Keresés

Részletes keresés

Wic Creative Commons License 2022.02.14 -3 0 2026

A Dél-Pesti Kórház SM centrumát javaslom, Dr. Rózsa Csillát.

Előzmény: vrgsdvbde (2024)
BujaHuba Creative Commons License 2022.02.14 0 1 2025

Itt olvasgass  http://www.smmaskeppforum.nhely.hu/

Minden SM centrum egyforán hozzá nem értő oorvosokat, big pharma elkötelezetteit foglalkoztat

Jobbulást a nővérednek

Előzmény: vrgsdvbde (2024)
vrgsdvbde Creative Commons License 2022.01.27 0 0 2024

Sziasztok! 

A nővérnél diagnosztizálták az SM-et.

Jelenleg egy vidéki kórházban van, viszont pár nap múlva át akarják szállítani egy rehabilitációs intézetbe  ami nem SM centrum. Szeretném neki addig megtalalni azt a Centrumot, ahol a legjobb lehet neki. Ti hova jártok, illetve melyik intézményt ajánljátok?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

Beni36 Creative Commons License 2021.08.15 0 0 2023

Köszönöm a a válaszokat! 

Aludt tej Creative Commons License 2021.04.11 0 0 2022

jogosítvány szerzése

 

 Kezelőorvosa ajánlata szerint ha vannak vagy voltam görcsök a lábában és testében akkor  SM-es sem kaphat jogsit.

Vagy ha volt eki, nem érvényesíthetik az EÜ alkalmasságát.

 

 

 

Előzmény: Beni36 (2020)
enemeredeti Creative Commons License 2021.04.01 0 0 2021

Szerintem ugyanúgy működik, mint minden esetben

Előzmény: Beni36 (2020)
Beni36 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 2020

Üdv! SM betegeknek jogosítvány szerzése hogy van pontosan? Mert konkrét infót nem találok. 

enemeredeti Creative Commons License 2021.02.17 0 0 2019

Úgy látom nem túl népszerű ez a topik

enemeredeti Creative Commons License 2021.02.08 0 0 2018

25 év majdnem tünetmentes sm után. Ez idő alatt három sub. Hallásvisgálaton azt mondták hogy halláskárosodott vagyok. Pedig én úgy érzem mindent hallok. 

enemeredeti Creative Commons License 2021.02.08 0 0 2017

Sziasztok! Van itt közületek olyan akinél az sm halláskárosodás okozott? 

enemeredeti Creative Commons License 2021.01.31 0 0 2016

De azért nagyon szép dolog, hogy így szívedben viseled a sorsát. S ennyi mindennek utánanéztél. 

Előzmény: Nagy Zoltáán (2014)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.31 0 0 2015

Sajnálom. 

Előzmény: Nagy Zoltáán (2014)
Nagy Zoltáán Creative Commons License 2021.01.31 0 0 2014

A párom SM beteg.

Előzmény: enemeredeti (2013)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.30 0 0 2013

És megkérdezhetem, hogy mi alapján értesz hozzá. Te is SM beteg vagy? 

Előzmény: Nagy Zoltáán (2011)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.30 0 0 2012

Azért köszönöm

Előzmény: Nagy Zoltáán (2011)
Nagy Zoltáán Creative Commons License 2021.01.30 0 0 2011

Nem vagyok orvos, ezért ebben az ügyben sajnos nem tudok nyilatkozni. Az SM-hez értek valamennyire, azzal kapcsolatban ezért mertem írni, de persze az sem számít szakvéleménynek.

Előzmény: enemeredeti (2010)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2010

Kedves Zoltáán!

Az éjszakai csokihabzsolások után elképzelhető reggeli gyengeség és nehézkes mozgás?

Előzmény: Nagy Zoltáán (2003)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.24 0 1 2009

Én találkoztam pár évvel ezelőtt egy hölggyel a klinikán akit húsz évig SM-mel kezelték.. s húsz év után kiderült, hogy nem is SM beteg. 

Előzmény: Nagy Zoltáán (2007)
enemeredeti Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2008

Óh én egész éjszaka eszek... Évekkel ezelőtt is előfordult több hónapig. De újabban már megint eszek éjszakánként körülbelül két és fél hónapja. Régebben 25 kilót szedtem fel, majd adtam le... Mostanában 15 kilót híztam ez alatt a két és fél hónap alatt. Érzem is az állapotomon, hogy rosszabb, s ráadásul folyamatosan álmos is vagyok. Bár lelki eredetű gondjaim is vannak.... De elalvás után szinte félálomban járom a hűtőt.... Ez ellen mit tehetek? 

Előzmény: Nagy Zoltáán (2003)
Nagy Zoltáán Creative Commons License 2021.01.21 0 0 2007

Nem jellemző az SM-re, hogy átmenetileg, csak mozgás után jelentkezne egy ilyen tünet.

Előzmény: plakát88 (2006)
plakát88 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 2006

Sziasztok, kb 2,5 fél éve kezdődtek a panaszaim, először csak foci után volt 2 3 napig nehézkes a járás ízületi izom fájdalom miatt 2019 Ben voltam dokinál írt fel vitamint hogy biztos az a baj. Utána egyre gyakrabban fordult elő a panasz decemberben voltam immunológiai vizsgálaton vérvétel eredmény még nincs, jelenleg derekam vmint izom merevség mindennapos nehézkes mozgás áll fent, véleményetek szerint lehet ez sm betegség??? 

Wic Creative Commons License 2021.01.13 -3 1 2005

https://www.yahoo.com/news/vaccine-maker-biontech-reports-potential-124200054.html

 

Vaccine maker BioNTech reports potential multiple sclerosis breakthrough

 

BioNTech, the German biotechnology company that paired with Pfizer to develop the first COVID-19 vaccine approved in the U.S., reports in the journal Science that a new vaccine using the same mRNA technique has proved effective in treating or stopping multiple sclerosis in lab mice. MS is caused not by a virus but by the immune system malfunctioning and attacking the protective covering of nerve cells in the brain and spinal cord, disrupting signals between those cells and their targets in the body, causing neurological, sensory, and motor issues.

rossz kutya Creative Commons License 2020.12.14 0 0 2004

És az orvos a hazai körülményeket is ismerj ne bújjon az mögé, hogy ő csak az orvosi szabályokat, protokollokat ismeri, a leszázalékolás és a megváltozott munkaképességűek ellátásának bugyraival nem kell tisztában lennie.

20 évvel a kór felfedezése után járóképtelen lesz nagy valószínűséggel az SM-es

A lábak mellett a kezek is romlanak az idővel. Elesés, szükség esetén lélegeztetőpalackos rokkantkocsi legyen  elétrető, ha majd kelll.

És minden hiányosságot dokumentáljon a felülvizsgálatra.

Az egyszerű medrol nemcsak az SM-eseket segíti, hanem egy hosszan tartó kisadózisú medrolterápia a WHO szerint megvédi a beteget a koronavírustól is.

A mai koronavakcinák többnyire a csontritkulás elől próbának megvédeni amit az állam jó drágán megvesz annak, akit tán gyógyíthat

És a legfrissebb találmányról is csak annyi derült ki, hogy hatékonysága a placebo alkalmazásához képest nem lényegesen jobb (ez a friss Mayzentről az angol egészségügyi hatóság véleménye a másodlagos SM-eseknél).

Nincs csodaszer.

A betaferonról az FDA véleménye az volt 10 éve, hogy lehet rá költeni és az alkalmazás nem garantálja a rokkantkocsiba kerülést.

Elsőre ennyit.

Előzmény: Törölt nick (2002)
Nagy Zoltáán Creative Commons License 2020.12.11 0 1 2003
Előzmény: hahotapista (2001)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.01 0 0 2002

Egyetlen megoldás, hogy keresel - és találsz - egy lelkiismeretes sm orvost. Sok sikert!

Előzmény: hahotapista (2001)
hahotapista Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2001

Kérdések és válaszok. - persze szarkasztikusan. Első kérdés:

 

- Mi a teendő SM betegség esetén? / úgy, hogy a neurológusod, magasról és nagy ívben le...., mivel te is csak egy darab hús vagy, aki rágós falat, mert nem vagy könnyen hülyének nézhető. A válaszai konkrétumok esetén, meg kimerülnek körülbelül az általánosan elfogadott szakmai szinten, amiben kiderül, hogy amikor egyénre szabottan kellene felelősen lépni, akkor legtöbbjük elég gyáva ahhoz, hogy ne tegyen inkább semmit, hiszen ebben az esetben, kisebb a személyes felelőssége.  Ha minden kötél szakad, max. telepumpál szteroiddal... nálam speciel még ezt is el..., mert majdnem megvakultam. A szemészorvosom nyilatkozata alapján a maximum adható koncentrátum és mennyiség 3x-a lett adva a kórházi kezelés alatt, olyan szemnyomásom volt, amin rendesen kiakadt" a műszer is nem csak a doktornő.

A válasz az lehetne, korrekt esetben, hogy folyamatos nyomonkövetés mellett, megfelelő kezeléseket és azok kontrollvizsgálatát kellene elvégezni és életmódtervet felállítani az állapotmegőrzés érdekében. Ha már ugye, a betegség a jelen orvostudomány állapota szerint gyógyíthatatlan, csak és kizárólag lassítható, illetve szerencsés esetben (Ehhez, tényleg egyedi szerencse kell, egyén és állapotfüggő az egész!) hosszú ideig elnyújtva, maximum tünetmentessé tehető.

Vannak persze hókusz-pókuszok, meg csodaszerek, olajok, tabletták és miegymás... de ezek inkább a sci-fi kategóriákra hajazó, pénzlehúzások kategóriája.csupán. Többet ér, ha elmész egy mecsetbe, templomba, vagy zsinagógába...

 

A jelenlegi víruscirkusz mellett, amikor meg mindenkit inkább kiebrudalnak, mint kezelnének a következő kérdést fel lehet ugyan tenni... De minek és kinek is?

- Mi a teendő, shub gyanúja esetén?

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 0 0 2000

..cöliákia...

Előzmény: Törölt nick (1999)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.18 0 1 1999

Meg kell nézni:

1. cukor,

2. egyéb anyagcserezavar,

3. cölikália,

4. amiloidózis

5. herpesz vírusos voltál - Epstein-Barr vírus?

 

Én is ezzel szenvedek, a neve periférikus polyneuropátia, és amíg nem találod meg az okát, addig "idiopatás" PN lesz.

 

Sokat fogunk még szenvedni...

 

Előzmény: thunderstorm3 (1996)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 1998

Köszönöm a választ .

Megfontolandó , hogy a Nyírőbe próbálkozzon ő is . Fejből nem tudom ő mit szed (majd rákérdezek) , de egyenlőre jól van a gyengeséget leszámítva .

Előzmény: Ványi Norbert (1995)
Ványi Norbert Creative Commons License 2020.09.18 0 0 1997

Szia!

 

Ide járok: http://www.nygy-opai.hu/altalanos-informaciok/betegellatas/ambulanciak/1477-neuroimmunologiai-szakambulancia

 

Területileg én sem tartoznék hozzájuk, de az SM gondozást országos centrumként végzik, bárkit fogadnak, nem kell ismerős hozzá. Az oldalon lévő telefonszámmal nyugodtan próbálkozz, elmondod, hogy a Péterfyben kezdték a vizsgálatod, de a covid miatt diagnózis nélkül elküldtek, te viszont valahol folytatnád... Aztán majd megmondják, mit tudnak most ajánlani.

 

Köszönöm a bíztatást :-) Én most a saját helyzetemen nem aggódom, ha ki is maradna a negyedéves kontroll, abban sem látok semmi hátrányt. A Honvédban többször is előfordult, hogy vizsgálat csak félévente volt, a köztes negyedévesen meg csak a kezembe nyomták a receptet, és mehettem (fél nap szabadság a semmire, mert az e-recept is pont elég a kiváltáshoz).

Előzmény: thunderstorm3 (1996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!