Keresés

Részletes keresés

Riff-Raff Creative Commons License 2008.06.02 0 0 8
Ja, és még egy adalék. A 715-re 100 kg teherbírást adnak meg, de azért elbír ennél többet is. Nekem elbírt károsodás nélkül gerendák formájában 0,58 m3 ázott faanyagot, ami azért megvolt 300 kg.
Riff-Raff Creative Commons License 2008.06.02 0 0 7

Kicsit kései a válaszom, de okosodni sosem késõ.

Én is agyaltam egy kicsit, amikor vettem a keresztrudakat, hogy melyik fajta legyen, végül az alut vettem. Az egyetlen elõnyének az anyaga tûnt, de arra gondoltam, hogy ha már így megfizettetik az elegánsabb fajtát, talán lesz valami egyéb elõnye is. Hát lett is. Késõbb vettem egy tetõkosarat is, a 715-öst (ha jól emlékszem most így fejbõl). Ezt a szögletes rudakra úgy lehet felerõsíteni, hogy a közdarab körbefogja a rudat. De ha szögletes rúdjaim lettek volna, nem tudtam volna szimmetrikusan felrakni, csak jobbra vagy balra elcsúsztatva, mert a közdarabok pont oda estek volna, ahol a talpak vannak, nem tudták volna körbefogni a rudat. Az alu rúdhoz külön meg kellett venni a közdarabokat néhány ezer forintért, de így nem zavar a talp, mert a rúd tetején lévõ sínbe kapaszkodnak.

Előzmény: fforum (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 6
én felfogattam, igaz nem thule biciklitartó volt, hanem valami ócsó univerzális *ar, még régebbről.

Mondjuk nekem dobozom nincs, s amíg nem lesz, nem is szerelem le a bicajtartókat, hanem így, egyben, a 2 rúd+4bicajtartót emelem csak le a gépről
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 5
Thule a doboz is, a bicikli tartó is.
És nem kényelmesebb volt szerelni a biciklist, hanem egyszerűen nem lehetett a fekete rúdra.
Persze, lehet, hogy a rúd cseréje helyett lehetett volna venni hozzá vmféle adaptert, ami kb. ugyanabba a 10 rugóba fájt volna, mint, amivel az alu drágább volt a fekete rúdnál ;-)
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4
ha spec thulé-s biciklitartód meg doboztartód van, akkor sz alut valeszeg kényelmesebb szerelni, nem kell más módon felfogatni, pl. az "U"-s féle megoldással
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 3
Mi új autóhoz vettünk most keresztrudat a régi boxhoz és régi bicikli tartóhoz. Feketét, met minek a drágábbat, ugyanaz a kettő...
Hazaérve kiderült, hogy mégiscsak az alu jó a biciklishez, mert abban van valami horony, amibe ez a fajta régebbi tartó bele tud kapaszkodni.
De, amúgy, és állítólag a Thule-s srác szerint ugyanaz a kettő...
Viszont egy szó nélkül cserélték (igaz, a drágábbra, ráfizetéssel), csak, ugye még egy út volt a boltig.
Előzmény: fforum (-)
SABAT Creative Commons License 2007.08.06 0 0 2

Nekem is a fekete van tetősínes kombi autón.

Csak akkor van fent, ha viszek is valamit, mivel max 5 perc alatt le-fel szerelhető.

Amikor pedig van rajta valami, annak a légellenállása sokkal jelentősebb.

Egyébként csendes a fekete is. Előfordult már, hogy üresen volt fent, és a

nyitott tetőablaknál se zavart  a zaja.

Kollégám gyári Mitsubishi csomagtratója, na az zajos....

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1
Ja, a fekete inkább 0 alakú, az alu inkább ()

csakhogy nehogy megsértsem a fórumok íratlan szabályait
Előzmény: fforum (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 0
Nekem van thule, de nem az alu.
Nekem jó az is, ha felteszem rá a 4 bicajt, tök mindegy hogy az alunak szebb a kialakítása meg jobb a légellenállása, mert a bicajok úgyis vagy 20% fogyinövekedést okoznak.
Előzmény: fforum (-)
fforum Creative Commons License 2007.08.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

egy másik témakörben már érdeklődtem, de lehet, hogy rossz pillanatban. Thule csomagtartó vásárlása előtt állunk. Létezik fekete Thule keresztrúd (acél) is és alumínium is a Thule kínálatában. Megéri az alumíniumot választani? A Thule esetében az 10 000 Ft-tal drágább, mint a fekete.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!