Keresés

Részletes keresés

mirelline Creative Commons License 2011.03.03 0 0 30

ÚJ!

 

Acélmagnóliák, Játékszín

 

Kaland, Pinceszínház

 

és végre tévében a Remix, m2

 

Lille76 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 29
Én Zsurzs Kati miatt néztem meg kétszer is a Remix című darabot. Mindhárom művésznő fergeteges alakítást nyújtott és felejthetetlen élmény volt ez az előadás de véleményem szerint is profi volt Zsurzs Kati. Le a kalappal!
Lamb2 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 28
Pár perccel ezelőtt érkeztem haza a Budapesti Kamaraszínház-Tivoliból, ahol Verebes István darabját láttam, többek között Zsurzs Kati főszereplésével. Fantasztikus volt! Keserédes darab, szuper poénokkal, három csodálatos színésznő jutalomjátékával. Bár látható módon Almási Éva és Lehoczky Zsuzsa is lubickolt szerepében, nekem mégis Zsurzs Kati alakítása nyújtotta a legnagyobb élményt ma este. Köszönet érte!
atlantys Creative Commons License 2008.12.25 0 0 27
atlantys Creative Commons License 2008.12.25 0 0 26

Zsurzs Kati Aase-díjas

 

Átadták a Gobbi Hilda által alapított Aase-díjakat

Átadták a 2008-as Aase-díjakat; a Gobbi Hilda által alapított elismerést Péva Ibolya, Zsurzs Kati, Csuha Lajos és Uri István vehette át Hiller István oktatási és kulturális minisztertől kedden a Bajor Gizi Színészmúzeumban.

Gobbi Hilda színművész végakaratának megfelelően évente adják át "az emlékezetes percek, pillanatok, szavak, mozdulatok főszereplői, az epizodisták számára" alapított díjat, amelyet minden esztendőben négyen kaphatnak meg. A huszadik alkalommal kiosztott elismerést egy-egy vidéki és fővárosi színész illetve színésznő vehette át.

"A színház az a különös intézmény, ahol a rivaldafény azokra irányul, akik a főszerepeket játsszák. Pedig lehet tudni, kis szerep nincs, egy nagy színész minden szerepben nagy" - méltatta az epizodisták fontos feladatát az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet igazgatója.

Nagy András elmondta, a díj elnevezése Henrik Ibsen Peer Gynt című drámai költeményéből származik: az elismerés alapítójának egyik felejthetetlen epizódalakítása éppen Aase anyó, a címszereplő édesanyjának szerepe volt.
Molnár Piroska színművész hangsúlyozta, "Gobbi Hilda egész életében mindig csak adott. (...) Az Aase-díj csodálatos adománya, mellyel az volt a szándéka, hogy olyan kollégák kapják, akik egész életüket a színpadnak áldozták, még akkor is, ha főszerepekben esetleg nem sokszor mutatkozhattak meg".

Díjazottak 2008-ban:

Péva Ibolya

(Nyírbátor, 1941. márc. 25- ): színésznő. 1960-ban végezte el Rózsahegyi Kálmán színiiskoláját, 1961-ben pedig a Bábstúdiót. 1961-1966 között a Honvéd Művészegyüttes tagja volt. 1965-ben kapott működési engedélyt. 1966-tól a Miskolci Nemzeti Színházban, majd 1969-től egy évig a kecskeméti Katona József Színházban játszott. 1970 óta ismét a Miskolci Nemzeti Színház művésze. 1984-től gyakran vendégszerepel Kassán. Sokoldalú művésznő, fő- és karakterszerepeket egyforma sikerrel alakít. F.sz. Saci (Szakonyi K.: Adáshiba), Hero (Shakaespeare: Sok hűhó semmiért), Dorine (Moliere: Tartuffe), Marie (Vian: Mindenkit megnyúzunk), Emerencia (Nestroy: Szabaccság Mucsán), Smeraldina (Gozzi: Szarvaskirály).

Elismerései: Nívódíj (1973), A Miskolci Nemzeti Színház Örökös Tagja

 

Uri István

(Debrecen, 1945. júl. 3- ): színész. Az egykori Színművészeti Fősikola elvégzése után 1967-71-ben a Madách Színház tagja volt. Három-három évadot játszott Kecskeméten és a Budapesti Gyermekszínházban. 1977-től a győri Kisfaludy Színház művésze, majd az 1987-88-as évadban a Jurta Színházba szerződött. Jelenleg a Játékszínben játszik. Főként epizód- és karakterszerepeket alakít. 1984-ben Jászai Mari-díjat kapott. Fontosabb szerepei:. Csacsinszky Pál (Szép E.: Lila ákác), Malvolio (Shakespeare: Vízkereszt), Mercutio, Tybalt (Shakaespeare: Romeó és Júlia), Danforth (Miller: A salemi boszorkányok), Dan (Miller: A bűnbeesés után)

 

Zsurzs Kati

(Bp., 1955. jan. 21- ): színésznő, rendező. Az egykori Színművészeti Főiskola elvégzése után 1977-ben a Thália Színházhoz szerződött, ill. az Arizona Színház tagja volt. 1993-tól szabadfoglalkozású művész. F.Sz. Melinda (Katona J.: Bánk bán), Marie Kleinholz (Fallada-Dorst: Mi lesz veled, emberke?), Tyltyl (Maeterlinck: A kék madár), Iszméné (Szophoklész: Antigoné), Mita (Pirandello: Liolá és a lányok). Önálló gyermekműsora pl.: Nyuszi ül a hóban. 2001-től a székesfehérvári Vörösmarty Színház tagja. Vörösmarty gyűrű-díjas.

 

Csuha Lajos

(Himesháza, 1947. júl. 26- ): színész, zeneszerző. Énekelni és gitározni tanult. 1968-tól 1980-ig több zenekar tagja volt. A Rock Színház alapító tagja volt, s ezzel 1980-ban elkezdődött színészi pályafutása. Színházának több előadásához szerzett zenét. A Rock Színház megszűnése után a Budapesti Operettszínház társulatának tagja lett.

Fontosabb színpadi szerepei: Evita (Dolan), Sztárcsinálók (Péter apostol), Bábjátékos (Bábjátékos), Jézus Krisztus Szupersztár (Heródes, Jézus, Pilátus), Nyomorultak (Thenardier), Bestia (Bibe), Dorian Gray (Basil), Sakk (Bíró), Anna Karenina (Orvos), Elisabeth (Grünne gróf), Hotel Menthol (Cement, Oktán, Prézli), Mozart! (Fridolin), Romeó és Júlia (Capulet), A Szépség és a Szörnyeteg (Maurice), Rudolf (Szeps), Abigél (Mráz úr).

Filmszerepei: Argo (Garas).

 

atlantys Creative Commons License 2008.08.31 0 0 25
atlantys Creative Commons License 2008.07.10 0 0 24

régen mondtam egy jó nagy hülyeséget, h kevés filmben szerepelt, amit most gyorsan vissza is vonok, nem igaz, csak tájékozatlan voltam, további filmek, ez sem teljes lista!

atlantys Creative Commons License 2008.07.10 0 0 23

Múlt héten kétszer is volt a tv-ben, egyszer a A filozófus-ban (1981), másodszorpedig a T.I.R. c. sorozat 8. részében '84ből.

Klassz volt! Szép volt!

atlantys Creative Commons License 2008.03.22 0 0 22

még egy szexis kép Róla

 

egy bombázó!
atlantys Creative Commons License 2008.03.22 0 0 21

képek '88-ból a szinhaz.hu-ról

 

 

atlantys Creative Commons License 2008.02.13 0 0 20

Önmagáról:

1977-ben végeztem a Színház és Filmművészeti Főiskola színész szakán, Kazimír Károly
osztályában. A főiskola után osztályfőnököm az igazgatása alatt álló színházba, a Thália Színházba szerződtetett, ahol 18 éven át voltam szerződésben. Ezalatt a hosszú idő alatt számtalan remek szerepet eljátszhattam,mint pl. Tolsztoj -Piscator:Háború és béke c. darabjában Marja hercegnőt, vagy Meaterlinck:Kék madár-jában Tyltylt. Ezt követően 9 évig szabadúszó voltam, egészen addig, amíg 7 évvel ezelőtt Kozák András, régebbi kollégám a Thália Színházban, a székesfehérvári Vörösmarty Színház akkori művészeti vezetője Székesfehérvárra hívott. Azóta a társulat tagja vagyok. Legfontosabb itteni szerepeim közül talán kiemelném a Diótörőből az Egérkirálynőt, Füst Milán Máli nénijét, Szép Ernő Völegényéből a Mamát, a gyerekelőadásaimat a Pelikánban, stb.
Színházi feladataim mellett nagyon fontosak voltak televíziós szerepeim-pl. Az Abigélben Kis Mari. Pályám során folyamatosan dolgoztam a Magyar Rádióban és szinkronstúdiókban.
Nagyon fontosnak tartom, hogy az elmúlt 20 évben minden alkalmat megragadtam, hogy a fiatalok oktatásában részt vegyek, így több intézményben tanítottam színészmesterséget, és ami a legfontosabb- beszédet.

 

atlantys Creative Commons License 2008.02.13 0 0 19

 

Ez egy nagyon jó kis riport a művésznővel!

 

Igaz, hogy nem a közelmúltban készült....de érdemes elolvasni

atlantys Creative Commons License 2007.12.26 0 0 18
Ezen az oldalon pedig az van, amikor Drahota Andreát kitüntetik a Vörösmarty gyűrűvel. Az oldalon van egy-két kép amint Ő és Zsurzs Kati egymás mellett ülnek az egyik sorban, eggyel felettük pedig Zsurzs Kati fiatalabbik lánya, aki még csak 17 éves, és ezeken a képeken is nagyon jól látszik, hogy tisztára olyan mint az anyukája, fiatalabb korában természetesen
atlantys Creative Commons License 2007.12.26 0 0 17
...de pl a múltkor hallottam a Jóbarátokban is.
Előzmény: atlantys (16)
atlantys Creative Commons License 2007.12.26 0 0 16

Egyetértek!

 

Ezen az oldalon találhatók főbb szinkronszerepei
Előzmény: Zitike30 (15)
Zitike30 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 15
Ezt a "tönkrement külső" kifejezést a ducik nevében kikérem magamnak!

Egyébként én a topikalanyt én a hangja alapján ismerem, ami valóban "muzsikának is beillő" -- én nem hallom ki belőle, hogy a hang gazdája esetleg ne élne békességben a saját külsejével.
Előzmény: cabir7 (11)
atlantys Creative Commons License 2007.10.21 0 0 14

Régebben...hm,tényleg nagyon helyes!

 

Előzmény: cabir7 (11)
atlantys Creative Commons License 2007.10.21 0 0 13

Az biztos h régebben jobb "színben" volt, bár az a tökrement a külseje kifejezés azért erős, olyan...olyan másképp is lehet értelmezni...

 

A hangja az egyedi és utánozhatatlan!

Azért nem csak szinkronizál Ő, a Vörösmarty színházban is van elég "dolga"

Előzmény: cabir7 (11)
cabir7 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12
Bocsánat, a film címe Glória!
Előzmény: cabir7 (11)
cabir7 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 11

Kedves Topicnyitó! Teljesen igazad van, kitűnő színésznő, bár ma inkább csak szinkronizál. Sajnálom, hogy így tönkrement a külseje - régen nagyon helyes volt - de a hangja csengése még megmaradt!

Az Abigél -ben, és az Apává-ban elragadó volt - igazi naiva!

atlantys Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10

Háát...nem gondoltam volna arra h itt ilyen lapos lesz a hangulat...

 

Csütörtökön volt az m2-n a Játékszín előadásában a Máli néni. Jó is, így legalább volt alkalmam összehasonlítani ezt a darabot a Vörösmarty Színház által játszott Máli nénivel. Nagyon nagy közönségsikert aratott és hosszú szériát élt meg (a bevezetőben említették h négy évadon keresztül tudták előadni). Székesfehérvárott is nagy sikere volt, (cáfolja meg aki tudja!) és számomra ezért is érdekes h csak ezt az egy évadot élte meg. Véleményem szerint Margitai Ági sem volt rossz, azaz h NAGYSZERŰ Máli volt Ő is!!! DE! Zsurzs Kati nálam ha lehet még ennél is jobb volt (bár lehet, h csak az elfogultság beszél belőlem) egy kis „életet vitt bele”, lájtosabb volt, mintha nem is hivatalból játszaná, csak úgy a kisujjából rázta volna ki. Nagyon, nagyon SZUPER!!!

Osszátok meg velem a véleményeteket, kinek h tetszett a Máli néni?

atlantys Creative Commons License 2007.07.19 0 0 9
Székesfehérvár - Az idén Zsurzs Kati kapta a legtöbb szavazatot a közönségtől: a művész tegnap, a Hiemer-házban rendezett ünnepségen vette át a városi önkormányzat elismerését, a Pro Theatro Civitatis Albae Regialis díjat.

Hosszú évek óta a Vörösmarty Színház tagja. Úgy tűnik, számára nincs kis és nagy szerep: neki nyúlfarknyi jelenlét is elég ahhoz, hogy jellegzetes, hús-vér figurát formáljon. Az utóbbi időben komoly lehetőségeket kapott, és ő élni tudott ezekkel. Fantasztikus évad van Zsurzs Kati háta mögött, remek alakításokkal: a díj a legjobb helyre került... Legutóbbi szerepeiről kérdeztük az ünnepeltet:

 

- Az ön helyében én ezt az évadot arany betűkkel írnám a képzeletbeli naptáramba...

 

- Valóban, bearanyozta az évadot Máli szerepe... - nevet Zurzs Kati, azon a gyönyörű, muzsikának beillő hangján.

 

- Jól tudom, hogy a színház kifejezetten az ön számára kereste elő Füst Milán Máli néni című darabját?

 

- Én erről csak utólag értesültem, amikor Miki (Szurdi Miklós igazgató - a szerk.) örömmel újságolta a hírt, hogy műsorra tűzik, és kérdezte, mit szólok ehhez. De persze, ebben a darabban rengeteg isteni szerep van: kell ugyan egy hozzám hasonló alkatú színésznő, de épp olyan fontos a többi figura megformálója is. Én először nagyon féltem a szereptől, rettegtem, mit is kezdek vele. Végül különleges élmény volt Málivá válni, valahogy Máli belém költözött - az egész filozófiája, a szemlélete. Azóta is sokszor rajtakapom magam, hogy bizonyos dolgokra épp úgy reagálok, ahogyan ő tenné... De a próbák idején aggódtam, mert különleges világ elevenedik meg ebben a darabban, benne van az a furcsa pesti, zsidó fíling , s nem tudtam, hogy ezt hogyan tudjuk majd finoman érzékeltetni. A rendező, Görög Laci kiváló érzékkel nem erőltette a harsányságot, ezért tudtuk megmutatni ennek a darabnak a líraiságát, azt a költészetet, ami különlegessé teszi... El kellett telnie néhány előadásnak, hogy elhiggyem, igen, megvan a figura, a közönség veszi a lapot... De állítom, ez a produkció minden szereplőnek meghatározó élménye volt. Az utolsó előadás után ottmaradtunk a színpadon, fogtuk egymás kezét, és csendben elbúcsúztunk egymástól - holott azóta is, naponta találkozunk! Effélében sosem volt részem: mámor, hogy eljátszhattam...

 

- Miért, jövőre már nem tűzik műsorra?

 

- Sajnos, nem. Hogy miért, nem tudom, hiszen még a kánikulában is tele volt a nézőtér... Persze, ez az évad nekem nem csak Máli miatt volt aranybetűs , hanem mert eltérő karaktereket formálhattam meg: játszottam a Figaro házasságában, és Margitot is szerettem a III. Richárdban. Szerepeltem azelőtt is Shakespeare-darabokban, de lájtosakban , efféle veretes műben még soha.

 

- Legutóbb nagyasszonyként láttuk az operettgálán. A műsor szerkesztője, Váradi Eszter Sára nagy álma volt, hogy ön dívaként lépjen fel.

 

- Ez volt a mániája! - kacag Zsurzs Kati. - Isteni dolog dívaként fellépni, én is nagyon élveztem, bár nincs benne gyakorlatom. De örömmel álltam rá, hogy kipróbáljam, milyen érzés. Nem énekelek olyan jól, mint szeretném, de szívesen csinálom, mert operettet játszani nagyon nehéz. Rá kell érezni a stílusra is. Így aztán hosszú ruhában, a fejembe dolgozott tollakkal el-énekeltem a Hajmási Pétert...

 

- Szép Ernő darabját, a Vőlegényt próbálja. Az anyát alakítja: ki ez a nő?

 

- Őrült, mint mindenki a darabban: sok gyereke van és egy lehetetlen férje. A nő állandóan panaszkodik, nyavalyog, de ha nincs tennivalója, mindene fáj... Igazi burleszk a darab: sokan vagyunk egyszerre színpadon, hatalmas összjátékot igényel a munka, de élvezem.

 

- Úgy tudom, ön se bírja ki, ha csak színészi feladatai vannak. Gyerekdarabot ír, műsorokat szerkeszt, rendez. Kiváló pedagógus is: interaktív gyerekprodukciókban képes egy sereg gyerek figyelmét ébren tartani... Tanít még a Gór Nagy Mária Színitanodában és a szombathelyi főiskolán?

 

- Már egyik helyen sem. A tanodában tíz évig tanítottam, de egyszer a legboldogítóbb periódusnak is vége szakad... A Berzsenyi tanárképzőn létrejött a színházművészeti tanszak, ahol a középfokú színészképzésben vettem részt. Ám mostanra megváltoztak az erőviszonyok, és én nem folytatom a munkát. Így alakult, rettenetesen sajnálom: egy kicsit fájdalmasan érint. Ugyanakkor boldog vagyok, hogy Szombathelyen, abban a színház nélküli városban most úgy tűnik, létrejön a színház is. Valami új születik ott, annak ellenére, hogy országszerte sem a teátrumok helyzete, sem a színészeké nem túl rózsás.

 

- Előbb-utóbb elterjed a híre, hogy pedagógiai rátermettségét nem aknázzák ki... De gondolom, a család is ad feladatot. Tudom, a férje zenész, és két lánya is van. Ők mivel foglalkoznak?

 

- A kicsi még csak tizenhét éves, még előtte az élet, bármi lehet belőle. A nagyobbik pedig angol szakos tanár egy alapítványi gimnáziumban. Ha valami nevelési probléma foglalkoztatja, éjszakákat nem alszik.

 

- Van tippem, kitől örökölte a pedagógiai vénát...

 

- Fantasztikus, hogy a gének így öröklődnek tovább. Isteni érzés számomra, hogy megkérdezi tőlem, az ő helyében én mit, hogyan csinálnék. Boldogan mondom el a véleményemet, mert már azt is fontosnak tartom, hogy valakivel meg tudja beszélni gondjait, s közben érlelődik benne a megoldás...

atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 8

én már próbáltam, sikertelenül...eddig.Mindegyik filmjének utánajártam már a neten, de "csak" az Abigélre, meg a Csongor és Tündére sikerült rátalálnom.

Azt viszont furcsálom, hogy igen kevés tv filmben szerepelt, jó ha ötbe, hatba...

Előzmény: Lamb2 (7)
Lamb2 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 7

Megtaláltam a port.hu-n az adatlapját! A film címe Glória, író Örkény István, forgatókönyv és rendezés ( természetesen ) Zsurzs Éva.

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=53901&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2

Vajon meg lehet-e venni dvd-n ezeket a régi TV filmeket ? Nagyon jó lenne...

atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 6
atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 5
Hát én sajnos nem, és sajnos erre a filmre sem emlékszem...de biztos jó lehetett!
Előzmény: Lamb2 (4)
Lamb2 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 4

Volt régen egy TV-film ( biztos az édesanyja rendezte ) egy apácáról szólt, aki a háború és egyben a kolostorok felszámolása után az utcára került. Ő volt a főszereplő. Hogy mennyire nagyszerű színésznő, ezt az is bizonyítja, hogy bár nem emlékszem  a címére, arra azonban igen, hogy hatalmas benyomást tett rám az alakítása. Lám, kb 30 év elteltével ez ugrott be róla...Nem tudja véletlenül valaki a címét ill. a novella vagy kisregény szerzőjét?

atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 3

és napjainkban.

 

 

 

atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2

a másik film ami még nagy "hatással" volt rám.

 

 

 

 

 

 

atlantys Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1

Az Abigélben

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!