Keresés

Részletes keresés

Skorpió Creative Commons License 2007.12.08 0 0 210
"Nos ez a stílus már nyitogatta a bicskát nálam, tehát közöltem, hogy oda teszem a kocsim a cuccok elrakásához, ahol nekem a legkényelmesebb, "

Azért kell odatenni, hogy lássák, hogy "nem felejtettél-e" valamit a kocsiban.

Tudod a magyar ember szeret "ottfelejteni" dolgokat. (:-(((
Előzmény: susugár (208)
Skorpió Creative Commons License 2007.12.08 0 0 209
A Lidl az a bolt, ahol

1. köszönnek
2. mosolyognak
3. ... és ahol cigány pénztárost láttam.

Mutasson valaki egy magyar tulajdonú boltot, ahol alkalmaznak cigány pénztárost.

Más. bementem Lidlbe. Kerestem valamit, de elfogyott. Kérdeztem az egyik eladót, hogy van-e? Nincs - hangzott a válasz. És meg tudná adni a környéken lévő más Lidlik tel.számat? - kérdeztem. Nincs nyílvános számuk - de szívesen felhívom őket. És felhívta és megkérdezte.

Szóval így megy ez.

Tele vagyok azzal a magyar bolthálozattal ami ennyira reklámozza magát, de lassú a pénzát, mocskosak az eladók, vitathatő frissességű a husárú.

Inkább a Lidlbe megyek.
susugár Creative Commons License 2007.12.08 0 0 208
Bocs, meg elnézést, hogy nem az éppen aktuális hsz-hez szólok hozzá.

Most találtam rá erre a topikra, de már az első hsz-kre reagálnék:
Lidl: messzeföldön híres az áruházlánc dolgozóik kihasználásáról, a javadalmazás extrém alacsony voltáról. Ennek következménye talán ez a tűzoltós eset is, de tudok pozitívumot is felhozni:
Pénztárosom utasított, hogy tegyem a kocsit a pult végéhez, ahol tényleg erre van egy forma kialakítva. Nos ez a stílus már nyitogatta a bicskát nálam, tehát közöltem, hogy oda teszem a kocsim a cuccok elrakásához, ahol nekem a legkényelmesebb, és ne kényszerítsen a fájós derekam leamortizálására. A hölgy következő mondata: én azért járok ide, hogy kiéljem a mittudoménmimet? (most zárójelben a megszívlelendő: neked, mint kereskedőnek - mert a legkisebb eladó is az - érdeked, hogy jó szájízzel távozzon a vevő, megoldjad minden problémáját, estébé). Fűztem néki néhány gondosan megválogatott körmondatot, aztán távoztam a helyről.

Kitartó egy hiéna vagyok, tehát másnap, harmad- és negyednap is direkte őhozzájuk mentem bendőnkbe túrandót zsákolni, és lőn nagy kábulatom, ami máig is tart: ezt a pofátlan és fennhéjázó, vásárlókat rendreutasítgató nőszemélyt soha többet nem láttam az üzletben, és később sem találkoztam ahelyütt említetthez hasonló stílussal. Szerintem kirúgták, hogy csak repült.

Tűzoltók: hogy azt a szitut megértse és kezelni tudja egy alkalmazott, ahhoz kell egy megkövetelendő szint. Ha veszi ezt a kivételes akadályt is a cég, sokszorosan meg fog térülni a válogatásba ölt idő, energia. A tűzoltókkal meg amúgy is jó vigyázni, velük keszyűs kézzel bánni, hisz a lakosság körében nagyon nagy az ő megtisztelésük.

Hogy miért lejmol egy csapat vizet egy bótban ?
Aki ezt a kérdést feltette, annak ajánlom, hogy jelentkezzen tűzoltónak, mennyen és húzzon le egy 24 órást a tökszáraz és 40 fokot közelítő napi max.-ban, aztán majd rájön, hogy mennyire jó lenne, ha valaki adna neki egy flaska vizet. (merthogy ilyenkor van ám, hogy félnapot vissza sem tudnak vonulni a laktanyába, annyi a tűz mindenhol).
Nem hezitálni kell emberek, hanem embernek lenni !

(Kéremszépen, nálunk a nyáron sorokban álltak az asszonyok, hogy valamit segíthessenek a szemmel láthatóan végsőkig kimerült tűzoltóknak. És lehet ám érzőnek lenni más szakmák művelőivel szemben is!)
Der Beste Creative Commons License 2007.07.31 0 0 207
Akkor ennyiben maradunk.
Előzmény: b.viridis (206)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.31 0 0 206
Én már vagy háromszor elmondtam a véleményem, nincs sok kedvem ismételgetni magam.
Előzmény: Der Beste (205)
Der Beste Creative Commons License 2007.07.31 0 0 205
Még egy utolsó kísérletet teszek:

Azért tisztelem a tűzoltókat, mert a közfeladatot ellátó emberek közül ők vannak kitéve leggyakrabban közvetlen életveszélynek.
Előzmény: b.viridis (204)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 204
A probléma ilyetén felvetése.
Aki veszélyes, kockázatos munkát végez, az nem azért teszi ezt, hogy meghalhasson hősi halálilag. Sőt, a legtöbb ilyen tevékenységet végző egyenesen meg van arról győződve, hogy őt nem érheti baj. A tűzoltónak az a célja, hogy tüzet oltson, mint ahogy a kamionsofőr is autót akar vezetni, meghalni egyik sem akar.
Így ezt az elhalálozás vs. tisztelet párhuzamot enyhén értelmetlennek tartom.
Előzmény: Der Beste (202)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 203
Irracionális. Tiszteld azért a kamionsofőrt, mert jól végzi a dolgát és nem borítja rád a húsz tonna LCD monitort, hogy a tűzoltók kelljen kivágjanak alóla.
Még nyersz is az üzleten. :-)
Előzmény: Der Beste (201)
Der Beste Creative Commons License 2007.07.30 0 0 202
Mi hülyeség? egy egyszerü kérdés?
S ki beszélt édesanyád őnagyságáról?
Előzmény: b.viridis (199)
Der Beste Creative Commons License 2007.07.30 0 0 201
Talán azért nem tisztelem mítikusan a kamionsofőröket, mert jó eséllyel abba nem fogok belehalni, ha egy rakomány LCD monitor nem jut el Hegyeshalomból Miskolctapolcára.

Ha nem vágnak ki időben az autóból, s emiatt nem jutok időben a kórházba, abba lehet, hogy belehalok.
Előzmény: b.viridis (198)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 200
Mert kivágja nálam a biztosítékot ez a mindent elhomályosító tiszteletvágy, illetve az olvtársak gátlástalan fikaszórása mindazokra, akik mernek más véleményen lenni.
Előzmény: Zsebenczy Klopédia (190)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 199
Ne haragudj, de ez így hülyeség.
Anyámat se tiszteljem, ha még él?
Előzmény: Der Beste (188)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 198
Rossz a megközelítésed. A tűzoltók nem szuicid alakok, ők nem meghalni akarnak, hanem elvégezni egy olyan munkát, aminek van ugyan kockázata, de ezzel tisztában vannak és ennek a szellemében vállalják. A kamionsofőr is tiszteletet érdemelne hasonló megokolásokból és lássuk be, neki talán nagyobb statisztikai esélye van arra, hogy munkája közben meghaljon, mint a tűzoltónak. Mégsem tiszteljük őket szinte mítikusan. Miért?
Én minden további nélkül tisztelek bárkit, aki tisztességgel elvégzi a munkáját, legyen az autószerelő, adórevizor, fröccsöntő kisiparos. Mint már leírtam, a tisztelet a teljesítménynek, esetleg a hozzáállásnak szól és nem korlátlan, biankó, mindenre kiterjedő. Például az autószerelőt tisztelem azért, mert precíz és felkészült, de nem tisztelem azért, ha mondjuk veri a feleségét.
Pontosan ez van a tűzoltóval is: a tűz oltásáért tisztelet, a lejmolásért kevésbé. Mi a vihart lehet ezen nem érteni?
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 197
Na, és kit dugtak meg?Vagy nem?Vendégahajuk volt?
Előzmény: Contempt (194)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2007.07.30 0 0 196

Biztos ott se adnának nekik vizet, ha beesik egy boltba... :)

 

zsk

Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 195

Az USA ban-mondjuk 9/11 miatt főleg-olyan tisztelet övezi a tűzoltókat, hogy csak lestem mikor a tengerészgyalogos vigyázba baszta magát és tisztelgett az elhaladó tűzoltóautónak.

(jó ez 2002 szeptemberében volt, New Yorkban ráadásul de akkor is)

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (193)
Contempt Creative Commons License 2007.07.30 0 0 194

"Áltűzoltó??? :DDD Mit csinált? "

 

Öten ültek egy autóban.

Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2007.07.30 0 0 193

Nézzél már körbe, hogy akárhova mész, az egyenruhásokat tisztelet övezi, akár hadsereg, akár rendőr, akármi. Csak nálunk nem. Igenis van, akinek a munkája (hivatása) sokkal hasznosabb a társadalom számára, és ez nem komenyizmus.

 

zsk

Előzmény: b.viridis (192)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 192
Ez pontosan ugyanaz a marhaság, mint amikor a létező szocializmusban állítottak fel prioritást bányász, atomfizikus, bölcsész és cipőfelsőrész készítő között.
De elmondtam, hogy a munkájukért tisztelet, ami ugye nem jelenti azt, hogy az egyéb dolgaikért is.
Előzmény: Zsebenczy Klopédia (180)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2007.07.30 0 0 191

(34) a második, bocs.

 

zsk

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (190)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2007.07.30 0 0 190

A 2 első topicban tett hozzászólásod alapján - (20) és (32) - a nyugodt és higgadt eszmecsere lehetőségét nem gondoltad komolyan szerintem.

 

zsk

Előzmény: b.viridis (187)
tollas Creative Commons License 2007.07.30 0 0 189

Bizony, óvatosnak kell lenni, lehet áltűzoltó akart megkaparintani 12 üveg ásványvizet.

 

Az kiviláglik a történetből, hogy a tűzoltókat meglepte a tűz melege.

Előzmény: Törölt nick (184)
Der Beste Creative Commons License 2007.07.30 0 0 188
Hány magyar politikus, orvos, pedagógus, rendőr, sajtómunkás halt meg munka közben, kötelessége teljesítése közben Magyarországon 2006-ban?
Előzmény: b.viridis (173)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 187
Korrupt tűzoltó? Az meg mit tud?
A korrupt kifejezés nem illik ide, maradjon inkább a sumák.

Ha hitelbe kéri, az mitől fillérekre váltás (egyik "drága" érzéketlen "jóember" szerint zabrálás)? Nálam a hitel azt jelenti, h ki akarja fizetni később.
Nem tudom mi abban a meglepő, hogy itt, a polidilin nem szokunk mindent elhinni automatikusan. Leírtam, hogy én ezt a "hitelre" dumát nem hiszem el, leírtam, hogy a gyanúm szerint lejmolni akartak. Ez egy vélemény, mint másik kismillió itt a fórumon. Ezt miért is ne lehetne higgadtan, nyugodtan átbeszélni?
Előzmény: Zsebenczy Klopédia (176)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2007.07.30 0 0 186

Ásványvizet tarhált gyanútlan emberektől a hamis szolgálati igazolványával... ;)

 

zsk

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 185

Áltűzoltó??? :DDD Mit csinált? Illegálisan locsolt? :DD

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 184
Most néztem a "kékfényt" ( ha még úgy híjják). Egy áltűzoltó volt benne. :-)
Előzmény: b.viridis (181)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 183
Igaz. :)
Előzmény: Zsebenczy Klopédia (179)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 182

Arról ne. :) Vacsorázom.

 

Ellenben nem értem, hogy miért nem jár alapból tisztelet annak aki ha kell meghal azért, hogy ne égjen le a házad.Hogy, ne az autódban vérezz el mikor beborulsz az árokba..stb.

Ez a munkája, persze.De én inkább hivatásnak nevezném.Már az tiszteletet érdemel ha valaki szarért hugyért, beáll közéjük.

 

Előzmény: b.viridis (181)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.30 0 0 181
Komolyan érdekelne, hogy mi akadálya a higgadt értelmes párbeszédnek.
Tabutéma? De hát beszélgettünk itt már a hüvelygombáról is.
Előzmény: Törölt nick (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!