Keresés

Részletes keresés

SajtFondue Creative Commons License 4 napja 0 0 2256

Sajnos én sem vagyok képben evvel...

Előzmény: goAUS (2254)
gambl-R Creative Commons License 5 napja 0 0 2255

Nem igazán vagyok képben a nehézipari lehetőségekkel, de azért az a a havi 7k körüli fizetés igen korrektknek tűnik.

Előzmény: goAUS (2254)
goAUS Creative Commons License 5 napja 0 0 2254

Sziasztok! Érdeklődnék, van e valaki aki hegesztőként, vagy egyéb fémipari szakmunkásként dolgozik/dolgozott Svájcban? Az érdekelne, melyik része az országnak, ahol legerősebb az acélipar, amerre sok cég van. Illetve a kelet eu-s ügynökségek - velük semmiképp sem mennék - olyan 36-38 fr per ora orabért kinálnak, plusz 30-50 frank napidij. Ez reális, vagy ennél többet lehet kapni ha közvetlenül magam keresnék céget magamnak. Illetve napidij ebben az esetben is jár? Előre is köszönöm.

Order of Hermes Creative Commons License 2019.07.15 0 0 2253

Persze, 120 feletti, bár azért nem olyan sokkal. A konzultáns piac meg valóban szenved, elég kemény dió nagy verseny van - programozóknál még istenes a helyzet, de én más területen mozgok, és itt olyan elb****tt, szuperspecifikus kiírásokat tudnak kipakolni, hogy csak néz az ember. El nem tudom képzelni, hogy egyik másikra hogy találnak embert.

Előzmény: inpasolt6 (2252)
inpasolt6 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 2252

Ha nem titok, ez egy lényegesen 120K fölötti pozíció volt? Amit én látok, ott régen vödörrel öntötték a pénzt külső konzultánsokba, de most felvenni akarják az embert.

Valamint a Svájci frank értéke 50%-al nőtt, és az IT átlát az országhatárokon. A külsős konzultánsok, azaz a világszinten mobilis emberek fizetésének normalizálódnia kell ehhez. Az ajánlatok frankban mért összege csökken. Szóval, hogy ha most jön egy-egy ajánlat olyan frankösszeggel ami 10 éve normális volt, el tudom képzelni, hogy megindul a roham.

Előzmény: Order of Hermes (2250)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.06.26 0 0 2251

Ez szerintem nagyon jó meglátás, ezzel a rajzolós dologgal én ilyen kisebb turistamágnes helyekre mennék mint pl Luzern vagy Montreux, olcsóbbak is, a kínaiak meg lényegében mindent megvesznek amit eléjük raknak.

Előzmény: semsarm (2246)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.06.26 0 0 2250

Nézd, csak egy példa, a legutóbbi állásom az egy külsős konzultáns pozi volt az egyik nagybanknál, a főnököm elárulta, hogy amikor erre jelentkeztem két éve, rajtam kívül még 400 pályázó volt. Oké, ennek nagy része totál reménytelen eset, akinek a CVje helyből megy a kukába, de legyen csak a 20%uk releváns.... Mondjuk ez a projekt borzasztóan ütős cucc volt, és most megnyitott előttem olyan lehetőségeket is, amik korábban totál elérhetetlenek lettek volna.

De ebben a felső szegmensben is olyan öldöklő harc megy a melóért, hogy beszarás.

Előzmény: _chillout_ (2245)
_chillout_ Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2249

Ja, ő véletlenül csöppent a banki informatikába még otthon, 13 éve, előtte 10 évig mas területen fejlesztett. Meg azóta androidra és iOS-re is fejlesztget. És ha ez mind befuccsol, meg mindig itt vagyok én, az orvosieszközös hátteremmel, ami szintén kelendő :-) Szóval még F tervünk is van :-))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2247)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2248

Szerintem tökéletesen igazad van :-) Menjen sörözni 9 CHF/pikkoló áron, akinek hat anyja van!

Előzmény: semsarm (2246)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2247

Lokálisan, stb. nyilván vannak más dolgok, de pl linkedinen látom, hogy régi U**-es rezidensek mindenféle fintech/startupoknál kötnek ki. Továbbá sajnos nem teljesen szakadtam el az említett cégtől, az amerikai ága pl. a teljes feljesztést úgy, ahogy van megszünteti, és outsourceolja egy külső cégnek. Tehát nem outsourcing cégtől vesz embereket, hanem leépíti az IT-ját és egy fintech csinálja helyette. Más szelek fújnak, na. Lehet, hogy még van pár év, amíg nagyon durván látható lesz, de én készülnék B-tervvel. Persze mondjuk programozó nem kell kevesebb, csak más struktúrában.

Előzmény: _chillout_ (2245)
semsarm Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2246

Miért fontos pont Züri?

Tudom, ezzel nem leszek itt feltétlenül ünnepelve, de kb. mindenhova mennék, csak oda nem. Nyilván ha csak oda van állás, akkor értem, de ha az ember megválaszthatja, akkor inkább valami kevésbé túltelített helyre mennék. Iszonyú drága hely, szerintem fel sem tudod fogni, mennyire, lakhatás és életvitel szempontjából egy magyar számára és a bevételed portrérajzolásból nem lesz a svájci átlagot is felfelé húzó Züriben akkora, hogy megérje a felárat. Ha mindenképpen Svájc, akkor a többi itt leírt tanács betartása után én pl. Bernnel kezdenék, a környékén már valamivel normálisabb áron lehet lakni és turisztikailag szintén felkapott hely.

Előzmény: Andris2019 (2240)
_chillout_ Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2245

Ez fura, férjem is ebben dolgozik, 2 hónapja mondott fel, miután alig 2 het keresés után talált új munkát (Zürich).

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2244)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2244

Ez egy szakmának az egyik szelete, és a nagy mammutok halnak kifele, a fintech jön fel és szorongatja az egészet. Én ezt látom világszintű trendnek, a bankok szoftverfejlesztési tevékenysége a múlté - és hát Svájcban eddig ez volt az egyik legnagyobb felvevőpiac.

Előzmény: gambl-R (2243)
gambl-R Creative Commons License 2019.06.24 0 0 2243

Hmmm... Pedig az ember azt gondolna, hogy ebben a szakmaban korlatlanok a lehetosegek.

Előzmény: Order of Hermes (2242)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.06.24 0 0 2242

Én amikor kijöttem, az ment mint kés a vajban, a cég fizetett előre egy hónapot egy business apartmanban, ez az idő meg elég is volt lakást találni. Volt tartalékom is, szóval simán ment. Aztán három év után elvesztettem az állásomat, na azután munkát találni... Ami itt a banki informatikában megy az kegyetlen.

Előzmény: Kaszis (2241)
Kaszis Creative Commons License 2019.06.22 0 0 2241

Kedves Andris2019!

Csak úgy kijönni Svájcba és majd lesz valami borzasztóan nehéz. Zürichben majd egyik hivatalból küldenek a másikba és vissza, ha rajzolni akarsz. Nem tudom, hogy milyen tartózkodási engedélyt fogsz kapni (valószínűleg L-t), de ehhez már szállás (bérleti szerződés) kell. A későbbi lakáskereséshez meg a minél jobb tartózkodási engedély kell (B vagy annál jobb). Egy kiadó lakást Zürichben százan is megnéznek egyszerre és pályázni kell rájuk. Zürichben a bútorozott apartmanok 2000 frank körül vannak és kapkodnak utánuk. Ha már van tartózkodási engedélyed, akkor egészségbiztosítást kell kötnöd. Biztosítás nélkül véged van, egy egyszerű gyomorrontás kezelése 800 frankba került, egy kórházi kezelés több millió forintban. Én 2,5 millióval jöttem ki és egy hónap után elfogyott. Ki kellett fizetni az apartmant 3 hónapra előre, aztán a lakásra 3900CHF kauciót. Vártam a fizetést mint a megváltást.

Engedély nélkül nem ülnék ki közterületre rajzolni. A rendőrség nagyon kemény és kapsz egy vaskos büntetést, meg kiutasíthatnak 5 évre.

Zürichben a tó mellett láttam karikaturistákat, tehát nem lehetetlen amit írsz. Amit javasolni tudok: mérhetetlen kitartás, utánaolvasás a témának, min. 6-7 ezer frank alaptőke, német nyelvtudás. Ha csak angolul tudsz, minden ügyintézés sokkal nehezebb lesz.

Én három éve jöttem ki egy bőrönddel egy mérnöki pozicióba és az első 3-4 hónap kegyetlen volt. Először Zürichben voltam, aztán átjöttem Bernbe.

Szóval nincs lehetetlen, de keménynek kell lenni. A telekocsis útjaim során sok olyan emberrel beszéltem, akik pár hét-pár hónap után feladták, mert nem bírták a nyomást és másra számítottak.

Üdv: Kaszis

Előzmény: Andris2019 (2240)
Andris2019 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 2240

Sziasztok!

Szeretnék művészeti tevékenységet folytatni Zürichben.

Közterületen szeretnék portrérajzolással, karikatúrakészítéssel foglalkozni. 

-Valaki tud arról, hogy szükséges-e közterületfoglalási engedélyt kérnem a helyi önkormányzattól?

-Van-e számlaadási kötelezettségem ilyen tevékenység után, és milyen összeghatárig adómentes ez a tevékenység(ha adómentes)?

-Ha nem kérek engedélyt és elfoglalok kb1-2m2 helyet akkor számíthatok arra, hogy a helyi hatóságiközeg intézkedni fog és feljelent?(előállítanak, bírság, böri stb.)

Ha valakinek van ötlete hol lehet szabadon rajzolgatni ahol van túristaforgalom, kérem ossza meg velem! :)

Válaszotokat előre is köszönöm !

SajtFondue Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2239

Gyanítom, hogy kb 2-3 hét múlva kapsz egy randevút.

Ha gyorsan kell akkor kantoni kórház sürgősségi ellátás. KB 100-200 kürül fog kóstálni a rendelés.

Előzmény: SajtFondue (2238)
SajtFondue Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2238

Szia! Google - Zug + bőrgyógyász (németül) nem tudom, hogy hogyan kell mondani :-)

Előzmény: Laura0011 (2237)
Laura0011 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2237

Kedves Mindenki!

A napokban költöztem ki Kanton Zugba. Még nem véglegesen, mert a tartózkodási papírjaim, munka, betegbiztosítás szervezés alatt van.

Időközben viszont orvosra lenne szükségen. Bankkártyához kapcsolódó biztosításom van jelenleg.

Lenne esetleg valakinek ötlete vagy tapasztalata, hogyan induljak el bőrgyógyász keresőre...

Sajnos kialakult a rosacea az arcomon és nincs nálam semmilyen krém. Konkrétan Soolantra 10mg.-ra lenne szükségem, ami természetesen receptköteles.

Várom segítségeteket!

Előre is köszönöm :))

Order of Hermes Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2236

Egyébként olyanok vannak itt most, ami komolyan a magyar gazdaság legrosszabb válságnapjait idézi (némi túlzással :D) AZ UBS pl meghirdetett egy carreer break programot, azoknak akik valami kihagyás után jönnének vissza a munkaerőpiacra. 40 helyet nyitottak, jelentkeztek valami többezren. Egy ismerőst beválasztottak a 40be, nekik tartottak valami smúzolós bemutatót, mindegyik kapott egy dedikált HR-est, mondták keressék ezeket az embereket a következő napokban. Az ismerős rá is írt a HResre, na ez két hete volt, azóta is keresik.

Order of Hermes Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2235

Amúgy szerintem az IT-t azt felejtsd el, ezzel nem fognak felvenni sehova. A felszolgálás az mehetne, mert oda mindig kell ember, viszont tudni kéne svájci németül...Szóval nagyon nehéz lesz, nem lehetetlen, de nagyon-nagyon nehéz.

Előzmény: Andris2019 (2232)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2234

A zürichi ITról tudok nyilatkozni, ami most a piacon van, az nagyon gáz. Gyakorlatilag a senior fejlesztők az egyetlen olyan csoport, ami jól elvan, mindenhol máshol a szenvedés megy. A kiválasztási folyamatok iszonyat kaotikusak, ha el is jutsz az interjúkig, kb 90% esélye van, hogy beüt valami gebasz, kitörlik a projektet, belsősnek adják stb. Most pl van egy jelentkezésem egy nagy pénzügyi céghez, ahol a HR már két hete azon tanakodik, hogy szükség van-e egy utolsó interjúra valami nagyon nagy főnökkel. Az állásra egyébként február 3-án jelentkeztem. Katasztrófa. Az angol most valahogy nagyon háttérbe szorult, német nélkül halál van.

SajtFondue Creative Commons License 2019.05.30 0 0 2233

Szia, sajnos én ezeken a területeken nagyon nem vagyok otthon, ezért nem tudok segíteni .-(

Előzmény: Andris2019 (2232)
Andris2019 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 2232

Sziasztok!

Szeretnénk elköltözni egy jobb élet reményében Svájcba, fél-egy év múlva. Angolul beszélek, Német nyelvtudásomat szeretném felfejleszteni minimum társalgási szintre. Érdeklődnék milyen esélyek az esélyek mennyi pénzel érdemes nekivágni. Először csak egyedül indulnék neki a "kalandnak" párom később csatlakozna.

Az alábbi tapasztalatok és készségek birtokában próbálnám eladni magam :)

IT

Webfejlesztés(folyamatban) HTML,CSS (Sass, LeSS bootstrap)JavaScript, Angular

Php, C# alapok.

(Középfokú végzettség megszerzése folyamatban)

ISTQB (Vizsga Június, később tesztmenedzser minősítés megszerzése a cél.)

Grafikai ismeretek:

(Kiadványszerkesztés, Vektorgrafikák, logo, plakát, +szabadkézi rajzolás pl. Portrék, karikatúrák, illusztrációk készítése)

Tapasztalat:0-1 év (de évek óta tanulok fejlesztem magam).

Turizmus vendéglátás

Felszolgálás, pultozás,

Rendezvényhajókon, 5* szállodákban, Al a carte éttermekben.

Tapasztalat: 5+ év

Belvízi szállítás (személyszállítási ágazat):

Hajós fedélzeti szolgálat, és karban tartásási munkák.

Tapasztalat 2+ év. 

Köszi ha válaszoltok :)

Order of Hermes Creative Commons License 2019.05.07 0 0 2231

Köszi

Előzmény: _chillout_ (2230)
_chillout_ Creative Commons License 2019.05.03 0 0 2230
https://pass.blacklane.com/fast-track/zrh
Előzmény: Order of Hermes (2229)
Order of Hermes Creative Commons License 2019.05.03 0 0 2229

Nem tudjátok, a Zürichi reptéren lehet venni olyan bizbaszt, mint Budapesten, amivel a csomagellenőrzésnél beállhatsz a business classos jóemberek sorába? Lesz egy utam jövő pénteken Bp-re, de pont arra a délutánra beraktak nekem egy állásinterjút, és hát... csücskös lesz :D

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.26 -3 0 2228

Sziasztok!

Svájcból szeretnék behozni (Bp.) műszaki termékeket. A logisztikában kellene egy pici segítség, ami napi kb. 20 perc elfoglaltságot jelent. Természetesen nem ingyen. Folyamatos kiegészítő keresetet biztosítana a tevékenység. Érdeklődni, bővebb infóért itt: uzlet2019@citromail.hu

Order of Hermes Creative Commons License 2019.04.16 0 0 2227

Mai vicces, felhívtak egy nagy pénzügyi cégtől, hogy várnak interjúra húsvét után. Először nem is vágtam, hogy mi ez, meg milyen állás, aztán rájöttem, hogy ez bizony az az állás, amire még február 3-án jelentkeztem. LOL.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!