Keresés

Részletes keresés

st_patrick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 87
Üdv! bocsánat hogy belevau de 1956-ban Csepel 344 még nem volt. Gyártásba is csak 1961-től volt ha jól emlékszem. Helyette a Csepel 350-et vagy esetleg a 352-t ajánlanám, bár az ÁVH jobbszerette az amerikai márkákat és Jeepből, Dodge Weaponból, Studebakerből, Federalból még jópár futott akkoriban a MN-ben is.
Előzmény: Vajk (29)
swordmanus Creative Commons License 2007.10.24 0 0 86
http://alt.tnt.tv/tntoriginals/thecompany/budapestdefenders/index.htm
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.03 0 0 85
Nem. Viszatérünk rá, csak sok az itthoni munka.:(((
Előzmény: Vajk (84)
Vajk Creative Commons License 2007.09.03 0 0 84
a játékmester azt üzente, hogy atom robbant Budapesten és vége a játéknak?:)

Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 83
melegszik a helyzet, mindenféle szóbeszédek járnak, hogy szegeden igen sokan az oroszokat ki akarjak zavarni.. megkersem afutaret, akit kisertunk , o mondja, hogy ha gyereke lenne, levinne videkre. Miert? kerdzem. Hat te vagy az ornyag, neked kell tudnod, valszolja mi idegesse tesz.
Szolok a csapatnak, hogy valami gaz van kialakuloban, de olyan nagy baj nem lehet, hiszen itt vannak az oroszok, de ugy lattam ez nem mindnekit nyugtat meg. A pestiek haza szeretnenek menni, de nem engedhetem el oket.
asztalos janos szol a parthazbol, hogy figyeljem a radiot, valami keszulodik es kerdezi, en tudok e valamit.
Kaosz kezd kialakulni, senki nem tud semmit es eza legrosszabb.LEtelik a delutan ebben abizonytalansagban.
Előzmény: Vajk (82)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 82
elmentem a karhatalmi pk.hoz aki közölte, hogy öszetartáson gondolkozik, azaz senki nem mehet se ki se be a laktanyából. petofi korosk mozgolodnak a muegyetemen, de meg akarjak varni, mive alakul nem akarjak tulreagalni. A partvezetes sem kepvisel hatarozott allaspontot, igy megmarad a napi rutin, delutan 14 re szeretne, ha keszenletben allnank, mert valszeg eloremeg nem hatarozott karhatalmi feladataok miatt ki kell mennunk a ferenckoruti laktanyaba (maleterhez)
Előzmény: Vajk (79)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 81
ja, aszittem 20-an indultunk;)
de már ugyis ma van..:)
Előzmény: Zicherman Istvan (80)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 80
Milyen két nap? 21-et írunk.:)
Előzmény: Vajk (79)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 79
addig van meg ket nap.Hol kell jelntkezzek? a 60-ban?
közben asztalos janos cimborammal is beszelek, aki a Koztarsasag teren szolgal, a parthaznal, de megszakad a vonal.
kicsit budos az egyenruham az esotol, elhatarozom, kimosom a hetvegen, javallom ezt a tobbieknek is, mert nem jo szagunk van.


Előzmény: Zicherman Istvan (78)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 78
Megerősíti a hírt a rádiós. Adnak egy nevet és egy telefonszámot. Felhívod, egy idős tiszttel beszélsz, aki elrendeli, hogy teljes állománnyal jelentkezz 22-én, reggel nála.
Előzmény: Vajk (72)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 77
Kösz az U.I.-t, mivel az én forrásom rossz!:(((
Előzmény: Vajk (72)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 76
Egy GAZ M20 ,,Pobeda".
Majdnem mellélőttem vele:) Ugyanis a szovjet ,,Pobedákat" csak 1956-ban kezdték el exportálni külföldre. Viszont 1951-től, Lengyelországban, a FSO gyárban is gyártották.
Úgyhogy adjunk a HM-nek egy lengyel ,,Pobedát":)
Ilyentet:
Előzmény: Vajk (69)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 75
tehat buvarok lettetek.
Előzmény: Törölt nick (73)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 74
defektet kapunk, és van időm töprengeni, vajon mi állhat e küldetés hátterében. a futár nem szól, és érzésem szerint nagyon is túl van biztosítva az útja. Túl sok lőszert adtak egy ilyen rutin feladathoz,túl sok katonát és valljuk be a katonai múltam nem ilyen rutinfeladataokra predesztinál engem.
Igyekszem szóra bírni a futárt, ő ideges, az egyik mahorkát szívja a másik után, majd megkérdezi van e családom es hogy merre lakom. Miutan megtudja, hogy pesti vagyok es szuleim elnek, van egy kisfiam is, csak csovalja afejet. azt mondja, o szerencsere szatmári es gyerekei sincsenek. ez kicsit elgondolkoztat, majd megsurgetem a radiost
Előzmény: Vajk (72)
Vajk Creative Commons License 2007.09.01 0 0 72
A rádióst megkérem, erősítse meg és tisztázza: karhatalmi köreztpk-knak lettek-e alárendelve a parancsnokok Bp területén, ki a mi közvetlen felettesünk, van e felé jelenteni valónk illetve kaptunk e uj parancsot.

A ruszki laktanya élete nem kelt feltűnést, hiszen gyakolatozhattak is.
A futárt kérdezem, mi a helyzet, minden rendben ment-e a ruszkikkal, de komor és elutasítóan válaszol.





ui: németh dezsőt 24-én végezték ki, lőrinczet pedig ujratemették 13-án.


Előzmény: Zicherman Istvan (70)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 71
Példatörténet:
...............................
J: ,,Hazaérve arra lépek be a lakásba, hogy csöng a telefon. A ,,60"-ból hív egyik kollégám, hogy Szűcs most tartotta meg az eligazítást, és mától kezdve a területinek vagyok alárendelve. Hallom a hangjából, hogy kissé ideges. Megkérdem a kollégámat:
- Százados elvtárs, áll a bál?
- Így is mondhatjuk, - válaszolja. - Most érkezett a hír Varsóból: Gomułka került a párt élére. Zenon Nowakot és Rossowskyt leváltották...
- Köszönöm, kolléga.
Leteszem a kagylót. Hát, úszott a szabadnapom. Be kell mennem a ,,60"-ba. Szolgálati kocsit hívok, ami bevisz a munkahelyemre. Itt jó hír fogad, miszerint jóváhagyták az igénylésemet. Mindössze az a baj, hogy a főváros különböző pontjain kell felvennem.
Írok egy kérvényt, amit a területimnek továbbítok - szükségem van egy listára, hogy vannak e a Hivatal birtokában biztonsági házak Pasaréten, Zugló vagy Kőbánya telkes részén, garázzsal; esetleg telephelyekkel egybekötött kisüzemek.
Leülök átnézni az előkészített személyügyi lapokat.
Elsőre kihúzom mindazokat, akik nem ifjú kommunisták, nem párttagok, hajdan szolgáltak a Horthy hadseregben, tagjai voltak a nyilas pártnak, vagy vannak a családjukban politikai elítéltek, külföldön tartózkodó személyek. Megbízható, kipróbált pártharcosokra van szükségem. Ugyan ilyen okból kihúzom a listáról az összes rang nélkülit a vezényelt sorállományból...
.....................
Folyt. köv.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 70
Október 21.
A Petőfinél bevárjátok a HM fekete ,,Pobedáját" és azzal elindultok Vecsés felé. Az út eseménytelenül zajlik, megérkeztek a szovjet laktanyához. Bekíséred a futárt a szovjet alakulat törzséhez. Feltűnik, hogy a laktanyában a járművek kiálltak a boxokból és a személyi állomány teljes menetfelszerelésben, rohamsisakban sürgösködik a laktanya területén. Szervezett szaladgálás a tisztek üvöltözése közepette.
Amíg várod a futárt, addig a szobák nyitott ajtaján keresztül csak azt hallod, hogy a hadműveleti tisztek telefonon vagy jelentéstétel közben gyakran ismétlik ,,Minden a ,,Hullám" (,,Volna") tervnek megfelelően zajlik, az állomány az előírtak szerint tevékenykedik".
Visszakísérve a futárt a ,,Pobedához" egyik katonád fogad a következő hírrel, amit rádió útján továbbítottak:
,,Őrnagy elvtársnak jelentem: Szűcs Miklós ezredes megtartotta a karhatalmi körzetparancsnokok eligazítását. A Budapesten lévő alakulatok parancsnokait alárendelték a területük szerint illetékes körzetparancsnokoknak."
Elindultok vissza Pestre. A járműben melletted ülő helyettesed odaszól:
,,Hallottad a hírt? Tegnap eltemették Németh Dezső és Lőrincz Sándor ezredeseket. Ma reggel hallottam."
Előzmény: Vajk (69)
Vajk Creative Commons License 2007.08.31 0 0 69
Tehát azt a parancsot kapom, hogy a Petőfi laktanyából kísérjek el egy futárt a vecsési orosz egységekhez, várjam ott meg és kísérjem vissza, mert fontos infokért megy az orosz parancsnksághoz. A lentebb részletezett felszerelésen kívül van térképtáska, távcső és természetesen katonai öltözet.
Fontos, hogy a futár a lehető leghamarabb érjen célt oda és mindenképpen biztosítani kell a visszatértét.
Elindulunk, semmi extrára nem számolunk, rutinfeladatnak tűnik, mégha hallani is ezt-azt a pletykákból.
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 68

Rendben!

Elkezdtem gondolkodni a dolgon!Lassan megadom a konfigomat.

Meg elkezdem olvasni a Hollós Ervin/Lajtai Vera Köztársaság tér/1956-ot! :-)

Hangulatba kell hozni magamat.

Üdv!

Előzmény: Zicherman Istvan (66)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 67
Ja, igen.
Mindenkire rábízom, hogy hol alakítják ki saját bázisukat a város területén, és miképpen.

A francba. Még mindig jó lenne egy '50-es évekbeli Budapest térkép.:(
Előzmény: Zicherman Istvan (66)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 66
Budapesti a szcenárió.
Még így is körülményes lesz kivitelezni.:)
Kapcsolódj be:)
Még a szervezési stádiumban járunk, október 20 és 21 között.
Veled együtt van egyenlőre három játékos (én egy példa játékot vezettem mellette, de az nem számít).
Előzmény: Kavics78 (63)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 65

Szia!

Aha én bennem is most tudatosult a dolog amikor belinkeltem az URL-t.

Én szentül meg voltam győződve róla hogy az magyar gép volt.

Mellesleg 93-ban mintha nem ilyen lett volna a gondola.

De régen volt már.

Viszont az egyik TOP GUN-ban volt egy cikk erről a két gépről és azokon a képeken a merev géppuskás verzió volt!És konkrétan szó volt benne erről a fegyverzetkonfigurációrol.

Na de vissza a témához! 

Előzmény: ambasa (64)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 63

Vissza a témához!

Csak budapesti lehet a szkenárió vagy lehet az ország más területéről is?

Mondjuk pécs nekem nagyon feküdne.

Amúgy öregapám olvasta a könyvedet (56 szovjet szemmel), de erőssen csóválta a fejét (nyilván mint karhatalmista ő másként élte meg a dolgot).

Üdv!

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (60)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 62
Nem vagy egyedül:)

Amúgy köszönöm szépen a kiegészítéseket! Vajk szeme biztosan felcsillan:))
Előzmény: Kavics78 (61)
ambasa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 64

Szia Kavics!

 

a gond a szolnoki géppel amire hivatkozol, hogy nem volt soha a Magyar Légierő szolgálatában ugyanis egy ex NDK-s gép, amit ajándékba kapott a múzeum.

 

Az 56-ban szolgálatbasn álló magyar 27 és 28 oldalszámú gépeken rajta van a lövészgondola, hogy fegyver volt-e benne, azt nem tudom.

 

Az illendőség kedvéért a fotók innen valók http://www.hunavia.hu/ a képeken jól látszik a gép hasa alatt a gondola, köztük a harmadik a szolnoki, ami szintén gondolás változat.

 

Ne vedd kötözködésnek, csak kiegészítésnek, és kívánom, hogy mielőbb személyesen is meggyőződjél a helyszínen az általam leírtakról, mivel már rég jártál arra. 8)

 

TG

 

 

Előzmény: Kavics78 (58)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 61

"Már '56-ban is benne volt?"

Igen benne (legalábbis a magyar gépeket így szállították).

"Ha érdekel az eredmény - bedobom valahova"-Ne fáradj, csak kötekedtem.Tudod ez nálam megesik így péntek délután.

Üdv!

Előzmény: Zicherman Istvan (60)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 60
Már '56-ban is benne volt?

amúgy egy játék kedvéért most nem fogok minden adatot benyögni, utolsó pontig pontosan. Ez már szőrszálhasogatás (mint a ,,Katonaiban,, a házi tuningolású lőszerek kapcsán(amúgy a lövedék sebességméréséhez kellettek, különböző lőportöltettel).
Ha érdekel az eredmény - bedobom valahova).
Előzmény: Kavics78 (58)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 59

Akkor sem 8x57IS a 7,62x54R!

Üdv!

Előzmény: Zicherman Istvan (57)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.31 0 0 57
Rövidítem. Így is nyilvánvaló, hogy micsodáról van szó.
Előzmény: Kavics78 (54)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 58

Itt van némi információ:

http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/honap/2005aprilis/szitakoto/

Az általad leirt 12,7mm-es géppuskás változat nem volt a magaroknak (egy újabb variáció lehet mivel ennél forgatni lehet a géppuskát.

A magyar gépekben 4 (vagy 2, régen voltam szolnokon) mereven a gép hosszirányával párhuzamosan beépített géppuska volt a konténerben.

 

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!