Keresés

Részletes keresés

bsln Creative Commons License 2007.12.23 0 0 36

Sicko (színes feliratos amerikai dokumentumfilm, 113 perc, 2007)    
A film több átlagos amerikai állampolgár ügyét mutatja be, akiknek életét szétzilálta, tönkretette - és néhány esetben bevégezte -, valamiféle egészségügyi ellátási katasztrófa. Michael Moore filmje.
Vetítik:
EURÓPA (1074 Budapest, Rákóczi út 82. , tel: 1/322-5419) Szerda (december 26.)  16:00     Vasárnap (december 30.)  16:00     Szerda (január 2.)  16:15     Szombat (január 5.)  15:45     Szerda (január 9.)  15:45     HUNNIA (1073 Budapest, Erzsébet krt. 26. , tel: 06-30/9414-572) Szerda (január 9.)  16:30     URÁNIA NEMZETI FILMSZÍNHÁZ (1088 Budapest, Rákóczi út 21. , tel: 1/486-3413, 1/486-3414) Péntek (január 4.)  16:45     Vasárnap (január 6.)  16:45     Kedd (január 8.)  16:45    
Tamás Creative Commons License 2007.11.27 0 0 35
Leül a történet? Mi ez, valami kalandfilm? >:-DDD
Előzmény: kozi_ (31)
Tamás Creative Commons License 2007.11.27 0 0 34
Hát igen, a Mamutot is a kormány irányítja... Személyesen Horvát Ágnes szólt oda a minisztériumból. >:-DDDDDDDD
Előzmény: pönty (32)
pönty Creative Commons License 2007.11.22 0 0 32
A FILM címe: SICKO

Mielőtt lekeverik. Kicsit felhozom...

A lényeg alul, ahol meg lehet és meg kell nézni a filmet, ismerősöknek, akik még nem látták.

Alig valaki tud róla.

 

Rendezte Michael Moore

 

„……Látnak valakit, aki inkább maga varrja otthon össze a sebét. Egy másikat, akinek választani kell, melyik ujját varrják vissza: az egyik 12 ezer dollárba, a másik 60 ezerbe kerül. Egy idősebb házaspárt, amely az asszony rákja miatt kénytelen eladni házát és gyermekei zsúfolt lakásába költözni.

……… a film ötödik percében már látunk egy síró embert, aki a hozzátartozóját veszítette el az egyik egészségbiztosító akadékoskodása miatt.

 Moore szívhez szóló zenéket kever a képek alá, játékfilmeket, archív felvételeket, dokumentumokat, ötletes animációkat elegyít gyors vágásban. Zseniális, mert egy ilyen nehéz témáról is tud szórakoztató, vicces, néhol drámai filmet csinálni……” (Index)

--------------------------------------

(A fenti  egyébként egy  fanyalgó, globalista  kritikából  vett szó szerinti kiemelés!!!)

---------------------------------------

„A film több átlagos amerikai állampolgár ügyének bemutatásával nyit, akiknek életét szétzilálta, tönkretette - és néhány esetben bevégezte -, valamiféle egészségügyi ellátási katasztrófa, így nyilvánvalóvá válik, hogy a válság nem csupán azt a 47 millió polgárt érinti, akik biztosítás nélkül élnek, hanem azokat is, akik lelkiismeretesen fizetik járandóságaikat, ám a bürokrácia bármikor lesújthat rájuk is.…….

 

Mark Twain és a híres amerikai komikus és társadalomkritikus, Will Rogers nyomdokaiban járva a SiCKO a humort használja eszközéül ahhoz, hogy megejtő történeteket meséljen el nekünk, és ahhoz, hogy rávezesse közönségét arra, hogy egy alternatív ellátási rendszer az egyetlen megoldás a problémára.”  (Port.hu)

---------------------------------------

„Kőkemény összeesküvés a profit érdekében” (Vélemény: Port.hu)

---------------------------------------

---------------------------------------

 

Két Oscar díja után harmadikként - dokumentum kategoriában ez az egyetlen jelölt amerikai film a 2008 januári Oscar kiosztásra.

 

Világos, informatív és érthető, le is vették a Mamut műsoráról, mivel  kiválóan  leleplezi a  biztosítók és a kormány közti összefonódást.

 

Meg kell nézni, mielőtt végképp eltűnik a mozikból.

 

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=88010

 

Idő szerint | Hely szerint

Vetítik:
BEM
(1024 Budapest, Margit krt. 5/b. , tel: 1/316-8708 (pénztár))

Szombat (november 24.)

 

 17:30     

EURÓPA (1074 Budapest, Rákóczi út 82. , tel: 1/322-5419)

 

 

Péntek (november 23.)

 

 18:15     

Szombat (november 24.)

 

 18:15     

Vasárnap (november 25.)

 

 18:15     

Hétfő (november 26.)

 

 16:00     

Szerda (november 28.)

 

 18:15     

HUNNIA (1073 Budapest, Erzsébet krt. 26. , tel: 06-30/9414-572)

 

 

Szombat (november 24.)

 

 18:30     

Hétfő (november 26.)

 

 20:30     

Szerda (november 28.)

 

 16:00     

P'ART MOZI (2000 Szentendre, Dunakorzó 18. )

 

 

Hétfő (november 26.)

 

 18:00   

TISZA MOZI (5000 Szolnok, Templom u. 4. , tel: 56/424-910)

 

 

Csütörtök (november 29.)

 

 20:15   

Péntek (november 30.)

 

 20:15   

Szombat (december 1.)

 

 20:15   

Vasárnap (december 2.)

 

 20:15   

Hétfő (december 3.)

 

 20:15   

Kedd (december 4.)

 

 20:15   

Szerda (december 5.)

 

 20:15   

URÁNIA NEMZETI FILMSZÍNHÁZ (1088 Budapest, Rákóczi út 21. , tel: 1/486-3413, 1/486-3414)

 

 

Csütörtök (november 22.)

 

 15:45       20:30     

Péntek (november 23.)

 

 20:30     

Szombat (november 24.)

 

 15:45     

Vasárnap (november 25.)

 

 13:30       20:30     

Hétfő (november 26.)

 

 15:45     

Kedd (november 27.)

 

 20:30     

Szerda (november 28.)

 

 15:45       20:30     

 

kozi_ Creative Commons License 2007.11.08 0 0 31

Láttam a filmet pár napja. Tetszett! Talán legjobb filmje Moore-nak, csak egy picit ül le a történet a film harmadik negyedében.

 

Igaz, hogy a leendő itthoni és az USA beli modellt nem lehet összevetni, mert jópár lényegi és fontos különbség lesz a kettő között, de ha minden ilyesmit figyelmen kívül hagyok, akkor valószínűleg ebben a témában tényleg rossz irányba haladunk. Én így gondolom.

aqalung Creative Commons License 2007.11.01 0 0 29

Az a büdös nagy helyzet, (és már nem is a filmről van szó) hogy csinálhatná az usa úgy is mint egy két európai állam, de akkor meg pár éven belül olyan életszinvonal lenne mint pl. Görögországban....
Az a fajdalmas igazság hogy EGYIK ORSZÁG sem tudja az IDEÁLIS megoldást....!!!!
Mert a világ mindig is úgy működött hogy "MINDENKINEK NEM JUTHAT MINDEN" ez a nagy büdös helyzet

Ahogy József Attila írta: "Ügyeskedhet, a macska kint, s bent egyszerre nem foghat egeret"

Itt van a mi kis hazánk... A külföldi gazdasági lapok egy két mondatban leírják azt amin már 17 éve rágódunk... "Van egy 10 milliós ország és 2, 9 millióan dolgoznak benne..."
MIRŐL BESZÉLÜNK....?????

Gondoljátok hogy van jó megoldás...? Jelentem NINCS...!!!!!!!!!
És nem is lesz. Mert 10 év múlva még nagyobb lesz az eltartottak aránya, és akkor megint lesz egy két "reform"... és még 10 év múlva megint... , és megint... így az idők végezetéig...

Értitek..?
Lehet hogy szar ezzel szembesülni, de ez a helyzet. Jöhet itt bárki "vezérnek" Ő is csak ugy tud valakinek adni, ha valahonnan elvesz

Jöjjön ide Mr. Moore és csináljon egy filmet M.o-ról úgy "ánblokk". És persze itt találkozhat a rengeteg USA-ból menekült emberrel, akik már nem bírták elviselni az országukat, és szembe állíthatja Őket a Mi boldog nyuddíjjasainkal.....:::))))))))
Jöjjön Mr. Moore!!!!

Adok ötleteket is Mr. Moore!
Magyarországon 3 millió ember (a lakosság 30%-a) vegetatív szinten éli az életét.
Tehát eszik, meg kakál. Semmi több.(És kilátásuk sincs másra akár 100 év múltán sem...)
Mondjam még Mr. Moore...?
Jöjjön...!!!








hazsika Creative Commons License 2007.10.28 0 0 26
"A film abszolút mélypontját jelentő kubai jelenetről már nem is beszélve"

Tetszett a film de ebben igazad van.
Előzmény: toontastic (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 25
"...bár Moore-t nem lehet tárgyilagossággal vádolni, valljuk be, egy tárgyilagos film közel sem lenne ilyen szórakoztató."

Ez marha jó kritika: http://www.igenhir.hu?cikk=1193314030
Bergeron Creative Commons License 2007.10.22 0 0 24
Most láttam a filmet.
A kereskedelmi TV-ben kellene leadni valószínűleg lenne nézettsége.
A politikusaink próbálják eladni a több biztosítós egészségügyet - jó lenne illusztrációnak - ez egy gyakorlati példa. Nem lehet azt mondani, hogy valaki riogat.

A TV ügyvédjében eddig is dömping volt biztosítós átverős történetekből - valószínűleg ugyanazok a cégek privatizálják majd az mi egészségügyünket is akik lehúzásai a témát adták.

Semmi sem indokolja a magyar egészségügy magánosítását az SZDSZ mantrán kivűl - hogy az állam rossz gazda.
Fura belegondolni, hogy ez csak a magyar államra vonatkozik - az francia, német, észt állam nem privatizál - inkább vállalkozik, visszavásárolja a közműcégeket és vásárol akár magyar cégeket is.

Miért kell egy olyan modellt választani ami még sehol a világon nem működik erre nincs magyarázat azaz mégis van. Azt hiszem Moldova egészségügyről szóló könyvében irja, hogy ha valahol valakik nem figyelnek az ésszerű érvekre ott pénz van a háttérben.

Ha a világ legnagyobb piacán sem tudnak az egészségbiztosítók annyi nyereséget termelni, hogy ne kelljen lehúzással növelni a hasznukat akkor mire számíthatunk ezen a mi kis piacunkon a szabályozatlan körülmények között.
USA-ban legalább tisztán látszik, hogy melyik politikusba mennyit invesztáltak a betegbiztosítók. Jobb nem belegondolni mi lesz ebből.

kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.10 0 0 23

Nem hisztizek (ellentétben veled)

 

Engem nem érdekel, hogy a valós tényeket rózsaszin masnival csomizzák és eperaromával vagy a képembe vágják - fő, hogy tudjam.

 

Szintről innentől nincs mit beszélni... :-)

 

Sem érdekeltségről... Ép eszű és anyagilag nem másra motivált ember ugyanis minimum elgondolkodik egy ilyen dokumentum-film kapcsán...

Előzmény: Tamás (20)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.10 0 0 22

1. Ha ennyire lényegtelen a véleményem, miért veszed a fáradtságot, hogy válaszolj?

 

2. Az elmúlt napokban termelt politikai hozzászólásaim a Polidilibe irtam - ellentétben veled, aki ide irtad!

 

3. Csak egy aprócska érvet szeretnék látni arra, hogy miért nem hitelesek az írottak.

Súgok, jó?

Hazudik Moore a filmjében? (Bizonyíték???) Akkor?

 

Kicsit még edz magad, vagy ne fáraszd inkább azzal, hogy ide irkálsz.

 

Mert: Moore nagyon jól, nagyon találóan, valós esetekre hivatkozva mutatja be, milyen valójában az a több biztosítós rendszer, ami ránk is vár. Nézetem szerint a film több, mint hasznos, ugyanis csak a totálisan hülyék tanulnak csakis a saját kárukon. Emberek élete (még a tied sem kivétel...) pedig nem játék. Igy az sem, hogy az orvos azért lesz, hogy meggyógyítson vagy azért, hogy a saját anyagi előnyeiért lényegileg a halálba küldjön azzal, hogy nem indokolt beavatozás = spórolás a biztosítónak.

Előzmény: Tamás (21)
Tamás Creative Commons License 2007.08.10 0 0 21

Már ne haragudj (ha meg mégis, az is le van szarva jól), de te vagy az iskolapéldája a 11. sz. hozzászólásban foglalt embertípusnak, úgyhogy a további beszélgetést hanyagoljuk. Nincs időm és energiám bizonyos színvonal alá ereszkedni, hacsak nem poénból, de ez csak inkább rossz vicc.

 

Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt napokban termelt hozzászólásai alapján, amikor éppen nem bitófát ajánlgatsz Gyurcsánynak, akkor éppen mindenhol erre a vacak filmre hivatkozva aktuálpolitizálsz.

 

Úgyhogy talán hagyjuk, hogy ki mennyire hiteles, meg mennyire tereli a témát az aktuálpolitika irányába. Szánalmas vagy, de inkább nevetséges.

Előzmény: kockazatelemzo (19)
Tamás Creative Commons License 2007.08.10 0 0 20

Ne hisztizz.

 

Én a filmről, és annak hatásáról - többek között a primitív, bulvárszintű politikacsinálásáról és -gyakorlásról - beszéltem. Egy büdös szót nem szóltam a magyar helyzetről, vagy arról, hogy jó lesz-e az akármilyen rendszer, vagy nem.

 

Ehhez képest te kezdesz itt rögtön a nálunk várható "katasztrófális" helyzetről beszélni, és nyomni az éppen hatályos fidesz-mantrát. Az meg, hogy honnan veszed, hogy nekem mennyiben van fidesz-gyűlöletem, az meg megint olyan mélyfúrásos elemzéseket igényelne a lelki mélységeidbe, amiktől mentálhigiénés okokból tartózkodnék.

Előzmény: kockazatelemzo (19)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.08 0 0 19

Ugyan ez nem a polidili, de azért egy hangot mégis...

 

1. Nem érdekel Orbán valós vagy nem valós propagandája, sem az ellentábora. Maradjunk a filmnél, jó?

 

2. Az biztosítók nem a két szép szemünkért biztosítanak. Nem hinném, hogy bármelyikünknek ne lennének ezzel kapcs. igen negatív tapasztalatai. Egy biztosító elsősorban a sajá profitjára hajt. Az egy mindennapos történet, hogy törik a kocsi, ők meg megpróbálják megmagyarázni, hogy miért nem fizetnek, vagy miért csak a valós kár töredékét.

 

Kérdésem hozzád: Mitől lenne ez más az egészségbiztosításban? Ezt láthattuk Moore filmjében, erről szól. Hogy nem más! Hogy emberek halnak meg a biztosítók profitéhsége miatt. Emberek, akiket kezelhettek volna, de nem tették, megmagyarázták inkább, hogy "22 évesen nem lehet méhnyakrákot kapni" - pedig az áldozat kapott. Vagy "a csontvelő átültetés kisérletezés, nem finanszirozzuk'" - holott egy csomó ember életét bizonyítottan az mentette meg, de ők megtagadták a filmben szereplő férfitől.

 

Soroljam még?

 

Bocsáss meg, de hiteltelen az érvelésed, így meg különösen, hogy politikai síkra terelted. Te nem Moore filmjéről beszélsz, mégcsak nem is a nálunk is várható katasztrofális eü. helyzetről, hanem a saját fidesz gyűlöletedről, ami engem nem érdekel és nem itt a helye!!!

Előzmény: Tamás (18)
Tamás Creative Commons License 2007.08.08 0 0 18

Moore legalább próbál tenni az emberekért, próbálja a szemük kinyitni.

 

Moore inkább port próbál hinteni oda...

 

Egyébként meg épp erről beszélek. Akinek egy Moore-kaliberű illuzionista kell ahhoz, hogy kinyiljon a szeme, az inkább hagyja csukva, mert utána több kárt okoz, mint hasznot.

 

Most délelőtt egy prominens ellenzéki barátommal kávé mellett épp erről beszélgettünk, mondtam neki, figyelje meg, két hónapon belül Viktor "kötelező olvasmánnyá" teszi a polgári körök számára ezt a filmet, merthogy lám-lám, csúnya magánbiztosítók. Röhögött, és mondta, hogy Varga Mihály már hivatkozott is rá valahol. HúB+...

Előzmény: kockazatelemzo (17)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.07 0 0 17

Nem igazán értem az érvelésed. Egy két órás filmbe szerinted hány megkárosított áldozatnak kellett volna beleférnie? Gyorsan próbálom összeadni neked,

elején két férfi (bizt. nélkül)

négy biztosított nő

egy biztositott házaspár (földönfutók)

néger férfi veserákkal

egy halott gyerek

egy kórházból kidobott felnőtt

vezetőségi beszámolók, ahol vétkesnek érzik maguk és elmondják, hogy az a dolguk, hogy az embereket ne gyógyítsák meg

politikusok és üzeltemberek, akik ebből hasznot húznak

9/11 önkéntes mentői, akik emaitt betegek és nem látják el őket.

 

Szerintem ez nem kevés... Szóval nem értem az érvelésed. Moore legalább próbál tenni az emberekért, próbálja a szemük kinyitni.

 

A film szerintem kiváló volt.

Előzmény: toontastic (14)
toontastic Creative Commons License 2007.08.07 0 0 16
Én is így látom.

Az a baj, hogy ez a réteg kitermelte a maga "doku" műfaját, amit most az utóbbi időben művészi szintre emeltek és díjakkal jutalmazzák őket. Elég megnézni akár Moore utolsó két filmjét, akár a vasárnap vetített berlini díjas Guantanamo című förtelmet.
Előzmény: Tamás (11)
toontastic Creative Commons License 2007.08.07 0 0 15
Azt veszem észre, hogy az embereknek kialakult egy világnézetük és ahhoz körömszakadtáig ragaszkodnak. Egyáltalán nem kíváncsiak a másik oladal érveire, nem érdekli őket semmi, ami nem cseng egybe az ő véleményükkel, ami természetesen maga a nagybetűs és megkérdőjelezhetetlen IGAZSÁG. Ellenben képesek kritika nélkül bármilyen szart benyelni, ami összhangban van az ő nézeteikkel.

Ez kitermelte a maga "doku" műfaját, aminek a legismertebb képviselője Moore, de vannak többen is. Elég megnézni a vasárnap vetített berlini nagydíjas Guantanamo című förtelmet pl.
Előzmény: Tamás (11)
toontastic Creative Commons License 2007.08.07 0 0 14
Ne haragudj, de ezt az emigrálós részt nem értem, hogy jön ide.

Egyébként én nem zárom ki, hogy Moore-nak van igaza. Nem értek az egészségügyhöz. Azért néztem meg ezt a filmet, mert azt reméltem, hogy néhány dologban tisztábban fogok látni, most, hogy itthon is megy a vita a többiztosítós és az állami ellátás közt.

Ehelyett jött Moore és megmondta a frankót. A többiztosító szar, mert ő azt hallotta, hogy a Kovács Gizi meghalt, mert nem látták el, Kuba meg a világ legfaszább helye, mert 2 forint 50 fillér a Kőbányai. És ennek tapsol együtt a szakma és a nagyközönség. Döbbenet.
Előzmény: kockazatelemzo (13)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.07 0 0 13

Nekem nem tűnt fel, hogy az angolok ide "emigrálnának" dolgozni. Se a franciák... De biztos rossz nekik az országukban, csak becsületből maradnak...

 

A magyaroknak miért is Anglia az egyik fő cél? Meg Kanada? Meg Svédország?

 

Na, ennyit erről.

Előzmény: toontastic (10)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.07 0 0 12

Ezt a filmet osztani kéne frutti helyett, vagy lenyomni az MTV-ben (álmodik a nyomor, majd pont olyat nyomnak, ami jó a népnek...).

 

Szerintem aki teheti nézze meg!! Legalább lesz némi fogalmunk mi vár ránk.

Tamás Creative Commons License 2007.08.06 0 0 11

Vannak emberek, akik olyan szinten nincsenek képben a világ dolgairól, hogy egy Moore-féle szélhámos által összeollózott látványmozi hatására megvilágosodottnak érzik magukat, és úgy érzik, hogy most aztán már tudják a dolgokat.

 

Ez is egy fogyasztói réteg, ráadásul jellegénél fogva igen nagylétszámú, ergo jelentős felvevőerővel bír a piacon.

 

Nem érdemes vitatkozni velük. Már csak azért sem, mert általában hiányzik náluk az a tudásalap, amire közös kommunikációt lehetne építeni.

 

Moore az ilyenek hőse...

Előzmény: toontastic (10)
toontastic Creative Commons License 2007.08.06 0 0 10
Hát bizonyára nekem meszesedik már az agyam, de én semmi ilyesmire nem emlékszem.

Angliában van egy riport egy öreg komanccsal, aki előadja, hogy a háború után minden angol felelősségének érezte, hogy ingyen legyen az egészségügy, ill. bemutat egy orvost, hogy milyen jól él annak ellenére, hogy nem kell fizetni az ellátásért; a franciáknál volt a házhozjáró orvos, valamint egy rakás ott élő amerikai, akik elmondták, hogy minden ingyen van, hurrá. Egyáltalán nem rémlik, hogy szóba került volna bármi olyasmi, hogy ez milyen terheket ró a költségvetésre, vagy akár egy félmondat az állami egészségügy árnyoldalairól.
Előzmény: basic_channel (9)
basic_channel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 9
Hát épp ezaz, hogy van több olyan emberrel is roport, akik a másik oldalt képviselik, másrészt pont hogy bemutaták azt is, hogy ez mégis hogyan mukodhet, mibol si tudjak ezt europaban fionanszirozni. a francia terhes no eesete lehet kicsit tletulzott, de az ilyen poénnak szantak sztemn.
Előzmény: toontastic (8)
toontastic Creative Commons License 2007.08.06 0 0 8
Szánalmas és elfogult propagandának tartom, mert csak és kizárólag olyan eseteket és tényeket sorol fel, amelyek alátámasztják az ő prekoncepcióját, a másik oldalnak esélyt sem ad, hogy megszólaljon a filmjében.

Bemutatja, hogy azokban az országokban, ahol államilag finanszírozzák az egészségügyet minden milyen jól működik, és mindenki milyen boldog. Szó sem esik róla, hogy ez pl mibe kerül, stb.

Ezen kívül pedig pofátlanul csúsztat. Vagy te tényleg komolyan elhiszed, hogy Franciaországban, ha terhes lesz egy nő, akkor kiküldenek valakit, hogy főzzön helyette? A film abszolút mélypontját jelentő kubai jelenetről már nem is beszélve.
Előzmény: basic_channel (7)
basic_channel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 7
ha láttad volna nem irnal iylen baromságokat.
Előzmény: toontastic (5)
toontastic Creative Commons License 2007.08.06 0 0 6
Nem vagyok amúgy igazi anti-Moore-os, mert a régebbi dolgait pl kedveltem, de amit az utóbbi időben csinál az már kerüli a dokumentumfilm látszatát is.
toontastic Creative Commons License 2007.08.06 0 0 5
Miből gondolod?
Előzmény: basic_channel (4)
basic_channel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4
sztem nem is láttad a filmet.
Előzmény: basic_channel (3)
basic_channel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 3
ime egy igazi+ antimooreos....
Előzmény: toontastic (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!