Emberek a facebookra könnyeben feltöltök egy fotót ami normálisan megjelenik. Elmesélné valaki, hogy kell és milyen módon, hogy nem gagyizza le az oldal? :-)
Idézek tőled: "...A D800 váz nagyon jó de ki kell szolgálni jó objektivekkel. Ennyi. "
És ide betettél két képet, amiknek nincs köze a D800-hoz, mert az jó egy évvel a képek készítése után jelent meg. Akkor most WADDŐFAKK?
Persze tudom, hogy a minőségi ojjektíveket akartad demonstrálni, de hát ahhoz meg kicsik is, meg "un-demonstratívak" ezek a képek. Mert ezek nem fotók, hanem emlékképek. Neked.
Jajj istenem. Ezt a "kinek milyen igenyei vannak" szoveget ne eroltetsd kerlek. Nem ildomos. Foleg azert nem, mert az itt jelenlevok kozul nem ismered a tobbseget mas csatornakbol, mint peldaul engem. Tehat velemenyt alkotni roluk ily modon illetlenseg. Az, hogy rolam mit gondolsz nem igazan zavar. Azt se felejtsd el, hogy mindenki epitoleg probalt hozzaszolni a temahoz.
Az igenyessegnek ugy van igazan merheto erteke, ha a teljes folyamaton vegighalad es nem all meg a vasarlasnal.
Rettenetesen mindegy, hogy a gep/objektiv, szuro kombod mennyibe kerul, Naponta latom olyan emberek kepeit, akik ugy vettek jobb felszerelest, hogy eloszor kepet keszitettek, ami megallja a helyet a piacon. Latom olyan emberek kepeit is, akik havonta vesznek/cserelnek valamit a csoda remenyeben. Irtam, hogy csodak vannak, hiszen Janos Palt is szentte avattak egyert.
Te nem ma kezdted a fenykepezest. Egy kicsit tobb alazatot elvart volna a topic, de ugy tunik ennyit erdemlunk. Azt viszont le merem fogadni, hogy a 24 1.4 nem fog meheto kulonbseget adni neked ezeken a nappali tajkepeken. Foleg, ha agyonszurozod oket.
Irom mindezt ugy, hogy elfogadom, mindenki kulonbozo es a megkozelitesi modja, celja mas.
Ezen a két képen sok minden látszik, csak az nem, hogy D800-al készült és prémium lencsékkel. Szép dolog mikor valaki jól tájékozott, de tudod van egy mondás: Aki tudja csinálja, aki nem az tanítja... :)
A folyamatos használat meg próba két különböző.:-) Kinek milyen igényei vannak. Na de ez engem nem érdekel. Mindenki úgy és azzal élvez amivel akar. Ennyi.
Csodak vannak. Meg kell nezni a katolikus egyhaz tortenetet.
Kiprobaltal harom AI-S objektivet. Ne tetszett. Vege. sok oka lehet a fatyolossagnak. Meg a magaslati levego is. Talan az, hogy nem volt rajtuk napellenzo. Oreg obj ektiv, amit egy dohanyos riporter hasznalt evekig. Stb.
Látom Géza hiszel még a csodákban.:-) Én is remélnykedtem de nem jött össze. Az összes régi ai-s optika repült ami a régi FX vázakon tökéletes. 36mp szenzornak kell jó üveg.
Engem pl zavar ha egy fotó fátyolos. Viszont van akinek ez igy okés. Ennyi. Nézd meg. Régi 20mm 2.8 ami még most is gyártás alatt van.