Keresés

Részletes keresés

Warcraft4beta Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20

Próbáljátok ki a szűzteát: http://szuzteakapszula.blogspot.com

Nekem bevált teljesen :) Csak óvatosan vele, nem szabad túlzásba vinni :D

mokustunder Creative Commons License 2015.08.06 0 0 19

és valaki aki régóta alkalmazza, el tudja mondani, hogy mit tapasztalt? Tényleg nem vagy annyira éhes illetve lehet tőle fogyni is? Köszi

vaszilij zajcev Creative Commons License 2009.04.14 0 0 18

Sziasztok!

 

Elég tudományosnak találom ezt a dolgot úgyhogy kipróbálom. A glikémiás terhelésnek az a lényege, hogy egy étkezésnél 16 alatt maradjon. Tehát a görögdinnyéből meg lehet enni 30 dkg-t, ha jól számoltam. Én kb két hónapja elkezdtem egy bodybuildinges étrendet, de nem vettem figyelembe a GI-t és a GL-t. Most megpróbálom ezzel összekombinálni.

Almulina Creative Commons License 2009.03.22 0 0 17
Ja és az lemaradt, hogy ez fordítva is igaz, hiába magas a görögdinnye GI-je, ha egy adaggal nem viszünk be extra mennyiségű szénhidrátot, elmarad az extrém vércukor emelkedés.
Előzmény: Almulina (15)
Almulina Creative Commons License 2009.03.22 0 0 16
Köszi, utánanézek.
Előzmény: 927andika (14)
Almulina Creative Commons License 2009.03.22 0 0 15

Olvastam egy cikket, amiben bevezetik a glikémiás terhelés (glycemic load, GL) fogalmát, ami nem tűnik hülyeségnek, azaz a GI mellett az is számít, hogy milyen mennyiségben fogyasztunk az adott élelmiszerből és annak mekkora az egy adagra vonatkoztatott szénhidrát mennyisége. A GL-étrend a Gi-nél annyival több, hogy az elfogyasztott adagok is számítanak.

Példaként a görögdinnyét említi, aminek GI-je nagy, viszont a GL-je viszonylag kicsi. A GI-je 100 g-ra vonatkoztatva 72, egy adag (kb. 120 g) 6 g szénhidrátot tartalmaz, így a GL a számítások alapján (72/100 × 6 = 4,32) alacsonynak mondható.  

Ha megpróbálom lefordítani magamnak a lényeget, akkor úgy tűnik, hogy hiába alacsony valaminek a GI-je (teszem azt éretlen (zöld)banán), ha megeszem belőle egy kilót, akkor a lassú vércukor emelő hatásnak adtam egy nagy pofont.

927andika Creative Commons License 2009.03.18 0 0 14
Szia ha egyre gondolunk Béres Alekszandra könyvében van ilyen táblázat!
Előzmény: Almulina (13)
Almulina Creative Commons License 2009.03.10 0 0 13
Sziasztok! Ha esetleg járna erre valaki (látom nem pörögnek az események itt) tudnátok nekem tanácsot adni, hogy korrekt és megbízható GI táblázatot honnan lehet szerezni?
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 12
Szia!
Na végre valaki észre vette hogy írtam ide valamit:)Köszönöm válaszodat.Már azt hittem hogy senki se fog válaszolni.Látom tájékozott vagy ebben az ügyben.Talán alkalmazod ezt a fajta diétát?Tudnál kicsit többet mondani róla?
Várom válaszodat!Üdv:Pipő

Mindenki válaszát szívesen látom.
Szeretném ha fellendülne ez a topic.
Szóval jöjjön ide bárki aki fogyni akar,életmódot változtatni.
Előzmény: keszi9 (11)
keszi9 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 11

Szia!

Nem teljesen az. A Súlykontroll diéta épít a glikémiás indexre, de GI diétától több.

Előzmény: Pipőke0312 (10)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 10
Helló Valaki!
Látom nagyon kihalt ez a topic.De megpróbálom feléleszteni.És remélem valaki tud is majd segíteni nekem.Ez a glikémás index diéta nem az,amit a Bére Alexandra reklámoz?Mert ha igen akkor engem érdekel.Feltéve ha lesz aki csatlakozik hozzám.Amúgy ez nem egy diéta hanem egy életmód program.Segít átalakítani a rossz étkezési szokásainkat a helyes táplálkozásra.E mellett pedig lehet fogyni is.Ez a program 3 szakaszból áll.De ha valakit érdekel akkor megtalálja a program teljes leírását a www.beresalexandra.hu oldalon.Várom a hozzászolásokat.
Üdv:Pipőke,egy kiváncsi fogyózó:)
bakibaby Creative Commons License 2008.02.16 0 0 9

Ez egy bla-bla.

 

bb

Vajk Creative Commons License 2007.08.21 0 0 8
injekcióval.
Előzmény: szundi22 (7)
szundi22 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 7
Ha alacsony a vércukorszinted, akkor az elraktározott zsírból szabadul fel a glükóz, így nem kómázol be, ha alacsony cukorszint mellett edzeni kezdesz. Hogy emelik az inzulinszintet a testépítők? 
Előzmény: Vajk (5)
laconicgirl Creative Commons License 2007.08.21 0 0 6
Hát én úgy tudom, hogy nem. Lehet rosszul tudom. Gondolj bele ha mondjuk óránként a testednek 60 kcal-ra van szüksége és megeszünk adag gyorscukrot mondjuk 600 kcal értékben, a szervezetnek nincs rá szüksége hogy elégesse, mert ennyit nem használ fel a funkciói működtetésére. Én úgy tudom, hogy bizony a felesleg nagy részét a szervezet átalakítja zsírrá és megy a zsírpárnákba. Ezt különben magamon is tapasztaltam, mert próbáltam gli-diéta szerint élni.  Egy biztos, hogy tényleg gyorsan éhes leszek a sok cukor után, és kis idő elteltével nem győzök állandóan a konyhában édesség után kajtatni.
Előzmény: Vajk (5)
Vajk Creative Commons License 2007.08.21 0 0 5
de ha megnő az inzulin mennyisége a testben, az nem a zsírpárnákba teszi a megmaradt szénhidrátot, hanem elégeti. Ezért használják a gyúrósok is zsírégetésre, hogy szákásítsanak vele.
Tehát ha megnő az inzulin mennyiség, az zsírt éget, nem?
Előzmény: laconicgirl (4)
laconicgirl Creative Commons License 2007.08.21 0 0 4

Ha az ember sok magas gli-indexű kajákat eszik, akkor hirtelen megnő a vércukor, a szervezet inzulint termel, ami mivel általában annyi kalóriát nem égetünk el, mint amennyit bevittünk ilyen gyorsan, a szervezet kénytelen eltartalékolni a felesleget a zsírpárnákba. Ráadásul a vércukor a sok inzulin hatására hirtelen visszaesik, eredménye, hogy újra gyorsan éhes leszel és megint keresed a gyorsan jóllakatni képes egyszerű cukrokat. A végeredmény tuti hizás, miközben állandóan éhesnek érzed magad. 

Az összetett cukrokat, pl fruktózt tartalmazó gyümölcsök hosszabbtávon veszik el az éhséget, mert a szervezetnek először egyszerű cukrokra kell azt lebontani, a vércukor nem emelkedik, szép egyenletes marad, nem megy zsírpárnába, és később leszel éhes.

 

Szóval nem kell cukorbetegnek lenni ahhoz, hogy belássuk, az alacsony gli-indexű kaják fogyasztása mindenki számára ajánlott, ha nem akar súlyproblémákkal küzdeni egy idő után. Magas gli-indexűt is lehet néha enni, de nem túl gyakran, egyszerre keveset és lehetőleg más alacsony indexű ételekkel kombinálva.

Vajk Creative Commons License 2007.08.20 0 0 3
A glikémiás index a szénhidrát felszívódási sebességét mutatja.
Szőlőcukoré a legmagasabb(ez szívódik fel a leghamarabb), ez az egység.

Mi ennek a diétának a lényege? Mert az indexet a cukorbetegek használják,hogy csökkenbtsék az evés utáni hirtelene megugró vércukorszintet.Másnál nemnagyon látom értelmét, de tanulékony vagyok:)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 2
csak nullázott, nem kell berágni, ez a sorsa minden újonnan nyíló topiknak :-)
Előzmény: gorgó (1)
gorgó Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1

Szeretnél valamit?

 

Előzmény: Kinga-Kaszi (0)
Kinga-Kaszi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 0
0
gorgó Creative Commons License 2007.08.20 0 0 topiknyitó
Aki szeretné elkezdeni a diétát vagy bármilyen ötlete van szeretettel várom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!