Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.21 0 0 983
Te szakértő vagy??
Előzmény: Törölt nick (982)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 980
Érdeklődnék a szakértőknél,ki a filoszemita????
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 978
Érdeklődnék a szakértőtől ki a floszemita??????
Tekincsa Wakumba Creative Commons License 2007.08.22 0 0 976

Telefonáltam Adriánnak, azonnal teszi visszafele.

:-)))

Előzmény: cren (975)
cren Creative Commons License 2007.08.22 0 0 975
Már nincsenek fönt.
Előzmény: Tekincsa Wakumba (974)
Tekincsa Wakumba Creative Commons License 2007.08.22 0 0 974

A magyar hatóságok, meg az Index, meg a Fletó Tyutyu csak  alázatosan kérhet a Youtobe-tol, és azok vagy kegyeskednek odafigyelni, vagy nem.

Inkább nem.

Ez még félév múlva is fent lesz. Akárcsak a többi  hasonló zsánerü film.

Van rá 500 dolcsim.

Előzmény: lesifotos (973)
lesifotos Creative Commons License 2007.08.22 0 0 973
A youtube malmai lassan őrölnek
Előzmény: mártonka (972)
mártonka Creative Commons License 2007.08.22 0 0 972
A két felvételen ugyanazok a primitív lények (és akkor nagyon finom voltam) ocsmánykodnak! - ettől még nem egy egész ország antiszemita.

Kérdés:
MIÉRT NEM TÖRÖLTÉK már a netről?-








Előzmény: lesifotos (971)
lesifotos Creative Commons License 2007.08.22 0 0 971
"Adunk a büdös zsidóknak!"

Nézzétek meg a videókat, amíg le nem veszik.
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.08.12 0 0 970
Magyarország nem antiszemita, és ezt a felmérés eredményei sem állítják. Legfeljebb az, hogy te antiszemita vagy, én meg nem.

És mit ad isten - úgy is van.
Előzmény: Freiwilliger (-)
Ámokfutó Creative Commons License 2007.08.09 0 0 968
A tíz parancsolat utólagos és téves interpretációja az, hogy büntetést nem helyez kilátásba. A modális logika szerint, itt általában véve tabukról van szó, a tabu lényege pedig nem feltétlenül az, hogy utólagos magyarázatra szorul, ugyanakkor mint tabu képes a páni félelmet is kiváltani. Tehát a büntetés nem konkrétumként, de a parancsolatokban jelen van, miként a kényszerneurózisban (mint a vallás inverze és megfelelője) is jelen van az elháritandó baj, amelynek elkerülését az apotropaikus célú rituálék szolgálják.
Előzmény: Állományjavító (954)
oceandrive Creative Commons License 2007.08.04 0 0 967
 No, Isten áldjon meg téged gazdagon ! 
Előzmény: Stranger Here Myself (966)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 966
Hát mit tanítottak ott neked, kötésmintákat? Vagy csak ilyen kézrátételes földönfetrengések vannak?
Előzmény: oceandrive (965)
oceandrive Creative Commons License 2007.08.02 0 0 965

 Többször nem mondom el, hogy nem válaszolok, mert nem is válaszolhatok erre a kérdésre jó lelkiismerettel, mert nem vagyok a Hit Gyülekezete képviselője, s ráadásul nem is tudom, mi az álláspontjuk ebben a kérdésben.

 

 Nagyon nem is érdekel, mert nekem a Biblia alapján meg van a saját álláspontom.

 

 

Előzmény: Stranger Here Myself (964)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 964
Több visszakérdezésedre nem válaszolok, amíg te nem adsz választ az én kérdésemre. Egyre gyanúsabb nekem ez az ügy, valamiért nagyon ki akarsz bújni a válasz alól.
Előzmény: oceandrive (962)
oceandrive Creative Commons License 2007.08.02 0 0 963

 S kit kellene, hogy érdekeljen a Talmud ? Miért kellene tanulmányozni ? Nekem elég a Biblia, benne foglalva a Tórával.

 

 A Tízparancsolat maga A Törvény !

Előzmény: Állományjavító (954)
oceandrive Creative Commons License 2007.08.02 0 0 962
 Vezekelned is kellene? Hol van az megírva ?
Előzmény: Stranger Here Myself (953)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.08.02 0 0 961
átszerkesztett. Mac an donais!
Előzmény: Freiwilliger (960)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.08.02 0 0 960
Nem - a Pentateuch legutolsóként árszerkesztett szakasza, azzal a vallási (és nem erkölcsi) intelmi felfogással, ahogy azt akkor szánták.
Előzmény: Állományjavító (958)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 959
Valahogy úgy érzem, az Újtestamentumot kisumákoltad belőle.
Előzmény: Állományjavító (954)
Állományjavító Creative Commons License 2007.08.02 0 0 958
Marhaság. A Tízparancsolat igazából tíz, ennélfogva a levezetés többi része értelmezhetetlen.
Előzmény: Freiwilliger (955)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 957
Na, ezért érdemes olyanokkal csevegni, akik viszont igen. Azért legközelebb rákérdezek valami katolikus teológusnál is :)
Előzmény: Állományjavító (954)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.08.02 0 0 956
Hermész-Merkúr.
Előzmény: Freiwilliger (955)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.08.02 0 0 955
1. A Tízparancsolatr igazából 8, hogy száma megfeleljen a Kimondhatatlan név betűi számának

2. A parancsolatok 3+5 arányban Thou shalt és Thou shalt not formában kötik ki a Világosság imádatát, és a többi istenség elutasítását.

X: varázslás - Hold
VI ölés: Mars
VIII Lopás: Hermész
IX: hamis tanuzás: Jupiter, akire korábban esküdtek
VII: házasságtörés : a folyton megújuló Vénusz, akit a patriarchátus a Hármas Anyaistenségből egyszeri szerepén keresztül ledérnek állított.
Előzmény: Állományjavító (954)
Állományjavító Creative Commons License 2007.08.02 0 0 954

Látszik, hogy nem tanulmányozzátok a Talmudot....

 

Ennek a dilemmának a feloldása a következő:

 

1) Igaz az, hogy a tízparancsolat mindkét szövegezése tartalmazza azt a parancsolatot, hogy ne ölj. 

 

2) A tízparancsolat azonban önmagában nem törvény, pontosabban irányelvként szolgál, mivel büntetést nem rendel a megszegése esetére.

 

3) A Tórában számtalan olyan rendelkezés van leírva, hogy valakit valamilyen tett elkövetése miatt meg kell ölni. Olyan is igen sok van, amikor bizonyos körülmények fennforgása esetén a gyilkost nem kell megbüntetni.

 

Mivel azonban a Tízparancsolat tiltja az emberölést, nyilvánvaló, hogy az első típusú esetek nem minősülnek emberölésnek, mert különben az Írás szembekerülne önmagával s ez lehetetlen. Ezek tehát jogos büntetések.

 

A második típusú esetek emberülésnek számítanak ugyan, de mégsincs hozzájuk büntetés rendelve, ezeket tehát kívánatos elkerülni, de ha mégsem kerülik el (ilyen a gyermekgyilkosos példátok) akkor azzal nem jűár büntetés, mert nem sérti sem az isteni, sem a közösségi rendet.

 

Omén.

Előzmény: Stranger Here Myself (952)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 953
De hogy példát mutassak, én válaszolok: Szerintem gyilkos lennék, bár nyilván megtenném. Én biztos, hogy bűnként élném meg egy másik ember életének kioltását, még ha saját, vagy más életének védelmében tenném, akkor is. Bűnbánat és vezeklés szükségét érezném, noha a jogos önvédelmet, illetve mások életének védelmét a katolikus teológia nem tekinti bűnnek. A szándékos emberölést, mások életének veszélyeztetését, vagy akárcsak a segítségnyújtás elmulasztását viszont egyaránt nagyon súlyos bűnnek tartja. Szóval, hogy is van ez a hitgyüliben?
Előzmény: oceandrive (951)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 952
"Akkor mégegyszer elmondom, én nem képviselem (nem is tehetem) a Hit Gyülekezete erre vonatkozó hitelveit."

Nem egészen értem, mit tekeregsz. Én sem képviselem a római katolikus Anyaszentegyház hitelveit, de mint katolikus, valamennyire ismerem őket. Legalábbis jobban, mint egy más felekezethez tartozó. Vagy ezek a Ne ölj! parancsolattal kapcsolatok hitgyülis hitelvek titkosak? Komolyan nem értem.
Előzmény: oceandrive (951)
oceandrive Creative Commons License 2007.08.02 0 0 951

 Akkor mégegyszer elmondom, én nem képviselem (nem is tehetem) a Hit Gyülekezete erre vonatkozó hitelveit. Csak a saját nevemben válaszolhatok. Én pedig adott esetben megvédeném a hazámat is, meg a családomat is. Mint ahogyan erre vannak világi törvények is, melyek a megfelelő mérlegelés mellett felmentést adnak , éppen úgy az eljövendő Bíró, vagyis Jézus krisztus is az adott helyzet és körülmények figyelembevételével ítél majd. Ráadásul Ő a szívek vizsgálója és tökéletes ismerője, vagyis előtte nem marad rejtve semmilyen valós ok.

 

 Ha pl. a kislányodat egy elvetemült ember fojtogatná, s te halálra sújtanád egyetlen ütéssel, akkor gyilkos vagy ? Isten ítélete alá kerülsz ?

Előzmény: Stranger Here Myself (949)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 950
Idéznélek (szó szerint): "Most nincs időm előkeresni, utánajárni, de tudomásom szerint eredetileg itt az szerepel (ti. a Mózes II., vagy Exodus részben 20. fej. 13.vers), hogy ne gyilkolj ok nélkül "
Előzmény: oceandrive (948)
Stranger Here Myself Creative Commons License 2007.08.02 0 0 949
Biztos, hogy nem fogok fegyvert, mert nincs fegyverem. És akkor most válaszolnál te is? Mennyiben megengedőbb a Hit Gyülekezete értelmezése a Ne ölj! parancsolattal kapcsolatban? Milyen esetekben nem tekinthető egy másik emberi lény életének kioltása bűnnek?
Előzmény: oceandrive (947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!