Keresés

Részletes keresés

titkom Creative Commons License 2009.01.18 0 0 37
...úgy tűnik...
Előzmény: dj (36)
dj Creative Commons License 2009.01.18 0 0 36
Porszívóztak? :))
Előzmény: titkom (32)
titkom Creative Commons License 2009.01.18 0 0 32
OFF

...kicsit mocskos a szád...
Előzmény: Törölt nick (30)
dj Creative Commons License 2009.01.17 0 0 29
Én nem vagyok szakértő. Segítek ha tudok és ha van kedvem. Én eddig bármekkora ostobaságot műveltem itt, a tidnek a nyomába sem érek :)
Előzmény: Törölt nick (27)
dj Creative Commons License 2009.01.17 0 0 28
... játszadozom linux jellegű dolgokkal ...

Gondolom ez tesz téged megmondóemberré. Tudod sok ilyen okos ember volt már itt aki szarta magából a bugot, nyilván a linux rossz ilyenkor.

Nálam elég régóta csak azért van windows valamilyen elérhető helyen, mert tetű állam olyan rendszereket dolgoz ki, amit csak és kizárólag arról lehet elérni. Biztos bennem van a hiba. Sem vallást nem csinálok ebből sem elvakultságot nem érzek magamban, könnyedén és hibamentesen használom ezt a bugos linuxot itthon és az irodában is.

Ha indulatos vagy akkor ilyen értelmetlen ellentmondásokkal teli mondatokat szülsz?
Rengeteg olyan nagyarcú, magát segítőkésznek kikiáltó fikagép van a linuxos társulatban, akik sokszor arra sem veszik a fáradságot, hogy legalább a kérdéseket elolvassák.

A linuxos disztribúciók közt még nem találtam olyat, amiben ne lett volna működésképtelen alkatrész.
Alkatrészek a hardverban vannak, disztribben nem fogsz sem hibásat sem hibátlant találni. Még játszásiból sem. Ha ez is gondot okoz akkor irány vissza az alapokhoz.

Kellemes további bugkeresést kicsim!
Előzmény: Törölt nick (26)
dj Creative Commons License 2009.01.17 0 0 25
Hány bugjelentést küldtél nekik amikor észrevetted? Hány fejlesztésben vettél részt? Honnan veszed, hogy nem te vagy hülye hozzá, hanem bugos? Használj MS-t jogtisztán, ha azzal nincs gondod, senki nem kényszerít a linuxra.
Előzmény: Törölt nick (24)
titkom Creative Commons License 2009.01.16 0 0 22
titkom Creative Commons License 2009.01.10 0 0 21
...kösz, megnéztem... testre igazított Ubuntu... derék dolog...
Előzmény: attila40 (20)
attila40 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 20
Vagy a szintén spanyol MoLinux.
Előzmény: titkom (19)
titkom Creative Commons License 2009.01.07 0 0 19
No itt egy spanyol példa: Linex (A LinEx az Extremadura tartomány szakemberei által összeállított és terjesztett nyílt forráskódú szoftvercsomag)

Itt meg két francia: a parlamentjükben és az oktatásban is nyomták a linuxot...
Előzmény: titkom (-)
locsemege Creative Commons License 2009.01.03 0 0 18
Itt szerintem nem sértett szabályokat, de lehet, hogy valahol máshol igen, s az egész nick áldozatul esett.
Előzmény: dj (17)
dj Creative Commons License 2009.01.03 0 0 17
Miért törölték a 14-est?
Előzmény: locsemege (15)
locsemege Creative Commons License 2009.01.03 0 0 15
Miután már szinte az összes, hajdanán linuxos nyílt forrású programot portolták Windows-ra, így ez valóban lehetséges. De az operációs rendszer még mindig pénzes - és kétes biztonságú. Akkor már nem egyszerűbb Linuxot használni?
Előzmény: Törölt nick (14)
titkom Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13
...hmmm... valamit NAGYON félreértettél, de NAGYON: talán olvasd el ismét a téma címét :-)))

(segítek: NEM "játékman-ek", nem guruk szempontjai érdekelnek, ez nem egy ilyen "szaktopic", hanem hogy ahol kis hazánk rosszul áll: anyagilag, ott valami segíthet-e)

(írom azért más szempontból is: Te, kicsi júzer, nem önkormi, számold már össze, mennyit költesz szoftverre a hőn szeretett XP-d "felruházása" során, s írd meg ide... lehet NULLA is, ha ügyesen lopkodod össze, de akkor írd meg mennyiből jönne ki)
Előzmény: bogel (7)
locsemege Creative Commons License 2007.07.15 0 0 12
Egyébként ha jobban megnézi az ember, elég rendesen konvergál egymáshoz a Fedora és az Ubuntu. Ez egy igen szubjektív véleményem volt, ne kérdezz bele, de ezt érzem.

Már régen telepítettem Ubuntut, akkor nekem picit kényelmetlennek tűnt, a Fedora installja jobban tetszett. Lehet, hogy ideje lenne megnéznem a legújabb Ubuntut. Valójában azért nem csapongok a disztribúciók között, mert elégedett vagyok a Fedorával, persze bugok ebben is akadnak, de melyikben nem. Fedorához szintén szinte minden elérhető rpm-ben, egy-két kevesek által használt alkalmazást fordítottam forrásból. Az egyik a calc, a másik a cutecom.
Előzmény: compton_ (11)
compton_ Creative Commons License 2007.07.14 0 0 11
Hmm, nekem pont azert tetszik az Ubuntu, mert egyszeru telepiteni, rengeteg dolog elerheto a repokbol es a mezei user kattintgathat, a haladobbak pedig ugy hasznaljak mint egy debiant.
Mondjuk a live-cd-s installnal mar en is dobtam egy hatast, hogy ezt azert mar nem kene...
Előzmény: locsemege (5)
bogel Creative Commons License 2007.07.14 0 0 10
Így van, lusta vagyok. 1997-es Red Hat 5.0 óta próbálkozom linuxszal (az dobozosan megvettem 10k-ért :)), pont elég tapasztalatom van arra, hogy ha valami nem megy, értékkel bíró időmet ne fecséreljem rá (most 2 google keresés vagy fordítási hibaüzenet/hiba szintig megyek, régebben 1 hétvégét is szívtam pl. tvkártyával, amíg a bttv működni méltóztatott. Kicsit bugosan, kicsit fagyósan, kicsit stabil "kék halál" a la linux ha konzolra váltottam... de volt kép és hang... onnan jött volna a hogy vegyünk fel műsort, hogy ne szaggasson és az fm tuner :)
Előzmény: locsemege (8)
Windows NT Creative Commons License 2007.07.14 0 0 9
Na csodálkoztam volna, ha idáig nem jut el a "Kemence község polgármesteri hiv..." Ubira váltott.

Találos kérdés: Milyen oprendszert használok? most is erről írok.


Üdv
locsemege Creative Commons License 2007.07.14 0 0 8
-Flash plugin nincs rá 64 bitre, így nem fog a delikvens munkaidőben youtubeozni, se semmi.

Megoldható kétféleképpen is, csak lusta vagy. Érdekes, 64 bites Linux van a gépemen, megcsináltam, működik.

Összességében jó, de akkor se használnám, ha fizetnének érte.

Nem kötelező. Pusztán lehetőség.
Előzmény: bogel (7)
bogel Creative Commons License 2007.07.14 0 0 7
Nem vagyok egy linuxhívő, de most Ubuntu 7.04-ről írok :)

-Gyorsan telepíthető, kicsi, a telepítés alatt akár videókat is nézhetsz, netezhetsz

-Windowsos lemezeket olvassa, beállításokat (levelek pl.) át tudja venni

-Nagyon pöpec, ez az első disztibúció, ami minden hardveremet felismert, sőt, 64 bites kernellel kihasználhatom a procim utasításkészletét is. Az asztali efektek is jók.

-Minden évben megnézek 1-2 linux disztrót, határozott a fejlődés.

-Tudhat az ember vele fórumozni, a Wolfenstein Enemy Territory is fut rajta. Pontosabban nem, mert a .run telepítő meghal. 'Error' $ߤ¤ß$ß$;;;..,

-Praktikus, mert egy átlag irodai felhasználó még az aknakeresőt se tudja feltelepíteni (nincs joga, vagy ha nincs distroban, és gcc sincs, akkor a configure,make make install se fog menni :)

-Főleg ha a telepítendő progi nincs distróban, 8 másik csomagtól/könytártól függenek, amiknek 253 verziója kering a neten és csak 1 jó, amik darabonként további 8 másik könytártól függenek szintén 253 verzióban, így akár 4 096 576 progit is fel kell telepíteni egy működő aknakeresőhöz :)) (aknakereső természetesen megy, csak példa volt)

-Flash plugin nincs rá 64 bitre, így nem fog a delikvens munkaidőben youtubeozni, se semmi.

-Divx-es videók lejátszása hibaüzenet kezdete-->'Belső hiba'<--hibaüzenet vége eredményre vezet, $ߤ¤ß$ß$;;;..,

-Még egy Tv tuner progit kellene felraknom, mert az sincs a disztróban :(

-Felbontás: 4 lehetőség a gui telepítőben, persze egyik se WS, ami nekem van. Editálja a júzer a konfig fájlot.

Na megformázom ext3-ra az új winyót és megyek vissza XP-be ;))))

Összességében jó, de akkor se használnám, ha fizetnének érte.
Előzmény: titkom (-)
locsemege Creative Commons License 2007.07.14 0 0 6
Előzmény: Rhangabé Mánuel (1)
locsemege Creative Commons License 2007.07.14 0 0 5
Amit én őszintén sajnálnék, mert túl "windows-os" az Ubuntu. Egyre inkább a sok vacak automatizmusába fog belefulladni, mint a Windows. A Fedora (Red Hat) is kényelmes, de mindeközben nem felejt el linuxnak maradni. Az nem baj, hogy az Ubuntu teret nyer, de azt remélem, hogy a Red Hat vonal is fennmarad.
Előzmény: compton_ (4)
compton_ Creative Commons License 2007.07.14 0 0 4
Ugy erzem az Ubuntu es Shuttleworth a linux vilag messiasa. Nagyon komolyan nyomjak, szerintem par even belul az Ubuntu lesz a "szabvany" disztribucio, megszorongatva ezzel a Red Hatet.
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2007.07.14 0 0 3
Kösz. Ok, akkor meg gratula annak a községnek. Mért fizessen valamiért, ha ingyen is megkaphatja...
Előzmény: attila40 (2)
attila40 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2
Miért lennél buta? A jelenleg legfelkapottabb Linux-alapú operációs rendszer.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (1)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1
Biztos nagyon buta vagyok, de nem tudom mi az az Ubuntu... :(
Előzmény: titkom (-)
RealCorpus Creative Commons License 2007.07.14 0 0 0
más 0rszág0kban már működik
Előzmény: titkom (-)
titkom Creative Commons License 2007.07.14 0 0 topiknyitó

Kemence község polgármesteri hivatala Ubuntura váltott



Gazdasági megfontolásokból a község úgy döntött, hogy ahol lehet, szabad szoftverekkel váltják ki a Windows XP-ket, hogy így megspórolják a licencköltséget. A migrálás rendkívül sikeresen zárult, és a dolgozók is nagy örömmel konstatálták a rendszer nagy fokú stabilitását, biztonságát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!