Keresés

Részletes keresés

G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.30 0 0 10
az az igazság, hogy a D80/30D/D200/K10D/S5Pro az a szint, ahol egetverő különbséget nem találsz, mindegyik 32cm-es pizza, csak van amelyiken több a feltét, de mindegyikkel ugyanannyira laksz jól:)
Előzmény: imoka (9)
imoka Creative Commons License 2007.07.30 0 0 9
Szerintem is az a legjobb tanács, hogy amennyiben tisztában vagy a gépek műszaki specifikációival és a felhasználók által formált általános pozitív és negatív tapasztalatokkal, akkor menj és taperold meg őket személyesen. Ez alapján már biztos tudsz dönteni.
Fotózási szokásaid alapján pedig biztosan fel tudod állítani azt a "paraméter prioritás-listát" :)), ami az egyik gép felé tolja el a mérleget.

PS:
D80-at gyakran haználom magas érzékenységen (ISO 1600), ha nem kulcsfontosságúak a nagy papírnyomatok, szerintem el lehet lenni a zajával, ráadásul elég jó karaktere is van a zajának, ha lehet így fogalmazni.
D80 topikban van pár koncertfotó ISO 1600-on, bár így leméretezve nem igazán mérvadóak, tudom.
Előzmény: atti73 (8)
atti73 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 8
Nem jutottam közelebb egyikhez sem! :-(
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.30 0 0 7
oké, én ősCanon-os vagyok, lehetnék elfogult, de szerintem várj egy kicsit, hogy mit hoz az ősz eleje...
Előzmény: atti73 (5)
oca Creative Commons License 2007.07.30 0 0 6
A 30D zajtalan képe leginkább akkor lehet fontos,ha sokat fotózól beltérben és a vaku(k) nem használhatók jól.
Előzmény: atti73 (4)
atti73 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 5
Köszi, de pentax-ot nem szeretnék.
Előzmény: G_ArchAngel (3)
atti73 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4
"Sajnos" mindenféle témát fotózok. Esküvő, természet ....

Objektívek vannak ugyan nikonhoz, de nem nagy áldozat lecserélni canonra, ha szükséges.
Előzmény: oca (1)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.30 0 0 3
ha később nem kell profi vagy fullframe váz, akkor nézd végig, hogy miként jönnél ki a Pentax K10D-vel, mert árban hasonló, mint ezek, tudásban kicsit felettük van...
Előzmény: atti73 (-)
Degeczi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 2
"objektívjeim"

akkor adott, h Nikont érdemes... legföljebb ha a sorozatra tényleg szükséged van, dobj még rá és D80 helyett D200-at - akár használtan is

elvégre ha Canont veszel, az obik miatt ott is alaposan megugrik az ár
Előzmény: atti73 (-)
oca Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1
Attól függ milyen témákat és milyen napszakban fotózól!
Egyébként első közelítésként menj el olyan helyre,ahol mindkettő van és fog őket a kezedbe!
Előzmény: atti73 (-)
Sanya_67 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 0
Sztem D80
atti73 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Biztos már volt téma, de nem találtam semmi objektív véleményt.
Vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni.
Ami a két típusnál előny nekem:

D80: Kereső, fénymérés, objektívjeim, vakukezelés.

30D: Sorozatfelvétel, zajmentes szép színek.

Bár a D80-hoz többet írtam, de a 30D színeiés zajmentessége sokat nyom... :-)

Aki tud segítsen. Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!