Keresés

Részletes keresés

5in1 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 165
A butaság magasiskolája......, ha ennyi eszed van, miért akarsz többet? Megérdemled a sorsod, küzddj tovább...
Előzmény: Törölt nick (163)
kispesti99 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 164
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mihez kezdene a pénzlehúzó elit ha mindenki aki csak tudna átállna erre a fajta bartellkeresedelemre.

Előzmény: kockazatelemzo (153)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 163
Szóval ,ha anyukája vagy apukája, akik mindketten valószínüleg készítik a felnőtté válásra, megmagyaráznák neki , hogy mi célt is szolgál a nyugta,

Én már elmagyaráztam az én gyerekemnek.

Tudja, hogy arra való, hogy a társadalom szorgalmas hangyáit meg tudják büntetni az uralkodók, mert azoknak szabad cégköltségen megépített uszodában mosni a valagukat, míg a másiknak -ha lakni akar valahol- a fészekszaró program keretében egy cseléd munkaerejének teljes értékét ki kell fizetnie.
Elmondtam neki, hogy azok a kínaiak és mindenki, aki blokk nélkül árusít, azok jótevők, mert a kommunista tetvek úgy kifosztották az alattvalóikat, hogy ezek nélkül az emberek nélkül nem tudnának ételhez és ruhához jutni igen sokan.

Szóval igazad van, el kell mondani a gyerekeknek is az igazságot.

Meg is értik.
Előzmény: 5in1 (160)
weress Creative Commons License 2007.08.04 0 0 162
Azért érdekes, hogy vannak akik még örülnek is az ujabbkori jobbágytörvényeknek. Végezze mindenki a dolgát, ne velem akarja elvégeztetni! Hiába na, a szolgalelkűségre nagy az igény, nameg a propagandaszövegek egy az egyben benyelésére.
5in1 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 161
Ha azok leadózzák amit kell, és telne is rá nekik, Mari néninek lenne annyi nyugdíja, hogy kitudja fizetni a festést neked, és neked is lenne miből adózni, ilyen egyszerű a dolog.
Előzmény: kockazatelemzo (153)
5in1 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 160
Ha ilyen becsületesen vezeted a boltodat, akkor valószínüleg a te érdekedben akarják megfogni azokat akik nem ütik be minden eladásukat.Ha mindenről adsz nyugtát, számlát, miért állsz be azok táborába ,akik miatt(nem adnak mindenről) kell neked 10Ft-ból 8-at befizetni? Az a nagy büdös helyzet, hogy olyan ostoba a nép, hogy nem érti, hogy kik az igazi haszonélvezői a fekete gazdaságnak. Hogy is vagyunk szocializálva? Röviden egy mai eset. Bemegy a kislány az újságoshoz, 8-9év körüli, édesen köszön "jó napot kívánok" kér egy újságot, kifizeti, és azt hiszi milyen nagy már, "azt nem kérem köszönöm",mondja a nyugtára, Szóval ,ha anyukája vagy apukája, akik mindketten valószínüleg készítik a felnőtté válásra, megmagyaráznák neki , hogy mi célt is szolgál a nyugta, biztosan attól érezné felnőtebbnek magát, hogy mivel Ő tudja mi is az, elkéri, de nem.Bocsánat ha túl hosszú és unalmas voltam.
Előzmény: Törölt nick (55)
Droopy Creative Commons License 2007.08.03 0 0 159

Vaze. Nem akarsz fizetni, nem utazol. ecceru.

De nem kellene 21.szazadi ruzsa sandorkent tekinteni a bliccelokre oszt maris mas lenne az arany.

Előzmény: eMM (157)
neménvagyok Creative Commons License 2007.08.03 0 0 158

ez része a demszky féle wellness csomagnak

 

2 in 1 beépített infraszauna

 

és még hőbörög a sok paraszt

Előzmény: eMM (157)
eMM Creative Commons License 2007.08.03 0 0 157
Én sem értem hogy mért nem akarnak a tisztelt utasok fizetni pld a szaunaCombinón való közlekedésért.Nem mindenhol van ám ilyen meg kéne böcsülni!
Előzmény: Droopy (156)
Droopy Creative Commons License 2007.08.03 0 0 156

Ecceruen fogalmazok.

A bkv-s akcio miatt napi 8 millio forintot nem lopnak el a tisztelt utasok a szemelyszallito cegtol.

Abszurdisztan? Az. Foleg ha valaki a tisztelt utasokat sajnalja...

Előzmény: eMM (155)
eMM Creative Commons License 2007.08.03 0 0 155
Elképesztő hogy egyesek még magyarázzák is ezt az agyrémet.Elképzelem hogy a Tesconál felfejlődnek csatárláncba a fináncok mint a BKV-sok szoktak a metró bejárónál azt ellenőriznek bőszen,meg forgatják kifelé a szatyrokat.Abszurdisztán a köbön.
ex_lx Creative Commons License 2007.08.03 0 0 154
"Ilyenekből derül ki, hogy a perszonális szabadságról sincs semmi fogalmuk, anélkül povedálnak róla orrvégzésig. "

Dehogynincs fogalmuk! Sőt ők fogalmazzák, mindig szükség szerint. Pont ahogyan a felelős kormányzást.

Most éppen a kiskeres az ellenség (hüjjepatikuss kartács és kollégái levegőhöz jutnak egy kicsit), és a számlaadás hiánya taszítja nyomorba az országot, az teszi tönkre a kiszámítható adóztatást. A kupacot az égig tornyozó áfacsökkentés már régen esett meg, és ha erősen próbálunk emlékezni rá, rájövünk, hogy a zorbán csapdája volt.
Előzmény: zividivi (143)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.03 0 0 153

Azért megnézném az adózásban a következő tételt:

Kimeszeltem Mari néni házát, ezért kaptam 3 tyúkot meg két kacsát. :-)

Tudod nem ezért meszeltem ki. Sajnáltam az öreglányt. Ő sem ezért adta. Sajnálta a kölykeimet.

 

Lehet kezdeni bizonyítani.

Előzmény: Indián (151)
Tegnap Tyinko Creative Commons License 2007.08.02 0 0 152

"köteles vagy kifizetni az árut"

 

Bocsi, nem vagyok köteles. Jogom, hogy kifizessem az árut abban az esetben, ha az árut meg akarom vásárolni. Senki nem kötelezhet arra, hogy megvásároljam azt a bizonyos terméket.

 

"arra köteleznek,hogy te pakold a szalagra."

 

Senki nem kötelezhet erre sem. Jogom van, hogy magam válasszam meg azt a helyet ahol vásárolni akarok. Ha lesz lehetőségem arra, hogy a személyzet tegye az árut a szalagra, akkor az én jogom, hogy ott költsem el a pénzem.

 

"de köteleznek arra is,hogy ha ezen túl vagy mutasd meg mi van nálad kölönben rendőrt hívhatnak"

 

Na itt már baj van az alapvető szabadságjogokkal. Egy jogrendszerben erre sem kötelezhetnek, csak akkor, ha alapos gyanú merült fel az én jogsértésemre.

 

"A külföldi nyugdíjasnak az a tök természetes"

 

A külföldi nyugdíjasnak még ezenkívül sokminden természetes, amiről te nem is álmodsz, de ez már egy másik téma.

 

"Apropó,szabadságjogok kicsit off.Mi a véleményed a melegjogokról,és a drog kérdésről?"

 

Nagyon off, így nem is érdemes belekezdenünk. Nyiss ezzel kapcsolatban egy új topicot és ha kedvem van, akkor válaszolok.

Előzmény: h.laca (142)
Indián Creative Commons License 2007.08.02 0 0 151
A cserekereskedelem - barter - ugyanúgy adózik '88-óta, mintha pénzmozgás is törpénne...
Előzmény: kockazatelemzo (150)
kockazatelemzo Creative Commons License 2007.08.02 0 0 150

Szerintem álljunk át cserekereskedelemre és nézzük meg, azt hogy sikerül megadóztatni :-)

 

(Kicsit nagyon elegem van már ezekből a seggfejekből. Talán ha lennének szívesek a jó példával elöljárni...)

zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 149
Csak arra vigyázz, hogy elfüggönyözött pobedába be ne szállj!

Autón a függöny olyan, mint rendőrökön az azonosító!
Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 148
Majd előveszik a régi Pobedákat az APEH-es kalauzok, hogy meglegyen a munkához szükséges tekintélyük, amikor kiszállnak és felszólítanak, hogy mutassam a blokkot (a Pobedáé már elveszett a Nagy Rendszerváltásban).
Előzmény: zividivi (147)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 147
Az egy kocsi. És rosszemlékű!
Előzmény: Törölt nick (144)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 146
Ajánlom figyelmedbe:


http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=49789283&t=9133167
Előzmény: Törölt nick (140)
h.laca Creative Commons License 2007.08.02 0 0 145

 

Bocsi,félreérthető voltam amikor a kötelesség alatt nem neveztem meg a kereskedőt.Szóval mint jogtisztelő ember.Mi a véleményed arról,ha valakinek valami kötelessége és mégsem teszi?

Előzmény: Tegnap Tyinko (132)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 144
Aztán meg pobedálnak, ha nem tetszik a rendszer.
Előzmény: zividivi (143)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 143
Inkább a "liberális" zsarnokság bürokratikus szelleme.

Ezek semmihez sem értenek, az emberhez a legkevésbé.

Ilyenekből derül ki, hogy a perszonális szabadságról sincs semmi fogalmuk, anélkül povedálnak róla orrvégzésig.
Előzmény: Tegnap Tyinko (138)
h.laca Creative Commons License 2007.08.02 0 0 142

 

Alább már kitárgyalták a kötelezettségeket de pár példa:köteles vagy kifizetni az árut,van ahol arra köteleznek,hogy te pakold a szalagra.Speciel néha ez nagyobb meló mint megtartani a blokkot,de köteleznek arra is,hogy ha ezen túl vagy mutasd meg mi van nálad kölönben rendőrt hívhatnak.Ez csak pár dolog,de azért mondtam,hogy ezek természetesek és nem tünnek fel.

 

A külföldi nyugdíjasnak az a tök természetes,hogy a blokkot a kezébe myomják,és az a furcsa neki ha nem.

 

Ahogy a magyar és az olasz szabadságjogokat nézem,igazad van.Sehol nem vagyunk az olaszokhoz képest.Tényleg nem értem,ezzel miben korlátoznak téged?

 

Apropó,szabadságjogok kicsit off.Mi a véleményed a melegjogokról,és a drog kérdésről?

Előzmény: Tegnap Tyinko (129)
ex_lx Creative Commons License 2007.08.02 0 0 141
Tiszta szerencse, hogy nem akasztgattak azzal, hogy facciamolo.
Előzmény: Droopy (133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 140
Élem a házaséletet az asszonnyal, aszongya, itt a számla, apus.

Nálunk rendben mennek a dolgok.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 139
Adom a zsebpénzt a gyereknek, aszongya, itt a számla, apus.

Nálunk rendben mennek a dolgok.
Tegnap Tyinko Creative Commons License 2007.08.02 0 0 138
Látszik, hogy még körülöttünk lebeg a hiánygazdálkodás szelleme.
Előzmény: zividivi (136)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 137
Ha a világ megőrült is, nem kell minden őrültségéhez igazodni.
Előzmény: Droopy (133)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 136
Méghozzá olyan kötelezetségre, ami egyáltalában NEM TARTOZIK egy sima vásárlás feltételei és szabálya közé.

Adom a pénzt és kapom az árut, ha mindkettőnknek megfelel a csere. Slussz! Ennyiből áll a vevő számára a vásárlás. (Az eladót az államhoz másik viszony köti!)

Az összes többi már Orvell.
Előzmény: Tegnap Tyinko (132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!