Keresés

Részletes keresés

Istee1234 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 43

Sziasztok!

A bikaviadal "oltárán" szeretnénk több ember összeszedni, akik kedvelik a műfajt-

milyennincs (38)-től kérdezném meg, hogy nem tudja véletlenül Macarena1 elérhetőségét? Szívesen beszélgetnék vele a témáról, látszott az írásain (nem csak itt) hogy mélységesen kiállt a corridák mellett. 

in fraganti Creative Commons License 2012.06.25 0 0 42

Szia lara010!

Ezen az oldalon tájékozódhatsz a corrida-k felől.

 

http://www.malaga.choperatoros.com/es/temporada2012.html

Előzmény: lara010 (40)
forumles Creative Commons License 2012.06.25 0 0 41

Sziasztok!

 

Egy új magyar corrida weblap született! Látogassátok! :)

 

http://bikaviadal.ucoz.hu

lara010 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 40
Sziasztok! Tudna vki segíteni, hogy Malagán vasárnaponként tartanak még bikaviadalt? Ha igen, akkor milyen időpontban? KösziL.
forumles Creative Commons License 2012.04.01 0 0 39

Örülünk hogy tetszik Milyennincs! :) Ismersz még rajongókat? Ha igen, mutasd meg nekik is blogunk. :)

 

Üdv!

Előzmény: milyennincs (38)
milyennincs Creative Commons License 2012.03.28 0 0 38

...me parece muy bien. :)             (tkp. = 'lájkolom' :)

Előzmény: forumles (37)
forumles Creative Commons License 2012.03.27 0 0 37

Sziasztok!

 

 

Nyitottunk egy blogot,a corridák kedvelőinek. Magyar nyelven nem volt korábban ilyen kezdeményezés! 

 

"Blogunk,a bikaviadalok világát hivatott bemutatni,a bikaviadalok kedvelőinek hoztuk létre azzal a céllal,hogy közelebb hozzuk a Corridák kedvelőit egymáshoz".  

 


http://vivatoreros.blogspot.com


Kalandkeres Creative Commons License 2012.02.16 0 0 36

Sziasztok!

 

Ez év májusában   az El Camino útvonalát fogom bejárni. Mivel sok mindent szeretnék látni ill. megtapasztalni  az út során ezért érdelködnék Tőletek, hogy mely napokon vannak viadalok. Csak hétvégén ? Délelőtt , délután?

 Az utam eleje Pamplonát is érinti, de ott nagy valószínűséggel hétköznap leszek .

  Navarra, , Kasztilia, Galicia tartományokat szeli át az út.  Visszafelé Madridban lesz 2 napom, de az keddre , szerdára esik.

Milyen lehetőségem lehet, hogy megnézhessek egy viadalt?

Nagyon megköszönöm ha segíteni tudnátok , mert az interneten nem találtam  infót   

forumles Creative Commons License 2011.12.06 0 0 35

A TVE bikaviadal magazinjának (Tendido Cero) archívuma itt elérhető. Folyamatosan frissítve,néhány évre visszamenő videóarchívummal.

forumles Creative Commons License 2011.12.06 0 0 34
forumles Creative Commons License 2011.12.06 0 0 33

Egy blogcsemege:

 

http://bregaorthez.blogspot.com

 

 

 

forumles Creative Commons License 2011.12.05 0 0 32

Szia! Jól beszélsz!!! (Írsz) csak sajna ennek ellenére kevesen vagyunk. :( de jó hogy írtál. :)

Előzmény: in fraganti (31)
in fraganti Creative Commons License 2011.08.01 0 0 31
in fraganti Creative Commons License 2011.07.29 0 0 29

Sziasztok!

Jó végre egy oldalt találni ahol legalább annyira szereteik a bikaviadalt mint én. :-)

Én is sajnálattal olvastam a híreket miszerint nem lesz több közvetítés. :-(

Valamint szintén sajnálattal hallottam, hogy bezárják a barcelona-i "La Monumental" arénát. :-(

Miért kell ezt elvenni az emberektől???

 

Állatvédők!

 Ti azt hiszitek, hogy a corridák arról szólnak, hogy értelmetlenül gyilkolják a bikákat.

Pedig nem! Ezek a viadalo a bátorságról ( a bika és a matador bátorságáról ) szól.

Azt is elfelejtitek, hogy ha nem lennének a corridák ezek a fajta bikák már rég nem is léteznének. Születésüktől számított 4-5 évig ezene az állatoknak példátlanuk jó soruk van.

Ellentétben a vágóhídra szánt társaiktól. ha nem hiszitek nézzétek meg a videót.

Előre jelzem csak erős idegzetűeknek!

http://www.youtube.com/watch?v=hCkyoueMG64&feature=related

 

Szerintem ezek után, senki nem mondhatja, hogy a bikaviadal állatkínzás lenne!

A filmben szereplő állatok is inkább választanák az arénában való halált, mint hogy egymás haláltusáját kelljen végignézni, és hallgatnijuk, a vágóhídon.

Az arénában eltöltött fél órájuk semmi, ahhoz a szenvedéshez képest amit a vágóállatoknak kell elviselni a születésüktől a leölésükig.

 

Azt hiszem ennyit akartam írni.

Remélem nem sértettem nagyon senkit, mert nem az volt a szándékom.

 

forumles Creative Commons License 2011.01.17 0 0 28

Szia Espanolíta! :)Téged mindig olyan jó olvasni!

Espanolita Creative Commons License 2011.01.17 0 0 27

Sziasztok! Én vagyok az a lány, akire az alattam lévő hozzászólásban utaltak:)

Szomorúan olvastam a cikket, hogy a spanyol TV végleg levette a műsorról a bikaviadalokat. Ami a cikk alatt lévő kommenteket illeti, azért van 1-2 hozzászólás, ami a korridák mellett szól. Szerintem nagyon jól megfogalmazta, aki azt írta, hogy ha valakinek nem tetszik akkor ne nézze, nem az a megoldás, hogy betiltsuk és akkor az se nézhesse, aki szereti. Talán az a baj, hogy a mai fiatalok nem tudják átérezni mi ennek az egésznek a lényege és csak a brutalitást látják benne.

Viszont, nem tudom mennyien gondoltak bele pl. abba, hogy bikák nélkül mi lesz az egyik leghíresebb spanyol fiestával, a pamplonai San Ferminnel? De sorolhatnék még 1-2 híres fiestát. Spanyolország a bikaviadal hazája, ha beszüntetik a corridákat az egy teljesen új Spanyolországot hozna, egy átlagos nemzetet, ami semmivel sem emelkedik ki a többi európai nemzet közül.

Lehet nyugodtan támadni a véleményem miatt, de nekem akkor is az a véleményem, hogy a corridákra szükség van, és sokan vagyunk még, akik hódolnak ennek a kultúrának.

Annyi minden van az életben, amiből a fiatalkorúak erőszakot és brutalitást tanulnak, elég csak pl. a háborús, lövöldözős, gyilkolászós számítógépes játékokra gondolni. Nem hiszem, hogy a bikaviadal ettől rosszabb lenne, vagy több rosszat tudnának tanulni belőle, mint annyi más dologból az életben.

 

forumles Creative Commons License 2011.01.17 0 0 26

Akkor a "Tendido Cero"-nak is befellegzett?

Ismerek egy lányt...megtesz mindent ezért a hagyományért...nézzetek be hozzá:

 

bikaviadal.hupont.hu

forumles Creative Commons License 2011.01.17 0 0 25

:(

milyennincs Creative Commons License 2011.01.16 0 0 24

Na, ez volt már 2007-ben is (amint írta Macarena1 is a 11. hsz-ben)

"never say never again" :)

majd meglátjuk.

Előzmény: milyennincs (23)
milyennincs Creative Commons License 2011.01.16 0 0 23

Szia!

Épp most hagyták abba (január 8-án), annak szellemében, hogy a gyerekek ne lássanak erőszakot a képernyőn ...

http://elcomercio.pe/mundo/695612/noticia-television-espanola-dejara-transmitir-corridas-toros

alatta a kommenetek többsége is elfogadólag nyilatkozik. Ez van.

 

Előzmény: forumles (22)
forumles Creative Commons License 2011.01.16 0 0 22

Sziasztok!

 

Van még esély arra,hogy a TVE ismét közvetítsen Corridákat?

kábelbúvár Creative Commons License 2010.05.31 0 0 21

Revans

 

 

 

 

 

  BRRRR

Előzmény: carmmi (20)
carmmi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 20
Ti undorítóak vagytok! hogyan tudtok szórakozni egy állat szenvedésén ostoba barmok??!!?! ezt nem hiszem el, hogyan létezhet olyan ember aki élvezi egy állat szenvedését? hát komolyan mondom, ti vagytok és a hozzátok hasonló szadista balfaszok a világ legcivilizálatlanabb és legundorítóbb alakjai!! tudjátok mit? legyetek büszke magatokra!

"én állatvédő vagyok de nincs semmi bajom a bikaviadalokkal." hát gratulálok kedves valaki nagyon élelmes civilizált epés kijelentés volt ez. csak az lenne a kérdésem, hogy szerinted az állat élvezi sőt egyenesen imádja, mikor lándzsákat döfködnek a hátába jobbról balról? szerinted bikának tetszik mikor egész nap éhezik hogy legyengítsék?

mert ha ez nem állatkínzás akkor mi az? ha ezt tolerálják akkor ennyi erővel a macska kutya meg minden más állat kínzását is tolerálni lehetne mert azok semmivel sem rosszabbak ennél!!! az ilyen ocsmány szokásokat el kell törölni mint ahogy eltörölték a lefejezést meg máglyán való elégetést meg minden kínzást is... azok is hagyományok voltak...

mégegyszer mondom, csak sajnálni tudlak benneteket, utolsó mocsadékokat, akiknek ez jelenti a szórakozást. meg se érdemlitek hogy embernek nevezzenek titeket, akik egy állat szenvedésén szórakoznak. gratulálok. legyetek büszkék magatokra 21 századi civilizált emberek!
kábelbúvár Creative Commons License 2008.07.08 0 0 19
Macarena1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 18
Azt tudod, hogy Paquirri halála óta még 6 torreádor halt meg attól, hogy fölöklelte őket a bika?
Azt hiszem Paquirri vette el Antonio Ordóñez lányát. Fran Rivera és Cayetano az ő fiaik. Nagyon hasonlítanak is az apjukra. :-)
Előzmény: milyennincs (17)
milyennincs Creative Commons License 2007.11.15 0 0 17

Egyetemista voltam, mikor meghalt Paquirri, nem gondoltam akkor, hogy ilyen 'manapság' (azaz akkor 1985-ben) megtörténhet, pláne nem közismert, rutinos matadorral.

Enrique Ponce, César Rincón, meg a 13-ban felsoroltad nevek fele ismerős. Jesulínt nem láttam, olvastam róla kifejezetten 'jó sajtója' volt a meglehetősen fiatal torero-nak. Mondjuk megítélni én nem tudom, de gondolom több sikeres év kell egy eredményes pályafutáshoz (ettől még lehet nagy tehetség). Olyan ez, mint a labdarúgók megítélése, 'pár' meccsből, néhány szezonból nem lehet.

A 'La gente internacional' adásaiban is többet beszéltek arról, hogy Paquirri fia elveszi (vagy csak jártak?) Antonio Ordońez unokáját, semmint a feriákról, de hát ilyen a 'sztárvilág'. Meg ezt sugározták külföldre a corridát nem ismerő 'gringóknak'. 

El Cid névvel kifejetten jónak kell lenni, hogy ezt 'aggassák' az emberre :) Őt sem láttam

 

Előzmény: Macarena1 (16)
Macarena1 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 16
Szerintem a jelenleg aktív matadorok közül a legjobbak Ponce, El Cid, César Rincón (de sajnos ez az utolsó éve :-( ), Castella, Manzanares hijo, Miguel Ángel Perera, és El Juli (habár 2 hónappal ezelőttig nem gondoltam volna, hogy valaha ezt fogom mondani róla). :-)
Előzmény: milyennincs (14)
Macarena1 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 15
Igen, Spanyolországban már megvolt az utolsó bikaviadala, most Latin-Amerikában búszúzkodik, aztán vége. Én nem szerettem különösebben. Neked kik tetszenek?
Előzmény: milyennincs (14)
milyennincs Creative Commons License 2007.11.13 0 0 14

...hát akkor láttal majdnem mindenkit. Azt hittem Jesulín visszavonult, közben látom itt van hány fület (oreja) meg farkat (rabo) érdemelt ki mostanában (is).

Előzmény: Macarena1 (13)
Macarena1 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 13
A híresebbek közül akiket láttam: Enrique Ponce, El Juli, Antonio Ferrera, César Jiménez, Juan Bautista, Pepín Liria, Espartaco, Serafín Marín, Alejandro Talavante, El Cid, El Fandi, Jesulín de Ubrique, Cayetano (aki szerintem egyelőre nem valami nagy torreádor), lovasok közül pedig: Pablo Hermoso de Mendoza, Sergio Galán, Leonardo Hernández, Joao Moura, Andy Cartagena.
Rajtuk kívül láttam sok fiatal matadort is (és novillerókat), akiknek eddig sajnos nem volt sok lehetőségük, pedig megérdemelnék, mert a legjobbak között lennének.
Előzmény: milyennincs (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!