Keresés

Részletes keresés

efze Creative Commons License 2008.06.08 0 0 117

Szia!

 

Egy másik fórumon olvastam, hogy megkaptad a Cyclemate ARC-9 computerhez a kerékméret papírt! Sajnos én is elhagytam, de szeretném még használni a kütyüt, ha még lehetséges. Arra szeretnélek megkérni, hogy nem tudnád elküldeni nekem az e-mail címemre (efze@freemail.hu). Előre is köszönöm.

Előzmény: zmagix (112)
Perillustris Creative Commons License 2008.04.13 0 0 116
Öt napja akciós a Tchibo boltjában egy vezeték nélküli sebességmérő, mindössze 3 ezer forint. Tegnap vettem, ma kipróbáltam, s kellemesen csalódtam, mert voltak fenntartásaim.

Amire igazán kíváncsi vagyok, hogy az adóban milyen hamar/későn merül le az elem.

A katalógusban szerplő kesztyű és "biztonsági lánc" miatt viszont senki ne menjen oda. Előbbi nagyon sz@r, utóbbi pedig - ahogy látszik is - egy vicc.
grek89 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 115
Hali!
Van vkinek vmilyen tapasztalat Shimano Flightdeck kmóráról? Neten nem sokat találtam róla. Illetve, h Pesten milyen bringaboltokba lehet ilyenhez hozzájutni?
Ludovicus Creative Commons License 2008.03.10 0 0 114
Sziasztok! Segítség kellene: hogyan lehet lenullázni olyan típusú km-mérő órák össztávolságát (odométer), melyek memóriában őrzik ezt az értéket elemkivétel esetére. A reset gomb mindent nulláz, csak ezt az értéket nem. Konkrét típus: Cateye CC-AT100.
kivi Creative Commons License 2008.02.26 0 0 113
Soha ne a könyvben megadott értéket állítsd be, hanem mérd le a konkrét kereket. Egy fordulatot told a földön a bringát, és mérőszalaggal mérd meg a távot.

A km szelvények - tapasztalatom szerint - kb. 50m-en belül vannak, de sok minden befolyásolja a táblák helyét: útkereszteződések, jelzőlámpák, fák, stb.
Előzmény: zmagix (112)
zmagix Creative Commons License 2008.02.26 0 0 112
Szerintetek mennyire megbízhatóak a közutak km szelvényei?

Feltettem a régi 26x2" helyett 26x1.75" gumikat, átállítottam a computer könyvében megadott kerékméret értéket, de nem pontosan mér.

Azaz mondjuk 4.96 volt amikor odaértem a legközelebbi szelvényhez egyenes úton, mire a következő jött akkor 5.88-at mutatott.
zmagix Creative Commons License 2008.02.11 0 0 111
Szerintem igen. Mivel mindkét kerékpáron mindkét sethez adott mágnessel megy. Csak a különnel nem a második. Csuda tudja mi az oka ennek?! De az a lényeg mindkettőn megy szépen. Ahogy bepattintom, majd elfordítom tudja az első vagy második bicajon van. Semmi kapcsolgatás... Németek ezért megkapták tőlem az első piros pontot.
Előzmény: kivi (110)
kivi Creative Commons License 2008.02.10 0 0 110
Értem. Nos, akkor most lehet hogy nagyon elkeserítelek, de nekem eddig az összes szenzor müködött az összes mágnessel. Első vagy hátsó, kábeles vagy wireless, mindegy. Biztos hogy minden mást jól szereltél fel?
Előzmény: zmagix (108)
zmagix Creative Commons License 2008.02.09 0 0 109
Nos egy kis "lecke":



Sigma BC 1606L Computer is SIGMA’s top model for the most demanding, even at night. The Sigma computer for dedicated cyclists. The "L" in the BC 1606L is for the "smart" back light. The cadence functions (current and average) provide valuable training data for efficient cycling both on the road and in the woods, and can be turned off completely when not in use. The count down timer is perfect for crits, cross, or racing against the clock.

Features include pre-settings and total values are retained during battery change, automatic bike recognition with second bike sensor (optional accessory), total values faded while riding to enable better focusing on the necessary functions, on-time battery change reminder, and optimal readability even after nightfall.



Sigma Bike 2 Sensor Kit is the sensor for automatic bike identification

For models BC 1106 and BC 1606 automatic bike detection is possible via an additional second bike sensor (optional). The bike computer recognizes whether it is fixed to a racing bike or mountain bike, for example. This saves conversion or buying a second device and provides easy access to the data saved for each bike.

***Included are Magnet, Sensor with cable, and Mounting O-rings.***

Product Specifications
General functions
-Automatic bike detection
-Trusted TWISTLOCK system
-Available for BC 1106 and BC 1606L
-Easy data interrogation for bike 1 and 2
-installation on handlebars or front frame



Sigma Powermagnet is the solution from SIGMA SPORT® for unusual spokes or large distances between the magnet and the transmitter. Distances of up to 20mm are no longer a problem for the newly developed magnet and it fits on all conceivable forms and diameters of spokes.

***Magnet ONLY - Does NOT include sensor***
zmagix Creative Commons License 2008.02.09 0 0 108
Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy második konzolhoz totál felesleges külön mágnest venni, mert benne van a szetben. Viszont a külön mágnes a második szettel nem ment, csak az elsővel. Fura, de nem tudok arról lenne külön első vagy második mágnes.
Előzmény: kivi (107)
kivi Creative Commons License 2008.02.09 0 0 107
Ezt én nem értem. Forduljak kezelőorvosomhoz, gyógyszerészemhez? :-)
Előzmény: zmagix (106)
zmagix Creative Commons License 2008.02.09 -1 0 106
Leírnék egy érdekességet, persze lehet csak nekem új, de...
Sigma BC 1606 L terméket kettő kerékpárra használom.

Mint "tudatlan" megrendeltem a Front wheel sensor twistlock Bike 2 - 1606L
Ref. No. 00398. Mivel nem mondta senki rendeltem egy Magnet setet Ref. No. 00390. Bár a web oldalon a rajzban van mágnes azt hittem vicc. A külön mágnessel próbálkoztam, de azzal nem ment a dolog. Csak a kettes szetthez adottal.

Érdekes, mindenesetre azok aki most vesznek ilyent, plusz mágnes nem kell. Bár nem nagy tétel forintálisan, nekem legfeljebb tartalékba jó lesz. Ha az elsődleges bicajon a mágnessel valami történik.

Ricsimo Creative Commons License 2008.02.01 0 0 105

Schnitt! Szia.

 

Amit gondolsz, hogy a kűllő átmágneseződött, és az óra azért csal, ez nem valószinű.

 

Egy küllőnek ha átmágneseződik, csak a végein lehet akkora mágnenes fluxus, hogy elegendő legyen jeladásra.

Egy mágnesrúd középen nem mutat mágneses fluxust.

 

A másik. A  küllő mágnes nélkűl jóval messzebb van, így a vevő nem érzékelheti.

 

Előzmény: Schnitt (98)
Ricsimo Creative Commons License 2008.02.01 0 0 104

Szia!

 

Talán tudok segíteni.

 

Egyszer már válszoltam kérdésedre.

a bringaszerelés topicban.

 

A titáncső önmagában nagyon tág fogalom, milyen méret, milyen titán stb.

Előzmény: arzachel (103)
arzachel Creative Commons License 2008.01.28 0 0 103
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék hogy titáncsövet hol lehet kapni?
IZOOM Creative Commons License 2008.01.27 0 0 102
ajánlok egy oldalt ami a kütyükkel foglalkozik, nem csak bringás hanem mindenfélével mp3, ipod, autós kiegészítők, usb kütyük, stbstb.....
www.izoom.blog.hu
Minden ami kütyü.
jsipos007 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 101
Azt olvastam, hogy az olyan görgők, amelyekbe a hátső tengelynél fogva kell rögzíteni a gépet, tönkreteszik az aluvázat, mert "túl mereven" rögzítik a vázat, így az nem tud mozdulni, miközben a bringás "tornászik" rajta.

Ez valóban igaz lehet?? Valamelyikőtöknek már ment tönkre váza görgőzés miatt?
jsipos007 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 100
"Szupergörgővel" van valamelyikőtöknek tapasztalata? Értek ezalatt olyan görgőt, amely számítógéphez kapcsolható, és tekerés közben kvázi végigmész egy valóságban létező útvonalon, s miközben monitoron látod az előtted/melletted levő tájat, a tekerési ellenállás a terepviszonyoknak és sebességednek megfelelően változik. (No és ezenkívül rengeteg nyalánkság, pl. szívverésed, teljesítményed stb. folyamatos monitorozásra kerül, összevetheted két edzésedet, önmagad ellen versenyezhetsz stb.)

Ha netán valakinek volt szerencséje összehasonlítani a két nagy gyártó (Tacx és Elite) ilyen gépeit, kérem ossza meg ilyen tapasztalatát is: melyiket találta jobbnak, és miért?

Előre is köszönöm!
jsipos007 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 99
Nem, nem volt másik óra a gépen; ezt használom csak.

Úgy tűnik, marad a rejtély...
Előzmény: Schnitt (98)
Schnitt Creative Commons License 2007.08.31 0 0 98
Sebességkettőzős probléma volt már valamelyik fórumban itt.
Előtte volt másik computer a bringán?
Lehet, hogy annak a jeladója felmágnesezte valamelyik küllőt, és ha lassan forgott a kerék, az adott küllő több időt töltött az érzékelő hatósugarában, és az óra beleszámolta az impulzusokba azt is.
Előzmény: karbonhívő (96)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 97
Az elektronika rejtélyes ... én CatEye Mity 8-nál tapasztaltam furcsaságokat. :(
Előzmény: karbonhívő (96)
karbonhívő Creative Commons License 2007.08.29 0 0 96
Nekem azt csinálta vagy másfél hónapig, hogy 16 km/ó alatti sebességeket megduplázta. Pl. imbolygok felfelé Lepencétől a Panoráma úton, lenézek és azt látom hogy harminccal száguldok fölfelé. Majd amikor kb. 16 km -el mentem, egyik pillanatban 32-t másik pillanatban 16-ot mutatott. Aztán másfél hónap rendellenes működés után, magától megjavult. Van még egy anomáliája, miszerint néhány hónapja az összesen megtett kilométert csak álló helyzetben hajlandó mutatni, menet közben nem. Ki érti ezt? Egyébként ez egy Sigma 906-os, tavaly októberben vettem.
Előzmény: jsipos007 (92)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 95
Köszönöm szépen!
alu-sas Creative Commons License 2007.08.28 0 0 94
Esetleg nagyon erős mágneses viharban, de olyankor amúgy is jobb ha otthon marad az ember.
Előzmény: ha6pc (93)
ha6pc Creative Commons License 2007.08.28 0 0 93

Tévedni nem szokott és nem is hiszem,hogy bármi megzavarhatja.

Ő adott időegység alatt beérkezett impulzusokból kalkulál.

Rossz értéket természetesen mutathat,pl.: extrém rossz kerékátmérő van beállítva,

kidörzsölődött a vezeték szigetelése és hamis impulzusokat is kap,vagy beázott a csatlakozása ,stb.

 

Előzmény: jsipos007 (92)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 92
Vezetékes sebességmérő szokott tévedni sebességben (pl. megzavarja valami)?
alali77 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 91
Valaki ismeri a Sigma 2006Hr-t? Sikerült szerezni egye e-bayról 70eroért, szerintetek megérte? Hasznél valaki ilyet?
alu-sas Creative Commons License 2007.08.09 0 0 90
Nem hát. :))
Előzmény: Istyu48 (89)
Istyu48 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89

Hű de jó kis topik ez itt, pont nekem való, habár én nem nagyon használok ilyen kütyüket. :)

Chewacca Creative Commons License 2007.08.03 0 0 88
Hy! Van valakinek egy felesleges 28"-os első, hátsó versenykereke, lehetőleg olcsón?
előre is köszi! Hali!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!