Keresés

Részletes keresés

evolúciómérnök Creative Commons License 2014.03.25 0 0 108

csak ötlet , az emberstábasú munkaerő szellemiség változtathatóságához mint oktatás, a biorobot gyártás ellensúlyozására ami legfeljebb munka erőt generál.

Napi bölcselet: Szögyal Rinpocse - március 25.

gautama a megvilágosodáskor úgy érezte
mintha az őt életének évezredein keresztül
fogságban tartó börtön falai
hirtelen leomlottak volna
a nem-tudás volt a börtönőr és homályban tartotta tudatát
mint ahogy a viharfelhők eltakarják a holdat és a csillagokat
a csalóka gondolatok végtelen hullámai
elhomályosították tudatát
ezért a valóságot hamisan osztotta fel alanyra és tárgyra
önmagára és másokra létre és nemlétre születésre és halálra
ezekből a megkülönböztetésekből hamis nézetek keletkeztek
az érzelmek a vágy a kapzsiság és a megfelelés vágya
a születés az öregkor a betegség és a halál szenvedése
csak megvastagította a falakat
egyetlen dolgot lehetett csupán tenni
megragadni a börtönőrt és valódi arcába nézni
a börtönőr a nem-tudás volt
amint eltűnt a börtönőr a börtön is megnyílott
és többé sohasem zárult be

thich nhat hanh
vietnámi szerzetes tanító

kalózúr Creative Commons License 2014.03.01 0 0 107

ha egy civilizációban hatalomért javakért folyik az élet, tutira még nincsen jelen az értelem. hiszen valójában együtt működés szükségének megélése sincsen jelen, ami egy működőbb világot engedne megszületni.

kalózúr Creative Commons License 2014.01.06 0 0 106

Rabja vagy a nem tudåsodnak, ezèrt gondolod a " vârni"-t is. Helyesnek, elfogadhatònak.

Előzmény: Júliannagnes (105)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.06 0 0 105

Ez volt az emberi beképzeltség és ego magas szintű megnyílvánulása.

Előzmény: kalózúr (104)
kalózúr Creative Commons License 2014.01.06 0 0 104

Ezzel csak tájèkozatlanságodat reklámozod. Mi vagyunk azok a tudatosodòk akik formát adnak a kâoxznak.

Előzmény: Júliannagnes (103)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.06 0 0 103

Azt meg mi emberi aggyal nem tudhatjuk, hogy a lét-idő dimenzióját tekintve az általunk ismerni vélt világegyetem milyen állapotban van. A megsemmisülés emlékeként éljük-e az életünket, vagy előképként, ami a jövendőt jelzi előre, esetleg egy gigantikus és viszonylagos nyugalmi állapotban a megsemmisülés, esetleg teremtődés egyik ágában.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6ykSOrA8a6w

 

Előzmény: Júliannagnes (101)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.06 0 0 102
Előzmény: Júliannagnes (101)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.06 0 0 101

Lét, ami megtapsztalandó, megtapasztalt.

 

A Teremtők teremtenek. Ma is tapasztaljuk, hogy vágyainkat képesek vagyunk bevonzani vagy megteremteni magunknak. A Lét a teremtések összessége. A Teremtők között vetélkedés folyik, ami végső soron hatalmi harcban csúcsosodik ki. A fel nem ismert teremtői állapot élése is hatalmi harcot eredményez, mert ilyen esetben az anyagi javak és a hely korlátozott. Tehát a teremtés védelmével szemben megteremtődött az az érdekellentét, ami minden létformát elpusztíthat egy esetleges tiszta lapokkal való újrakezdés reményében.

Előzmény: kalózúr (100)
kalózúr Creative Commons License 2014.01.06 0 0 100

A gond csak az hogy a lét az egy "tudatlan- érżéketlen FOGALOM"amit a tapasztalò âltal vâlik valamilyennè, Ezt mâra már lehet tudni, mègha ez a fejlõdése egyesk szerint hihetetlen is. Igy a lét vâltozâsât vârni......?  :)

Előzmény: Júliannagnes (97)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.05 0 0 99

Az írásom meg nem neked szólt.

Előzmény: Júliannagnes (97)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.05 0 0 98

Csináltam egy kört a temetőben.

Előzmény: Júliannagnes (97)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.05 0 0 97

Gyakorlatilag nem érdekel, mi lesz a Léttel. Őt sem érdekli, mi van velem. Reklamációval forduljon az RTL és a TV 2 stábjához és az OTP ligához, ez itt a reklám helye volt. Az Amazonas sínylődik, energia a semmiből nem keletkezik, nem vész el, csak átalakul, az őrület határa az őrülettel határos, innen szép a bosszúvágy, vagy a szabadulás. Ön dönt, iszik vagy vezet? A sorsom írását magam kezébe vettem, az Én életemmel senki ne packázzon!

Előzmény: kalózúr (94)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2014.01.05 0 0 96

Jó kis film ez, a zemberek gyakran gondolják, hogy kell valamit csinálni - például ezt az izét ráhúzni a matracra. De lehet csak egyszerűen ráteríteni, vagy négyfelé hajtani és letenni mellé. Ha nagy a rögeszme, akkor lehet egy nagyobbra cserélni ami ráfér, vagy a matracot kisebbre. Vannak itten ezek az izék, hogy kicsi vagy nagy valami, kell vagy nem kell valamit, szükségünk van vagy nemszükségünk ...

Előzmény: cenus (93)
cenus Creative Commons License 2014.01.05 0 0 95

lol

Kösz jól vagyok.

kalózúr Creative Commons License 2014.01.05 0 0 94

sajnálhatnálak a szűklátókörű félre értésedért, de azzal csak nehezíteném a sorsod.

Nem gondolom hazátlan lennék, mert az életemet tekintem hazámnak. 

Előzmény: cenus (93)
cenus Creative Commons License 2014.01.05 0 0 93

ha neked nem volna ideológiád, hogyan írhatnál bármit is .. gondolhatnál?

"természetes" nem tőbb, mint "megszokott"/így persze nehéz fejlődni/.

 

 

Természetes = Ösztönös, nem választott adottság. Mint például a beszéd és gondolkodás képessége.

De így van, szerintem az ideális ha az embernek nincs ideológiája. Akkor is ha ez talán lehetetlen teljes mértékbe. 

 

 

Az ember, az ideologiája és a valóság:

 

 

 

 

 

 

valahová" tartozniba miért nem jó a "világhoz", az egyednek !

 

 

Nem racionális választás kérdése. Persze tágabb értelemben a világ a hazánk de Ausztrália sivatagjaiban vajon azt éreznéd: Ez a hazám! Kétlem, hacsak nem vagy Aboriginal.


Megvan a helyünk a világban ahova tartozunk. Lassie se azért tért haza mert megzavarták ködös ideológiák, hanem mert ilyen a természete. Kapcsolódnunk kell valahogy a világhoz és valahova tartoznunk kell. A "haza" a helyünk a világban. De hogy ki mit érez hazájának szubjektív dolog de ha valaki semmit azzal nem cserélnék. Már pedig ha az egész világ a hazám, akkor nincs hazám. Csak egy csavargó vagyok.

 

 

 

 

kalózúr Creative Commons License 2014.01.05 0 0 92

"valahová" tartozniba miért nem jó a "világhoz", az egyednek !

Előzmény: kalózúr (91)
kalózúr Creative Commons License 2014.01.05 0 0 91

ha neked nem volna ideológiád, hogyan írhatnál bármit is .. gondolhatnál?

"természetes" nem tőbb, mint "megszokott"/így persze nehéz fejlődni/.

Előzmény: cenus (90)
cenus Creative Commons License 2014.01.05 0 0 90

Nem értem, hogy miről beszélsz. Az a benyomásom, hogy a saját túl-ideologizáltságodat és dogmatikusságodat rám vetíted. Hiszen a kérdéseddel előfeltételezéssel élsz rólam és a haza fogalmáról.

 

Szó sincs ideológiáról! Arról a természetes és normális emberi érzésről/ösztönről van szó amit az ember haza-ként él meg. Vagyis, hogy érzelmileg kötődik egy tájhoz, városhoz az ott élő emberekhez stb. Mert ugye, honvágyat bárki érezhet politikai nézetek/ideológiák nélkül is. Tehát valóságos emberi igény, hogy valahol otthon legyünk a világba, tartozzunk valahová.

Előzmény: véletlen2 (87)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.05 0 0 89

Írtam, hogy halj meg érte? Akinek az volt a szíve-vágya, már megtette. Én szeretetben szeretnék élni a hazámban. Ha ez nem így van, akkor baj van a rendszerrel és el fog pusztulni.

Előzmény: véletlen2 (88)
véletlen2 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 88

 elmaradott világban élsz, fejleszd. Nálad a haza mit kíván? Élj vagy halj érte? egy világnak szerinted mi a jó ha élsz érte, vagy halsz érte? Bután meghalni könnyű, elég várni a másikra .... vagy közösen várni a csodára..manapság az UFO várás lett a divat, lévén az isten hit lehanyatlóban van.

Előzmény: Júliannagnes (86)
véletlen2 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 87

az ideológiákkal az a baj, hogy az elme eleinte mint a szivacs mindent felszed, aztán később esetleg szortíroz ha felébred rá az igény/amit eszel azzá leszel/.

Nálad a haza mit kíván? Élj vagy halj érte?/ s ezt veheted csúsztatásnak, vagy annak hogy szeretném felhívni dogmatikusságra-beleveszettségre a figyelmet, ami a fejlődésnek komoly gátját képezi.

Előzmény: cenus (85)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.04 0 0 86

"Hisz másunk sincs, mint létünk"

 

Létről beszélsz. Ismered az Életet? Találkoztál már a Halállal? Megérintett? A Lét számodra mennyivel több, mint az Élet? Mindenkinek jár a Lét megtapasztalása? Óvoda az jó, hogy van, mert legalább nem szívódhat fel a gyerekded Lét sem. Ismered az Élet átjáróit és azt, hogy mi a gond velük? Anyagi síkon végigtapasztalod azért ugye a gondolati elképzeléseidet, univerzális szinten és időben megerősítve? ja, egyébként minden, mi elméletben megfogan, bekerül megőrzésre az oviba, de sajna ez kevés a Lét átmentéséhez. Béküljünk meg inkább a Halállal, oszt hátha megszeret.

Előzmény: kalózúr (83)
cenus Creative Commons License 2014.01.04 0 0 85

A"hazának" mi a jelentése ha az emberiség-ről-ben gondolkodunk?

 

 

Alapvetően hibás kérdés de ebben az esetben a földgolyó a haza. Azért nem szerencsés kérdés, mert minden embernek van egy személyes hazája, amit annak érez. Enélkül talán nem is ember az ember, hozzánk tartozik, hogy valahol otthon legyünk a világban. Ebből következik, hogy mindenhol nem lehetünk otthon. Tehát a kérdésed mintha szem elől tévesztené a lényeget.

 

 

 

/ne meg az egyednek van becsülete ? vagy egy ideológiának/-törvénynek/ amit "háznak" vélünk? s ezt pont egy nomád nemzet...ről?

 

Igen, az egyednek van becsülete, amíg el nem veszti. Ez nem ideológiai kérdés.

Konkrétan melyik nemzetre gondolsz?

Előzmény: kalózúr (80)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.04 0 0 84

Ne haragudj, de mi a francért akarnám tovább az életemet? Te mit tapasztaltál eddig, ami az elképzelésedet alátámasztja?

 

Előzmény: kalózúr (83)
kalózúr Creative Commons License 2014.01.04 0 0 83

szerintem is gyermeteg ..... mondhatni jó esetben is dacosnak vagy mondható. Ne az ovodai jelek után tájékozodj, szeresd az ovodát. Hogy iskolás lehes ... :)

Előzmény: Júliannagnes (81)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.04 0 0 82

https://www.youtube.com/watch?v=QPfx3Mumw0E

Előzmény: Júliannagnes (81)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.04 0 0 81

Az, ami a hazájukat szerető magyaroknak Nagymagyarország. Múlt, jelen, jövő, mindenestől (anyagi, tehát emberi, természeti és szellemi kincsei, kapcsolatai, ami teljes megnyilvánulása csak a szeretet, szerelem és boldogság(kötőelemek és torzulások, továbbá hazugságok nélküli )világában lehetséges. Van is meg nincs is, mégis olyannak fogad el, olyannak szeret, úgy vár haza, amilyen vagyok, mert Ő tudja igazán, milyen vagyok, mert Ő Mi és Én és Te és mindenki és minden. Élő történelem, hiányzó részekkel, élő jelen, hiányzó részekkel, hiánytalanul eljövő élő jövő szeretetből, szerelemből és boldogságokból, ami Én, meg Te ...vagyunk, voltunk, leszünk. Rég várok valakire, de csak együtt érhetjük meg, érhetjük el.

Előzmény: kalózúr (80)
kalózúr Creative Commons License 2014.01.04 0 0 80

soraid alapján jobban szereted a nyelvtant. mint magát az információt.

A"hazának" mi a jelentése ha az emberiség-ről-ben gondolkodunk?

/ne meg az egyednek van becsülete ? vagy egy ideológiának/-törvénynek/ amit "háznak" vélünk? s ezt pont egy nomád nemzet...ről?/

Előzmény: Júliannagnes (79)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.04 0 0 79

A jobbító helyesírás nem az én dógom. Asszondták rám, gyermeki lélek vagyok és nem azt, hogy írástudó. Égjen az saját bűntudatában, akinek a hazugságai tovább osztódnak. A haza becsülete egy sérthetetlen és oszthatatlan.

Előzmény: kalózúr (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!