Keresés

Részletes keresés

ixchel Creative Commons License 2007.08.07 0 0 39
Ma ezt csináltuk: mikor bárki kint volt, elengedtük, hadd rohanjon. -először az utca felé próbálkozott, meg a szomszéd kerítése felé. Legközelebb már élvezte, hogy velünk van, játszottunk, dögönyöztük, stb. Este már kedves, ragaszkodó volt, mint régen. remélem, minden visszaáll a régi kerékvágásba.
Előzmény: _Reku_ (38)
_Reku_ Creative Commons License 2007.08.07 0 0 38
Pff.Akkor tényleg ajándékozd el.
Előzmény: ixchel (37)
ixchel Creative Commons License 2007.08.07 0 0 37
Lehet, hogy ez lenne a megoldás, de a férjem és a fiam allergiás a kutyaszőrre. Sajnos.
Előzmény: _Reku_ (36)
_Reku_ Creative Commons License 2007.08.07 0 0 36
Hello!
Bocs, hogy beleszólok, de nem tudnátok a házban tartani a kutyát?Nálunk bevált.Nekem huskym van, tudom mit jelent az, hogy önfejű meg szökős.Szétszedte a kerítést, megkötöttük.Eltépte a láncot.Aztán a vastagabb láncot is.Nem szuka után ment, hanem csak úgy, mert unatkozott.Apukámnak passzoltam le, mert ő városban, panelban lakik.A kutya pedig azóta teljesen jól működik, a napi 3 séta alatt be is lett úgy idomítva, hogy minden parancsot rögtön teljesít.És ez egy husky, amiről kiképzők is azt mondják, hogy teljesen hülye.
Szóval ha most hirtelen nem tudtok téglakerítést húzni, akkor be vele a házba, mellettetek is lehet így többet, meg elszökni se tud.Ha most túladsz rajta, a következő gazdának is lesznek vele problémái.
Előzmény: ixchel (34)
oncogito Creative Commons License 2007.08.07 0 0 35
Semmi gond.
Nekem is veszett el több éve egyszer az előző kutyám. A lakásból slisszolt ki.
Plakátoltuk, kerestük és szerencsénk volt, megtaláltuk.
Előzmény: ixchel (34)
ixchel Creative Commons License 2007.08.07 0 0 34
Igaz, bocs.
Előzmény: oncogito (33)
oncogito Creative Commons License 2007.08.07 0 0 33
Az elveszett topicban az iwiw-ről másoltam be más hirdetését. Olvasd el mégegyszer.

Minden kutya szökőssé válik, ha eljön az ivarérettség ideje. Azon kívül ha nincs rendszeresen sétáltatva és ha nincs megfelelően biztonságos kerítés és ha nincs tanítva.

De ha nem hiszed, keress egy "nem szökős" fajtát. Ha a kutya szakirodalmat olvasod, az mindenképpen előnyötökre válik.

A kutya szeretete nem csak simiből áll - gondold meg, ha újra kutyát akartok.
Előzmény: ixchel (31)
ixchel Creative Commons License 2007.08.07 0 0 32
Eddig azt mondtam: önálló, szabadságszerető.
Előzmény: ixchel (31)
ixchel Creative Commons License 2007.08.07 0 0 31
Aha. Mondd csak, a Te kutyád megkerült már? Olvastam az "Elveszett..." topicban, mi történt. Sajnálom.
Lehet, hogy igazad van és nem való nekünk a kutya. Vagy nem választottunk körültekintően kutyafajtát. Már megvolt, mikor több helyről hallottam, mennyire önfejű, szökős fajta. Gondoltuk, majd mi. Én is itthon vagyok, nem lesz magányos. Meg hogy a négy gyerek mellett nem fog unatkozni, nem lesz gond. Tévedtünk. Egyenlőre nem tudom, mi legyen vele, a menhelyet nem tartom megoldásnak, az utcára nyilván nem teszem, sőt: nem is eresztem. Gazdát fogok neki keresni.
Előzmény: oncogito (30)
oncogito Creative Commons License 2007.08.06 0 0 30
Mégvalami.
Az a kutya megy az ösztöne után és soha nem volt tanítva, nevelve, hogy mit tegyen ilyenkor.
Nincs számára biztonságos hely és nincs tanítva. És még a kutyát okolod, hogy milyen...
Előzmény: ixchel (28)
oncogito Creative Commons License 2007.08.06 0 0 29
Nézd, nekem az a véleménye, bármennyire is fáj a gyerekeknek - nektek nem való kutya. Szerintem sokkal rosszabbat látnak a gyerekek a kutyatartásról, ha a ti szemléletekkel nőnek fel.
Ti nem felelősen tartjátok.
Ha nekem elveszne kutyám, nem várnám, hogy majdcsak hazajön.
Kiplakátolnám, keresném, még aznap és aztán minden nap nézném a sintértelepet is.
Nyakörv, biléta van rajta? Chipje van?
Szerintem aki állatot tart, annak nem lenne szabad ugy gondolkozni, hogy "végülis csak egy kutya".

Szerintem forditva van, mint ahogy gondolod: nektek van kutyátok, de neki nincs gazdija...
Előzmény: ixchel (28)
ixchel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 28
Ma felhívtam a sintért, nála volt a kis szökevény. Amint meghozta és én kifizettem, már tűzött ki a kapun. (Az ember nyitva felejtette-nyeles telken lakunk, aminek kb. 30m-es bejárója van.) Még egyszer befogták, de ez azért rosszul esett ez az egész. Úgy érzem, neki vannak gazdái, de nekünk nincs kutyánk. A gyerekek is úgy megörültek neki, nem tudom, mit mondjak nekik erre.
Előzmény: Fklari (27)
Fklari Creative Commons License 2007.08.06 0 0 27
Szia!
Előkerült azóta az ebkéd?
Előzmény: ixchel (26)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 26
Köszi, én is remélem. Még mindig nincs itthon.
Előzmény: oncogito (25)
oncogito Creative Commons License 2007.08.04 0 0 25
Igen, igazad van, nekik is célszerű lenne az ivartalanítás, vagy az elzárás.
De ahogy ti nem tudtok vigyázni valamilyen indokkal, ugy sajnos más sem.
Remélem, hogy előkerül a kutyátok!
Előzmény: ixchel (24)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 24
Ennek ellenére: akinek tüzelő szukája van, annak is figyelni kell a kutyájára, nem csak az én saram, ha történik valami.
Előzmény: oncogito (22)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 23
Egyenlőre kerüljön meg a kutya. Igazad van a nem kívánt szaporulatot illetően.
Előzmény: oncogito (22)
oncogito Creative Commons License 2007.08.04 0 0 22
Mégvalami.
Gondoljatok arra, ha fél napra eltűnik, meglehet hogy befedezett egy tüzelő szukát.
Mi lesz a kölykeivel? Meglehet, a gazdája kivágja az egész almot az anyakutyával.
A ti kutyátok miatt!
Annyi nyomorult sorus, gazdátlan kutya él és hal meg kínok között. Ne szaporítsátok a számát!
Vidd el egyszer a gyerekeket és a férjed egy sintértelepre és nézzetek körül!
Mind létszám feletti kutyusok, akik ugy születtek, hogy valami emberiesített érzés miatt nem ivartalanították a szüleiket.
Ha szeretitek a kutyátokat, akkor más kutyákra is gondoltok.
Aki állatot tart, annak felelőssége is van iránta és nem csak annyi, hogy enni-inni adjon neki.
Legyen biztonságos helye és legyen megakadályozva a nem kívánt szaporulat.
Remélem, nálatok is megoldódik.
Nyugtatót elvetitek?
Előzmény: ixchel (21)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 21
Mindenféleképpen ivartalaníttatom, ez már biztos. Csak ha ez eddig szóbakerült, minden fiú a sajátjához kapott és rázta a fejét, hogy na nem, ilyet nem csinálunk Frodókával... én meg nem akartam a nőstényördög lenni ebben a történetben. Most, hogy eltűnt fél napra, jöttem rá, hogy én tulajdonképpen szeretem ezt a kis dögöt, nekem is hiányzik. Eddig azt hittem, hogy csak elvarratlan szálakat nem akarok az életünkben, hülye, hiányos megoldásokat.
Előzmény: oncogito (20)
oncogito Creative Commons License 2007.08.04 0 0 20
Pedig az ivartalanítás lenne a legmegnyugtatóbb megoldás mindnekinek, ha a kutya maradhat.
Gondoljatok bele: a kutya nem mehet el, nem fedezhet, sokkal többet szenved így.
Persze az ivartalanítás is pénz.
Lakásban nem lehet tartani, vagy valami elzárt helyen és csak pórázon sétáltatni, amíg a tüzelési időszak tart?
Előzmény: ixchel (19)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 19
Én is az ivartalanításon gondolkozom, persze, ezt mindenki hevesen ellenzi. Pont a gyerekek miatt nem akarok túladni rajta, mert -szerintem- ebből azt vennék le, hogy velük is hasonlóan bánnánk, ha valami gond lenne. Amíg előkerül, töröm a fejem és gyűjtöm a jótanácsokat. Sajnos, a kerítést tipp-toppra hozni most nincs pénzem (beiskolázás előtt, stb.)
Előzmény: oncogito (18)
oncogito Creative Commons License 2007.08.04 0 0 18
Lehet nyugtatót is adni a kutyának elsősegélyként.
Ha az első bajnál tuladtok a kutyán - az a gyerekek számára is érzelmi trauma és mit tanulnak belőle?
Van a kutyának orvosa? A gyógyszer milyenségét és mennyiségét vele kellene megbeszélni.
Előzmény: ixchel (16)
oncogito Creative Commons License 2007.08.04 0 0 17
Ivartalanításra gondoltatok?
Vagy a szomszéd is meg ti is tenyésztők vagytok?
Előzmény: ixchel (16)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 16
Sziasztok!

Nagyon nagy problémám van, ebben kérném a tanácsotokat S.O.S.
Van egy kétéves fiú beagle-ünk (Frodó),aki mostanában kezdett hiper-szökőssé válni. (Eddig is hajlamos volt rá, de most, hogy a szomszéd kutyája tüzelni kezdett, szinte lehetetlen itthon tartani.)
1.számú próbálkozás: befoltozgattuk a problémás helyeket a kerítésen, de persze mindig akad egy-egy újabb hely.
2. megbeszéltük a szomszéddal, hogy éjszakára mi kötjük meg a kutyát, nappalra ő csukja be a sajátját
3. éjjel-nappal megkötöttük a miénket, mert folyton a szomszédban grasszált, cserébe naponta 2-szer elvittük egy nagy sétára

Eredmény: sírás-rívás, Frodó egyre frusztráltabb és amint szerét ejti, több szomszédon át rohan az utcára. A férjem már új gazdit keresne, de a gyerekek nagyon szeretik, ezért még teszünk egy-két kísérletet...

Szóval, arra lennék kíváncsi, volt-e valamelyikőtöknek hasonló problémája a kutyájával, és hogyan oldottátok meg. Előre is köszönöm!
oncogito Creative Commons License 2007.07.21 0 0 15
Ezt nehéz megmondani, mivel a növekvő, kamaszodó kutya mindenképpen próbálkozik.
De ha a fiatalabb kutyára rájön a kangörcs, biztos hogy vetélytársat lát a másikban.
Ezért kell mindkettőt kiherélni, ha együtt akarjátok tartan.
Előzmény: hungarianAir (14)
hungarianAir Creative Commons License 2007.07.21 0 0 14
Miután kiherélték a kutyát, úgy látszott hogy ő lesz az alárendelt, de lehet hogy ahogy te is mondtad, összezavartuk a kutyákat azzal hogy mi nem feltétlenül tartottuk be az ő rangsorukat, ez nem lehetséges?
Előzmény: oncogito (13)
oncogito Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13
Szerintem nem.
Ugyanis ha a rangsor kialakult a herlét javára, akkor tüzelő szuka közelsége miatt az újra fellángol. A terrier-félék, de általában a kan kutyák újra és újra próbálkoznak a rangsor megváltoztatásán.
Ha mindkettő herélve van és te is támogatod a kialakult ragnsort, akkor lehet hathatós és hosszu távu békés egymás mellett élés.
Előzmény: hungarianAir (12)
hungarianAir Creative Commons License 2007.07.21 0 0 12
Ha az 1-ik ki van herélve(az idősebbik), akkor a rangsor komoly betartásával, nem lehet orvosolni a helyzetet? Nálunk is csak akkor verekednek ha itthon vagyunk.
Előzmény: oncogito (11)
oncogito Creative Commons License 2007.07.21 0 0 11
Mindkettőt herélni kell.
Gondolom, amelyik most cseperedeik, az a hebrencs.
Bár a terrier vér mindig izgága lesz, de a hatalmi harc ha eldőlt és mindkettő herélve van, szerintem nem lesz vérre menő ellentét.
Előzmény: hungarianAir (10)
hungarianAir Creative Commons License 2007.07.21 0 0 10
nem csak az 1-ik
Előzmény: oncogito (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!