Keresés

Részletes keresés

Mantispisti Creative Commons License 2019.09.21 0 0 854
Szia. Nekem is exatosoma t. Lichen van, tartása megyegyezik a simáéval?
Előzmény: plumigeralis (848)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 853

Kép meg lemaradt, bocsi!

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 852

Perui ördögeim terkó tisztitás közben.

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 851

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.22 0 0 850

Üdv! 

Van itt Veszprémi rovarbarát  köztetek?

Veszprémben élek,  már nem vagyok épp "mai csirke". Festőművész vagyok s van  Madagaszkári sziszegős csótányom,  halálfejes csótányom,  Perui ördögsáskáim, pár bengáli botsáskám- meg Achátcsigák. Ja meg  Veronicella sp.tobago elnevezésű meztelencsigáim.

 

tomolino169 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 849

Sziasztok,

 

Pécs környékén van aki rovarkedvelő? Esetleg összebeszélhetnénk. Tanácsokat szívesen fogadok beszerzést tekintve.

Góliát bogarak, herkulesbogár, kongói rózsabogár, és a levélutánzó sáskák felé húz a szívem :)

Környéken sajna nincs tudomásom szaporulat cserebere, adás-vétel kapcsán.

 

 

tomolino@freemail.hu

plumigeralis Creative Commons License 2019.02.26 0 0 848

Végül az utolsó stádiumú nimfa és a kifejlett állat:

Előzmény: plumigeralis (844)
Bonmike Creative Commons License 2019.02.10 0 0 847

Sziasztok! tavaly óta van egy 

Phillium phillipini levélbogarunk. Rendes üveg terraruim oldalt szellőzőkell a lakhelye rózsa levelékkel (saját nem bolti ) értettük ahogy kell fehér tőzet az alján. A rovar börzén vettük nagyon megszerettuk..

sajnos pár napja mozdulatlan és egy lábon lóg a teste közepén fekete folt ...

 

A tapasztaltabb forum társakat szeretném kérdezni hogy mi lehet az oka az “életjel “ nélküliség nek ?

 

Van még remény ? lehet vakintenni az érdekében ? Ha nem mi lehetett sz oka hogy így kárt?

Lányommal nagyon szeretnénk újabbat is de nem tudom mit ronthattunk?

 

Köszönöm a segítséget !

 

KP61 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 846

Megoldva, lett helye:)

Előzmény: KP61 (845)
KP61 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 845

Sziasztok!
Valahogy bekeveredett a lakásba egy ~5mm "hosszú", nagyon friss imádkozó sáska. Tudom hogy ez nem terrárium topic, de esetleg tudtok segíteni hogy mi a szöszt csináljak vele?
Vagy van itt esetleg terrarisztika is? Nem találtam
Szegényt kirakni nem akarom amíg nincs tavasz, egyből elpusztulna.
Köszi!

plumigeralis Creative Commons License 2018.12.29 0 0 844

 

Két vedléssel később így néz ki:

plumigeralis Creative Commons License 2018.12.01 0 0 843

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata zuzmószínű koronás levéllábú botsáska (Extatosoma tiaratum "lichen") "előállításáról"?

Nekem ma reggelre vedlett egy gyanús példány:

 

 

Üdv:

Balázs

hoha72 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 842

Sziasztok!

Bengáli botsáska (Medauroidea Extradentata) több féle méretben eladó. Felnőtt (adult) példányok 400 Ft/db, 4-5 vedléses példányok 10 db /2000 Ft, 2-3 vedléses 10 db / 1000 Ft. Peték ugyanitt 50 db/ 1000 Ft várható kelés 2018 novemberétől folyamatosan. Eddig fogyasztott tápnövények: mogyoró, tölgy, szeder, rózsa, tűztövis ez utóbbi télen is beszerezhető. Az sáskáknak nincsenek különleges igényeik. Elsősorban hobbi állatnak adnám, nem eleségnek. Az ár alkuképes.

 h.hajnal@index.hu

 

youlcsi Creative Commons License 2018.10.04 0 0 841

Nagyon reménykedem, mert már 4 nap eltelt azóta és nem romlik, sőt minimálisan javult az állapotuk.

Láthatóan esznek éjszaka és mozgolódnak is kicsit.

Előzmény: plumigeralis (840)
plumigeralis Creative Commons License 2018.10.03 0 0 840

A leírás alapján szerintem mérgezés lesz. Nálam koronás levéllábúak laknak, és amikor egyszer kiskorukban eukaliptuszolaj került a növényükre, pontosan ugyanígy viselkedtek. Növénycsere után nagy részük rendbejött (és azóta felnőttek).

Előzmény: youlcsi (839)
youlcsi Creative Commons License 2018.10.02 0 0 839

Köszi, hogy írtál. Próbáltam utánaolvasni, mérgezésre gondoltam én is. Bár nem potyogtak, nem mozogtak furán, éppencsak mintha "összeszáradtak" volna. Potrohuk meggörbült, lábaikat maguk alá csukták és nem mozogtak többet. Vagyis ha kézbe vettem, ujjal kiegyenesítettem a lábukat, akkor nagy nehezen arrébb pakolták, de kb 1 perc múlva újra ebbe a pózba meredtek.

Kérdeztem a boltban, hogy a szamócát (ami nálunk otthon földieper) szeretik-e, azt mondták, mehet. Az volt az erkélyen, mert a gyerek eszi és még most is virágzik. Jópár hete mellette a hibiszkuszt permeteztem (rézgáliccal talán? valami kék granulátum volt), mert ellepték a tetvek, de a szamócára figyeltem pont azért, mert a gyerek fogyasztja, hogy arra ne kerüljön. Persze lehet, hogy mégis.

Második nap már szedtünk nekik szedret, azóta csak azt kapják.

 

A "döglötteket" külön szedtem egy nagy üvegbe, ott is ugyanígy elvoltak, letettem, megkapaszkodtak de összecsukott lábakkal, tehát simán oldalra dőltek, ha nem figyeltem rá, hogy kitámasszam őket. Aztán tegnap reggel az egyik mocorgott, visszatettem a nagy dobozba, délután a másikat is, mert láthatóan jobban volt, stabiliabban állt, amikor kivettem az üvegből.

 

4 darab van összesen. Az egyik kicsit zöldes, az egészséges, mint a makk. a másik 3 barna, ebből egy lassú, de mozog, mászik, eszik.

Éjjel figyeltem őket, a 4-ből végül 3 mocorgott, evett. Nem volt kifejezetten aktív, ami tegnap reggel még döglött volt, de határozottan máshol találtam rá a faunáriumban, mint ahol hagytam.

A 4. pedig nem mozgott, csak az első 2 lábával fogott arrébb.

 

Ma reggel kiszedtük mindet, jól bepárásítottam, addig a gyerek játszott velük (lehet, ezt sem értékelik különösképp :)). 2 szépen mozog, 2 meg ott marad, ahova rakjuk, néha arrébb pakolják a lábukat.

A faunáriumba visszatéve mindegyik megkapaszkodott szépen, de még mindig furcsának tűnnek.

 

Szóval nem tudom, hogy mérgezés vagy a hideg (hoztuk-vittük őket szombaton kisállatkereskedésből először mamához majd onnan haza), esetleg a szárazság (2. napra jöttem rá, hogy a "kicsit be kell permetezni" kissé mást jelent az esetükben, mint ahogy először gondoltam) lehet a gond.

 

Előzmény: plumigeralis (838)
plumigeralis Creative Commons License 2018.10.01 0 0 838

Szia!

 

Kb. 15 évvel ezelőtt tartottam ilyet, de hátha tudok segíteni. Mi történt velük pontosan?

 

(Úgy tudom, gyakori halálozási ok a mérgezett növény fogyasztása - pl. ami virágüzletből származik - ilyenkor koordinálatlanná válik a mozgásuk, lepotyognak a terrárium aljára és ott elpusztulnak).

 

Üdv:

Balázs

Előzmény: youlcsi (837)
youlcsi Creative Commons License 2018.10.01 0 0 837

Sziasztok!

Jár még erre valaki?

szinte már 2 napja tartunk otthon bengáli botsáskát és úgy tűnik, sikerült is kinyírni őket :( el vagyok keseredve.

Jó lenne némi segítség.

Fulop_Tamas Creative Commons License 2017.11.05 0 0 836

Sziasztok,

Némi szaporulatnak köszönhetően szívesen megválnánk bengáli botsáskáink egy részétől. Budapest III. kerületében lakunk, ha érdekel keress nyugodtan. Gyermekeink lelki épségének megőrzése érdekében kérlek eledelnek ne vigyétek őket!

Üdv,
Tamás

tamas.fulop@hotmail.com

bmooni Creative Commons License 2017.11.05 0 0 835

Sziasztok!
Én is keresnék (lehetőleg már nagyobb méretű) bengáli botsáskákat Bp-en.
botz.moni@gmail.com

SzZozo61 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 834

Sziasztok! Szeretnék a kisfiam részére bengáli botsáskát ajándékba. Bp-en érte megyünk! Előre is köszönöm!

 

SzZozo61 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 833

Szia! A kisfiammal kellenének a sáskák, ha még aktuàlis. Bp.-en lakunk, érte megyünk! Üdv! Z.

Előzmény: itisnotsound (832)
itisnotsound Creative Commons License 2017.10.15 0 0 832

Sziasztok!

 

Ingyen elvihető egy komplett botsáska tenyészet, 30x54x70-es üveg terrárium szúnyoghálós fedéllel, benne 20-30 különböző méretű botsáskával.

Ha kell szállításban Budapesten és környékén tudok segíteni.

 

thisisnotsound@gmail.com

Penkusz Creative Commons License 2017.10.01 0 0 831

Sziasztok!

Öt darab bengáli botsáska (majdnem felnőttek) ingyen elvihető Budapesten. Érdeklődni az anitafazekas86@gmail.com címen lehet. Várom a jelentkezőket. :)

Falco_tinunculus Creative Commons License 2017.08.27 0 0 830

Sziasztok!
Eladó botsáskákat keresnék (lehetőleg bengálit) Dorog és környékén, vagy Budapesti átvétellel. Akinek van ne tartsa magába platti11@freemail.hu emailcímre várnám a jelentkezőket, köszönöm! :)

MNSN Creative Commons License 2017.06.23 0 0 829

Keresnék eladó botsáskákat! Lehetőleg postai megoldással! Akinek lenne BÁRMILYEN, kérem írjon erre az e-mail címre: csakmostne97@gmail.com
2 db-ra lenne szükségem, lehetőleg nimfákat szeretnék. Köszönöm!

Szonja Horvath Creative Commons License 2017.06.07 0 0 828

Van esetleg pár darab, amitől megválnál?

 

Előzmény: vad.körte (827)
vad.körte Creative Commons License 2016.09.16 0 0 827

A sáskák szépen szaporodnak azóta is, szívesen adok ajándékba!

Előzmény: Törölt nick (826)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.20 0 0 826

Egy szekérderéknyi újszülött bengáli botsáska boldogítja napjaimat. Szívesen osztoznék érző szívű egyénekkel eme örömön! Ha tehát valakit érdekelnek, kérem, írjon a lengyel.andras.a@gmail.com címre! A sáskák kicsik, cukik, és ingyen elvihetők, Budapesten vannak!

Kérlek, írj mail-t, ide ritkán jövök!

Előzmény: zitamama (824)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.20 0 0 825

Van! Kérlek, dobj e-mail-t, ide ritkán jövök! Nagyon ritkán.

Előzmény: Szonja Horvath (823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!