra. A legjobban az érdekelne, hogy egészsegesek-e ezek a magok, tehát nem hordoznak valami betegséget, vírust, amik esetleg károsak lehetnek a hazai flórára? Esetleg lehet ezeket a magokat fertôtleníteni, csávázni? Azt tudom, hogy bene van a pakliban, hogy nem azt kapom amit rendeltem, de engem legfôképpen a betegségek aggasztanak.  Esetleg van valahol egy lista, mit lehet importálni? Köszönöm a válaszokat.

Manocska10 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 128

Köszi szépen a választ.

Sokan rendeltek már ahogy hallottam orchidea magot és mag jött ami biztos hogy nem az mert az orchideának porszerű a magja.

Így ahogy írtad is vigyázni kell,hogy kitől meg mit rendel az ember

Előzmény: Pro.polisz (127)
Pro.polisz Creative Commons License 2015.10.13 0 0 127

Ebay és aliexpress eladók, simán elküldik, néha szoktak minimum rendelési értéket kikötni. Gyári zacskókkal nem volt bajom, a "házi" csomagolásúnál viszont volt, hogy másfajta paradicsomot és paprikát kaptam, ahol még a palánta is stimmelt, csak teljesen más, számomra értéktelen fajta volt. Mintha a lecsópaprikából kiráznám a magokat és mindenféle spéci paprika néven árulnám. Az mondjuk jó jel lehet, ha az eladónak saját egyedi képe van a növényről, esetleg ilyen képet lehet kérni, hogy mutassa be nála az anyanövényt. Németországból így vettem chilli paprika magot, az pl. fajta azonos lett. Vannak szakosodott magkereskedő cégek a neten, azok jobban vigyáznak a hírnévre, mint az 1-2 évente felszívódó kamumag árusok. A hazai magoknál is olyat érdemes venni kéz alatt, ami az eladó saját termése, nem import.

Előzmény: Manocska10 (126)
Manocska10 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 126

Értem.

Köszönöm szépen a segítséget.

Odafigyelek majd rá,hogy olyat vegyek amit ismerek.

Akkor simán postázzák,mint ha akármit rendelnék.Igaz?

Előzmény: Pro.polisz (125)
Pro.polisz Creative Commons License 2015.10.10 0 0 125

Hello, beengedik, de nincsenek jó tapasztalataim:

- sok a kamu mag, photoshop képekkel: kék eper, többszínű rózsa, óriás paradicsomfa stb.

- mire terem, már nem tudsz reklamálni az eladónál, a pénz ugrott

- ugyanezen kamu magok bejárják a világot: továbbértékesítik magyar, amerikai stb. eladók is (nagyban megveszik, kicsiben eladják, nem hajlandók megérteni, hogy kamu magok)

Ezért elsősorban azt ajánlom, hogy eredeti zárolt vetőmag zacskóban lévő magot vegyél csak kínából, ilyenek is vannak bőven. Vagy ha tutira felismered a magot...

Előzmény: Manocska10 (124)
Manocska10 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 124

Az lenne a kérdésem hogy Kínából lehet e magot rendelni,be engedik e az országba?

 

Válaszokat előre is köszönöm

agicza Creative Commons License 2011.03.29 0 0 123

Akkor nagyon ügyes vagy, én két évvel ezelőtt csaptam le rá, és vagy három hónapig tudtam megtartani, azóta sem találok újabbat belőle... Szóval az nem működne, hogy fogsz magot belőle?

Előzmény: KicsiMongúz (122)
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.03.19 0 0 122
Akkor ezek szerint nem Magyarországon élsz...
itt is árulják, de egyáltalán nem 1 Euro az ára:((
Én ajándékba kaptam egy tövet tavaly, ugyan megvan még, hajt, de annyira beleszerettem, hogy szeretnék még, de nem többezer forintokért darabját.
Ha itt is annyiba kerülne, mint nálatok, biztos vennék belőle.
Előzmény: taormina1 (121)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 121
Magot nem, de a növényt gyakran árulják nálunk a discountban cca 1 €-ért.
Előzmény: KicsiMongúz (120)
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.03.19 0 0 120
Sziasztok!

Hátha tud nekem segíteni valaki. Campanula Blue Wonder magokat keresek égen földön, a google keresések nem vezettek eredményre, vagy én voltan balfék.
Valakinek van ötlete, melyik nagy magos honlapon lehet kapni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 119
Vírus- és lisztharmat-rezisztens CUKKINI! Mikonos F1, Syngenta

Sziasztok, bocs, hogy ide is bepofátlankodom a kérdésemmel, de talán más emberek is nézik, mint a többi veteményest. Úgyis külföldről importált profi mag, és magánember kis kiszereléshez máshogy nem is juthat hozzá!

Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha vásárolnék most 1000 magot a fenti fajtából 22 ezerért, akkor nektek kell-e belőle? (Legkisebb kiszerelési egység, Syngenta minőség, profi vetőmag.) Beszerzési áron 22 Ft/mag + a levél ára, bármilyen kis mennyiséget elküldök, Bp-re vagy itt Őrbottyán környékére el is viszek hétvégén, úgy olcsóbb. A darabszámításnál érdemes 5 évre előre számolni, mennyit szeretnénk vetni, mert addig biztonságban eláll, ha hűvös, száraz helyen tartjuk.

- Az utánvét elég drága volna, ezért ha valaki küld nekem egy levelet, benne a pénzzel, és ráírja a nevet, címet, igényelt darabszámot, akkor amint tudom, küldöm is, alufóliába csomagolva. (Természetesen maximálisan meg lehet bennem bízni, nem szeretném, hogy az első 30 mag után ne vegyen senki tőlem, és rajtam maradjon 700 darab, csak mert valakit cserben hagytam... :) )

- E-mailben is lehet jelezni a vásárlást, esetleg az utánvét igényét is, ha többet kellene, és nem sokat oszt-szoroz.

- Nemsokára intézek bankkártyát is, és lehet előre utalni, hogy még olcsóbb legyen.

Különösen azoknak ajánlom, akiknek eddig ragyás volt a cukkini, gyakran megromlott még fiatalon, kicsi, kemény és deformált lett, foltos volt a levele, vagy csak nem akarják agyonpermetezni lisztharmat ellen. (Mert ugye van másik is, ami ugyanígy közepesen vírusrezisztens, de azok lisztharmatra is érzékenyek, ez egy egyedülálló fajta!) Én bevállalom a nagy beszerzési mennyiség és ár kockázatát, nektek ezzel nem kell törődni, csak venni annyit, amennyire szükség lesz. Ne hagyjátok ki

Én is most fogom kipróbálni először, de mivel profi kiszerelésű vetőmagban elég gáz lenne, ha zsákbamacskát árulnának - nem így a hobbi vetőmagoknál, ahol elsikkad, ha kikerül néhány rossz csomag -, igen nagy reményeket fűzök hozzá.
csaba08 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 118
Sziasztok,

A következő magcsomagot tudom biztosítani hosszútávon, akit érdekel.
Próbáltam kedvező árat találni rá. Infó levélben.

5.db Strelitzia Reginae (hagyományos narancssárga)
5.db Strelitzia Nicolai (kék-fehér)
1.db Strelitzia Juncea
1.db Strelitzia Mandela's Gold
3.db Ravenala (utazók pálmája)

Üdv: Csaba.
csaba08 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 117
Szia,

Nézdd csak:
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=Arisaema#item150323542910

Itt van Arisaema Candidissimum. Ilyet kerestél, nem? :)))

Csaba
Előzmény: agicza (89)
raiff Creative Commons License 2009.02.04 0 0 116
na , végre . ma kaptam egy levelet a sunshineseeds-től hogy küldhetik -e a magokat amit még 2007 októberében rendeltem . ez azért nem semmi . mint írják a megrendelésem és a reklamáló levelem is a levélszemétben kötött ki . még jó hogy 16 hónap után megnézték .
bár igaz a magok felével már nem tudok mit kezdeni , azoknak még legalább 90 napot kéne tölteni a hűtőben .
Előzmény: raiff (18)
CBNora Creative Commons License 2009.01.31 0 0 115
Nem rendel valaki a Jelitto-tól magokat?
25 Euro az alsó határ, és nekem csak1 zacskó 4 eurós mag kellene.
F.Szilvi Creative Commons License 2008.05.09 0 0 114

Hát én életemben előszőr rendeltem és valóban utoljára...

Ennyit a tanulópénzről...szerintem mindenki megfizeti 1x...meg sokszor.

Előzmény: nyubocs (111)
nyubocs Creative Commons License 2008.05.09 0 0 113
Igen van!

Én Pleione-kat rendeltem tőle + arisaema-t.
Atombiztos csomagolásban érkezett.

Ide kattintva látod
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 112
Melyik gyüjtönél van, van honlapja?
Előzmény: nyubocs (111)
nyubocs Creative Commons License 2008.05.09 0 0 111
Csak azt nem tudom, mi a francnak kell csomagküldőtől rendelni.
Mindig mindenki szidja őket és mégis onnan rendel a rossz tapasztalatok ellenére is.
Vagy kimondottan egy egy növénycsoportra szakosodott kertészettől, vagy gyűjtőtől érdemes rendelni.

A Vogelblume, vagyis a Habenaria Radiata.
OK 2 álhagyma kerül 6 Euróba a Baldur-nál. Még most is rendelhetőnek mutatja.
Bár ez olcsóbb, mint az alábbi, de:
Kinti gyújtőnél 1 álhagyma kerül 4.5 Euróba, viszont április 20 után még veletlenül sem küldi, mert már tutira beindulnak, nem postázhatók biztonságosan.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 110

Ugyis jól értetted, én utánvétellel kaptam a csomagot, és még a 14 napon belül vagyok. Az ö általuk kiszámitott összegböl levontam annak az összegét amit újraküldtek volna, és megirtam nekik , hogy tartsák meg a növényeiket, mert mégegyszer zsákbamacska nem kell. Mert ha a másodszor küldött növény is összetörve jön és azt is megreklamálom és újraküldik......... ez egy végtelen történetté alakulhat ki. Kiváncsi leszek erre mit fognak visszaírni, talán a jövö héten? Ha meg azt irják,hogy jóváirást küldenek, akkor megmondom nekik, hogy vegyék úgy hogy már levontam. Nekem nem kell jóváirás mert mégegyszer úgysem rendelek tölük.

Nekem nagyon tetszett az ún. Vogelblume. Megrendeltem, kaptam egy zacskó mohát, amiben állitólag 2 db almamagnagyságú gumócskát kellet volna találnom. Hosszú keresés után, 2-2 ujjal átkeresgéltem a mohát és arra jutottam, hogy a mohán kivül nincs benne semmi. 6 Eurót viszont nem vagyok hajlandó fizetni egy zacskó moháért.

Kiváncsi vagyok mit fognak majd írni. Ha majd jelentkeznek akkor folytatom a történetet. Szia

Előzmény: F.Szilvi (109)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.05.09 0 0 109

Ezt nem értem ... amikor én rendeltem utána át is utaltam az összeget.

Amikor megjött a csomi, akkor már nem  tudtam volna  miből levonni, persze én gumókat ill. hagymákat rendeltem tehát az idő  volt mire kiderűlt, hogy ebből nem lesz semmi..:-((

Talán neked utánvételesen ment? mit Nachnahme?

Vagy benne voltál még  a 14 nap türelmi időben.?

Mert akkor érthető..

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 108
Vissza nem utalják, mert én már kevesebbet fizettem, magam levontam annak a növénynek az összegét, amit újra küldtek volna. Választ még nem kaptam tölük, ha majd irnak megirom mit mondtak.
Előzmény: F.Szilvi (107)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.05.09 0 0 107

Persze érthető a reakciód, de kíváncsi leszek, hogy visszautalják-e a pénzt..?

Én már magamban leírtam...sikerűlt a múltkor  olyan jó áron vennem az e-bayen Ranunculust, hogy ezek már nem is érdekelnek...:-)

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 106

Én meg tegnap este küldem el az e-mailt, hogy tartsák meg a növényeiket, amit mégegyszer elküldenének, inkább levonom a selejtes áru értékét a számlából. Kiváncsi vagyok mit irnak erre vissza. Ha erre is olyan gyorsan válaszolnak mint a multkor, akkor 1 hét múlva kapok majd választ. Muschenblume-t rendeltem és valószinüleg bukfencezve jött a csomag hozzánk, mert alig volt a növényen levél, de a csomagolásban böven. Elültettem és a maradék 2 levél ami még volt rajta 2 nap múlva leesett, most levél nélkül várjuk a jobb napokat. Szerintem annak már annyi. Ha mégegyszer elküldik, mi a garnacia arra hogy nem bukfenccel jön???? Tartsák meg a növényüket inkább kevesebbet fizetek. Egy biztos: többet tölük sem rendelek.

Előzmény: F.Szilvi (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!