Keresés

Részletes keresés

originalqszi Creative Commons License 2007.10.08 0 0 49

Igazad van, csak így túl általános, hogy az állam!!!!!! Inkábbb a magyar állam és inkább liberális megítélésben!!!!!!! Lehet, hogy azért tudják mert az átkosban ők ültek legtöbbben az állami hivatalokban??????? (IGEN, ők ültek én tudom!!!!)

Vajon mért éri meg az osztrák államnak 22%-ot megtartani az ÖMV-ből????? Ők tudnak valami, amit a mi liberálisaink nem tudnak??????????? Nem hinném:((((((( Ez bizony Mo. elleni szabotázs és 2/3-os jobboldali kormány esetén ennek utána kell járni és keményen büntetni és visszaállítani az eredeti állapotnak legalább egy részét!!!!!!!:)))))))))))))))

Előzmény: ca vinton (48)
ca vinton Creative Commons License 2007.07.09 0 0 48

nem tudom, hogy mennyire ismert előtted a MOL tulajdonosi szerkezete és a többi, a topic címéhez képest érdektelen téma, pl. a részvényesi jogok gyakorlása (ezen keresztül a menedzsment bebetonozása). Ezekbe most nem akarok belemenni.

 

Mivel az állam jelenléeg nem tulajdonos, így természetesen osztalék-típusú jövedelemben nem részesül, tehát ez már most a magánbefektetőket illeti. Ami az állami bevételeket illeti, teljesen irreleváns a tulajdonosi szerkezet milyensége a forgalmi,  a hozzáadott érték, jövedéki típusú adók beszedésekor. az szdsz-t és Kókát hagyjuk, nem ők az állam, (az) ők élősködők, ill. nemcsak Kóka mondja, hogy az állam rossz gazda, hanem sokan mások is. Pontosabban az állam szinte soha nem volt gazda, csak tulajdonos.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 46
az allam egeszen addig nem rossz gazda mig szvsz nem kezd el gazdalkodni az allami cegekkel. Egyszeruen nem szabad lehetoseget adni neki. A vasuttal meg az a problema, hogy a managmentje korrupt/hozza nem erto, kierdemesult volt OFP-s harcosok, de nem baj, most jonnek majd a szoci es a schwarz hozzaerto szakemberek. Nemeteknel legalabb ekkora kupleraj volt, de tozsderevitellel sikerult nemet vasutnal ezt felszamolni.
Előzmény: AAAaaa (45)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 45
Ha jol erzekelem, akkor egyetertunk abban, hogy nem all fenn automatikusan az "allam rossz gazda" szlogen.

(a vasut tamogatasa pedig nem hulyeseg - az 500 euro valszeg kevesebb mint a kar amit megsporolnak a vasuti mozgatassal)
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 44
Az hogy az allam helyesebben a partok milyen "jol" gazdalkodtak a hitbizomanynak tekintett allami cegekkel arrol egy regenyt lehetne irni. Gyakorlatilag mar nem nagyon van lehetoseguk a partoknak kierdemesult, minden szakertelemnelkuli partalkalmazottakat jolfizeto igazgatoi tanacsokba benyomni az allam altal birtokolt reszvenyhanyad miatt. Hala az elozo koalanak, amelyik ritka pofatlan modon, de vegeredmenyben azt mondhatjuk nagymerteku, sikeres privatizaciot hajtott vegre. Voest Aplpine/ Ausztria Telecom stb... egy valag penzebe kerult az adofizetoknek, mig sikerult oket tozsdere vinni. Erdemes osszehasonlitani az ÖBB osztrak vasut gazdalkodasat (minden osztrak evente 500 Euroval tamogatja a vasutat csecsemotol az aggastyanig) mondjuk a Voest Aplpine-vel, ez utobbi a privatizalasig talan az egyik legnagyobb penznyelo gep volt a Koztarsasag torteneteben. ,
Előzmény: AAAaaa (39)
oramester Creative Commons License 2007.07.09 0 0 43
"Ocsike ,ha az osztrak allamhaztartasnak olyan hianya es olyan allami eladosodasa lett volna mint MO-nak mibe fogadsz velem ok is eladtak volna az allami reszt az OMV-bol."

csak az osztrákok nem akkora hülyék, mint amilyen Megyó volt annak idején, aki akkora hiányt csinált...
és akkor sem a családi ezüst kiárusításával kezdték volna.

egyébként meg az OMV-nek 30%os tulaja az oszták állam
Előzmény: Derek (28)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 42
Es miert ne menne ?
Előzmény: pert1 (41)
pert1 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 41

Az OMV-nek éppen csak 51%-a szabad forgalmazású, úgyhogy a fordított felvásárlás nem nagyon megy.

Előzmény: Derek (32)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 40
Nem velem beszelget, igy nem is tudok ra emlekezni. De te latom jol elvagy vele, ugyhogy inkabb vele folytasd a szemelyeskedo beszelkedest.
Előzmény: Derek (38)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 39
En megnyugodtam, de azert magyarazatnak gyenge.
"most hozzaerto managment van a ceg elen" tehat nem igaz "az allam rossz gazda" szlogen? Lehetseges allami cegeknel is hozzaerto management? Vagy ez valami ami csak Nyugaton mukodik?
Előzmény: Törölt nick (31)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 38
Mar nem emlekszel ra? Aszonta hulye vagy
Előzmény: AAAaaa (37)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 37
Nagypapi, Alzheimer bacsi mit is mondott reggel?
Előzmény: Derek (26)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 36

Műbalhé az egész.

Mivel a tőzsdén szabadon bárki megveheti a részvényeket...

Így akar a Ferenc Testvér a nagy nemzeti vagyon megmentőjének szinében tetszelegni.

Megsúgom, ferike: egy darab szavazat sem vándorol át balra ennek az ócsa hisztinek a következtében.

estipisti Creative Commons License 2007.07.09 0 0 35
én ezt nem tapasztaltam
Előzmény: gagrin (13)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 34
Na az mar egy az EU szemet boko multi lehetne  mert akkor az ovek lenne a horvat, szlovak, bajor es a roman tarsasag is.Vegul is csak egy termeszetes folyamat jatszodna le  a regi monarchia keretein belul.Ez mar nem tetszene olyanoknak,mint a BP,Shell..
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 33
Csalodnek, ha 5 even belul nem fuzionalna a ket ceg.
Előzmény: Derek (32)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 32

Ha jol emlekszem par eve meg ugy volt hogy a MOl vasarolja fel az OMV-t.

 

 

Van egy athidalo javaslatom , a magyar allam meg nyugodtan felvasarolhat stromanokon keresztul OMV reszvenyeket ,ha jol tudom a OMV reszvenyeinek tobb mint 50 szazaleka szabad forgalmazasu. es akkor a problema megoldodott.

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 31
nyugodj meg, OMV a 90-es evek elejen padlora kerult, mert elkezdtek az okrok aluminiumkohokat vasarolni. Az allam allta a cehet, most hozzaerto managment van a ceg elen.
Előzmény: AAAaaa (23)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 30
Ocsike en nem akarok neked a remeny lenni:-))
Előzmény: jancsika35 (29)
jancsika35 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 29
Reménytelen vagy.
Előzmény: Derek (28)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 28
Ocsike ,ha az osztrak allamhaztartasnak olyan hianya es olyan allami eladosodasa lett volna mint MO-nak mibe fogadsz velem ok is eladtak volna az allami reszt az OMV-bol. Engem amugy nem zavar ha a osztrakoke lesz en steir vagyok:-)
Előzmény: jancsika35 (22)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 27
Ocsike  ha odafigyelek azert megertem , kicsit talan jobban is mint te,noha a brit affektalas kicsit szokatlan ha angol bemondok beszelnek.
Előzmény: jancsika35 (25)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 26

Ocsi egy orszag gazdalkodasa nem az allami koltsegvetes, nem az adja a GDP-t az csak fogyasztja. Ausztria GDP-je 1914 elott is 4 szerese volt MO-nal.

 

A BBC egyebket tenyleg egy kurva szar es unalmas TV.

Előzmény: AAAaaa (23)
jancsika35 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 25
Mondjuk ez érthető, mert a BBC-ből gondolom nem ért egy szót sem. Ha az ő fejével gondolkodol, persze hogy jobb a napkelte.
Előzmény: AAAaaa (24)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 24
OFF

"ekkora marhasághoz nincs mit hozzászólni"

Derek nekem akkor verte le a vizespoharat, amikor kefejtette, hogy a Napkelte mennyivel jobb a BBC musoranal

ON
Előzmény: jancsika35 (22)
AAAaaa Creative Commons License 2007.07.09 0 0 23
azt is el tudod magyarazni nekem, hogy a francba nagyobb ott az egy fore juto GDP egy rosszabbul gazdalkodo orszagban?
(hiszen az osztrak allam olyan donteseket hoz, hogy a rosszabbul gazdalkodo vezetest hagyja uzemelni (lasd OMV))
Előzmény: Derek (19)
jancsika35 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 22
Derek, ez nem a benzinkutakról szól, hanem a földgázról, és a finomítóról. Az általad említett kutak mind a MOL-tól veszik az üzemanyagot. Ha meg tényleg azt gondolod, hogy az osztrákok csak azért tartották jórészt állami tulajdonban az OMV-t, mert úri kedvük úgy tartja, meg különben sem számít a pénz, ekkora marhasághoz nincs mit hozzászólni.
Előzmény: Derek (21)
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 21
Miert bezarnanak az Agip, Shell es BP kutak is? De mintha lattam volna Lukoil kutat is MO-on
Előzmény: szutyok (20)
szutyok Creative Commons License 2007.07.09 0 0 20
A szlovákoknak sem tetszik az OMV MOL fúzió ötlete. (A MOL-é a Slovnaft)

A két cég egyesülésével ebben a régióban gyakorlatilag megszűnne a verseny.
Derek Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19
Ja nekik fussa ra nekunk meg nem fussa ra,Ausztriaban magasabb az egy fore juto GDP.,mint Svajc-ban:-)
Előzmény: AAAaaa (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!