Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.03 -6 6 2396

A legszomorúbb dolog, még péntek reggel is volt a boltban készleten 1 darab személykocsi. 10.00 óra után nem sokkal nyitás után oda értem a rendelt termékekért, Kb így kezdődött Eladó ott volt bent baloldalt levő csomagoló helységben vagy kis raktáron..várnom kellett rá vagy 10 percet az üres boltban... Épp csomagoltak a haveroknak a modelleket.. gondolom

Oda jött ... hát nem tud adni modellt... Mert nincs elfogyott.. Mondom ott van készleten.. utánam rendelt valaki az gondolom meg kapja.. Egyébként igen az utánam levő új. vásárló meg kapta a modellt.! Tudomásom van róla. Telefonos és írásos bizonyítékom is. . Ismerem az illetőt. Nekem nem az fáj, hogy nem kaptam meg a Modelleket hanem az, hogy oda autóztam érte. és gyakorlatilag semmibe vettek. Pedig nem kevés pénzt hagytam a Boltba.. Volt másik rendelésem is.. .. azt elhoztam részben. . . Máskor is volt ár ilyen többször ... hogy eladták a modelleket ellőlem .. pedig elsőként adtam le a rendelést és utánna még órákig fent volt. Itt az a lényeg, hogy ha nevemet meg látják ne kapjak modellt.. Szelektálnak Ez az INKORREKT részükről. Ezért üres a bolt.. sok az ismerősöm aki inkább már külföldről rendel meg más boltokból! Ezután a panaszkönyv elkérése után még flegmába volt az eladó.. Kollégájátol kérdezte idézem (Hol kell ki tépni ezt a szart) aztán kaptam egy oldalt. Mindegy... Ez ilyen.. Múltkor egy barátomnak vittem vagont.. Meg kérdezték a boltban szintén ezek az eladók. Kinek viszem ..... Nem mindegy?? az én dolgom... Üzleti titok.. Nem mindegy ha kifizetem kié... 1 vagy 2 vagy 3... Ezzel szerintem messzire mentek.. az Urak... Ez a hozzá állás INKOREKT! Elküldtem a BOLTNAK A VÁSÁRLÁSI időpontokat le van minden mentve le van minden fotózva az Új vásárló szándéka is. vételre... aki végül kapott modelleket.. Minden meg van. Ez azért nem semmi.. Modellem ettől nincs és nem is lesz a Boltból.. Ja és ezután  még mi történt? Le ült a szémítóépo mögé az eladó, teljesen törölte a szemétkocsikat a WEB shopbol úgy mint ha sosem lett volna a készleten ... Teljesen eltűnt.. nem találni.... Mintha bizonyítékát tünettett volna el nincs nem is volt nem is lesz címmel.Ezután Nincs mint csodálkozni lehet reklámozni a boltot a negatív reklám is reklám.. Tudom.. De ez egy igaz történet legalább és megalázó volt számomra ez a viselkedés...

Ne haragudjatok rám .... hogy leírtam ezeket a sorokat. 
Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2395)
Törölt nick Creative Commons License 2024.02.02 -6 6 2395

Üdv!

 

 Kedves Fórumozók! 

 

 Tegnap Kora délután Rendeltem a MODELL ÉS HOBBY Üzletből. 3 db SZEMÉLYvagont ! Volt még készleten! Meg vásároltam! Időben.. Aztán Mai nap bementem a BOLTBA és nem adtak MODELLT ! az utánam levő vásárolnak akinek szóltam később vette meg Több mint egy órával ugyan azt a 3 modellt és ő meg kapta át vette! Be írtam a PANASZKÖNYVBE ! ÍRÁSos bizonyítékom van erről az egész esetről! Hozzá teszem a Bolti alkalmazott elég FLEGMA volt velem Közölte a a panaszkönyv átadása után még neki ált feljebb hogy ami még van ANALOG mozdony és a Hozzá járó HANG dqekodert úgy teszem bele ahogy akarom... Nem érdekli! Ez egy ilyen BOLT ... Nem az első eset sajnos hogy egy Jártam a BOltban sok az ismerős aki már ezekre panaszkodott nekem.. Hogy flrgma a hozzá Állásuk.!! Elégé Csalódott vagyok! Mert nem kaptam meg a modelleket! akit meg küldök hogy vegye meg a modellt(eset) az meg meg kapja ! Itt van E-mailben az írásos vissza igazolás az URI ember vásárlásáról! az én vásárlásomról! FEJRE mennek! Stb Nem KORREKTEK!!! Ennyi a MODEL ÉS HOBBYról... Meg látjuk a FOGY VÉDELEM meg a TÖBBIEEK MIt fognak szólni hova jelentettem a dolgot! 

 

Jó modellezést ! 

 

 

Géza Kovács Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2394

Köszönöm a listát zetaman és Decin uraknak! Legyen időm böngészni a kínálatukat... Géza

Előzmény: zetaman (2389)
porszívómester Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2393

Mobilra optimalizált végre, nekem tetszik.

Előzmény: somytomy (2391)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2392

Elég fura, olyan, mintha gyászkeret lenne...

Előzmény: somytomy (2391)
somytomy Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2391

Így elsőre a használat látszólag nem sokat változott, de a színséma azért egy kicsit csípi a szemem.

Előzmény: teaház (2390)
teaház Creative Commons License 2024.01.15 -1 1 2390

Szerintem asztalin is sokkal rosszabb lett...

Előzmény: zetaman (2386)
zetaman Creative Commons License 2024.01.15 0 1 2389

Az előbbiek mellett még pl. modellbahn-scheierlein, ajashop, schmidt-wissen, memoba …

Előzmény: Géza Kovács (2387)
Decin Creative Commons License 2024.01.15 -1 1 2388

Modellbahn-union ~ Dm toys, Modellbahnshop Sebnitz, Elriwa, Rainer, Haertler stb.

Előzmény: Géza Kovács (2387)
Géza Kovács Creative Commons License 2024.01.15 0 0 2387

Kedves Topictárs, megosztanád a boltok elérhetőségét? Nem hiszem, hogy ez meg nem engedett reklámnak számítana. Köszönettel Géza

Előzmény: zetaman (2385)
zetaman Creative Commons License 2024.01.15 -1 1 2386

Most nézem asztalin, ott nagyjából maradt, de ronda, mint a bűn. :-((

 

Szóval a gratulációm részemről jogos.

Előzmény: zetaman (2384)
zetaman Creative Commons License 2024.01.15 -2 1 2385

Pedig akad. Nem egy. Én pont nem a Lippétől rendelek ezek miatt.

Előzmény: C50k1 (2381)
zetaman Creative Commons License 2024.01.15 0 3 2384

Egy viszonylag egész jól kezelhető honlapot sikerült teljesen elbazilikázniuk, gondolom, pénzt is adtak ezért a rettenetért. :-(

 

Mobilon nem tudtam érdemben semmiféle szűrőt kiválasztani, próbáltam H0/CSD/személykocsi feltételt kiválasztani, erre kaptam MTB-s mozdonyokat. Persze a béna biztosan én vagyok, de az eddigi logikus tagolás szemmel láthatóan a múlté amikor azstali gépről és mobilról egyaránt egész könnyen lehetett lépdelni a keresésben.

 

A VMC-é után egy újabb, a lehető leghasznavehetetlenebbé tett honlap. Őszinte elismerésem a készítőnek és az átvevőnek. (Ez utóbbi élc.)

 

 

Előzmény: mattu (2382)
diginewl Creative Commons License 2024.01.15 0 1 2383

Érdemes összenézni 100Eur felett:

Für Lieferungen in das europäische EU-Ausland werden folgende Versandkosten berechnet:
Bestellwert unter 100€ - 7,90 € Versand
Bestellwert ab 100€ - 3,90 € Versand

 

Annyi van velük, hogy ha vissza kell küldeni valamit, akkor jó ha ismered a nyelvüket, vagy az angolt.

Vannak ennél még olcsóbb német vasútmodell honlapok, amik szintén régóta megvannak, megbízhatók. Válaszolnak a kérdésekre és küldik a csomagot.

(Fura ugye, hogy ott olcsóbb, és még jobban is keresnek az ott élők - így azért nyugaton jobban elmondható, hogy nem annyira drága hobby a vasútmodell....)

Előzmény: jeno0811 (2380)
mattu Creative Commons License 2024.01.15 0 3 2382

Csak én látom rosszul vagy a vasutmodell.com honlapja tényleg olyan f... lett amilyen? Vagy valami hiba van a rendszerben? 

C50k1 Creative Commons License 2024.01.14 0 2 2381

Igen.

Gyakorlatilag mindent tőlük veszek. Nem találtam más boltot, aki jobb áron árulna náluk. :)

Előzmény: jeno0811 (2380)
jeno0811 Creative Commons License 2023.08.01 0 1 2380

Szép napot mindenkinek!

 

Modell vásárláson töröm a fejem. Érdeklődnék, hogy valaki rendelt már innen: 

 

 https://www.modellbahnshop-lippe.com/

 

Válaszokat előre is köszönöm. 

 

1.4seat Creative Commons License 2023.02.04 -5 2 2379

A múltkorában elég sok kritikát kapott a M§H-bi jogosan. Én most egy nagyon pozitív dolgot írnék a Medikerről, kérem ilyen segítőkész üzletet, én  mindenkinek tudom ajánlani. Igaz vannak még azért "ügyfélbarát boltok".

 

Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2023.01.18 -1 1 2378

A modell Eisenbahner 2023/2-es számában egész oldalas hirdetésben reklámozza az elriwa, hogy a BR132-ből exkluzív modell került kiadásra. Hirtelenjében az analóg verziót néztem meg.

Az újságban 149,99EUR az ár, míg a honlapjukon már 160,07EUR szerepel. :-)

 

kavicsasínen Creative Commons License 2022.09.28 -1 0 2370

Köszi, sosem jöttem volna rá!

Előzmény: t04cdb (2369)
t04cdb Creative Commons License 2022.09.28 -2 0 2369

Miért lenne rejtvény?! -.-

https://goo.gl/maps/LAj5GdigRsRgRk5B6

Előzmény: kavicsasínen (2368)
kavicsasínen Creative Commons License 2022.09.27 -4 1 2368

Ez valami rejtvény? Klapka u. -2?

Előzmény: Fahasz (2367)
Fahasz Creative Commons License 2022.09.27 -1 0 2367

Hopp, M&H új helye publikus lett :)

 

Klapka utca 4-6 

 

Most postolta :)

PikoDCC Creative Commons License 2022.09.26 0 4 2366

Nem állítom, hogy szándékos megtévesztés lett volna, megesik ez biztos. Viszont furcsa, hogy három eladóból kettőt is kifogtam aki nem nézte át a termékeit amit árul. Ha én adtam el facebookon vagy itt fórumon, akkor odaírtam minden kis hibát/észrevételt, igaz én nem nagy kereskedő vagyok. Elhiszem, hogy felvásárolnak nagyobb készleteket sokan viszonteladásra, de úgy gondolom, hogy nem feltétlen a vevő fő feladata megnézni mit adnak el neki, ha eredeti a doboz, és látszatra is használatlan termék. Például veszel egy kocsit ami balesetes volt ezért cserélve van pár alkatrésze a lökhárító mögött, de azt csak akkor látod ha felemeled a kocsi, és alaposan átvizsgálod. Az eladó sérült kocsik behozatalával foglalkozik ezért tudhatja, hogy miért olcsóbb, de ezt nem mondja, hogy valahol sérült, még ha nem is tudja pontosan hol.
Mindenesetre tény, hogy nem voltam figyelmes eléggé sajnos. Megnéztem de abban a fényben annyi ember között a kerekeket sajna nem gondoltam fontosnak és nem is néztem alaposan végig, csak annyit, hogy minden stabil e, nem tört le valami és minden kuplungja jól mozog.

Remélem legközelebb minden rendben lesz :) Nem haragszok senkire sem csak inkább leírom ide, hátha más emiatt majd jobban figyel, aki hasonlóan ritkán vesz személyesen át dolgokat.

 

u.i. Viszont szoktam látni, hogy nálad szépen minden hiba/jellemző szépen feltüntetve a hirdetésekben :)

Előzmény: teaház (2365)
teaház Creative Commons License 2022.09.26 -3 1 2365

Nem a védelmükben, de vagonokat nem feltétlenül néz át olyan tüzetesen az eladó és a vevő sem, mint egy mozdonyt. Nem feltétlen tartom direkt átverésnek, szimpla figyelmetlenség, ami nyilván valóban kellemetlen tud lenni. Régóta járok ki a börzére, magam is szeretek korrekt lenni eladáskor, de más eladóról se nagyon hallottam, hogy szántszándékkal átverte volna a vevőt, pláne a Börzén, ahova az árus és a vevő is valószínűleg visszamegy. Aztán a netes, hozzá nem értő, alkalmi vételes üzletek már megint más kategória, de azt most hagyjuk is... 

Előzmény: PikoDCC (2361)
PikoDCC Creative Commons License 2022.09.25 0 0 2364

Szia! Igen láttam, éppen próbáltak rajta egy Roco ÖBB mozdonyt, viszont egy személykocsi és egy teherkocsi esetén nem gondoltam, hogy próbálni kellene. Kurzkuplung mechanikát néztem, hogy rendesen visszahúzza-e középre, vagy nincs letörve valami alkatrész ami zavaró lenne, de a tengelyeket nem néztem (igaz emeleten alig lehetett nézelődni, mert keskeny volt a két asztal közötti sor és folyamatosan el kellett engedni az embereket.) Világítást kérdeztem külön, azt mondták is hogy nincs benne. Ismertem az alapmodelleket, ezek alapból DC kerekesek. Eddig egyszer jártam így Ebayen, hogy egy szerelvénynél az egyik kocsinak AC kerekek voltak felrakva, viszont miután jeleztem küldött postán egy szett kereket, mert nem látta, hogy az nem DC. Lehet ez főként a nagyobb eladóknál jellemző, mert azért bőven volt mindkét helyen választék. Majd legközelebb mobil lámpájával végignézem, mert néha alig vehető ki, hogy AC fém vagy DC fekete szigetelés van a kerekeknél (volt egy olyan szett kerekem aminek olyan mintha szigetelt lenne, de az fémből van mindkét oldalt).

Előzmény: V46 010 (2362)
gysevic Creative Commons License 2022.09.25 0 0 2363

Kocsikat említett,azokat meg nem nagyon szokták próbálgatni még a boltban sem,esetleg ha van bennük pl. világítás... Teherkocsiknál meg ez sem játszik,marad az alapos szemrevételezés.

 

Mindezt írom úgy,hogy nekem dobozosként - drágábban persze - adtak el úgy Roco kitérőt(boltban,nem börzén)hogy csak otthon derült ki a turpisság - nem egyezett a dobozon és a kitérőn lévő cikkszám...

 

 

Előzmény: V46 010 (2362)
V46 010 Creative Commons License 2022.09.25 0 1 2362

Szia! Volt az emeleten próba pad ezen legközelebb kérd meg, helyben próbálják Neked ki. De a jó pap is holtáig tanul.

Előzmény: PikoDCC (2361)
PikoDCC Creative Commons License 2022.09.25 0 3 2361

Sikerült végre eljutnom a börzére (direkt a nagybörzét választottam így első alkalomnak). Remek élmény volt, eddig csak sokkal kisebbre jutottam el akár valami kiállítás keretében, vagy közeli városokban, de ott mind pár eladó volt főleg NDK-s modellekkel és rengetek régi épülettel. Ehhez képest itt nagyon nagy választék volt (igaz gondolom sok kereskedő is volt új modellekkel), viszont volt szép számban használt is ami szintén kellemes csalódás volt. Sikerült is vennem pár modellt, amit már régebben is fórumon is láttam de lecsúsztam róla, vagy csak ebayen volt, de 400-as euróval inkább nem is licitáltam.

 

Egy szomorú tapasztalatom van (ami részben az én figyelmetlenségem is), de 3 modellből 2-nél AC kerekek voltak benne és nem mondták külön az eladók, se dobozon nem jelezte semmi felirat. Roco modellek nálam alapból DC kerekkel értetendőek, viszont két független eladótól is így vettem a használt kocsikat, hogy AC kerekek voltak rajtuk és egyikük se említette ezt az apró de lényeges infót. Nem nagy összeg (8 tengely, ha nem gyári persze) viszont vidékről utazva idegesítő utólag észrevenni és megrendelni úgy, hogy mentem el eladó mellett akinek ott állt több tíz darab az asztalon. Emiatt az ember nem feltétlen rendel már úgy,  hogy 3000Ft-nyi kerékhez fizet 1500Ft futárt. De sebaj, tanulópénz lett ez nekem. Ettől függetlenül hatalmas választék volt, főként magyar modellekből, vagy magyar vonatkozásúakból (MÁV, ÖBB, GYSEV, DB). 

 

Remélhetőleg még sikerül majd beszereznem pár dolgot, mely most nem volt sajnos készleten. Majd pár hónap múlva ismét ellátogatok ha lesz ilyen nagybörze még :)

 

[OFF]

u.i.: Ugyanitt AC, H0-s tengelyek eladóak jó áron, érdeklődni privátban :D

[ON]

Bamboo Creative Commons License 2022.09.23 0 0 2360

Pécsi Árkádos Játéksziget nyitásakor még egy terepasztal is volt a bejáratban. A budapesti Árkádban is amikor még a -1. szinten voltak, kapható volt vasútmodell. Jelenleg már modellfesték is alig-alig..... Marad a Müller.

Előzmény: hory004 (2359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!