Keresés

Részletes keresés

BarSas Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2214

Sziasztok! Szeretnék érdeklödni, hogy kb (tudom sok mindentöl függ...), szóval tól-ig kb mennyi havi bruttó CHF-os fizetést "kell" belöni állásinterjún SG/TG kantonban, mint élelmiszerlaboráns/technológus, kémiai laboráns? (igazolható 10 éves osztrák tapasztalattal, referenciával, folyékony német nyelvtudással...)? Gondolom kisebb termelöüzemben is más, mint egy többszáz fös gyárban...

Hátha dolgozik valaki köztetek hasonló munkakörben Svájcban.

Elöre is köszönöm szépen az infókat!

c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2019.01.31 0 0 2213

pthm855@gmail

koszi

Előzmény: Order of Hermes (2212)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 2212

Adj egy email címet, itt nem akarok semmit reklámozni :)

Előzmény: c54435 szuvenirmajom (2211)
c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2019.01.30 0 0 2211

Koszi igazsag szerint 30 multam es jelenleg a tulipanok foldjen tengetem napjaimat, de annyira sik ez ar Orszag, hogy gondoltam a hegyek fel dobnak a napjaimat. Ill azert Svajc mindig is cel volt.

Azt neztem hogy eleg soka regulatory request, az meg otthon nem sok helyen van.

Viszont 1-2 vendor ceget/nevet emlithetnel ahol idaig probalkoztam az a big4, capgemini, oracle,sap

Előzmény: Order of Hermes (2209)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.01.27 0 1 2209

Nem feltétlenül te vagy ilyen béna, egyszerűen Svájc nehéz dió, a svájci bankszektor meg pláne. Amit tudni kell:

1. Pályakezdőként, juniorként nulla esélyed van, seniorokat keresnek.

2. A svájciak referencia mániások, a jelentkezésnél nagyon fontos, hogy hol dolgoztál eddig. Kelet-Europai referencia meg nem referencia nekik, nem ér semmit.

3. Svájcban a pénzügy meg a banking tök mást jelent mint Magyarországon. Olyan projektekre keresnek embert, amik Magyarországon egyszerűen nincsenek, ergo magyarként neked biztosan nincs olyan tapasztalatod, amit ők kérni fognak. Tavaly pl interjúztam egy olyan projektre, ami strukturált termékek usa-beli adóztatásával volt kapcsolatos. Magyarországon 1-2 olyan hely van mindössze, ahol ilyen jellegű tapasztalatot össze lehet szedni, itt meg úton útfélen ilyen hirdetések jönnek szembe.

4. IT-ban nagyon erős a domain fókusz. Magyarországon mondjuk ha Business Analyst vagy, egy álláshirdetésben pl azt fogod látni, hogy banki tapasztalat előny. Itt meg azt fogod látni, hogy Regulatory project / MIFID 2 experience is a must.

Szerintem a svájci pénzügyi szektorba kimenni úgy, hogy otthonról pályázgatsz, majdhogynem reménytelen. Persze meg lehet kerülni... Banki IT-ban a legtriviálisabb módszer az, ha elmész valamelyik vendorhoz melózni, akik svájci banki projekteket futtatnak Magyarországon, ott bedolgozod magad, és egy idő után eléred, hogy kirakjanak onsite projetkre. Ha senior vagy és abból is a jobb féle akkor a vendor cégeket közvetlenül is meg lehet pályázni Svájcban, ők annyira nem a domain tapasztalatot nézik mint inkább az általános IT skilleket, ergo a CV fázison, ami a svájci jelentkezéseknél a legnagyobb buktató, könnyebben át lehet jutni, és akkor már csak a te tudásodon múlik, hogy az interjún mit tudsz virítani. Én business analyst vagyok, ezen az ágon általában a végén az ügyfél oldali interjúk a legkeményebbek, de azokra meg fel lehet készülni.

A másik lehetőség, hogy azt csinálod, amit én - én Svájc előtt egy másik Ny-europai országban éltem, oda viszonylag könnyű volt kimenni, aztán az ottani referenciákat már hatékonyan lehetett használni a svájci jelentkezéseknél.

Előzmény: c54435 szuvenirmajom (2208)
c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2019.01.23 0 0 2208

gazdinfos kozgazdasz diplomaval penzugy teruleten szerinted mennyi eselyem van? jo par honapja nezelodok, kuldozgetek cv-ket de idaig 0 pozitiv visszejelzesem volt. [csak nem lehetek ennyire bena]

Előzmény: Order of Hermes (2201)
_chillout_ Creative Commons License 2019.01.21 0 0 2207
Az e-mail nem hivatalos, önmagában nincs kényszerítő ereje. Einschreibennel írnék levelet, a HR vezetőnek címezném, másolatot pedig küldenék a RAV-nak tuti, ha van jogsegély-biztosításod, nekik is, ha nincs, másolatba blöffölném az egyik jogsegély ceg nevét. Adj nekik átvételtől számítva 3 napot, ha addig nem küldik, akkor ügyvéd.
Előzmény: Order of Hermes (2206)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.01.19 0 0 2206

Szerintetek mi a bánatot lehet csinálni, ha egy (ex)munkahely nem hajlandó kiadni a Zeugnist? Gyakorlatilag naponta irogatok a HR-nek, hogy mikor küldik már, mindig csak azt mondják, hogy jaj bocs, ma délután tutira megcsináljuk... aztán sose semmi.

_chillout_ Creative Commons License 2018.12.15 0 0 2205

Férjemet is folyamatosan próbálják konkrét bankok levadászni. Diploma, német és angol nyelvtudás, banki szoftver tapasztalat, ha ezek megvannak, nem lehet gond.

Előzmény: Ertet Lenke (2204)
Ertet Lenke Creative Commons License 2018.12.15 0 0 2204

Embedded SW fejlesztöre példàul van kereslet. Ha konkrét cég hirdeti, akkor vélhetöen nem kamu a kiiràs.

Előzmény: Order of Hermes (2203)
Order of Hermes Creative Commons License 2018.12.15 0 0 2203

Most ugye annyi történt, hogy a bank ahol dolgoztunk bejelentette a cost cut-ot, a teamet megfaragták, az én melóm is ugrott, a vendor meg akinek dolgoztam kb azonnal kirúgott.

Úgyhogy kénytelen voltam csinálni egy kis szondázást, hát siralmas, ami van. A contractor jobokat csak azért írják ki, hogy ki legyen írva, mert elindulni végül egyik se indul. A permanenteknél hát ott meg nem tudom mi van, semmi reakció, beküldesz CV-t, aztán kuss.

Annyi szerencse van az egészben hogy a bank most lehet, hogy internalizálni fog egy másik projektre, mert nagyon jól együtt tudtunk dolgozni, de azért keresgélek tovább, mert a Jóisten se tudja, hogy mikor gondolják meg magukat.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2202)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.12.15 0 0 2202

"Az álláskeresés meg bankos, ITs háttérel is egy agyrém, Magyarország az ottani recruterekkel szerintem egy kulturált hely, ahhoz képest ami itt van."

Azok alapján, amit Svájcból tapasztaltam, biztos vagyok benne :-) Főleg úgy, hogy most elég durván kereslet van az emberpiacon, szóval a recruiterek elkezdtek látványosan fejlődni.

Előzmény: Order of Hermes (2201)
Order of Hermes Creative Commons License 2018.12.15 0 0 2201

Én úgy vettem észre, hogy Svájcban két szegmens van, amit külföldiként eséllyel lehet megpályázni, a nagyon magas szintű IT, mérnök stb stb melók, illetve a nagyon alacsony szintű, takarítás meg ehhez hasonló dolgok. Az előbbiekhez a svájciak szerintem lusták tanulni, az utóbbiak meg derogálnak nekik.

Szerintem sajnos pont az ilyen targoncázós, szakmunkás melók azok ahova bőven van svájci jelentkező is.

Az álláskeresés meg bankos, ITs háttérel is egy agyrém, Magyarország az ottani recruterekkel szerintem egy kulturált hely, ahhoz képest ami itt van.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2199)
Ertet Lenke Creative Commons License 2018.12.11 0 0 2200

Javaslom, nézz körül a jobs.ch -n. Nem tudom, mi a helyzet a targoncàsok, illetve kétkezi munkàsok környékén.

Nekem is ilyen-olyan  :-) végzettségem van, elég sokszor kellett àllàst keresnem Svàjcban. Szàmits rà, hogy nem két hét alatt talàlsz munkàt. Lehet, hogy több év is beletelik.

Kereséskor érdemes többféleképpen is beirni kulcsszavakat. Ne csak a Staplerfahrer -el probàlkozz, hanem szinonimàkkal is. Ha van Basel környékén valami regionàlis honlap az àllàskeresöknek, azzal is megprobàlkozhatsz.

A német hatàr környékén alacsonyabbak a fizetések, mint az orszàg màs részein.

Korrekt munkaközvetitö? Olyan nincs. Nem neked dolgoznak, hanem a megbizoiknak.

Még valami: pénzt ne adj semmilyen igéretre, se munkaközvetitönek, se internetes oldalnak, se màsnak. Ha közvetlenül jelentkezel egy céghez, jobb esélyed van bejutni. Ha valaki beajànl, akkor még jobb. Nem tudom, létezik-e Németorszàgban Arbeitszeugniss, itt kérni szoktàk.

Előzmény: Peter83Peter (2197)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.12.11 0 0 2199

Egyszer itt ki lett számolva, hogy ha ingázó vagy és német adót, és német lakbért fizetsz, az picit rosszabb, mintha svájci adót és svájci lakbért fizetnél, főleg a német kantonokban.

Továbbá Svájcban nincs minimálbér, hivatalosan főleg nincs, a vendéglátásban simán 3000 vagy alatta van az átlag kisegítőszemélyzet fizetése.

Szakképesítés nélkül Svájc jóval nagyob szívás, mint Németország, a tartózkodási engedély is komoly probléma lesz, az életkezdésre meg kell kegalább 1-2 havi fizetés.

Előzmény: Peter83Peter (2197)
_chillout_ Creative Commons License 2018.12.11 0 0 2198
Az a baj, hogy egy baseli cég simán válogatni tud a jelentkezők közül, ezért betanított munkára svájci lakosokat fog felvenni. Más a helyzet, ha olyan speciális munkára keresnek valakit, hogy rajtad kívül senki nem felel meg a követelményeknek.
Tehát az én véleményem szerint betanított munkát Grenzgänger-ként nem fogsz egyhamar találni :-(
Előzmény: Peter83Peter (2194)
Peter83Peter Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2197

Nos ha keresek 3800 chf -et bruttoban (ez ugye a minimàlbér) és hatàringàzò vagyok nagyjàbòl adòzàs utàn nettoban marad 2400€ Ha kifizetem a krankenkasset is marad 2100€... Nos jelenleg a pàrom1090€ nettòt keres hotel takarítàssal, az én nettòm se több 1600€ -nàl. Ha csak két minimàlbért veszünk alapul 4200€ jobban hangzik mint 2700... 

Előzmény: gambl-R (2196)
gambl-R Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2196

Azert illuzioid ne legyenek! A trend itt is nagyjabol ugyanaz...

Peter83Peter Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2195

Bocsi kicsit értelmetlen lett a vége mert hàrom részletben írtam meg. De a lényeg àtjön sztem. :)

Peter83Peter Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2194

Beleolvastam a fòrumba és kicsit szégyenkeztem mert làtom mindenki ilyen-olyan végzettséggel kérdez, keres stb. Nos én egyszerû kétkezi munkàs vagyok. :) Németorszàgban targoncàzok kb egy éve, elôtte dolgoztam 4 évet egyszerû gyàri munkàsként. Màr kerestem céget ahol le tudom tenni a targoncàs vizsgàt svàjcban, de ha ez nem sikerül bàrmilyen gyàri munkàt elvàllalok/vàllalunk. 

Azért élhetetlen mert két német fizetésbõl és az én nebenjobombòl is jòindulattal csak tùlélni tudunk és nem jutunk elõre. Sajnos miòta tùl sokan jönnek és vàllalnak munkàt (hozzàteszem nyelvtudàs, képzettség nélkül) mondhatni centekért, azòta nagyon nehéz. Tudom persze én sem vagyok egyetemi docens de csak az volt a legfôbb célom, hogy integràlòdjak...mondhatom sajnos itt màr ez nem elég csak ahhoz, hogy tùlélj mint ahogy az integràciò sem elvàràs. 

Summa: amiért svàjcban gondolkodunk az a pénz. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2193)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2193

Mi a szakmád? És miért élhetetlen Németország? Nem politizálni akarok, de lehet, hogy Svájc is pont ugyanolyan élhetetlen.

Előzmény: Peter83Peter (2192)
Peter83Peter Creative Commons License 2018.12.10 0 0 2192

Sziasztok!

Én 5 éve élek Németorszàgban a nyelvet közel perfekt mòdon megtanultam a pàrom nagyjàbòl egy éve kötözött ki angolul perfektül németül kb B1 szinten beszél. Mivel Németország egyre élhetetlenebb ùgy döntöttünk, hogy vàltunk. Fôként Svàjcban gondolkodunk, Basel és vonzàskörzete lenne az ideàlis kezdetben német lakàst szeretnénk a hatàr közelében keresni, szòval nem svàjcban letelepedni elsõ körben (a késöbbiekben persze àtköltöznénk). 

A kérdésem az lenne milyen mòdot javasoltok a munkahelykeresésre? 

Mennyiben befolyàsolja a munkakeresést negatìvab, hogy hatàringàzòk vagyunk?

Tudnàtok-e esetleg munkaközvetítôket ajànlani ami megbízhato?

Elsô körben ennyi, vàlaszaitokat elôre is köszönöm!

üdv, Péter

_chillout_ Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2191
Így van. Két teljesen külön elszámolásról van szó, külön csatornákon. A közös pont a te folyószámlád.
Előzmény: SajtFondue (2189)
_chillout_ Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2190
De igen, ha vitatja a biztosító a kezelés jogosságát. Velem előfordult, és jérték a levélben, hogy amíg nem tisztázzák, ne fizessek, nert az orvos bem hajthatja be rajtam olyan kezelésnek a költségét, ami az ő téves döntésének a következménye. Ilyen esetektől eltekintve a biztosító 2-3 napon belül szokott utalni, de mondjuk maximum10.
Előzmény: SajtFondue (2185)
SajtFondue Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2189

Ők nem tudják, hogy én a számlát már rendeztem vagy sem.

Előzmény: gambl-R (2187)
gambl-R Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2188

Ez igy van. Olyan meg nem fordult elo nalam, hogy 30 napon belul ne teritettek volna vissza. Olyan viszont mar igen, hogy hamarabb megjott a penz a biztositotol, minthogy en kifizettem volna a szamlat. :-)

Előzmény: SajtFondue (2185)
gambl-R Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2187

Az Assuratol nem szedsz be elore semmit. :-)

Előzmény: SajtFondue (2182)
gambl-R Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2186

Na, akkor meg egyszer, utoljara, nalam a sorrend a kovetkezo:

1.

4.

2.

3.

Előzmény: _chillout_ (2184)
SajtFondue Creative Commons License 2018.12.07 0 1 2185

De ha valamiért nem kapod meg 30 napon belül a biztosítótól a pénzt, az nem mentesít az alól, hogy neked viszont ki kell fizetned a kórházat.

Előzmény: erchegyia (2183)
_chillout_ Creative Commons License 2018.12.07 0 0 2184
A menet a következő:
1. Számla megjön a szolgáltatótól, 30 napos fizetési határidővel
2. Biztosítónak elküldjük a másolatot/nyomtatványt
3. Biztosító utal
4. Mi utalunk a szolgáltatónak

Ez nem előre fizetés.
Előzmény: erchegyia (2183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!