Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 522

Ma Magyaországon milliók dolgoznak tökéletesen kiszolgáltatva munkáltatóiknak minden gyakorlati érdekvédelem nélkül. Vajon hány szakszervezeti tagdíjat fizető embert ismer ki-ki? Én egyet sem.

 

Vajon miből élnek és működnek ezek a szakszervezetek (a MÁV szakszervezeti tisztségviselőinek MÁV szolgáltatta jutattásai elég jó ismertek)?

 

Nem ennek a sztrájknak a jogosságát akarom firtatni, mert ez messzire vezet (kinek az érdeke?). De ez a sztrájk inkább szól kormánybuktatásról, mint a magyar munkavállalókról.

 

És az ilyen önfelkent népvezérek (az állitólagos szakszervezetek vezetői) fontosságtudatát nehéz lesz visszaszorítania majd egy következő (esetleg Fidesz) kormánynak is. Könnyű meglovagolni az emberek elkeseredettségét.

 

Csak mit is érünk el mindezzel?

szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 520
Hol van abban a te általad említett „értelem”, hogy a jelenben mindent megadunk gyermekeinknek, nem gondolva jövőjükre? Ez a marhaság! Hiába adnék én is meg most mindent a gyermekeimnek, ha a jövőjüket elqrják, és én ezt csendben tűröm! Ahogy telnek az évek, egyszer majd azt mondjam:

 

- Hát gyerekek, ennyi volt, nincs pénz, nem mész fősulira, örülj, hogy elvégezted a középsulit, eridj dolgozni, már ha találsz magadnak munkát! Ja, és majd unokát aztán nehogy szüljél nekem, mert én ugyan nem tudom eltartani helyetted! És, különben is, adj hálát, hogy gyerekkorodban megvolt mindened!

 

Gondolom, ha felnőnek, feltesznek bizonyos kérdéseket. Mit mondasz majd akkor nekik? Te mit tettél gyermekeid jövőjéért?

Persze mindez, amit itt felvázoltam, nem vonatkozhat rád, ha éppen egyike vagy azon szerencsés honfitársainknak, akiket nem rendít meg a jelenlegi kormány elqró politikája.

Előzmény: KaPé (510)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 519
Köszi!
Előzmény: Bíborkékhóvirág (517)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 518

Ezt a hírt most olvastam! Na, ennyit az általános sztrájkról!!! Na ennyit a szakszervezetekről! Pénz beszél, kutya ugat.

 

 

 

Az MSZOSZ kihátrált a szerdai vasutassztrájk mögül
Mégsem állnak le a vonatok?

Kihátrál a holnapi sztrájk mögül a kormánnyal korábban választási megállapodást kötött Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége. Indoklásuk szerint azért, mert túlságosan átpolitizálódott az érdekképviseletek követelése, ami veszélyezteti az eredeti célok elérését.

 

 

 

http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=185468

Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2007.11.20 0 0 517

Hű, az nagyon durva!

Kívánom, hogy legyen munkád mielőbb!

Előzmény: szille01 (515)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 516

Ez egy példa arra amit kérdeztél.

Érdemes elolvasni!

 

 

http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=130541&archiv=1&next=0

 

 

Előzmény: Törölt nick (509)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 515
Hosszú, faramuci történet, nem idevaló. Azért köszi érdekelődésedet! Annyit csak, nem az én hibám, és átmeneti. Július óta nem dolgozom, előreláthatólag áprilistól újra munkába állhatok, nagyjából. 
Előzmény: Bíborkékhóvirág (514)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2007.11.20 0 0 514

Csak a háttér információ érdekelt volna, hogy mi az oka?

Amúgy nem furcsa!

Előzmény: szille01 (513)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 513
Ez olyan fura?
Előzmény: Bíborkékhóvirág (512)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2007.11.20 0 0 512
Hogy-hogy munkanélküli vagy?
Előzmény: szille01 (511)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 511
A vállalattól.
Előzmény: Törölt nick (509)
KaPé Creative Commons License 2007.11.20 0 0 510
Tartalékaink nincsenek, hogy egy esetleges túlélésre játszva, áthidalhatnánk pár hónapot.

Aranyos gondolatmenet :-))
Arra nem gondolsz, hogy a megtakarításaimat nem ilyen marhaságokra akarom elcseszni (kihúzni a sztrájk hónapjait, lol), hanem értelmes dolgokra? Pl. a gyerekeimre?
Előzmény: szille01 (505)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 509
A szaxervezetisek honnan kapjak a penzuket? Tajekozatlansagomban kerdezem.
Előzmény: szille01 (508)
szille01 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 508
Én egyet értek veled, bár én könnyen beszélek. A szerdai demonstrációra 10 000 embert várnak a szervezők! Ki se merik mondani, hogy százezret, netán egymilliót! Sejtésem, be lennének sz...va, ha erre tényleg bemozdulna az ország! Hogyan is számolnának el ezzel a blamázzsal! Mert szerintem ennek a tüntetésecskének, sztrájkocskának nem lesz semmi eredménye és nem is azért szerveződött! Ez csak ámítás, most mutatják meg a szervezők, megdolgoznak a pénzükért! Szerintem.  
Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 507
Ha mindenki fosik, lapul es igazodik, a munkaadok mindent megtehetnek. Ha van 1 bator es 100 lapulo, az egy bator martir lesz. Ha kollektive elkezdenenek folbatorodni az emberek, egesz gyarakat nem rughatnak ki a multigecik. A tudomany mara megallapitotta a gyava nep valamint a haza lete vagy nemlete kozti osszefuggest - kicsit persze most egyszerusitve a dolgokon.
Előzmény: szille01 (505)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 506
Vagy inkabb Orban gazdasagi protekcionizmusa szemben Gyurcsanyek leggusztustalanabb komprador/lakajmentalitasaval.
Előzmény: ooloo (504)
szille01 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 505
Nem lesz Mo-n általános sztrájk. Oly nagyfokú az elszegényedés, a munkahely elvesztésének félelme, mely visszatartó erő egy általános sztrájk létrejöttéhez.

 

Fizetni kell a Suzuki-hitelt, arra az adót, a biztosítást (casco nélkül!), a lakáshitelt és még az egyéb hiteleket, amit már eddig felvettünk, fizetni kell a villany-, a gáz-, víz-, telefon-, internet-, TV-, kuka-, kéményszámlákat, kell bérlet vagy jegyek az utazáshoz, fizetni kell az orvost és a gyógyszert, az iskolát. Jó lenne a gyerekeknek téli ruha és cipő, mert a tavalyit kinőtte. A kutyát el kell vinni beoltatni, a gyerek megy kirándulni az osztállyal. Stb. stb. stb. Ja, és enni is kellene! És, hogy mindezt miből? Tartalékaink nincsenek, hogy egy esetleges túlélésre játszva, áthidalhatnánk pár hónapot. Így nem kockáztatható, hogy elvész az autó, a lakás, lekapcsolják a villanyt stb. A már most is - jobb esetben - létbizonytalanságban élő emberek nem fognak sztrájkolni, mert nem engedhetik meg maguknak! Hiába értenének egyet, nem tehetik meg! És itt lebeg a fejünk felett az újabb sarc, az ingatlanadó.

Egy általános sztrájkot viszont nem lehet megvalósítani nyugdíjasokkal, munkanélküliekkel, vállalkozókkal…!

 

Ez van! Általános sztrájk lefújva!

Én, mivel munkanélküli vagyok, maradok a demonstrációnál. Nekem ez maradt! Mások végezhetik munka után, hétvégén, de még a szabadságukat is rááldozhatnák, ha arra lenne szükség!   

ooloo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 504
Erről viszont a Fidesz tehet. 0rbán tört-zúzott mindenfelé, mint a kiselefánt. A maszopnak elég volt csendben maradnia.
Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 503
Valamint, gyanitom, nem elhanyagolhato angol-amerikai segitsegek valasztasok elott.
Előzmény: ooloo (502)
ooloo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 502
Pillanatnyilag övé a parlamenti többség és (gyanítom) a leggazdagabb magyarországi párt.
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 501
En nagyon is tudnam potolni, ne ertsuk felre. De sztem nem lehet elegge demonizalni. En abban a hiszemben vagyok, hogy meg mindig nem mertuk fel, mennyire veszedelmes. Gyakorlatilag semmitol nem riad vissza, nincs lelkiismerete, pszichopata, megalo- es cezaroman, tobbszorosen problemas szemelyisegu, gengsztermentalitasu, kulonos impulzivitas mellett kepes a hideg feju (kigyo-) kalkulaciora es elkepzelesei kimeletlen keresztulvitelere, gyakorlatilag barkit elarul es hatba tamad, ha erdekei ugy kivanjak, es ami magyar foldon igen ritka, kepes hosszu tavu strategiakban tervezni.
Előzmény: ooloo (500)
ooloo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 500
Felesleges démonizálni, messze nem akkora arc a Fleto és egyáltalán nem pótolhatatlan. Mi változna, ha jövő héttől mondjuk Kókának hívnák a kormányfőt?
Előzmény: Törölt nick (499)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 499
Vagyis Fleto II-t irtal, mut.mut.
Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 498
De ez az, hogy Fletot nem kovethetne Fleto I. Egyedulallo (egyedulalloan veszedelmes) jelensege kozeletunknek. Ilyen verprofi szarkavaro 100 eve nem termett magyar foldon. A fidesz csaknem teljesen vedtelen vele szemben, nincs egy emberuk, aki ezzel a gengszterlogikaval gondolkodna, es kepes lenne bejosolni valamely soron kovetkezo elkepesztoen aljas - sajnos nemritkan zsenialisan aljas - huzasat. Melyik fideszitanak jutna eszebe 23 millio roman vagy a Kover-kotel??
Előzmény: ooloo (497)
ooloo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 497

Szili személyére direkt nem tértem ki, bármelyik óbolsi (antiliberális) behelyettesíthető a képletbe. Ebben a szituációban az SZDSZ bizonyosan nem vállalná a koalát, sőt határott ellenlábasa lenne a szoci kisebbségi kormánynak.

Ha pedig Fletot egy Fleto-II. követné, akkor mi változott?

Előzmény: Törölt nick (495)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 496
Elnezest. De laikus eszrevetelt azert tehetek, legfeljebb majd valaki kiigazit. Sztem az megallja a helyet, hogy a gazdasagi novekedesnek nincs szaga, onmagaban egy adat, ami nem jelzi, milyen melyrol jon valaki, es akinek sokat kell behoznia, produkalhat nagyobb szamokat, nem?
Amugy a romanok mint fiatalabb nep joval eleterosebbek nalunk, ezt szamtalanszor bizonyitottak, ez mellettuk szol.
Előzmény: Bíborkékhóvirág (493)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 495
En nemaszontam, hogy sztem egy mukodo felallas volna, csupancsak az olvtars kert tolem egy nevet, aki sztem viszonylag joindulatu politikus a maszopban.
Monnyuk az ciki, hogy a Gyurcsany pont iden latt partelnok, ha elpuccsolnak a kormany elerol, 2 evig meg maradnia kene, ami technikailag az altalad mondottakat valoszinusiti. (Vagy lehet naluk rendkivuli tisztujito?)
Es a szadeszt mert teszed rogton ellenzekbe?
Előzmény: ooloo (490)
Tegnap Tyinko Creative Commons License 2007.11.19 0 0 494

"Amennyire en tudom (nem igazan), ezek, mint pl. a kinai is, gazdasagi latszatcsodak csupan."

 

Nem nevezném a kinait látszatnak. Nagyonis valóságos. Olyannyira, hogy komoly veszélyt jelent az amerikai gazdaságra is.

 

A román-ra már nem áll fenn ugyanez. Mélyen vannak, mélyebben, mint mi voltunk. Viszont mi is megoldhattuk volna az euro kérdést 2007-re, ha nem kerül homokszem a fogaskerekek közé.

 

Ha ők megússzák ezt (és előttük van a rossz példa), akkor én is nagyobb esélyt jósolok nekik, mint magunknak.

 

Lényeges még a társadalom bizalma. Ha a románok folyamatosan fejlődnek, akkor a kormány maga mögött tudhatja a nép támogatását. Ezt a lehetőséget mi elveszítettük.

Előzmény: Törölt nick (491)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2007.11.19 0 0 493
Aki csak ugatja, az ne szóljon bele!
Előzmény: Törölt nick (485)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2007.11.19 0 0 492
Csakhogy én nem vagyok nő, és nem iszok alkoholt! :-P
Előzmény: Törölt nick (487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!