Keresés

Részletes keresés

parachute Creative Commons License 2013.02.06 0 0 570

Sziasztok!

Van még valakinek eladó Csodakert számok?

Hiányzik: 2010/6,8, 2009/6, 2008/6,7,10, 2007/10, 6,5, 2006/12, 5,4,2,1 2005/12,10,9 és előzőek...

Segítenétek?

Németh Erika

_Krisztinca_ Creative Commons License 2009.08.11 0 0 569
Köszi a tippet, böngészni fogom...!!!
Előzmény: agicza (568)
agicza Creative Commons License 2009.08.09 0 0 568
Elvonási tünetekre inkább pörgesd vissza pár száz hsz-sal a topicot, egy csomó jól használható link van tök ingyen, ezerszer szebb látnivalókkal, bár tény, hogy őket csak laptopon tudod kivinni a kertbe olvasgatni-nézegetni. :-))

Már linkeltem a saját topicban, de ide is elfér, ha már szépségekről volt szó: http://www.clivenichols.com/
Előzmény: _Krisztinca_ (567)
_Krisztinca_ Creative Commons License 2009.08.08 0 0 567

Szia agicza! Valószínűleg azért ült le a topik, mert az aug-i számot én magam is a negyedik helyen kaptam meg... Már elvonási tünetem volt, ezért vennem kellett pótlékot :-))) Íme:

 

 

Még nem olvastam át teljesen, nem mondom, light-os, de 295 ft-ot megér...

Délután meg nekiülök a Csodakertnek.. (illetve kifekszem az árnyékba)

 

Előzmény: agicza (566)
agicza Creative Commons License 2009.08.07 0 0 566
Nagyon leült a topic, pedig a különszám most egészen pofásra sikeredett, a kis kerteket vették górcső alá, és megint található benne nem kevés használható ötlet, egyszerű de tényleg mutatós kialakítások, pl. az apró részletek a 10-15. oldalon, a kis fákról szóló cikk 30-33. old., vagy a 52. oldalon a hortenziás ágyás. Az augusztusi 'rendes' szám elbújhat mögötte, pedig az is 'csak' a szokásos szintet hozza...
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 565
Lehet, hogy sikerül a férjemet rábeszélni, hogy vegyük ki a kosarakból a tavirózsákat. De neki kell belemennie nem nekem :-)))
Most, hogy látja nem lesznek nagyobbak, most úgy tünik eggyetért a dologgal. Talán a hétvégén, persze ha nem lesz megint monszunos idöjárás.
A tied gyönyörü, de neked árnyékod is van, ami nálunk sajna nincs. A tied olyan szép zöld, és a mérete ? Arról nem is beszélek. A mienkre ha ráteszed a gyufásskatulyát, akkor lehet, hogy lemerül. :-(((
Előzmény: Dogfüggő (563)
BeHa20 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 564

Tartomo!

Nagyon köszönöm! Remélem ott sikeres lesz :-)

Dogfüggő Creative Commons License 2009.07.02 0 0 563

Sziasztok,

anlu, ez a tó se nagyobb, szintén fóliás, és szabadon nő benne a tavirózsa.

Amelyiknek a tetejére tettem a gyufaskatulyát a méretek miatt, az három éve került a tóba zsenge fiókaként.

Teljesen tuti, hogy nem árt a fóliának, arrafelé nő a gyöktörzs, amerre a legkényelmesebb neki, tehát ahol fólia (vagy bármi akadály) van, ott szépen elkanyarodik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (554)
Tartomo Creative Commons License 2009.07.01 0 0 562

Azt javaslom menj át a fűápolás topikba, ott  nagyon sok fű szakértő van, akik ismrek a fű minden  baját, és ők biztosan tudják mivel kezeld a gombákat anélkül, hogy a füvet tönkretennéd, vagy épp a gyerekeknek, vagy a kutyáknak baja lenne.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003177&la=91549867

Előzmény: BeHa20 (561)
BeHa20 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 561

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni, nagyon régóta olvasom a csodakert magazint, de erre még ottsem találtam választ, hátha nektek van megoldásotok. Kertemben gyönyörű a fű, csakhogy egyik reggelre gombák jelentek meg ráadásul két féle is-, és egyre több van belőle. Két pici gyermekem és egy kutyám van, félek, hogy mérgezőek. Tudna valaki tanácsot adni hogyan szabadulhatok meg gyorsan és végleg ezektől a betolakodóktól?

Tartomo Creative Commons License 2009.06.30 0 0 560
Anlu megtennéd, hogy beteszed a hortenziás topikba a hortenziás cikket a MSG ehavi számából? Már ne bírom kivárni a jövő hónapot, hogy  itthon is megjelenjen.
Előzmény: Törölt nick (558)
Tartomo Creative Commons License 2009.06.30 0 0 559
Szokás szerint  itt is megjelent a csodakert, persze a tartalom az előbb i hsz tükörfordítása. Nagyon tetszik arózsás rész, mert mostanában a rózsákat is eléggé kedvelem. A lila-ezüst párosítás is nagyon klassz.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 558
MSG június. Gyönyörü képek, mint mindig. Rózsák, nyári virágok, pavilonok, lila szinek, ezek a föbb témák, és persze a tanácsok. A pavilonoknál van egy tök modern, azt külön lefényképeztem. Teljesen átlátszó, elolvasni még nem olvastam el, üvegböl vagy müanyagból lehet, de biztos hogy nem olcsó.

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.30 0 0 557
Köszi a választ, akkor majd meggondoljuk.
Előzmény: agicza (556)
agicza Creative Commons License 2009.04.30 0 0 556
A fóliának nem sok köze van a kérdésnek, ez is az, a tavirózsa nem tesz kárt benne, elentétban az olasznáddal és a bambusszal.

Én még mindig azt mondom, hgoy felejtsd el a ládázást-cserepezést, ha csak nem bonsai-tündérrózsát akarsz nevelni, nem kell félni a szabadon engedésétől még ilyen viszonylag kis tóban sem...
Előzmény: Törölt nick (554)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 555
Akkor, ha jól értlemezem amit írtál és egy nagyobb edénybe teszem, akkor több és nagyobb levelei lesznek? pl, ha az ültetökösárból egy húsosládába tenném, akkor a méret talán passzolna a mi tavunkhoz?
Előzmény: agicza (553)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 554
A mienk csak 6 m³ körül van és fóliás tó. A tied sokkal nagyobb, de hogy fóliás-e azt nem látni rajta. Ha én szabadjára eresztem a tavirózsát, akkor nem teszi tönkre a fóliát?
Előzmény: agicza (553)
agicza Creative Commons License 2009.04.29 0 0 553
Dehogynem, szét fogják nyomni a jutazsákot, éppen az a lényeg, hogy tudjanak terjeszkedni! Egy olyan kupac lomb és virág pl., amit a nagy tóban látsz, kb. ugyanekkora gyöktörzs-rendszerrel terül el az aljzaton, egy-egy gyöktörzs akár kar-comb vastagságú is lehet... Na most ha belegondolsz, egy aprócska műanyag kosárban az sosem lesz ekkora, tápozhatod, ahogy akarod, az az életben tartására alighogy elég...

A levél szín és forma meg simán fajtafüggő, az alba-nak, az alapfajnak pl. matt zöld, kis levelei vannak, a Chromatellának meg pizzástányérnyi, méregzöld...
Előzmény: Törölt nick (552)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 552
Köszi, akkor lehet, hogy majd kiveszem a kosárból. Én idén adtam a tavirózsáknak Cosmote tápszert amit ajánlottak hozzá. De amit azóta hozott leveleket, azok ugyanolyan picik mint azelött.
De a képeken láthatóak nálad is olyan tav.ró. levelek amik olyan simák, és nem fényesek. Én olyan fényeslevelüt keresek, azok erösebbnek tünnek. De lehet, hogy a képek csalnak egy kicsit. És a juttazsákot nem nyomják szét? A mi tavunk nem olyan nagy mint a tied.
Előzmény: agicza (551)
agicza Creative Commons License 2009.04.29 0 0 551
:-))) A kert ötödik évét tapossa, csak próbálom úgy fotózni, hogy mindez ne tűnjön fel elsőre. A víznek és a fűféléknek köszönhetem egyébként ezt a fílinget... A színváltós rózsaszínt kaptam, nagy valószínűséggel az 'Attraction', ő van mindegyik további képen is... :-)

A tündérrózsa titka sztem az ültetésben van: agyag, jutazsákba kötve, követ rákötsz, és zsuppsz, le a tó mélyére, az iszapba, amit nem kell kényszeresen kotorni-pucolni, mert abból az összegyűlt szmötyiből táplálkozik a tavirózsa... Egy kosárban nem fog tudni fejlődni, és kaját sem nagyon kap.
Előzmény: Törölt nick (550)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 550
A 15,21,22,23,36-os képeken láthatókra gondolok. A Marliacea Chromatella is gyönyörü.
Te magad egy csodakertben laksz, minek neked a csodakert magazin? Olyan gyönyörüek a képek, mintha egy parkban laknál.
Előzmény: Törölt nick (549)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 549
Elárulnád nekem, hogy mi a neve a tavirózsáidnak? Ami nekünk van, az alig hoz pár levelet és az is olyan gyenge. Idén ki szeretnénk cserélni olyanra, aminek erös és sok levele van. A mienk olyan gyenge minöségü levél, a tieden pedig látszik, hogy olyan fényes nagy levelü. Nekem nagyon tetszik amikor a levél széle úgy felkunykorodik. Ez az a nagy levelüekre jellemzö. köszi
Előzmény: agicza (546)
agicza Creative Commons License 2009.04.29 0 0 548
Törzses lilaakác? :-))))) Chitalpa esetleg? A selyemakácot meg két évig konténerezed, és simán mehet ki másfél-két méteresen, egy kicsit fog minden évben visszafagyni, még itt sem drámai a helyzet...
Előzmény: Tartomo (547)
Tartomo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 547
Köszi a linket. Sajnos olyan helyre tudnám tenni, ahol nem kap árnyékot. Szinte reggeltől estig sütné a nap. Egy nyugati fekvésű palakerítés elé akartam ültetni, sajnos nagyon megreked ott a meleg, így  meg pláne nem jó választás. valami olyan kéne ami szereti a meleget, és a napot. A selyemakácra gondoltam, de letettem róla, mert  kicsit fagyérzékeny.
Előzmény: agicza (546)
agicza Creative Commons License 2009.04.28 0 0 546
Nyugtasd meg anyukádékat, hgoy lassan nő és nagyon helyes kis fa lesz, 3-4 méterre nő 10 év alatt (ha kicsit meglódul, annak majd te örülni fogsz :-D), de max. 5m a kifejlett fácska 20 év alatt, szóval nyugodt szívvel a legkisebb kertbe is ültethető. Sztem szerezz be egyet, de kéne neki pár óra árnyék, az itteni teljes napsütésen levő egyedek tudod, hogy nem mérvadók....

Itt találod a tavalyi állapotot, most még nincs kilombosodva annyira, hogy teljes szépségében lehessen fotózni: http://picasaweb.google.com/AgiczaKertje/Kert2008NyarI#5292672611939582962
Előzmény: Tartomo (544)
Tartomo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 545
Oh, valóban, én néztem el. Csak annyira elvonta a fiogyelmemet  maga az akác, hogy  azt már meg se láttam. :D
Előzmény: chablis74 (543)
Tartomo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 544

Nem dobsz fel egy fotót? Most  annyira szeretnék egy ilyet, csak amikor mutattam anyáéknak,. azt mondták, hogy ez túl nagy ide, és nagyon sok a levele:(

Szóval az biztos, hogy egy jó darabíg csak a Te, és más kertjében álló fákban gyönyörködhetek. Egyébként miléyen gyorsan nő, mennyire vízigényes? Ja, és mennyire bírja a tűző napot? lehetr veszek egyet, és  ha már megvettem, úgysem tudnak mit csinálni. :P

Előzmény: agicza (542)
chablis74 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 543
Annyit helyesbítenék, hogy valószínűleg az a lilaakácos út nem gyöngyikével van beültetve, hanem harangos csillagvirággal (Hyacinthoides hispanica). Az sokkal szebb is...
Előzmény: Tartomo (536)
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 542
Jól emlékszel, és már a virágbimbók is előjöttek, pedig még alig hajtott ki... A száránál, ahol megállt a hó, felfeslett a kéreg, azzal kellene valamit sürgősen csinálni, mielőtt nagyobb baj lesz.

Az a Cornus-os cikk és a Wisteria-út valóban fénypontja az ehavi számnak!
Előzmény: Tartomo (536)
napene76 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 541
e-mail ment köszönöm
Előzmény: bojti (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!