Keresés

Részletes keresés

griolimax Creative Commons License 2013.02.14 0 0 16

Kicsit elkéstem :DDDD

Előzmény: griolimax (15)
griolimax Creative Commons License 2013.02.14 0 0 15
Előzmény: ronya1 (14)
ronya1 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 14

mondjuk a router felismeri a pendrivét ki is ír mindenféle adatokat róla

csak a win7-en kellene megkeresni, de nem jutok dűlőre vele

Előzmény: mr_ricsi (13)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.01.01 0 0 13

Ha nem a gyári progi van a routerben, akkor a gyári manuallal úgysem mennél semmire.

 

Próbáld megnézni vagy megtudni, hogy melyik nem gyári progi van a routereden, aztán keress egy ezzel foglalkozó fórumot a neten. De azért lelkileg készülj fel rá, hogy ott is csak olyan tanácsot tudnak majd adni, ami meghaladja a tudásod. Például valami parancssorban Linuxot barkácsolgatós dologra tudok gondolni.

Előzmény: ronya1 (12)
ronya1 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 12

használtan vettem nem volt hozzá semmi

egy canon L120 nevű faxot szeretnék megosztani

 

tök béna vagyok nem találok manualt az asus oldalán

bár ezen valami másféle progi van, nem a gyári

win7 rendszeren kellene intézni

Előzmény: mr_ricsi (11)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.01.01 0 0 11

"hogyan kell kivitelezni?"

A UserManual 21. oldalától van leírva a külső adathordozó megosztása, a nyomtatómegosztás pedig a 28. oldaltól.

 

A UserManual vagy a router CD-jén található .pdf formátumban, vagy az Asustól töltheted le.

 

A nyomtatómegosztás ezekkel a típusokkal működik:

http://event.asus.com/2009/networks/printersupport/WL-500gp.htm

Ha a nyomtatód nincs a listában, akkor vagy működik, vagy nem. A scanner része viszont nem fog működni a hálózaton keresztül.

Előzmény: ronya1 (10)
ronya1 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 10

üdv!

van egy Asus WL-500g Premium routerem amin van 2 usb port

 elméletileg tud nyomtatót kezelni és külső adathordot is

 

hogyan kell kivitelezni?

a nyomtatót próbáltam de olyan eredmény lett mint az alább írt képes beszámolóban

szóval nem nyomtat

 

a külső adathordozót meg nem tudom elérni(pedig a router felismeri)

 

tud valaki segíteni?

 

köszi!

kisbalazsi Creative Commons License 2011.08.17 0 0 9

Sziasztok!

Valóban háttértárolóra van kitalálva a fent említett routeren az USB port, így printszerverrel oldottam meg a dolgot.

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot és a hozzászólásokat!

Üdv! kisbalazsi

Előzmény: mr_ricsi (7)
kisbalazsi Creative Commons License 2011.08.12 0 0 8

Köszönöm, megoldom printserverrel.

 

Üdv!

Előzmény: mr_ricsi (7)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.12 0 0 7

A nyomtatódat nem printernek ismerte fel, hanem adattárolónak. Így teljesen kár is próbálkozni vele.

 

És a véleményem szerint nem is képes printszerverként működni, legfeljebb valami firmware csere után.

Előzmény: kisbalazsi (6)
kisbalazsi Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6

Sziasztok, jól jönne a segítség!

Van egy ZTE zxdsl 931 series wifi-routerem - a t-online előfizetésem végett - és egy Canon MP 180 usb csatlakozású nyomtatóm.

A nyomtatót meg akarom osztani hálózaton az asztali gépem és a laptopom között a router segítségével, mivel van a routeren egy USB port. Ha rádugom a nyomtatót a routerre, akkor kapásból felismeri, viszont az istenért nem tudom megoldani a nyomtató megosztást, akár hogy is próbálkozom.

Felhívtam a t-online ügyfélszolgálatát, ahol beszéltem egy mérnökkel, aki azt mondta tájékoztatásként, hogy megoldható a dolog viszont, ha gondolom 8000 ért kiküldenek egy kollégát és ha sikerül neki összehoznia, csak akkor kell kifizetnem.

Nos, ennyi pénzért vehetek egy printservert is, amivel könnyen meg lehet oldani a helyzetet, de mielőtt ezt meglépném meg akartam kérdezni mások, nálam okosabbak véleményét a témában.
Ha van megoldás, akkor kérem részletesen vezessetek át a dolgon!

UI: az a megoldás, hogy az asztali gépen osztom meg a nyomtatót és úgy használom hálózatba nem érdekel, mert ebben az esetben folyamatosan bekapcsolva kell lennie a gépnek és ezt akarom elkerülni.

Az alábbiakban bemutatom képekkel és szöveggel illusztrálva, hogy hogyan próbálom megoldani a beállításokat a notebookon keresztül.

Elsőként itt egy kép a router usb portjánal státuszáról:

Itt látható, hogy felismerte a router a nyomtatót és van egy ftp elérési útvonal is. Mivel a router IP címe 192.168.1.254, ezért úgy gondoltam, hogy ez lesz a nyomtató elérési útvonala is, amiben lehet, hogy tévedek.

Az első lépésben megnyitottam az „eszközök és nyomtatókat” a startmenüből:

Itt látható, hogy alapértelmezett nyomtatóként van telepítve a Canon MP 180.

Jobb klikk az ikonra és azon belül a nyomtató tulajdonságait választom:

A portok menüponton belül port hozzáadása:

Majd kiválasztom a standard TCP/IP Port-ot:

Beírom az általam elképzelt ip címet, majd rányomok a továbbra:

Próbálja észlelni a portot:

De nem talál semmit:

A szabványos legördülő listában nem találok olyan lehetőséget, amely illene a nyomtatómhoz, bár ez is lehet, hogy az én tudatlanságom:

Ha viszont megpróbálom a nyomtató hozzáadásánál hálózati nyomtatóként hozzáadni az MP 180-at:

Akkor sem talál semmit a notebookra telepített USB nyomtatón kívül:

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy hogyan kell bekonfigurálni a routert és pontosan mi is a nyomtató IP címe.

Köszi!

SzaGyu_2 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 5

Sziasztok.
Van egy TP-Link MR3420 router és Open-WRT-t tettem rá.
Sajnos innentől kezdve nem működik. Nincs WEB felület. Pingelni a 192.168.1.1 Ip címen tudom.
Letöltöttem a TFTPD32 programot, de ezzel nem tudok mit kezdeni mert bárhogy is állítom be, nem kommunikál a routerrel.
DKU-5 átalakítóval COM porton tud kommunikálni PuTTY programon keresztül.
PuTTY-on keresztül az SSH nem kommunikál, a TELNET ennyit ír ki: "Login:" Itt bármit írok be ezt írja ki: "Password:"
Innen nem tudok tovább lépni mert hiába adok meg bármilyen jelszót. (Már többször reseteltem, nem segített az sem.) Egy bizonyos probálkozás ill. idő után meg ki is lép.
Tünet:
A router bekapcsolásakor az összes led villog. COM porton látni, hogy állandóan újraindul.
Ha 1 sec. alatt beírom: "TPL" ekkor megáll a folyamatos újra bootolás és Kiírja: ar7240>
Sajnos nem tudom, innen hogyan tovább?
Köszönöm a segítséget.

kisbetu Creative Commons License 2011.05.01 0 0 4

Szerinted így 3 és fél év után még mindig keresi a  megoldást?

Előzmény: Mr.Grassy (3)
Mr.Grassy Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3

Én kimondotta printservert ajánlok :) van USB-s nyomtatora is és "régi"ltp port ra is a vinyo eléréshez pedig egy file servert és abba betudod rakni a vinyodat és akkor mindent elérszez olyan 20.000-körőlvan ha nem csak samba serveres file elérést szeretnél hanem ftp-t is hogy akár munka helyről vagy ismeröstől is elérd a vinyodat :) ha érdekell keressél a braviklacy@msn.com címen segitek nagyon szivesen.

Előzmény: Batka_666 (-)
madar86 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 2
ASUS RT-N16 :D
Levike Creative Commons License 2007.07.23 0 0 0
Van olyan, viszonylag alap router amibe lehet tenni laptop hdd-t.
Előzmény: Batka_666 (-)
Batka_666 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Szeretném egy kicsit feldobni az itthoni hálózatot, és úgy gondoltam, hogy milyen jó is lenne, ha lenne egy router amin keresztül közvetlenül hozzá lehetne férni egy nyomtatóhoz és egy külső merevlemezhez. Adott 3 (lassan 4) számítógép, melyből 3 LAN-on keresztül jut ki a netre (és ebből 1 laptop, ami ha lehet használná a WiFi-t), illetve a jövendő 4. is egy laptop lesz (ő is használná a WiFi-t). Eddig egy X-Micro routeren keresztül ment a net meg a WiFi kapcsolat is, de borzalmasan kényelmetlen a megosztott cuccokhoz hozzáférni (ha kell valami akkor mindenféleképpen be kell kapcsolni a gépet amin az tárolva van), illetve a nyomtató is csak akkor megy, ha az a gép is megy amihez hozzá van kötve.

Úgyhogy keresnék egy WiFi Routert, aminek van 2 USB portja is. Utánanéztem egy pár gyártó honlapján a kínálatnak, de kezdek elveszni a reklámszövegek között. Ti mit javasoltok, milyet érdemes venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!